Express-Miejski.pl

Dni otwarte nowego przedszkola w Środzie Śląskiej

Otwarcie Entliczka w Środzie Śląskiej fot.: MK / sroda.Express-Miejski.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Już 1 września rozpocznie swoją działalność nowe niepubliczne przedszkole w Środzie Śląskiej. Dobiegają końca prace porządkowe w wyremontowanym budynku przy ulicy Wawrzyńca Korwina 2, oraz na placu zabaw, na którym montowane są kolorowe huśtawki i inne zabawki, z których maluchy będą korzystać na co dzień.

Dyrektor przedszkola ENTLICZKA Sebastian Stępniak serdecznie zaprasza na Dni Otwarte do nowocześnie wyposażonej placówki w dniach 29 – 30 sierpnia 2011 roku.

- Myślę, że Dni Otwarte, to doskonała okazja, aby maluszki, które przyjdą z rodzicami mogły wstępie rozpoznać teren i nawiązać pierwszy kontakt z paniami, które codziennie będą z nimi spędzać większą część dnia – mówi dyrektor przedszkola.

W kolorowych pokojach o łącznej powierzchni 234,4 m2  wraz z przyległym terenem zielonym o powierzchni 506 m2 przedszkolaki będą miały doskonałe warunki do zabawy i nauki. Do przedszkola może uczęszczać 50-cioro dzieci w wieko 2,5 – 4 lat.

Wiemy już, że przedszkole spełnia wszelkie normy polskie i Unii Europejskiej i posiada niezbędne atesty.  Nowością i ciekawym rozwiązaniem jest ogrzewanie podłogowe w kącikach zabaw i  łazienkach. Zastosowano nowoczesne rozwiązania systemu wentylacji, który zapewnia jednocześnie właściwą temperaturę i wilgotność powietrza w salach. Rozwiązania są przyjazne dla dzieci z alergią. Przedszkole wyposażono a nowoczesny i bezpieczny system podgrzewania wody. Centralny mieszalnik  uchroni maluchy przed poparzeniem. A dozowniki z mydłem na fotokomórkę zapewni wysoki poziom higieny.

Poza nowoczesną bazą dydaktyczną, opieką w dogodnych dla rodziców godzinach ENTLICZEK proponuje bogatą ofertę edukacyjną. Wiedza potwierdzona badaniami pedagogicznymi, psychologicznymi i medycznymi, a także współpraca z wychowawcami pozwoli dzieciom na właściwy rozwój psychofizyczny, a zwłaszcza zminimalizowanie stresu związanego z tak poważną zmianą jak pójście do przedszkola.  Z maluchami pracować będzie doświadczona kadra z przygotowaniem pedagogicznym i medycznym, co pozwoli  zapewnić wysoki poziom edukacji, bezpieczeństwa maluchów i właściwą opiekę.

W ofercie przedszkola znajdą się między innymi zajęcia z języka angielskiego, zajęcia muzyczne, informatyczne, plastyczne, przyrodnicze, sportowe, rytmika, zajęcia z logopedą oraz zabawy fundamentalne.  Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców gminy czynnych zawodowo, dyrektor zakłada możliwość zapewnienia opieki nad dziećmi w czasie dłuższym niż 8 godzin dziennie, być może nawet do 12 godzin.

Oprócz rodzinnej atmosfery i zabawy, integralnie powiązane zadania z różnych obszarów edukacji, efektywnie i skutecznie mają stymulować ogólny rozwój każdego dziecka.

- W tym roku szczęśliwie się złożyło, że początek roku przypada na czwartek. Te dwa dni przed weekendem pozwolą dzieciom na zapoznanie się z otoczeniem, a sobota i niedziela będzie sprzyjać wyciszeniu, oswojeniu się z myślę, że w poniedziałek wrócą do tego nowego miejsca. Ta sytuacja przyczyni się do zapoznania się z tą nową rzeczywistością – wyjaśnia dyrektor ENTLICZKA.

Już na początku pełnego tygodnia, tj. od poniedziałku 5 września w przedszkolu ruszą wszystkie zajęcia dodatkowe.

MK / sroda.Express-Miejski.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dni otwarte nowego przedszkola w Środzie Śląskiej

  2011-08-23 23:26:24

  MK / sroda.Express-Miejski.pl

  Już 1 września rozpocznie swoją działalność nowe niepubliczne przedszkole w Środzie Śląskiej. Dobiegają końca prace porządkowe w wyremontowanym budynku przy ulicy Wawrzyńca Korwina 2, oraz na placu zabaw, na którym montowane są kolorowe huśtawki i inne zabawki, z których maluchy będą korzystać na co dzień.

 • 2011-08-25 23:03:19

  gość: ~x

  tylko kogo będzie stać na to przedszkole bo na pewno nie tych rodziców co pracują w fabrykach

 • 2011-08-26 17:50:40

  gość: ~tata

  Plac zabaw niezły. Szkoda tylko, że trawy nie ma, więc kiepsko widzę tą zabawę...No chyba że coś jeszcze innego wymyślą na podłoże. Aha... Jeszcze jedno... Mnie będzie stać :)... Trzeba się było uczyć.. terefere....

 • 2011-08-27 11:56:09

  gość: ~NR

  I co czujesz sie lepszy ze cie stac a innych nie ???

 • 2011-08-27 21:01:40

  gość: ~X

  I PO CO CI TA NAUKA BYŁA JAK NAŚMIEWASZ SIĘ Z BIEDNIEJSZYCH

 • 2011-08-28 13:42:43

  gość: ~m

  do taty - ten facet co naśmiewa się z uboższych to jakiś debil lub urzędowy burak wstyd robi dla rodzaju męskiego. Mam nadzieję ze straci prace szybko i będzie go stać jedynie na.. pilnowanie własnego dziecka.

 • 2011-08-29 10:28:05

  gość: ~milena

  za to Pan na zdjęciu całkiem przystojny :)

 • 2011-09-03 01:22:37

  gość: ~Rodzic

  A czy ktoś się orientuje czy w tej opłacie miesięcznej 340 PLN + stawka żywieniowa 11 PLN/dzień są zawarte wszelkie koszta, czy za wszelkie zajęcia dodatkowe trzeba zapłacić extra stawki ?

 • 2011-09-04 10:30:48

  gość: ~mama

  ostatnio dodany post

  na początku jest opłata wpisowa 340 zł i jest bezzwrotna ( w skład niej wchodzi ubezpieczenie) a następnie miesięczna 340 zł i 11 zł za każdy dzień wyżywienie moje dziecko chodzi i z ustaleń z dyrektorem w tej opłacie miesięcznej są wszystkie dodatkowe zajęcia, które będą się odbywać na ten moment moje dziecko jest bardzo zadowolone pozdrawiam