Express-Miejski.pl

Pierwsza sesja po wyborach w Malczycach. Wójt i radni złożyli ślubowanie

Pierwsza sesja Rady Gminy w Malczycach fot.: Angelika Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Przed nami pięć lat pracy nowej Rady Gminy, którą wybrali mieszkańcy. 20 listopada w Malczycach wójt i radni złożyli uroczyste ślubowanie.

Sesję otworzył Stefan Grycz, radny senior, który przywitał zebranych i przedstawił porządek obrad. Nowo wybrani radni otrzymali z rąk przewodniczącej Gminnej Komisji Wyborczej Janiny Jachymskiej zaświadczenia o ich wyborze oraz złożyli oficjalne ślubowanie. Następnie przyszedł czas na pierwszą ważną decyzję. W tajnym głosowaniu wybrano przewodniczącego Rady Gminy. Funkcję tę przez kolejne pięć lat sprawowała będzie Monika Olchawa. - Powierzenie mi funkcji przewodniczącej Rady Gminy Malczyce jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Mam nadzieję, że szybko odnajdę się w nowej roli, a powierzone mi obowiązki przełożą się z korzyścią dla mieszkańców. Teraz czeka mnie dużo pracy i trudnych decyzji, dlatego liczę na pomoc doświadczonych radnych. Mam nadzieje, że moja współpraca z Piotrem Frankowskim - wójtem gminy Malczyce będzie układać się jak najlepiej, a z radnymi znajdę nić porozumienia. Wiem, że początki będą trudne i chyba nawet już są, dlatego proszę o wyrozumiałość, a za każde dobre słowo po prostu DZIĘKUJĘ !! - komentuje Monika Olchawa

Wój gminy Malczyce Piotr Frankowski otrzymał zaświadczenie o wyborze na stanowisko wójta. Złożył ślubowanie, po czym odebrał gratulacje od przedstawicieli jednostek organizacyjnych. Frankowski podziękował wyborcom za kredyt zaufania i pogratulował nowym radnym. - Dziękuje mieszkańcom za ponowny wybór i obdarzenie mnie zaufaniem. Gratuluje wszystkim radnym, życzę Wam i sobie owocnej współpracy, jak i porozumienia w sprawach ważnych dla mieszkanców naszej małej ojczyzny. - mówił Piotr Frankowski

 

em

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Pierwsza sesja po wyborach w Malczycach. Wójt i radni złożyli ślubowanie

    2018-11-22 18:03:46

    gość: ~mieszkanka

    gdzie jest relacja na żywo??? Przecież mają być sesje nagrywane i transmitowane1!!!

  • 2018-11-22 18:20:51

    gość: ~ewa

    @~mieszkanka
    to sobie poszukaj !!! a nie zaśmiecasz komentarze.

  • 2018-11-23 18:30:18

    gość: ~kultura

    a kultura gdzie? nie można powiedzieć normalnie i podpowiedzieć gdzie szukać?

  • 2018-11-24 12:18:48

    gość: ~Kamil

    @~kultura
    Kultura w malczycach już dawno nie ma. A to dzięki zasłudze nie których radnych co są bezszczelnivi i nie mili dla całego społeczeństwa !!! Nie wiem jak mogli przejść do następnej kandencji !

  • 2018-11-23 18:32:18

    gość: ~Marta

    Czy ktoś może podać link gdzie jest możliwość odsłuchania nagrania z sesji?

  • 2018-11-23 19:26:40

    gość: ~telewidz

    Takiej rady to jeszcze w nowej malczyckiej historii nie było. Praktycznie niewiele osób cokolwiek działało na poczet lokalnej społeczności a większości wszyscy zajmowali się powszechna krytyką wszystkich i wszystkiego. Nowa przewodnicząca na co dzień mieszkająca we Wrocławiu do niedawna nawet nie wiedziała gdzie jest gmina a tu od razu taki awans

  • 2018-11-23 21:06:51

    gość: ~Piotr

    No ale to przecież najlepsza koleżanka wójta i jego żony - toż to tak się pokazywali przed wyborami razem wszędzie, no to jest! zasłużona, za promocję :)

  • 2018-11-23 22:51:38

    gość: ~florysta

    @~Piotr
    Ale przynajmniej zawsze bukiety kwiatów na stole prezydialnym sesji będą świeże. Stałe zlecenie wójta dla przewodniczącej!

  • 2018-11-24 12:16:27

    gość: ~Justyna

    @~telewidz
    Czy ty jesteś normalny ? Przecież radnych wybrali wyborcy tak jak i wójta. Wiec nie wiem o co chodzi w tym komenatrzu. Bardzo mi przykro ze przegrali twoi zasłużeni ludzi ! Ale uszanuj ludzi którzy wybrali tych nowych radnych ! I daj im szanse. Śmiech na sali !!!

  • 2018-11-23 21:12:03

    gość: ~Kasia

    No ale teraz na sesji będzie punkt 6 - USTALENIE WYNAGRODZENIA WÓJTA GMINY MALCZYCE. Co się zmieniło, żeby ustalać nowe wynagrodzenie? Przecież jest naprawdę wysokie. Pracownicy zarabiają grosze i cisza, a tu o co chodzi? Rozumiem, żeby za rok, dwa, analizować takie sprawy i rozważać podwyższenie lub obniżenie, ale teraz? Kiedy gmina jest w kiepskim , bardzo kiepskim wręcz stanie finansowym? Zobaczymy co na to nowi radni, co jak co, ale rozum chyba mają. Nadzieja w nich.

  • 2018-11-24 21:23:09

    gość: ~minis

    @~Kasia Wójt w Miękini otrzymał zasadniczą 4800 zł i ma 56 mln budżet, zastosuj proporcje do naszego Frankowskiego