Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Na sygnale

 • Dziesięć osób zginęło podczas weekendu

  2013-05-06

  Dziesięć osób zginęło podczas weekendu

  Podczas długiego weekendu w wypadkach na Dolnym Śląsku zginęło 10 osób: pięciu kierowców, 2 pasażerów, jeden pieszy leżący na jezdni oraz rowerzysta i motorowerzysta. Zatrzymano więcej pijanych kierowców niż rok temu.

  skomentuj

 • Amfetamina w kabinie prysznicowej

  2013-05-03

  Amfetamina w kabinie prysznicowej

  37-latek ze Środy Śląskiej przechowywał w zakładzie pracy amfetaminę. W łazience policjanci znaleźli pudełko z porcjami narkotyku. W jego domu znaleziono też sporą ilość pieniędzy i tytoń.

  liczba komentarzy 3

 • Już 5 osób zginęło od wypalania traw

  2013-05-01

  Już 5 osób zginęło od wypalania traw

  Państwowa Straż Pożarna (PSP) apeluje do rolników i działkowców o nie wypalanie traw na swoich posesjach. Właścicielom grożą kary grzywny, więzienia i utrata unijnych dopłat.

  liczba komentarzy 2

 • Pogadanki gimnazjalistów z policją

  2013-04-22

  Pogadanki gimnazjalistów z policją

  Około 140 gimnazjalistów z Miękini wysłuchało wykładu na temat demoralizacji, łamania prawa i sądów dla nieletnich. Obejrzeli też krótkie filmy na temat przemocy wobec uczniów.

  skomentuj

 • Wójt chce więcej policyjnych patroli

  2013-04-20

  Wójt chce więcej policyjnych patroli

  W ciągu ostatnich miesięcy policja w Środzie Śląskiej wiele razy interweniowała na terenie gminy Miękinia. Funkcjonariuszy wzywano głównie do włamań. Wójt Jan Marian Grzegorczyn chce, aby zwiększyć ilość patroli.

  skomentuj

 • Uczeń okradł swojego szefa

  2013-04-19

  Uczeń okradł swojego szefa

  Ponad 3 tysiące złotych ukradł uczeń z saszetki swojego pracodawcy. 17-latek odbywał praktykę zawodową w jednym z zakładów niedaleko Środy Śląskiej.

  liczba komentarzy 1

 • Okradł staruszkę i urwał mu się film

  2013-04-16

  Okradł staruszkę i urwał mu się film

  Pijany 30-latek z gminy Malczyce ukradł z domu starszej kobiety 1300 zł. Złodziej nic nie pamięta i twierdzi, że urwał mu się film. Mężczyzna był już karany za kradzieże.

  skomentuj

 • Seniorzy uważajcie na oszustów

  2013-04-16

  Seniorzy uważajcie na oszustów

  Mieszkańcy, sołtysi i pracownicy świetlic z gminy Miękinia spotkali się z policjantami ze Środy Śląskiej. Powód? Kampania społeczna „W trosce o seniorów”, która ma poprawić bezpieczeństwo i wyczulić osoby starsze na oszustów.

  skomentuj

 • Funkcjonariusze w przedszkolach i zakładach karnych

  2013-04-14

  Funkcjonariusze w przedszkolach i zakładach karnych

  Policjanci z Niemiec zwiedzili więzienie w Wołowie, Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu oraz przedszkola w Środzie Śląskiej. Efektem wizyty było opracowanie broszury - poradnika dla rodziców oraz strony internetowej.

  skomentuj

REKLAMA