Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Spis Rolny 2010

  2010-08-16

  Spis Rolny 2010

  Główny Urząd Statystyczny przypomina, że w dniach 1 września - 31 października 2010 r. zostanie przeprowadzony Powszechny Spis Rolny, pierwszy po wejściu Polski do UE.

  skomentuj

 • W 90. rocznicę Cudu nad Wisłą

  2010-08-16

  W 90. rocznicę Cudu nad Wisłą

  Tak jak i w całym kraju również w naszym mieście uczczono wczoraj Święto Wojska Polskiego. Wśród uczestników obchodów nie zabrakło władz Powiatu Średzkiego.

  skomentuj

 • Pomoc powiatów dla Bogatyni

  2010-08-16

  Pomoc powiatów dla Bogatyni

  Starostwa powiatowe z Ząbkowic oraz Kłodzka odpowiadając na apel Burmistrza Bogatyni Andrzeja Grzmielewicza o pomoc poszkodowanym mieszkańcom, którzy ucierpieli podczas katastrofalnej powodzi w dniu 7 sierpnia br. podjęli decyzję o udzieleniu bezzwrotnej pomocy rzeczowej...

  skomentuj

 • W Kłodzku cofniemy się w czasie

  2010-08-12

  W Kłodzku cofniemy się w czasie

  Już od dziś możemy przenieść się do okresu, kiedy Kłodzko stanowiło centrum kupiectwa w czasach, gdy przez miasto prowadził szlak bursztynowy.

  liczba komentarzy 14

 • Pomoc dla Bogatyni

  2010-08-11

  Pomoc dla Bogatyni

  Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Środzie Śląskiej zwraca się z gorącą prośbą do instytucji, firm i mieszkańców naszej gminy i całego powiatu średzkiego z apelem: Bogatynia walczy ze skutkami żywiołu. Potrzebna jest pomoc!

  skomentuj

 • Od czwartku ruszają Dni Twierdzy Kłodzkiej

  2010-08-09

  Od czwartku ruszają Dni Twierdzy Kłodzkiej

  Tegoroczne jubileuszowe Dni Twierdzy rozpoczną się już w czwartek, 12 sierpnia. Od godziny 16 na kłodzkim Rynku rozpocznie się barwna i taneczna prezentacja sztuki ludowej z całego świata.

  liczba komentarzy 3

 • Wypadek w Słotwinie. Dwie kobiety nie żyją

  2010-08-09

  Wypadek w Słotwinie. Dwie kobiety nie żyją

  Według statystyk policji w okresie letnim jest więcej wypadków na drogach spowodowanych różnymi czynnikami. Mogą to być nadmierna prędkość, jazda na „podwójnym gazie", zmęczenie lub po prostu brawurowe popisy. Badane są przyczyny dzisiejszego wypadku, który...

  liczba komentarzy 15

 • Święto Wina w Środzie Śląskiej

  2010-08-04

  Święto Wina w Środzie Śląskiej

  Miasto Środa Śląska już po raz szósty organizuje znane nie tylko na Dolnym Śląsku „Święto Wina”, które w tym roku odbędzie się w dniach 11 i 12 września.

  skomentuj

 • Reprezentacja na medal

  2010-08-02

  Reprezentacja na medal

  Polski Związek Piłki Nożnej organizuje wakacyjny konkurs plastyczny dla dzieci od 6 do 11 lat.W nagrodę zdobywcy 3 pierwszych miejsc pojadą na Wyspy Brytyjskie do klubu uczestniczącego w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie będą mieli okazję trenować pod okiem...

  skomentuj

REKLAMA