Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Dzisiaj Dzień Babci

  2011-01-21

  Dzisiaj Dzień Babci

  Historia tego niezwykłego dnia sięga drugiej połowy lat sześćdziesiątych. Pomysł ustanowienia święta wszystkich babć początkowo propagowała prasa. Później Dzień Babci znalazł się w naszych kalendarzach i od kilkudziesięciu już lat 21 stycznia jest dniem, w...

  skomentuj

 • Policja w malczyckim gimnazjum

  2011-01-21

  Policja w malczyckim gimnazjum

  19 stycznia br. policjanci z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej gościli w Gimnazjum w Malczycach. Spotkali się z uczniami klas pierwszych, drugich i trzecich, aby omówić zagadnienie odpowiedzialności nieletnich wobec prawa.

  liczba komentarzy 3

 • Zwrot kosztów inwestycji w Malczycach

  2011-01-20

  Zwrot kosztów inwestycji w Malczycach

  W dniu 19 stycznia 2011 roku Gmina Malczyce otrzymała zwrot nakładów poniesionych na zadanie inwestycyjne pn. Remont i przebudowa Gminnego Ośrodka Kultury wraz z zagospodarowaniem terenu.

  skomentuj

 • Spłonął samochód na drodze

  2011-01-20

  Spłonął samochód na drodze

  Pożar w Mrozowie, płonące śmieci, pożar w Bogdanowie, płonący samochód na drodze, to krótki bilans strat spowodowanych przez pożary w powiecie średzkim w ciągu kilku ostatnich dni.

  skomentuj

 • Spotkanie dla starszych i samotnych w parafii Piekary

  2011-01-19

  Spotkanie dla starszych i samotnych w parafii Piekary

  16 stycznia br. w Udaninie odbyło się zorganizowane przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Caritas, spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych mieszkańców parafii Piekary.

  skomentuj

 • Liczne podtopienia w powiecie średzkim

  2011-01-19

  Liczne podtopienia w powiecie średzkim

  W całym województwie dolnośląskim znacznie wzrósł poziom wód gruntowych oraz rzek, dorzeczy, stawów i innych zbiorników wodnych. W powiecie średzkim od początku roku wystąpiły liczne podtopienia.

  skomentuj

 • Sesja Rady Gminy w Malczycach

  2011-01-18

  Sesja Rady Gminy w Malczycach

  W dniu 25 stycznia 2011r. o godz. 13:00 w sali posiedzeń Urzędu Gminy odbędzie się sesja Rady Gminy Malczyce.

  skomentuj

 • Odpowiedzą przed sądem za kradzież

  2011-01-17

  Odpowiedzą przed sądem za kradzież

  Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 42 i 35 lat, którzy z pomieszczeń gospodarczych w jednej z miejscowości na terenie gm. Środa Śląska ukradli przewody od spawarki, dwie butle gazowe...

  skomentuj

 • Okradli samochód stojący w zaspie i pobili właścicieli

  2011-01-17

  Okradli samochód stojący w zaspie i pobili właścicieli

  Zauważyli samochód zakopany w zaspie śnieżnej. Postanowili go okraść. Za pierwszym razem zabrali panel radia. Za drugim razem ich łupem padło radio i głośniki. Trzeci raz wrócili po akumulator, którego nie udało im się jednak zdemontować. Na koniec zaoferowali...

  skomentuj

REKLAMA