Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  2013-01-22

  Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  W Fabryce Tworzyw i Farb (ZTiF) w Mąkolnie koło Złotego Stoku produkuje się proch czarny. Zakład istnieje od siedemnastego wieku. Od tego czasu zginęło w nim kilkadziesiąt osób. Chcieliśmy porozmawiać, jak wygląda produkcja i zobaczyć fabrykę, ale szef firmy nie...

  liczba komentarzy 20

 • Stanowisko gminy Miękinia w sprawie sortowni śmieci

  2013-01-15

  Stanowisko gminy Miękinia w sprawie sortowni śmieci

  Sprawa sortowni odpadów w Miękini trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA). Może tam przeleżeć nawet 2 lata. W tym czasie spalarnia nie może zostać wybudowana. Jakie jest oficjalne stanowisko gminy Miękinia w tej sprawie?

  liczba komentarzy 3

 • Dyskusja o sortowni odpadów

  2013-01-08

  Dyskusja o sortowni odpadów

  Ponad sto osób wzięło udział w spotkaniu na temat budowy zakładu przerobu odpadów w Miękini. Mieszkańcy pytali o zagrożenia i lokalizację sortowni. Zebranie zorganizowało stowarzyszenie „Nasza Miękinia”.

  liczba komentarzy 13

 • Ciężarówki niszczą drogi, a woda podtapia domy

  2013-01-08

  Ciężarówki niszczą drogi, a woda podtapia domy

  Zniszczone drogi i popękane domy w miejscowościach Rzeczyca, Brodno i Zakrzów. To efekt przejazdu ciężarówek z budowy w Malczycach. Za całość odpowiada Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, który chce w tej sprawie spotkać się z burmistrzem Środy Śląskiej.

  liczba komentarzy 2

 • Na co poszły unijne pieniądze

  2013-01-07

  Na co poszły unijne pieniądze

  W Środzie Śląskiej najwięcej pieniędzy z Unii przeznaczono na budowę kanalizacji sanitarnej w Ciechowie, Bukówku i Środzie Śląskiej. Skorzystało z niej ponad 2,5 tysiąca mieszkańców gminy. Jednak najbardziej wyczekiwaną inwestycją był basen.

  liczba komentarzy 1

 • Inwestycyjny rok dla gminy Miękinia

  2013-01-04

  Inwestycyjny rok dla gminy Miękinia

  W ubiegłym roku w gminie Miękinia udało się przeprowadzić większość inwestycji np. naprawić drogi i zbudować boiska sportowe. W tym roku przewiduje się budowę 21 kilometrów sieci kanalizacyjnej w Wilkszynie, Brzezinie, Miękini i Lutyni.

  skomentuj

 • Wymienią stary piec na nowy

  2013-01-02

  Wymienią stary piec na nowy

  Zmodernizowana zostanie jedna z kotłowni Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej. Dzięki temu zmniejszy się ilość szkodliwych gazów emitowanych do atmosfery.

  liczba komentarzy 2

 • Remiza coraz cieplejsza

  2012-12-28

  Remiza coraz cieplejsza

  Trwa docieplanie remizy w Malczycach. Strażakom marzy się jednak nowy obiekt lub rozbudowa obecnego, aby standardem dorównywał do innych nowoczesnych remiz w Polsce.

  liczba komentarzy 1

 • Cyfrowe warsztaty dla nauczycieli

  2012-12-26

  Cyfrowe warsztaty dla nauczycieli

  W Miękini zorganizowano konferencję dla szkół, które realizują projekt „Cyfrowa Szkoła”. Dzięki niemu uczniowie i nauczyciele rozwijają umiejętności do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym.

  skomentuj

 • Otwarcie nowego dworca PKS jeszcze w tym roku

  2012-11-26

  Otwarcie nowego dworca PKS jeszcze w tym roku

  Zaledwie 3 tygodnie zostało do otwarcia poczekalni dworca PKS w Środzie Śląskiej. Dzięki budowie ludzie nie będą musieli czekać na przyjazd autobusów na mrozie.

  skomentuj

 • Nie dewastujcie wiat

  2012-11-23

  Nie dewastujcie wiat

  W ramach zaplanowanych inwestycji na rok 2012 w gminie Malczyce wymieniono pięć wiat przystankowych. Pieniądze pochodzą z budżetu gminy.

  liczba komentarzy 5

 • Budżet województwa na 2013 rok

  2012-11-22

  Budżet województwa na 2013 rok

  75 mln zł na budowę mostu na Odrze w Brzegu Dolnym, 49 mln zł na zakończenie budowy drogi z Żernik Wrocławskich do Siechnic, 7,5 mln zł na utworzenie Centrum Geriatrii na terenie szpitala im. Falkiewicza we Wrocławiu czy 22 mln zł na modernizację i wyposażenie...

  liczba komentarzy 2

REKLAMA