Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Trudne pytania w sprawie śmieci

  2013-03-14 Malczyce

  Trudne pytania w sprawie śmieci

  W Malczycach opracowano druki tzw. deklaracji śmieciowych, które będą musieli wypełnić mieszkańcy. Każdy właściciel posesji będzie musiał złożyć dokument w urzędzie gminy do 20 marca. Czasu pozostało niewiele.

  skomentuj

 • Od 1 lipca sortowanie śmieci w Malczycach

  2013-03-08 Malczyce

  Od 1 lipca sortowanie śmieci w Malczycach

  W lipcu gmina Malczyce przejmuje obowiązek wywozu śmieci od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy. To efekt nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku.

  liczba komentarzy 6

 • Skanska wygrała przetarg na remont drogi

  2013-03-08 Środa Śląska

  Skanska wygrała przetarg na remont drogi

  Firma Skanska wyremontuje drogę powiatową z Cesarzowic do Ujazdu Górnego. Kilka dni temu starosta Sebastian Burdzy popisał umowę z Dariuszem Kotarskim, dyrektorem zespołu projektów Skanska.

  liczba komentarzy 3

 • Zobacz projekt hali sportowej w Malczycach

  2013-01-30 Malczyce

  Zobacz projekt hali sportowej w Malczycach

  W piątek 1. lutego odbędzie się spotkanie w sprawie budowy hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Malczycach. Osobom zainteresowanym zostaną pokazane plany i koncepcja projektu.

  liczba komentarzy 2

 • Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  2013-01-22 Dolny Śląsk

  Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  W Fabryce Tworzyw i Farb (ZTiF) w Mąkolnie koło Złotego Stoku produkuje się proch czarny. Zakład istnieje od siedemnastego wieku. Od tego czasu zginęło w nim kilkadziesiąt osób. Chcieliśmy porozmawiać, jak wygląda produkcja i zobaczyć fabrykę, ale szef firmy nie...

  liczba komentarzy 20

 • Stanowisko gminy Miękinia w sprawie sortowni śmieci

  2013-01-15 Miękinia

  Stanowisko gminy Miękinia w sprawie sortowni śmieci

  Sprawa sortowni odpadów w Miękini trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA). Może tam przeleżeć nawet 2 lata. W tym czasie spalarnia nie może zostać wybudowana. Jakie jest oficjalne stanowisko gminy Miękinia w tej sprawie?

  liczba komentarzy 3

 • Dyskusja o sortowni odpadów

  2013-01-08 Miękinia

  Dyskusja o sortowni odpadów

  Ponad sto osób wzięło udział w spotkaniu na temat budowy zakładu przerobu odpadów w Miękini. Mieszkańcy pytali o zagrożenia i lokalizację sortowni. Zebranie zorganizowało stowarzyszenie „Nasza Miękinia”.

  liczba komentarzy 13

 • Ciężarówki niszczą drogi, a woda podtapia domy

  2013-01-08 Środa Śląska

  Ciężarówki niszczą drogi, a woda podtapia domy

  Zniszczone drogi i popękane domy w miejscowościach Rzeczyca, Brodno i Zakrzów. To efekt przejazdu ciężarówek z budowy w Malczycach. Za całość odpowiada Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, który chce w tej sprawie spotkać się z burmistrzem Środy Śląskiej.

  liczba komentarzy 2

 • Na co poszły unijne pieniądze

  2013-01-07 Środa Śląska

  Na co poszły unijne pieniądze

  W Środzie Śląskiej najwięcej pieniędzy z Unii przeznaczono na budowę kanalizacji sanitarnej w Ciechowie, Bukówku i Środzie Śląskiej. Skorzystało z niej ponad 2,5 tysiąca mieszkańców gminy. Jednak najbardziej wyczekiwaną inwestycją był basen.

  liczba komentarzy 1

REKLAMA