Express-Miejski.pl

Czekają nas nowe wybory na burmistrza w Środzie Śląskiej?

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

21 października odbyły się wybory samorządowe. Wówczas wybieraliśmy, kto przez najbliższe pięć lat będzie zarządzał gminami.

W Środzie Śląskiej o fotel burmistrza ubiegało się czterech kandydatów: Dariusz Maciejewski, Bogusław Krasucki, Adam Ruciński i Przemysław Babiński. Uprawnionych do głosowania było 15 628 mieszkańców. Wyborcy zdecydowali, że przez najbliższe pięć lat nowym/starym włodarzem Miasta Skarbów będzie Adam Ruciński, który zdobył 4 320 głosów. Tuż za nim był Bogusław Krasucki z ilością 2 674 głosów. Do drugiej tury nie doszło. Aby tak się stało, zabrakło raptem 5 głosów. Wiele osób zadaje sobie pytanie, jaki byłby wynik, gdyby druga tura się jednak odbyła.

Komitety złożyły protest

Dzień po ogłoszonych wynikach dwa komitety z terenu powiatu średzkiego, złożyły w sądzie protest i zawiadomienie o możliwości wpływania na wynik wyborców w gminie Środa Śląska. Jednym z nich był Komitet Wyborczy Uczciwy Samorząd.

Komitet w swoim piśmie wyszczególnia szereg nieprawidłowości, m.in. zwraca uwagę, na niezgodność ilości wydanych kart w stosunku do tych wyciągniętych z urn. Za każdym razem wyciągniętych kart było więcej niż wydanych. Opisana jest także sytuacja, jaka miała miejsce w komisji w Szczepanowie. - W tej komisji jest bardzo duża ilość nieważnych kart - aż 98 do rady powiatu. Mamy podejrzenia, że członkowie komisji kontaktowali się telefonicznie z osobami z komitetów, przekazując informacje kto i z jakich ulic jeszcze nie dotarł na głosowanie - czytamy w piśmie.

Kolejna dotyczy komisji z ulicy Wierzbowej w Środzie Śląskiej. - Liczba głosów nieważnych z powodu postawienia znaku "x" przy dwóch kandydatach to 6 głosów a różnica pomiędzy kandydatami Jerzym Krycińskim, który otrzymał 182 głosy i wygrał, a drugim kandydatem Romanem Kuczą, który uzyskał 177 głosów, czyli o 5 głosów mniej, nasuwa podejrzenia o możliwości popełnienia celowego dostawienia znaku "x" - informuje komitet.

Pięć głosów na wagę złota

Sytuację z nieprawidłowościami komentuje kandydat na burmistrza Przemysław Babiński, którego komitet złożył zawiadomienie. - Dzień po wyborach do godziny 10, wszyscy byliśmy przekonani, że będzie druga tura wyborów. Później okazało się, że będzie inaczej. Nawet na portalu społecznościowym obecny burmistrz poinformował, że zabrakło kilku głosów do tego, żeby wygrał w pierwszej turze. Weryfikując poszczególne protokoły, okazało się, że jednak nie będzie drugiej tury. Pięcioma głosami obecny burmistrz wygrywa wybory. To spowodowało, że dogłębnie skoncentrowaliśmy się na przeanalizowaniu wszystkich protokołów. Dla nas skandalem jest, że protokoły były poprawiane! - mówi Babiński. - Najpierw niektóre z komisji przedstawiły jedną wersję protokołu z podpisami, po czym pojawia się informacja, że to jest nowy protokół poprawiony. Pytanie, w którą stronę były to poprawki. Obecny burmistrz nie wygrał tych wyborów większością, powiedzmy 500-1000 głosów, tylko pięcioma głosami - dodaje Przemysław Babiński.

Kandydat na burmistrza podkreśla jednak, że złożony przez jego komitet protest nie wynika z powodu niepogodzenia się z przegraną. - Przegrać oczywiście potrafimy, ale na uczciwych demokratycznych zasadach. Analizując sytuacje, gdzie w pięciu komisjach wyborczych wyciąga się więcej kart do głosowania, niż było osób głosujacych, to temat jest do zastanowienia, czy aby nikt nie pomógł w tych wyborach. Jako komitet złożyliśmy skargę do sądu rejonowego. Przedstawiliśmy sytuację, jaka miała miejsce i również informację, w jakich komisjach wyborczych doszło do nieprawidłowości. Poprosiliśmy o przedstawienie raz jeszcze kart do głosowania z jednej z komisji, z której głosy zaważyły o wyniku wyborów, między naszym kandydatem Romanem Kuczą a kandydatem panem Jerzym Krycińskim. Różnica była raptem 5 głosów. Chcieliśmy zaglądnąć do tych kart do głosowania, by zobaczyć, gdzie te głosy były i jak zostały skreślone. W protokole Państwowej Komisji Wyborczej jest informacja, że głosy były nieważne ze względu na skreślenie podwójnej ilości kandydatów - wyjaśnia Babiński.

Decyzje sądu

Zawiadomienie zostało złożone, jednak sąd je odrzucił bez rozpatrzenia ze względu formalnego. - Przygotowaliśmy zażalenie do sądu apelacyjnego. Czekamy na wynik i wyrok w tej sprawie. Nie może być tak, że w pięciu lokalach wyborczych dochodzi w naszym mniemaniu, do niszczenia demokracji. Jak to jest możliwe, że wyciągamy więcej kart do głosowania z urny, niż było głosujących - podsumowuje Babiński. - Chciałbym podziękować wszystkim wyborcom. Tym którzy głosowali na mnie i mój komitet wyborczy. Ponad 1 150 głosów to bardzo duży wynik i jesteśmy za to wdzięczni. To też motywuje i zobowiązuje do dalszej pracy i już dzisiaj zapewniam, że będziemy na bieżąco analizowali sytuację, jaka dzieje się w gminie, ale też bedziemy przedstawiali pomysły na różne inicjatywy czy wręcz obywatelskie projekty uchwał - dodaje Przemysław Babiński.

Drugim z komitetów, który złożył do sądu protest, był Komitetu Wyborczego Wyborców Bogusława Krasuckiego. - Czekamy na rozpatrzenie naszego wniosku odwoławczego. Chcemy podkreślić wyraźnie, nam nie chodzi o przegraną, lecz o zasadę przejrzystości, staranności, rzetelności, uczciwości. Odnosimy wrażenie, że zostały one złamane. Szczególnie przy wyniku różnicy pięciu głosów to przeczucie się potęguje. Zobaczymy jak potoczą się sprawy. Podchodzimy do tego bez emocji. Na pewno będziemy chcieli wykazać naszą staranności w dochodzeniu do prawdy. Możemy ubiegać się o to, z eby w przyszłości nie popełniano takich błędów - mówi Bogusław Krasucki.

- W proteście wyborczym chodzi o to, aby wykazać, że zaistniałe nieprawidłowości maja wpływ na wynik wyborów. Przy sytuacji, kiedy mamy pięć głosów, które decydowały o drugiej turze i siedem nieprawidłowości to uważamy, że te siedem głosów mogłoby spowodować odbycie się drugiej tury. To był nasz główny zarzut - dodaje Krasucki. W tej chwili oba komitety czekają na wyroki sądu.

anbo

60

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Czekają nas nowe wybory na burmistrza w Środzie Śląskiej?

    2018-12-03 12:16:56

    gość: ~Mieszkaniec

    Jeżeli będą powtórzone wybory i sąd przyzna oszustwo lub jakąkolwiek ingerencję w wybory to obecny włodarze nie powinien startować....

  • 2018-12-03 22:17:15

    gość: ~Maria

    @~Mieszkaniec
    A dlaczego ? Kto fałszował i kiedy?

  • 2018-12-03 12:40:34

    gość: ~Jo

    Pan Bogusław lepiej niech siedzi cicho bo jego ludzie w niedzielę 21jezdzili po wioskach i zbierali ludzi do głosowanie

  • 2018-12-03 23:25:20

    gość: ~mieszkaniec

    Do roboty się w końcu zabierzcie ekologiczna sortownia śmieci w Krynicznie czeka tam też są pieniądze można się też ustawić i żyć spokojnie

  • 2018-12-03 13:06:56

    gość: ~hahahah

    Ciekawe jak jeden z nich by wygrał to czy tez by protestowali przed Sądem.

  • 2018-12-03 13:11:26

    gość: ~Kaziu

    A Adama nie ??

  • 2018-12-03 13:31:01

    gość: ~Zdzich

    Najważniejsze jest, żeby było sprawiedliwie. Nikt nie wie, jakby było, gdyby nie doszło do nieprawidłowości. Dlatego sąd powinien uczciwie to rozstrzygnąć. Nikomu nie zależy, żeby kogokolwiek odsuwać od władzy, chociaż Adam kompletnie do tego się nie nadaje, tylko chodzi o to, aby było zgodnie z prawem. I nie mówcie, że ten woził, a tamten nie. Wożenie ludzi do wyborów nie jest niezgodne z prawem. A jak macie dowody na łamanie prawa wyborczego, to też zawiadomcie odpowiednie służby, a nie tak oczerniacie tylko.

  • 2018-12-03 15:53:17

    gość: ~Oj

    @~Zdzich
    Zlodzieje

  • 2018-12-03 15:23:27

    gość: ~HAHA

    Obydwa patałachy przegrali i teraz pogodzić się nie mogą. Boże uchowaj nas od dziadów i Przemka z Bogusiem wyślij hen w siną dal

  • 2018-12-03 20:17:59

    gość: ~ola

    @~HAHA
    a patałach to ten co wygrał czy przegrał? Bo nie widzę różnicy

  • 2018-12-03 15:48:07

    gość: ~Wojewoda

    Ale ale, kandydatów było czterech, i jeden z nich zebrał plus minus połowę głosów, pozostałych trzech w sumie drugie 50%. Rozumiem, gdyby było 2-3 kandydatów i drugi z kolei miałby powiedzmy 49% głosów, czyli przegrał o włos.

    Wiadomo że nie znamy wyniku potencjalnej drugiej tury, ale można teoretycznie założyć, że cześć wyborców, która oddała głos na Babińskiego i Maciejewskiego nie zagłosowałaby tylko na Krasuckiego, ale mniej więcej podzieliła się głosami.

    Proponuję, aby odbyła się druga tura, ale w takim wypadku niech komitety zgłaszające zastrzeżenia opłacą jej koszty. Taki demokratyczny "sąd boży".

    Rozumiem, że są nieprawidłowości, ale dlaczego zakładane jest jakiekolwiek fałszerstwo na korzyść wygranych. A może ci co zajęli drugie miejsca mieli extra głosy?

  • 2018-12-03 16:43:45

    gość: ~Jan

    @~WojewodaJa Rozumiem poniższe wywody. Jednak trzeba zwrócić uwagę, że nikt nikomu (żadnemu kandydatowi)nie zarzuca nieuczciwości, tylko wskazuje nieprawidłowości, które miały wpływ na wynik wyborów. I tak dla mniej wtajemniczonych, po unieważnieniu wyboru, wybory burmistrza odbędą się ponownie, a nie tylko druga tura. Oznacza to, że mogą być dwie tury, no chyba że zostanie jeden kandydat i będziemy głosować a tak lub na nie.

  • 2018-12-03 18:02:51

    gość: ~Wojewoda

    @~Jan, jeśli stwierdzą nieprawidłowości np 6 nieprawidłowych głosów na Rucińskiego (czyli 49,XX% na niego), to moim zdaniem powinna być tylko 2 tura. Ruciński, kontra Krasucki, który zajął 2 miejsce. Nawet 100 głosów w jedną czy drugą stronę na jakiegokolwiek kandydata nie zmieniłby proporcji kto byłby pierwszy a kto drugi, itd. Jedyny problem to czy byłaby 2 tura czy nie i w sumie tu jest ewentualna kwestia do wyjaśnienia przez sąd.

    Jeśli były jakieś nieprawidłowości, złe policzenie głosów itp, to nie wyobrażam sobie aby miały one skalę rzędu 100-200 głosów na całą gminę (nawet te 200 nie zmienia kolejności w wyborach).


    Z drugiej strony, nie wyobrażam sobie teraz, po 2 sesjach rady miejskiej, że np są kasowane uchwały, bo np jeden z radnych traci mandat w wyniku wyroku sądu i uchwały są uznane za nieważne.

  • 2018-12-03 18:35:30

    gość: ~Jan

    @~Wojewoda
    Nie rozumiesz... Jak wybory są nieważne, to decyzje podjęte przez organ wybrany z naruszeniem prawa, nie wywołują skutków prawnych - to po pierwsze. Po drugie - nie ma mowy tutaj o ponownych wyborach całej rady, tylko ewentualnie jednego radnego i jego głos przy 12, 13, 14 innych nie ma wpływu na wynik głosowania całej rady. Kolejna rzecz - tutaj nie chodzi ile kto miał przewagi i nie chodzi o spekulacje, że i tak by wygrał. Nie wiadomo, czy wygrałby drugą turę. Ostatnio Krasucki wygrał pierwszą turę, a w drugiej przegrał. Dlaczego teraz nie miałoby być inaczej? Jednak nie ma co spekulować. Fakty są takie - 5 głosów zdecydowało o tym, że Ruciński niby wygrał w pierwszej turze, a było 7 nieprawidłowości. I właśnie one miały wpływ na wynik wyborów. Dzisiaj już nie dowiemy się na kogo były oddane głosy na kartach, których było więcej wrzuconych do urny niż głosujących i na tych kartach czterech, które zniknęły z urn w niewyjaśnionych okolicznościach. I odejmowanie tych głosów Rucińskiemu nic nie da, bo nie wiemy, na kogo były oddane. Co do unieważnienia wyboru Rucińskiego na burmistrza nie ma mowy o drugiej turze, tylko o powtórzeniu wyborów. Szansa na tylko drugą turę przepadła. Owszem, ona może się odbyć, ale dopiero, jak w powtórzonych wyborach żaden z kandydatów nie przekroczy 50 % ważnie oddanych głosów. Sprawa jest niezwykle ciekawa i warto, aby sąd dążył do jej wyjaśnienia, zbadania sprawy pod kontem merytorycznym, a nie tylko formalnym. Jeżeli nie zbada tego, to ja dziękuję za taką demokrację. Wybór powinien być bez wątpliwości.

  • 2018-12-03 22:22:18

    gość: ~Marian

    @~Jan
    A co mówi prawo wyborcze?

  • 2018-12-03 15:57:53

    gość: ~Wojewoda

    PS, cytuję:
    "Obecny burmistrz nie wygrał tych wyborów większością, powiedzmy 500-1000 głosów, tylko pięcioma głosami - dodaje Przemysław Babiński. "

    Wygrał 5 czy 1000, nie ma żadnej różnicy, takie są reguły demokracji. Zdobył ponad 50% głosów i to w pierwszej turze, mając trzech kontrkandydatów. Czyli jak ktoś nie wygra min 500 głosami, to co, powtarzamy głosowania, aż ktoś zdobędzie więcej o te 500 głosów, bo tak mówi jeden z kandydatów? Jakieś nowe prawo?

    Nie jestem tutaj jakimś partyzantem Rucińskiego (paroma rzeczami mi podpadł), ale mogę napisać tak: mając trzech kontrkandydatów wygrał je w pierwszej turze czyli miał duże poparcie społeczne. Gdyby w pierwszej turze wygrał tymi 500-1000 głosów, to już w ogóle byłby pogrom.

  • 2018-12-03 17:35:06

    gość: ~Jan

    @~Wojewoda Jak byłbym Rucińskim, to powiedziałbym, że 50,03 % to niejednoznaczny wynik. Jednak wybór to wybór i jeśli tak by wygrał, to zgoda. Problem jednak polega na tym, że nie wiadomo, czy wygrał, bo były nieprawidłowości, które miały wpływ na wynik wyborów. Jak tego nie rozumiesz, kimkolwiek jesteś, to Twoja sprawa. A w państwie praworządnym nie może być wątpliwości co do legalności wyboru. Na tym polega demokracja.

  • 2018-12-03 18:09:11

    gość: ~Wojewoda

    @~Jan Może inaczej, czy wygrał nie ma wątpliwości, przewaga nad drugim kandydatem była znaczna (okolice 1500 głosów), pytanie czy wygrał w pierwszej turze, bez konieczności przeprowadzania drugiej.

    I jestem ciekaw sytuacji, że sąd sprawdza protokoły, nie wiem, liczy głosy i wychodzi że Ruciński np wygrał 1 głosem a nie 5. Co wtedy, kolejne apelacje? Bo w końcu pomylić się przy liczeniu o 1 głos tym bardziej można.

  • 2018-12-03 18:43:02

    gość: ~Jan

    @~Wojewoda
    Liczenie głosów nic nie da, bo 3 karty było za dużo i w innych lokalach 4 za mało. Liczba głosów może się zgadzać na poszczególnych kandydatów. Problem polega na tym, że nie wiemy i nigdy się nie dowiemy na kogo były oddane głosy na trzech dodatkowych kartach i jakie głosy były oddane na czterech kartach, które w niewyjaśnionych okolicznościach zniknęły. Sprawa jest bardzo poważna i nie należy jej bagatelizować, bo 1400 głosów ktoś miał więcej, a ktoś mniej. Ma być pewność co do wyboru, a jej dzisiaj nie ma.

  • 2018-12-03 16:41:35

    gość: ~Sikora

    Wiele osób zrezygnowało z głosowania po tym jak odbiło się od zamkniętych drzwi szkoły rolniczej gdzie zawsze mieścił się lokal wyborczy.
    PRAWDA ZWYCIĘŻY

  • 2018-12-03 19:32:04

    gość: ~Ja

    Krasucki da sobie zad ogolić żeby do koryta się dopchnąć gbòr , ciekawe co jeszcze wymyśli

  • 2018-12-03 19:42:27

    gość: ~litości

    @~Ja Nie obrażaj, nie obrażaj. Krasucki nie zbierał biletów parkingowych, żeby je później rozliczać w kasie miejskiej. Jak chcesz coś powiedzieć, to odnieś się do meritum, a nie obrażasz.

  • 2018-12-05 10:11:21

    gość: ~Ti

    @~litości
    To złodziej nie ma co bronić go

  • 2018-12-05 11:24:50

    gość: ~noanonim

    @~Ti Uważaj, bo nie jesteś anonimowy, jak Ci się wydaje. Nie obrażaj ludzi, bo możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za to.

  • 2018-12-05 10:09:30

    gość: ~Oko

    @~Ja
    Dokładnie ludzi potrafi przekupuc żeby głosowali na niego

  • 2018-12-03 22:49:09

    gość: ~Ciocia Jasia

    przecież ci ludzie protestujący to jakaś żenada,wstyd tym samym udowadniają że żal im wypłatki obecnego rządzącego to była ściema z tym
    (wybuduje szpital itp.) ludzie przegraliście i tyle pogodzcie sie z tym ,to gra o koryto nie o lanie wody nam średzianom jak to wy nagle bedziecie ulepszać i rozbudowywać środe śl.na to potrzebne są lata i środki a nie tylko mydlić oczy i wojować o stołek . BRAVO ADAM TO BYŁ NOKAUT DLA POZERÓW.

  • 2018-12-04 08:09:40

    gość: ~Ankieta

    @~Ciocia Jasia
    Jego wybor to nokaut dla srody mamy takie dlugi ze ani szkoly nie bedzie ani do szpitala sie nie dolozy. Ludzie chyba nie do konca zdaja sobie sprawe z tego musla ze jak na facebooku burmistrz sie odezwie to wystarczy.

  • 2018-12-04 09:54:06

    gość: ~hehehe

    @~Ciocia Jasia Pogodzić, to się wy nie możecie, że inni dążą do prawdy. Co do lania wody, to najlepszy w tym jest wasz Adaś. Potrafi godzinami mówić o niczym. Jak były machloje w wyborach, to ci co to zrobili niech teraz trzęsą portkami.

  • 2018-12-04 22:51:09

    gość: ~olaf

    @~Ciocia Jasia
    żenada że ta ciocia takie głupoty wypisuje

  • 2018-12-03 23:33:48

    gość: ~Buhaha

    Prawie dwa miesiace po wyborach sie obudzili. To sie nazywa szybka reakcja. A moze tyle trwalo znalezienie jakiegos sposobu zeby miec szanse do korytka sie dostac?? Panowie dajcie spokoj , korytka nie powachacie nawet.

  • 2018-12-04 01:26:39

    gość: ~JOHN

    @~Buhaha
    Czytanie ze zrozumieniem się kłania.
    "Dzień po ogłoszonych wynikach dwa komitety z terenu powiatu średzkiego, złożyły w sądzie protest i zawiadomienie o możliwości wpływania na wynik wyborców w gminie Środa Śląska."

  • 2018-12-05 10:15:18

    gość: ~Oi

    @~JOHNwiesz ile ludzi przekupil bogus

  • 2018-12-04 09:04:45

    gość: ~Jan

    @~Buhaha
    Co buhaha?? dzbanie?nie widzisz kiedy złożyli protest?może poprostu nie lataja z oświadczeniami do gazet.

  • 2018-12-04 12:44:58

    gość: ~Buhaha

    @~Jan
    Jaki dzban?? Widac ze jak sie trafi w czuly punkt to juz wyzwiska leca. Widac kto tu jest prostakiem ....

  • 2018-12-04 10:08:06

    gość: ~Mietek

    @~Buhaha Widać, że kompletnie nie znasz się na procedurze. Potrafisz tylko obrażać, ale cóż, jaki pan, tacy jego obrońcy.

  • 2018-12-04 12:47:24

    gość: ~Buhaha

    @~Mietek
    W ktorym miejscu kogos obrazilem??

  • 2018-12-04 14:18:11

    gość: ~Kolibka

    A stwierdzenie, że ktoś jest prostakiem? To komplement?

  • 2018-12-04 08:25:17

    gość: ~Polew

    No to ładnie ładnie.w Jastrzębcach i Szczepanowie też porażka.Około 250 głosów oddanych więcej na Burmistrza niż na Radnych.ludzie zapomnieli zagłosować?

  • 2018-12-04 09:03:17

    gość: ~Lucyna

    Coś tu bardzo brzydko pachnie

  • 2018-12-04 09:17:22

    gość: ~Xce

    @~Lucyna
    Może już ktoś się zesrał ze strachu.hihi

  • 2018-12-04 09:38:01

    gość: ~Jaronx

    Może UM jakoś się ustosunkuje jak to możliwe z tymi wydanymi kartami?.czy odpowiada tylko wtedy kiedy jemu pasuje?a wiem, że śledzone są komentarze na bieżąco.

  • 2018-12-04 23:34:46

    gość: ~Marioa

    @~Jaronx
    Czy ktoś z Was przeczytał prawo wyborcze?

  • 2018-12-05 08:54:07

    gość: ~Coś nie tak

    @~Marioa A co, coś nie tak? Jest coś, czego nie wiemy?

  • 2018-12-05 10:01:10

    gość: ~spraiedliwość

    https://wiadomosci.wp.pl/sad-uniewaznil-wybory-w-nowym-wisniczu-bedzie-powtorka-6324020473005697a Miejmy nadzieję, że sprawiedliwość dosięgnie i tych, którzy u nas naruszyli prawo wyborcze.

  • 2018-12-05 16:52:57

    gość: ~pisuar

    @~spraiedliw
    I skończą się rozgrzebane pokazowo przed wyborami inwestycje

  • 2018-12-05 19:41:20

    gość: ~mIESZKANIEC

    Ludzie o czym wy mówicie , są protokoły komisyjne na każdy lokal wyborczy po dwie komisje ta wydająca karty do głosowania i 2 do liczenia głosów( po to aby wykluczyć przekręty) to ile ludzi trzeba by było ogłupić aby coś takiego zrobić. Jak wyborca nie wrzuci karty do urny lub był podpisał się ale nie zdał karty, lub namazał po 2-3 krzyżyki bo żaden kandydat mu nie odpowiadał i okazał swoje niezadowolenie wszystkim kandydatom czy przekręt czy demokracja . Ludzie na kartach wypisują takie rzeczy że aż dziw....... A czy wy zdajecie sobie sprawę że aby powstał szpital to trzeba mieć podpis od wojewody i umowę z NFZ ( dlatego nie ruszył ponownie stary szpital - nie wyrazili zgody takiej w województwie). Przeraża mnie chęć władzy Pana Bogusława .K i zgorzkniałość starcza Przemysława S. który zachowuje się jakby dziecku łopatkę z piaskownicy zabrali...... Oj jak wy ludzie z włodarzy miasta Środa Śląska (BYŁYCH i OBECNYCH) usiłujecie zrobić marionetki ciągane na sznurkach!!!!!!!!!! i tu mówię o tych """""""co lubią zwierzątka""""""""....

  • 2018-12-05 20:39:04

    gość: ~Mieszkaniec

    @~mIESZKANIEC
    Uderz w stół a nożyce się odezwą”
    A jak to jest możliwe że w pięciu lokalach wyborczych z urn wyciągają więcej kart niż było wyborców ? Przypadek ? A jak to możliwe że z miejscowości Święte, frekfencja była na poziomie 90% ? Nie obrażaj Babińskiego jak go nie znasz.
    A prawda jak oliwa.

  • 2018-12-05 20:40:30

    gość: ~Mieszkanie

    @~Mieszkaniec
    A poprawiane protokoły to też przypadek ?

  • 2018-12-06 12:32:32

    gość: ~Przedmoście

    @~Mieszkaniec
    A w Przedmościu 91% , ja nie sądzę , żeby od nas tyle było ale ważne że nasz rządzi.
    Mierny ale jest nasz!

  • 2018-12-06 18:01:40

    gość: ~piotrek

    @~mIESZKANIEC co to za czasy? nigdy takich numerów nie było. To ten słynny wyższy poziom rozwoju. Zawiść , drobiazgowość , złośliwość ,dążenie do celu za wszelką cenę...

  • 2018-12-07 12:53:56

    gość: ~Pan

    @~mIESZKANIEC
    Pan bogus k haha

  • 2018-12-05 21:40:54

    gość: ~Bronek

    Tak to jest jak w komisji wyborczej siedza ludzie co do 10 ciu nie potrafia policzyc .

  • 2018-12-05 22:02:41

    gość: ~Marian

    @~Bronek
    Prekurator powinien przesłuchiwać członków komisji a potem oskarżyć.

  • 2018-12-05 23:05:44

    gość: ~ja

    prezes OSiRu o którym burmistrz snuł opowieść na sesji to tajemnica?

  • 2018-12-06 22:10:51

    gość: ~Sokrates

    @~ja
    Widać ,że wybory czyli stołki interesują"intelektualistów"

  • 2018-12-06 09:17:33

    gość: ~Ana

    Prokurator powinien się tym zająć z urzędu. Zbyt wiele nieprawidłowości było w tych wyborach. Tylko oni się boją prowadzić sprawy związane z samorządami, bo się zwyczajnie boją komuś nadepnąć na odcisk. Tylko kim są ci nasi pożal się Boże samorządowcy?

  • 2018-12-07 13:18:18

    gość: ~asdfg

    @~Ana przecież prokuratorzy nie czytają wiadomości w internecie. :) Pewnie tak mówią, ale ja w to nie wierzę. I myślę, że prokurator generalny też nie wierzy. :)

  • 2018-12-07 17:29:01

    gość: ~Wyborca

    @~asdfg
    To nie zawiadomili prokuratora a wnieśli sprawę do sądu.Zaczynają pracę od końca?

  • 2018-12-08 12:50:59

    gość: ~alternatywna rzeczywistość

    @~Wyborca
    Zawiadomił, nie zawiadomił, jak zawiadomił, to kto zawiadomił i po co i kiedy...? To nie ma najmniejszego znaczenia. W państwie prawa powinno to wyglądać tak, że służby interesują się tym, co się w nim (państwie prawa) dzieje i monitoruję np. media. Jak widzą, że pojawiają się w przestrzeni publicznej informacje o nieprawidłowościach, to wszczynają postępowanie z urzędu i sprawdzają to i tyle, tylko tyle.

  • 2018-12-08 18:28:31

    gość: ~Ja

    ostatnio dodany post

    @~alternatywna rzeczywistość
    Ale filozofujesz !