Express-Miejski.pl

Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku w rynku. Wezwano policję i karetkę

W Środzie Śląskiej na chodniku leżał mężczyzna fot.: Czytelnik EM24.pl

Do tego zdarzenia doszło w Środzie Śląskiej 18 listopada. Na chodniku przy ratuszu leżał mężczyzna.

O zdarzeniu poinformował nas jeden z czytelników. - Około 7:50 w mieście na rynku leżał mężczyzna. Temperatura na dworze wynosiła -6 stopni. Nikt nie reagował na leżącego przy krawężniku mężczyznę. Podszedłem, żeby zobaczyć, co się stało i okazało się, że miał padaczkę alkoholową - opowiada Michał.

- Zadzwoniłem na 112. Policjant ze średzkiej komendy poinformował mnie, że w tej chwili nie mają wolnego auta. Jakiś mieszkaniec zainteresował się zdarzeniem i pomógł mi poszkodowanego położyć w inne miejsce. Po 30 minutach mężczyzna znowu dostał padaczki. Przechodzień zadzwonił po karetkę pogotowia. Czekaliśmy około 20 minut na przyjazd służb. Najgorsze jest to, że wcześniej nikt nie pomógł temu leżącemu na chodniku mężczyźnie - dodaje czytelnik.

Zgłoszenie na policję wpłynęło około godz. 8 rano. - Zgłaszający poinformował telefonicznie, że na chodniku w rynku miasta leży mężczyzna. Dyżurny przekazał informację zwrotną, że skieruje we wskazane miejsce patrol, po czym zapytał o dokładną lokalizację. Po chwili ponownie zadzwonił zgłaszający i poinformował, że potrzebne będzie pogotowie ratunkowe. Dyżurny wyjaśnił, że zgłaszający sam może wybrać numer telefonu na pogotowie, po czym rozmówca się rozłączył. W zgłoszeniu nie było informacji o przyczynie wezwania pogotowia. Dyżurny przyjął zgłoszenie, a policjanci podjęli interwencję. Na miejscu było również pogotowie, które zabrało mężczyznę do szpitala, gdzie pozostał - wyjaśnia całe zdarzenie asp. sztab. Marta Stefanowska oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

anbo

47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nieprzytomny mężczyzna leżał na chodniku w rynku. Wezwano policję i karetkę

    2018-11-23 19:03:27

    gość: ~Adam

    Mogli dzwonić do alternatywnego centrum kultury. Ma zastąpić szpital.

  • 2018-11-23 19:36:13

    gość: ~Sredziann

    @~Adam
    Tacy są właśnie Sredzkie służby zero pomocy wobec innych..

  • 2018-11-23 19:40:20

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Sredziann
    Jednyna dobra służba w tym mieście jest straz pożarna i im należy się szacunek, zawsze szybko,zawsze profesjonalnie. Pogotowie rzadko kiedy na poważnie się czymś interesuje. A policja jaka jest każdy już wie - porażka to mało powiedziane. W sumie to przykre jest.

  • 2018-11-23 23:03:41

    gość: ~Kings

    @~Mieszkaniec
    Pozdro strażaku

  • 2018-11-23 23:48:30

    gość: ~kkk

    Skoro jedyną dobrą służbą w tym mieście jest straż pożarna to czemu nie przyjechała w tym przypadku?? Skąd masz informację, że pogotowie rzadko na poważnie się czymś interesuje? Może porównamy statystyki wyjazdów straży pożarnej, pogotowia i policji?? Ale czy do końca o to chodzi? Każda służba jest potrzebna i jedni drugich nie zastąpią. Więc drogi mieszkańcu, jak nie ufasz pogotowiu i policji po prostu ich nie wzywaj a wezwij straż pożarną. Ps. z mojej strony też się należy szacunek dla strażaków, ale z OSP. To co w ostatnim czasie osiągają poprzez podnoszenie umiejętności, zdobywanie sprzętu i robiąc to wszystko swoim wolnym czasie - wielki szacun, @~Mieszkaniec

  • 2018-11-24 05:17:12

    gość: ~Mieszkaniec

    @~kkk
    Uważasz że chociażby fakt, ktoś dzwoni na 112 i słyszy od policji, że sam niech sobie na pogotowie zadzwoni, to jest wszystko w porządku? Więc ok, nie mam pytan.
    Kings, niestety, za ślepy byłem, aby się tam starać. Szkoda.

  • 2018-11-29 19:14:34

    gość: ~Tik Tak

    @~Mieszkaniec to przypominam 997 - policja ( wykroczenia przestępstwa wypadki) ;999 pogotowie ratunkowe ( życie zdrowie wypadki) i 998 - STRAŻ POŻARNA (pożary wypadki ; omijaj pośredników i dzwon bezpośrednio pod wskazany nr alarmowy bo następnym razem zadzwonisz do zegarynki i poprosisz o McWieśniaka

  • 2018-11-24 05:21:11

    gość: ~Mieszkaniec

    @~kkk
    I jeszcze jedno. Pisząc "straż pożarna" miałem tez na myśli OSP, bo nie napisałem że tylko szacunek należy się "państwowej straży pożarnej", prawda? Chyba logiczne? OSP nawet jeszcze bardziej się on należy, bo jak nikt się poświęcają. I gdyby miało się wzywać straż pożarna zamiast innych służb, to po co te inne służby? Chyba nie o to chodzi? Niech każdy zacznie przykładać się do swoich obowiązków i będzie po problemie, nikt zastrzeżeń mieć nie będzie.

  • 2018-11-24 06:01:18

    gość: ~Mieszkaniec

    @~kkk
    A honor to mogę zwrócić co najwyżej ratownikom medycznym, oni często stają na wysokości zadania. Czego nie można powiedzieć o lekarzach jeżdżących w pogotowiu, bo ich to już nic nie interesuje, wszystko za nich robią ratownicy.

  • 2018-11-24 11:31:12

    gość: ~kkk

    To dzwonił na 112 czy policję? Ktoś odsłuchał tę rozmowę, widzę, ze ostro ktoś działa by mój komentatrz był najgorzej oceniany, czyli kogoś coś zabolało ;-), Jeżeli twierdzisz, że ktos sie nie przyklada do swoich obowiazków podaj przyklady, bo takie gadanie puste, troszkę irytuje. Szczegolnie, że ta praca często też zależy od działań osób 3-cich (chociażby przekazanie informacji dotyxzacej zdarzenia) @~Mieszkaniec

  • 2018-11-24 22:19:49

    gość: ~Mieszkaniec

    @~kkk
    Ty się z głupim na rozum zmieniłeś, prawda? Miasto niespełna 10 tys mieszkańców a ja ci będę pisał konkretne sytuacje. Dowcipnis z ciebie. A poza tym już nie mój problem, że nie wiesz jak działa numer 112, doinformuj się, to podyskutujemy. :) a boli to ciebie coś, tak zwana prawda... No ciekawe dlaczego... :) uderz w stół, a nożyce się odezwą? :)

  • 2018-11-26 15:18:35

    gość: ~Kkk

    Oj zabolalo widzę, wiem jak funkcjonuje system swd oparty na numerze 112, Ty sie doinformuj (skoro znasz tak system strazaku), jaka prawda haha, ani konkretnych sytuacji, ani nic konkretnego nie napisane, a że miasto ma 10000 mieszkancow to tym łatwiej bedzie Ci przytoczyc takie sytuacje, wiec prosze o konkretne sytuacje a ja postaram sie Ci wszystko wyjasnic. I nie denerwuj sie tak bo Ci ciśnienie skoczy i będziesz musiał straż pożarną wezwać :-) @~Mieszkaniec

  • 2018-11-26 17:18:04

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Kkk
    Żebys się mścił "kolego" policjancie? Logicznie rozumowac nie potrafisz? Ciebie i twoich kolegów boli to, że w tym mieście szanują was chyba tylko wasze rodziny i wasi znajomi, którym pomagacie zamiatac sprawy pod dywan.:D :D jeżeli chcesz, to mogę podać konkretne sytuacje, ale nie tu,tylko w innym, odpowiednim miejscu. W sumie dobry pomysł. Dawno temu chociażby BSW powinno wiedzieć co się tu odwala, bo KWP to beke z was już ciśnie od dawna i nie ma na was pomysłu. ciekawe czy dalej Ci tak do śmiechu będzie cwaniaczku, a nóż widelec o ciebie będzie chodzić:) zresztą, napisałbym 100 sytuacji a ty i tak byś kota, sorry psa, ogonem odwrócił. I jeszcze mnie nie nazywaj strażakiem, na razie nim nie jestem. Rozważam taka opcje, wszystko przede mną. No, oprócz bycia psem, bo tak swojego honoru nie zhańbie. :D
    Wracaj na służbę i zadzwoń po kolegów z Kozanowa, bo oni mają przynajmniej jaja i nie boją się wysiąść z radiowozu. O moje ciśnienie się nie martw, bardziej o swoje, bo po takich ilościach smieciowego żarcia jakie jecie na służbie i co chwilę po nie jedziecie służbowym autem, to wam pikawa wysiadzie predzej czy później.:D :D Bella ciau.

  • 2018-11-29 19:32:40

    gość: ~Tik Tak

    @~Mieszkaniec
    Kolo to może jak wieść niesie przestań kleczęć i drżeć przed każdym radiowozem w powiecie. Znam strażaków z OSP i policjantów i żaden z nich nie zhańbił by się takim komentarzem. Ale jak chcesz to może opiszesz co ci takiego policja zrobiła że jesteś taki pokrzywdzony. Co może łykniesz sobie na odwagę czy ci już wątroby zabrakło czy trzustka nie wydala. BSW ( policja w policji) jak by miało kogoś aresztować to by ich już zwinęli. i pamiętaj że doniesienie o przestępstwie nie popełnionym jest przestępstwem, a powoływanie się na to że jest się Strażakiem OSP i "darujcie mi my jesteśmy swoi " jest nakłanianiem na odstąpienie od czynności służbowych czyli przestępstwo - jakieś jeszcze wątpliwości ?????,"i nie sraj na swoje gniazdo - hhahahahaha" może masz jakieś pytania ......

  • 2018-11-26 17:34:57

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Kkk
    Bo ja wcale przeciwko policji nie jestem, na wrocławską policję aż miło popatrzeć, a na średzka jak się patrzy to oczy krwawią. :D no dobra, może poza jedynym, max dwoma wyjątkami. :D na pewno nim nie jesteś, bo tamci nie są tacy cichociemni:D

  • 2018-11-26 18:42:17

    gość: ~kkk

    Ale się uśmiałem, a kto Ci powiedział, że ja jestem z policji, ale chociaż ciekawych sytuacji o średzkich policjantach dowiadujemy, tak się zagotowałeś, że już nie zastęp a z dwa trzeba będzie tobie wysłać :-) A o cichociemnych nic nie pisz, bo też się podpisujesz mieszkaniec. A teraz idź się przejdź, ochłoń, dwa głębokie wdechy zimnego powietrza, no już czujesz jak ciśnienie spada- przeczytaj komentarze od początku ze zrozumieniem tekstu (a nie zawiścią) i może się wtedy domyślisz skąd jestem. :-). No i tyle co miałem do powiedzenia, bo widzę, że nie ma tu z kim prowadzić poważnej rozmowy. @~Mieszkaniec

  • 2018-11-26 18:58:07

    gość: ~Mieszkaniec

    @~kkk
    Ojojoj, argumenty sie skończyły, więc zamiast prowadzić merytoryczna dyskusje wysuwasz tu jakieś mongolskie teorie hehehe. No widzisz, hipokryto, Ty mi też łatkę strażaka przypisywałeś, więc o czy ty teraz piszesz. Nie potrzebuje świeżego powietrza, upajam się Twoja głupota. :D nie ma sprawy, mogą nawet trzy zastępy przyjechać, nie powiem, że z wielką przyjemnością, ale miałbym z nimi o czym dywagować. Wątpię czy chcieliby drażyć temat. :D już adres mam podawać i przekażesz kolegom z KPP? :D

  • 2018-11-26 19:00:21

    gość: ~Mieszkaniec

    @~kkk
    I nie mam zamiaru czytać od nowa, bo akurat mnie gó*no interesuje kim konkretnie jesteś i skąd jesteś,nie jest mi to do niczego potrzebne.

  • 2018-11-23 20:07:33

    gość: ~Nie wierzę

    "Dyżurny poinformował że sam może zgłaszający wybrać numer na pogotowie" ? Spoko, człowiek ratuje komuś życie, zajęty jest pierwszą pomocą,a oni nawet pogotowia nie są w stanie poinformować, tylko przerzucaja cala odpowiedzialność na obywatela? Ja pie****, poniżej krytyki co się w tym mieście dzieje...

  • 2018-11-23 22:03:38

    gość: ~Zenobia

    @~Nie wierzę
    I jeszcze i tyn pisza... Zenuuaaaa

  • 2018-11-24 05:35:10

    gość: ~Michał

    Sam jestem strażakiem w Osp wiec właśnie sam musiałem podjąć sam cała sytuacje. Straż pożarna by nic nie zrobiła w tej sytuacji był potrzebny akurat w tym momencie zastrzyk a w Torbie R-1 nie ma żadnych środków.Najwazniejsza była pomoc i zainteresowanie przechodniego. Pozdrawiam Michał

  • 2018-11-24 05:41:20

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Michał
    I właśnie dlatego mam szacunek tylko do OSP i Państwowej Straży Pożarnej. Nigdysię na nich nie zawiodłem. Właśnie dlatego, że oni wykonują są zawód z pasji a nie z braku innych perspektyw. Szacun Michał!

  • 2018-11-24 06:06:31

    gość: ~Michał

    @~Mieszkaniec
    Dziękuję za miłe słowa, strażak Ochotnik zawsze się interesuje takimi sprawami. Na jakiś czas tez są podobne akcje ratownicze i człowiek dostaje więcej do zrozumienia, myślenia co zrobiło się komuś. Gdy widzisz za parę lat tą osobę na mieście i się uśmiecha i dziękuję to wtedy człowiek jest szczęśliwy ze zostajesz doceniony. Nie chwaląc się ale to już moja druga sytuacja taka jest w tym powiecie. Poprostu pasja, ratowanie życia ciągle w głowie. Najważniejsze że człowiek żyje! Pozdrawiam Michał H

  • 2018-11-24 06:29:26

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Michał
    Nie dziękuj, bo ja tylko piszę prawdę.:) Mi też kiedyś strazak OSP pomógł, gdy inni stali i się tylko patrzyli. Stąd mój wielki szacunek dla Was i dla tego, co robicie. Takich ludzi w tym kraju właśnie potrzebujemy. Więc chwała Ci za to.

  • 2018-11-24 10:41:52

    gość: ~Inga

    Ojej jak tu cukierkowo i słodko zrobiło:)Ho Ho Ho na 6 grudnia posypią się aluminiowe medale dla bohaterów OSP.Chwała Wam że nas chronicie!!To może zwolnijmy wszystkie służby Pogotowie,Policję, Straż Miejską i nad bezpieczeństwem niech czuwa OSP i PSP:D PRAWDZIWY BOHATER JEST ANONIMOWY I NIGDY NIE UPUBLICZNIA SWOICH DZIAŁAŃ.

  • 2018-11-24 13:02:07

    gość: ~Taka jedna

    @~Inga Jakby Pani wiedziała to akurat Michał robi dużo dla innych i nie musi się tym chwalić. A ta sytuacja jest warta nagłośnienia,bo za dużo ludzi przechodzi obojętnie obok drugiej osoby. On jako jedna z nielicznych osób robi coś z dobrego serca. Nie po to aby zdobyć jakieś oznaczenia i medale. Ważny dla niego jest człowiek, każdy niezależnie czy biedny, bogaty, chory czy pijany. Taki jest, taką jest osobą. Trzeba go za to chwalić i podziwiać, a nie krytykować. Kto zna go lepiej, to wie. Michał nie przejmuj się złymi komentarzami, rób to co zawsze. Podziwiam Cię za to co robisz i wspieram w każdym działaniu. :)

  • 2018-11-24 13:57:42

    gość: ~Michał

    @~Taka jedna
    Dziękuję za miłe słowa, Dziękuję za wsparcie!
    Pozdrawiam Michał

  • 2018-11-24 14:27:57

    gość: ~Taka jedna

    @~Michał
    Nie ma za co. :)
    Napisane szczerze i od serca :)

  • 2018-11-24 17:09:40

    gość: ~Maro

    @~Inga masz świętą racje sam jestem strazakiem i nie jednemu człowiekowi pomogłem w zyciu prywartnym.tylko po co sie chwalic i w piórka obrastać jak michał,szacun ci za to ale to co robisz udostępniasz posty o tym co kto napisal o tobie świadczy o twojej wysokiej samoocenie.ukończyleś kwalifikowany kurs pierwszej pomocy jako strazak i to ze trzeba pomóc jest teraz twoim obowiązkiem moim czy kazdego innego posiadającego taki kurs wiec niema co sie chwalic tylko trzeba dzialać.prawdziwy bohater siedzi cicho na dup.. I czeka az go ktos doceni a nie sam sobie słodzi i sie wychwala słowa krytyki są bolesne dla takiej osoby jak ty

  • 2018-11-24 17:29:29

    gość: ~ciekawski

    @~Maro
    skąd możesz wiedzieć co robi Michał i jakie ma kwalifikacje .?
    poprostu nikt nie chciał pomoc a on sam pomógł ? sam ?dobra dla mnie to jest bohater bo postąpił bardzo dobrze.a co udestępnia co pisze to jest chyba prywatna sprawa.nikt w piórka nie obrasta.

  • 2018-11-24 18:24:13

    gość: ~Maro

    @~ciekawski
    Co robi michal to niejeden wie tym bardziej ze w kręgu strażaków zna go każdy,ale po co sie chwalić tak publicznie?z serialu 112 na ratunek to też go znają taka gwiazdeczka z niego

  • 2018-11-24 18:33:57

    gość: ~Xxx

    @~Maro
    To jest sprawa osobista każdy robi to co chce. Może i gwiazdeczka aż tak bardzo Ciebie to boli? Może też chcesz zagrać w Ratunek 112?cwaniaczku.? I bardzo dobrze ze zna go każdy. Nie potrzebnie się podniecasz.

  • 2018-11-24 20:49:21

    gość: ~Maro

    @~Xxx
    W dupie mam ten cały na ratunek 112 w takim kabarecie to bym nawet nie wystąpił.ośmieszać sie za nowy sprzęt.mamy tak biedne państwo ze nie potrafią kupic nowego kombinezonu przeciwko owadom błonkoskrzydłowym

  • 2018-11-25 07:21:21

    gość: ~michał

    @~Maro
    jesteś cwany wiesz.napisz do mnie wiadomośc prywatną bo widzę wiesz wiecej o mnie niż ja sam moze coś więcej się dowiem o sobie bo może nie wiem czegoś :)kabaret to z Ciebie poprosu nasi druhowie z jednoski i Ja zagraliśmy nie tylko po to aby dostać kombinezon...,jesteś bardzo ciekawski to powiem Ci tak bede jeszcze grał w nie jednym serialu i bede robił co chciał .a Ty potrafisz tylko oczerniać kogoś .Chwalić się bede z byle czego i robił bede robić co chcem wiec nie krtykuj i czekam na wiadomość na fb .. Pozdrawiam MIchał

  • 2018-11-24 19:45:27

    gość: ~abc

    @~Maro
    Jaka gwiazdeczka, no już bez przesady. Dobry człowiek poprostu !!!!

  • 2018-11-24 17:50:29

    gość: ~Michał

    @~Maro
    No właśnie to co robię to co udestepniam to jest moja sprawa jeśli Ci tak bardzo to przeszkadza to nie patrz na to i się nie udzielaj..nikt w piórka nie obrasta. Czy nazwałem się bohaterem? No nie wiem nie pisz takich bzdur.. I nie czekam na nic. Bolesne to są twoje komentarze. Jeśli nie pasuje Ci coś to nie czytaj nie pisz..

  • 2018-11-24 19:24:03

    gość: ~Mieszkanka

    @~Michał
    Nie denerwuj się, nie ma sensu. Zawsze ktoś się doczepi, nie wiadomo po co i na co. Ludzie są zawistni, tak będzie zawsze. Nie warto się tym przejmować i rozwijać temat. Ważne, że Ty pomogłeś i że Ty się z tym dobrze czujesz. I zapewne masz osoby obok siebie, które Cię popierają i wierzą, że robisz to dla kogoś nie dla siebie. Znają cię dobrze, wiedzą dlaczego to robisz. Trzymam kciuki za Ciebie i rób tak dalej.

  • 2018-11-24 18:19:13

    gość: ~Średnio

    @~Maro
    On był jeden który pomógł a reszta? Przez rynek codziennie przechodzi mnóstwo osób, gdzie oni byli? Zdjęcia robili? Takie jest Twoje głupie myślenie ze ktoś jest niby bohaterem nikt nie jest poprostu jako jedyny na tysiąc osób pomógł i przeczytaj to co napisała policja on udzielał pomocy dwie ręce zajęte a oni kazali zadzwonić mu na pogotowie skąd miałby trzecia rękę? Na kogo miał liczyć.?

  • 2018-11-24 18:30:06

    gość: ~Maro

    @~Średnio
    Tutaj nie chodzi o to na kogo poszkodowany miałby liczyc tylko poco sie tu wychwalać.kazdy wie ze w środzie niema karetek i ludzie w tej kwestii nie mają nic do powiedzenia.a w internecie rozpędzacie gowno burze ja juz swoje napisałem

  • 2018-11-29 19:48:05

    gość: ~Tik Tak

    @~Maro Dobrze powiedziałeś jestem i działam jak ty ... naprawdę szacunek dla mądrego człowieka

  • 2018-11-24 22:27:52

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Inga
    Inguś, słoneczko, weź wyluzuj, zrób coś dobrego dla społeczeństwa a nie tylko plujesz jadem z tej frustracji. Chłop zachował się jak bohater, zwrócił uwagę na ważny problem jakim jest brak pomocy m. in ze strony policji, a ty mały człowieczku z tej zazdrości oczy byś człowiekowi wydrapała. Uwierz mi, że moje stanowisko nie wynika z tego, że nie chce policji, tylko wręcz przeciwnie - bardzo jej chcę w tym mieście, ale póki co to mamy kabaret nie policję. Może jak jak się cała kadra na młode osoby wymieni, to się coś zmieni, na co bardzo liczę, bo w tym mieście jest co robić... Ale obecnym, to się nic robić nie chce.

  • 2018-11-29 20:02:13

    gość: ~Inga

    ostatnio dodany post

    @~Mieszkaniec - Słoneczko to ty sobie w domu znajdz lub do żarówki zaśpiewaj może Ciebie w elektrowni usłyszą. Starą kadrę wymienić na nową niedoświadczoną ????? żeby się pałętali jak osłupiałe owce widząc pożar domu???? . zapytam tylko Ciebie o tego bohatera jak ustabilizował pacjenta? patrzył na niego przez te 30 min , bohatersko okrył zmarzniętego własną kurtką, może przytrzymał mu głowę przed wtórnymi uszkodzeniami? jak to zrobił, no jak. I nie łam sobie głowy nie jestem z pogotowia a pierwszą pomoc przeszłam na kursie . Dlatego jeszcze raz pytam jak to zrobił?

  • 2018-11-29 19:45:31

    gość: ~Tik Tak

    @~Inga - Brawo Brawo tez tak myślę , po ch..... te wszystkie służby, niech straż odp...la całą robotę , jak spijają całą śmietankę że są tacy super a inni be ... ; to niech też ratują mnie. Tylko proszę nie podpalajcie więcej nieużytków rolnych aby kaskę zarobić na wyjazdach i medale brać . A jak już uciekasz to weż szybsze buty..... bo ludzie widzą.

  • 2018-11-24 14:13:35

    gość: ~Xxx

    Zjedz snikersa i przestań gwiazdożyć

  • 2018-11-24 22:22:42

    gość: ~Yyy

    @~Xxx
    Zjedz sinkersa i poczytaj słownik ortograficzny.

  • 2018-11-24 22:48:05

    gość: ~Petent

    Lenistwo średzkich Panów Policjantów bije rekordy tam nigdy nic się nie załatwi jak trzeba da dla ozdoby

  • 2018-11-25 08:06:11

    gość: ~Ktos

    @~Petent
    Dokładnie... Trafiłeś w punkt, oni są tam chyba tylko dla ozdoby.