Express-Miejski.pl

Informacja Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej w sprawie kontroli CBA

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Poniżej prezentujemy informację Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej dotyczącą przeprowadzanej kontroli.

Już w grudniu 2017 udostępniliśmy na wniosek CBA pełną i kompletną dokumentację postępowania o zamówieniu publicznym dot. jednej inwestycji gminnej realizowanej w okresie II kw. – IV kw. 2017 tj. Rewitalizacji Rynku Dolnego.

Równolegle sprawą interesował się mocno jeden z radnych opozycji, mocno popierających poprzedniego Burmistrza Bogusława Krasuckiego. Przez ponad rok nie mieliśmy z CBA żadnych informacji ani sygnałów w sprawie kontroli dokumentacji udostępnionej im w grudniu 2017. I nagle, po przegranych dla opozycji wyborach w październiku 2018, sprawa ponownie wraca w orbitę zainteresowania CBA - w II połowie grudnia 2018. W związku z tym zostaliśmy poproszeni o kolejne dokumentacje dot. sprawy tej inwestycji. I nad tym pracujemy.

W wyniku robót dodatkowych i zamiennych wartość przedmiotowej inwestycji wzrosła o 187 tys. złotych (12 proc.) w stosunku do pierwotnej umowy przetargowej, ale mimo to inwestycja została zrealizowana poniżej wartości kosztorysu inwestorskiego z IV kw. 2016 roku, który w przypadku tej inwestycji przekroczył kwotę 1.608 tys. złotych. Inwestycja została wykonana łącznie za 1.540 tys. złotych tj. 68 tys. złotych poniżej kosztorysu inwestorskiego. Koordynatorem realizacji tej inwestycji ze strony Urzędu Miejskiego od początku do końca była jedna i ta sama osoba – jeden z pracowników Wydziału Inwestycji, który kilkanaście lat temu został zatrudniony przez poprzedniego Burmistrza Bogusława Krasuckiego i który od grudnia 2018 jest w okresie wypowiedzenia.

Na marginesie rzeczona inwestycja tj. Rewitalizacja Rynku Dolnego została uznana za Inwestycję Roku 2017 w głosowaniu czytelników lokalnej gazety Express Miejski i jest jedną z wizytówek Środy Śląskiej oraz stanowi powód do dumy Mieszkańców naszego miasta i gminy.

ogłoszenie płatne

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Informacja Urzędu Miejskiego w Środzie Śląskiej w sprawie kontroli CBA

    2019-01-09 16:08:18

    gość: ~Egon

    Krzysiek i Boguś! Proszę Was, zajmujecie czas CBA i urzędnikom. Dajcie sobie spokój, przyszły nowe czasy. Dajcie nam spokojnie, żyć.

  • 2019-01-09 22:16:01

    gość: ~mieszkaniec

    Nie mogą się pogodzić to to samo jak głodną świnie odsuniesz od koryta będzie kwiczała i kopała dołki pod kimś a w niedziele w pierwszej ławce w kościele jaki chrześcijanin.

  • 2019-01-09 22:58:02

    gość: ~Piotr

    @~mieszkaniec
    Jeżeli nie ma nic do ukrycia to po co tyle jadu i głupiego tłumaczenia oraz zwalania winy na innych. A skąd te insynuacje że to Boguś? A może to rutynowa kontrola ,która coś znalazła

  • 2019-01-09 22:55:32

    gość: ~buba

    @~Egon
    Brawo trzeba poznać prawdę

  • 2019-01-09 16:19:26

    gość: ~litości

    AR jesteś żenujący. Widać, że boli Cię, że nigdy nie będziesz nawet w połowie tak dobrym gospodarzem jak Twój poprzednik, dlatego próbujesz mu umniejszać i sugerować, że się awanturuje. Oj biedny człowieczku.

  • 2019-01-09 17:09:26

    gość: ~Muuuu

    Ten pożal się Boże "Rynek rolny" też śmierdzi na kilometr i to nie krowim łajnem.

  • 2019-01-09 17:45:13

    gość: ~kdckkckk

    Panie Adam ale to Pan akceptujesz decyzje swoich kierowników to Pan powinieneś wnikliwie je czytać w końcu za to bierzesz Pan pieniądze.
    Znów jak w przypadku sortowni śmieci winni są oni a nie ja? Znów nie przeczytałem tego co mi położono na biurku?

  • 2019-01-09 17:56:44

    gość: ~manipulant

    A.R. to manipulant! Po pierwsze CBA to nie jest instytucja, Która na pstryknięcie palcem oponentów burmistrza wpada na urząd i przeprowadza kontrolę.Po drugie pracownik o którym wspomina AR. nie był koordynatorem tego projektu a wszystkie zmiany i dodatkowe zlecenia to decyzje burmistrza potwierdzają to protokoły i dokumenty na których widnieje tylko podpis AR. Po trzecie 182 tyś zł jako roboty dodatkowe to więcej niż wszystkie roboty dodatkowe przy basenie, który kosztował niemal 20 mln. Jak CBA postawi zarzuty burmistrzowi za jego decyzje to będzie wina Bogusława Krasidzkiego bo przegrał wybory a nie AR bo narobił machlojek :) brawo Ty brnij w ciemno tak dalej ;)

  • 2019-01-09 19:03:45

    gość: ~hehehe

    @~manipulant
    Nic dodać nic ująć, no chyba że tylko to, że kosztorys inwestorski to nie to co kwota z przetargu. Mydlić oczy to pan możesz swoim radnym, a nie pozostałym mieszkańcom.

  • 2019-01-09 20:29:24

    gość: ~mieszkaniec

    @~hehehe
    A może pan Burmistrz napisze jaki był kosztorys inwestorski na przebudowę targowiska, a jaka cena po przetargu żeby tylko zdążyć przed wyborami. Jeśli dla Burmistrza jest to argument to może tym też powinno zainteresować się CBA. Przy okazji zastanawiam się czy takie wyjaśnienia Burmistrza powinny być finansowane z moich podatków.

  • 2019-01-09 18:21:56

    gość: ~Nuta

    Już nie takich kontrolowali i to nad ranem, Smutni Panowie z CBA i nic nie znaleźli. To nie Kramer ani Kwinto. Pieniędzy w workach na balkonie sie w dzisiejszych czasach nie trzyma. A mercedes w garażu stoi. A jaaaak. Była wiosna, przyszła zima - Szpital był . Szpitala Ni Ma.

  • 2019-01-09 19:44:52

    gość: ~abc

    Śmieszna jest ta odpowiedź UM zapewne akceptowana przez pana burmistrza? Wychodzi na to, że winna wszystkiemu jest opozycja bo przegrała wybory.Idąc dalej tokiem myślenia obecnego burmistrza to gdyby wybory wygrała opozycja to kontroli CBA w ratuszu by nie było? Jakim malutkim trzeba być gościem by tak nisko upaść i obrać taką taktykę obrony. Wstyd! I do tego jeszcze oczerniać i obwiniać swojego pracownika bo samemu nie ma się odwagi przyznania do błędu. A za co burmistrz odpowiada jak nie za pracę podległych mu urzędników ? Czyż za to między innymi nie pobiera pan sowitego wynagrodzenia?

  • 2019-01-09 20:50:43

    gość: ~Wyborca

    Nie wiedziałem .,że CBA sprawuje kontrolę nad działalnością Burmistrza i Urzędu Miasta.Myślałem.,że taką kontrolę sprawują. w imieniu wyborców,radni !!! Jeżeli nie kontrolują -zgodnie z ustawą- to co w ogóle robią? Za bezczynność też powini odpowiadać!

  • 2019-01-09 21:12:22

    gość: ~Mieszkaniec

    No Lord jak zwykle. Zwala na pewnego radnego. To może ten radny kazał zmienieć projekty rynku? Pewnie on też kazał sie wymienić działkami. A na koniec kazał lordowi porzucić plany budowy inkubatora! A to łotr jeden. Jeszcze kasę gminna wydał za lorda?

  • 2019-01-10 01:04:57

    gość: ~Wodolanie

    "Na marginesie rzeczona inwestycja tj. Rewitalizacja Rynku Dolnego została uznana za Inwestycję Roku 2017 w głosowaniu czytelników lokalnej gazety Express Miejski i jest jedną z wizytówek Środy Śląskiej oraz stanowi powód do dumy Mieszkańców naszego miasta i gminy."


    Ja nie jestem dumny z tej pustyni i nie wierzę w smsowe głosowania.

  • 2019-01-10 09:34:48

    gość: ~Widź

    LORD CORAZ SŁYNNIEJSZY informacje w tvp
    https://www.tvp.info/40773956/cba-w-urzedzie-miasta-w-srodzie-slaskiej

  • 2019-01-10 12:23:47

    gość: ~Edek

    pomijając niską merytoryke tej informacji (oj brakuje pani Marty), chciałbym wiedziec kto ja przygotował. Później znów bedzie, ze przygotował ja jakiś pracownik (może stażysta) bez upoważnień i zgody przełożonych. I jak ktoś pisał tez nie zgadzam sie, aby takie ogłoszenia były płacone z publicznych pieniędzy czyli naszych

  • 2019-01-11 15:39:43

    gość: ~Ja

    W gminie jest dużo nieprawidłowości a urzędnicy udają ze nie wiedzą o co chodzi albo nie mają wiedzy o swojej pracy i to jest prawda niedługo poruszenie kilka tematów przypominam urzędnika gminy wy jesteście dzięki nam podatnika i pamiętajcie że za swoją pracę bierzecie wynagrodzenie i ODPOWIEDZIALNOSC cdn.

  • 2019-01-11 18:09:35

    gość: ~Asja

    Ale wstyd na całą Polskę. Wystarczyła jedną kadencja i już mamy to co Pan Burmistrz lubi najbardzie czyli rozgłos, ale czy na takim mu zależało. Teraz musi stać w światłach fleszy i opowiadać bzdury, że ktoś z jego pracowników za wszystko odpowiada. A najważniejszy przekaz z gminy jest taki, że to ludzie poprzedniego Burmistrza. Tak się kończy nieudolne zarządzanie naszą Gminą. Zamiast ciężko pracować wraz ze swoimi podwładnymi to jak widać szuka się kozłów ofiarnch