Express-Miejski.pl

Zablokowana droga Wrocław - Środa Śląska

Wypadek drogowy fot.: Znaki drogowe

W miejscowości Błonie (na wysokości zjazdu w kierunku Miękini) doszło do wypadku drogowego.  Zablokowana jest droga krajowa nr 94 w obu kierunkach.

Na miejscu trwają czynności wyjaśniające. Nieoficjalnie wiadomo, że kierowcy dwóch pojazdów zostali przewiezieni do szpitala. Policja wytyczyła objazd drogą koło firmy Clinico.

Droga wciąż zablokowana - godz 16:20


O godzinie 17:20 zakończyły się czynności służb porządkowych po zdarzeniu, które miało miejsce ok godziny 13:30. Drogę zablokowała jedna z ciężarówek i ładunek, który rozsypał się na jezdni.

Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przez kierowcę jadącego z Miękini i próbującego włączyć się do ruchu na drodze 94. W wyniku nie zachowania ostrożności zderzyły się dwie ciążarówki (Mercedes i Skania). Jedna z nich przewoziła dachówkę, która rozsypała się na drodze. Ciężarowy Mercedes dachował w rowie. Uszodzeniu uległy obie ciężarówki. Auta uszkodziły również słup oświetleniowy. Wstępnie straty oszacowano na 50 tys zł.

Jak informuje Dariusz Domaradzki z PSP w Środzie Śląskiej - przy usuwaniu skutków zdarzenia brały udział służby: policja, straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne.

Redakcja

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA