Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Dla kobiety w ciąży chorej na białaczkę

  2011-09-19

  Dla kobiety w ciąży chorej na białaczkę

  Po raz kolejny, w słoneczną sobotę zebrali się honorowi dawcy krwi i wszyscy, którzy wspierają akcję „Zbieramy Krew dla Polski” na parkingu przed Intermarche w Środzie Śląskiej.

  skomentuj

 • Średzianie w hołdzie Sybirakom i poległym w obronie Ojczyzny

  2011-09-19

  Średzianie w hołdzie Sybirakom i poległym w obronie Ojczyzny

  W 72. rocznicę agresji wojsk sowieckich na Polskę oddano hołd tym, którzy stawili jej opór i stali się jej ofiarami. Uczczono również w Środzie Śląskiej Światowy Dzień Sybiraka.

  skomentuj

 • Zgłoś nianię do ubezpieczeń

  2011-09-18

  Zgłoś nianię do ubezpieczeń

  Nianie opiekujące się dziećmi do lat 3 mogą spokojniej myśleć o swojej emeryturze. Od 1 października państwo opłaci składki na ubezpieczenia społeczne za opiekunki, które otrzymują pensję nieprzekraczającą minimalnego wynagrodzenia.

  skomentuj

 • Policja i SpongeBob z wizytą w szkole

  2011-09-17

  Policja i SpongeBob z wizytą w szkole

  Tym razem przedszkolaków i uczniów odwiedził nie tylko policjant ale rónież .... postać z kreskówki - SpongeBob. Wszystko po to, by z najważniejszymi wiadomościami i wskazówkami dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze dotrzeć do najmłodszych.

  skomentuj

 • Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Powiatu Średzkiego

  2011-09-16

  Dolnośląski Klucz Sukcesu dla Powiatu Średzkiego

  Zaskoczenie i wielką satysfakcję wśród średzkiej delegacji można było ujrzeć na gali wręczenia jednego z najwyższych wyróżnień na Dolnym Śląsku - Dolnośląskiego Klucza Sukcesu. W kategorii – dolnośląski powiat najlepiej realizujący zadania publiczne...

  liczba komentarzy 1

 • Warsztaty kulinarne i rękodzielnicze dla chętnych

  2011-09-15

  Warsztaty kulinarne i rękodzielnicze dla chętnych

  Stowarzyszenie „Dębowa Kraina" oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Miękini zapraszają wszystkich chętnych do udziału w cyklu warsztatów kulinarnych oraz rękodzielniczych, które odbędą się w Świetlicy w Brzezince Średzkiej. Projekt rozpocznie się konkursem...

  skomentuj

 • Turniej radnych już w niedzielę

  2011-09-15

  Turniej radnych już w niedzielę

  Po wakacyjnej przerwie radni gmin i powiatu znów staną w sportowe szranki. W niedzielę 18 września odbędą się potyczki w Środzie Śląskiej.

  skomentuj

 • Zmiany w kształceniu zawodowym

  2011-09-15

  Zmiany w kształceniu zawodowym

  12 września w średzkim starostwie odbyła się konferencja na temat zmian w ustawie o systemie oświaty, a dokładniej kształceniu zawodowym. Wśród prelegentów była Ewa Wolak Poseł na Sejm RP.

  skomentuj

 • Usta milczą - dusza śpiewa

  2011-09-15

  Usta milczą - dusza śpiewa

  9 września mieszkańcy Gminy Miękini mieli wyjątkową okazję wysłuchać koncertu operetkowego pod tytułem „Usta milczą dusza śpiewa".

  skomentuj

 • Remont świetlicy w Lubiatowie zakończony

  2011-09-15

  Remont świetlicy w Lubiatowie zakończony

  Gmina Miękinia zakończyła właśnie remont świetlicy wiejskiej w Lubiatowie. Jest to kolejny wyremontowany obiekt użyteczności publicznej w tym roku.

  skomentuj

 • Wypij kobieto! Wypij dziewczyno...

  2011-09-14

  Wypij kobieto! Wypij dziewczyno...

  Wypij kobieto; Wypij dziewczyno! Po winie cieplej; Niż pod pierzyną – toast Barbary Iwanowskiej, choć najbardziej zainteresował gości zebranych przed sceną w niedzielne popołudnie, otrzymał jedynie wyróżnienie w konkursie toastów z okazji Święta Wina w...

  skomentuj

 • Zobacz, kto został Miss Winnego Grona 2011!

  2011-09-14

  Zobacz, kto został Miss Winnego Grona 2011!

  Tradycyjnie już podczas obchodów Święta Wina w Mieście Skarbów spośród kobiet deptających winogrona, wybierana jest Miss Winnego Grona. Oprócz wyborów miss, w tym roku rozstrzygnięto jeszcze kilka innych konkursów.

  liczba komentarzy 1

REKLAMA