Express-Miejski.pl

Spektakl "Zjazd rodzinny"

Dodane przez: WTZ Środa Śląska

Data: 2017-06-28 14:00 Miękinia

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Zjazd rodzinny” w ramach projektu Czytanie w ciemnościach - cykl wydarzeń artystycznych dla osób wykluczonych

Termin: 28 czerwca 2017 godz. 14.00
Miejsce: Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini
ul. Kościuszki 43

„Czytanie w ciemnościach" polega na pracy artystyczno-warsztatowej z grupą osób z niepełnosprawnością intelektualną , ze spektrum zaburzeń autystycznych ,dysfunkcją wzroku, oraz profesjonalnym aktorem. Efektem tych zajęć będzie sztuka „Zjazd rodzinny”. Spektakl będzie trwał 40 minut i zostanie zrealizowany przez profesjonalnych twórców oraz osoby z niepełnosprawnością. Dodatkowo grupa aktorów z niepełnosprawnością zobaczy 3 spektakle teatralne realizowane w ramach całego cyklu „Czytanie w Ciemnościach”, realizowanego w ramach projektu. Punktem wyjścia do całego cyklu są warsztaty teatralne prowadzone przez Andrzeja Ficowskiego, zaś wydarzeniami towarzyszącymi były spektakle dźwiękowe w ciemności reżyserowane przez Marcina Czerwińskiego i Andrzeja Ficowskiego, będące adaptacją tekstów literackich. Działanie poszerza i rozwija zdolność odbioru tekstów kultury oraz uwrażliwia odbiorców na foniczno-wizualne aspekty dzieła literackiego oraz wyrasta z intymnego, niesformatowanego przez współczesne media, wymiany myśli. Ciemność, w jakiej będą odbywać się spektakle, jest również bardzo istotna ze względu na skierowanie przedsięwzięcia do osób ze spektrum zaburzeń autystycznych, niewidomych, niedowidzących i z niepełnosprawnością intelektualną. Zjazd rodzinny jest piątym spektaklem przygotowanym przez osoby z wieloraką niepełnosprawnością w ramach współpracy partnerskiej Stowarzyszenia ,,Ostoja” i Rity Baum. Projekt dofinansowany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Kultury Dostępnej.

Andrzej Ficowski- teatrolog, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Reżyser licznych spektakli teatralnych oraz słuchowisk. Od 5 lat współpracuje z Dolnośląskim Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Młodzieży z MPDz „Ostoja”, prowadzi zajęcia warsztatowe zakończone spektaklami teatralnymi z uczestnikami Warsztatu Terapii Zajęciowej z wieloraką i sprzężoną niepełnosprawnością.

 

 

 

em

foto_private_policy

REKLAMA


Express na Facebooku

REKLAMA