Express-Miejski.pl

Tropiciel - przygodowy rajd na orientację w Miękini

Dodane przez: mpr

Data: 2018-05-19 05:00 Miękinia

Uczestnicy, którzy biorą udział w rajdzie, startują w drużynach 4-6 osobowych na trasie pieszej i 2-4-osobowych na trasie rowerowej. - Pokonują one w podanym limicie czasowym całą trasę rajdu, zdobywając przy tym punkty kontrolne i wykonując czekające tam specjalnie przygotowane zadania. Start w grupie zapewnia świetną integrację uczestników. Współdziałanie i wzajemne wsparcie członków drużyny pozwala na sprawniejszą nawigację oraz wykonywanie zadań, a także na przezwyciężanie trudności na trasie. Dodatkowym bonusem jest to, że wszystkie drużyny mieszane (damsko-męskie) uzyskują na starcie 1 godzinę dodatkową na pokonanie trasy rajdu - informują organizatorzy.

To wydarzenie odbędzie się w Miękini 19 i 20 maja. Każda z drużyn dostanie mapy z naniesionymi na niej punktami kontrolnymi. Punkty muszą być zdobywane w podanej przez organizatora kolejności, która jest odmienna przy każdej edycji rajdu. - W kilku punktach kontrolnych na uczestników czekają zadania do wykonania, są one premiowane adekwatnie do jakości i czasu wykonania. Bywa, że za źle wykonane, bądź niewykonane zadanie, drużyna może zainkasować minuty karne, wykonać jakieś zadanie lub pokonać dodatkowy punkt kontrolny - wyjaśniają organizatorzy.

Jeśli uczestnikom uda się pokonać trasę w limicie czasowym, zaliczą punkty kontrolne i wykonają zadania, to otrzymają miano Tropiciela. Na rajd można zapisać się na stronie internetowej organizatorów.

em

foto_private_policy

REKLAMA


Express na Facebooku

REKLAMA