Express-Miejski.pl

Przewoźnicy zmienili rozkłady jazdy mimo negatywnej opinii wójta

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

Nowy rozkład obowiązuje od 5 listopada. Harmonogramy zmieniło dwóch przewoźników, którzy obsługują trasy na terenie gminy Malczyce.

O zmianach poinformował także urząd gminy.- Uległy zmianie rozkłady jazdy przewoźników Transport Osobowy Kazimierz Słobodzian i Transport Osobowo – Towarowy Stefan Ślusarski. Przewoźnicy radykalnie zmienili harmonogramy przewozu osób pomimo negatywnej opinii wójta gminy Malczyce. W chwili obecnej trwają rozmowy z firmami oferującymi przewóz osób, mające na celu poprawę komunikacji na terenie gminy - czytamy w komunikacie.

Dlaczego wójt wydał negatywną opinię? - Rozmowy z przewoźnikami trwały od dłuższego czasu. Obaj przewoźnicy wnioskowali o dofinansowanie w kwocie łącznej 6 tys. złotych miesięcznie. Niestety nie mogłem podjąć takiej decyzji od razu - wyjaśnia Piotr Frankowski. Wójt otrzymał ze Starosta Powiatowego w Środzie Śląskiej informację z prośbą o opinię zmiany rozkładów. - Chodziło o godziny i ilości kursów. Wydałem opinię negatywną, ponieważ w nowej propozycji od przewoźników jest zdecydowanie za mało kursów względem oczekiwań mieszkańców. Moja negatywna opinia nie powstrzymała jednak zmian - wyjaśnia wójt Piotr Frankowski. Włodarz gminy ma dziś spotkać się z burmistrzem Adamem Rucińskim ws. komunikacji zbiorowej.

Do sprawy odniósł się także jeden z przewoźników Kazimierz Słobodzian. - Przyczyną tych zmian było wejście na moją linię średzkiej komunikacji publicznej, która spowodowała zmniejszenie frekwencji pasażerów. O sytuacji wielokrotnie informowałem wójta gminy Malczyce oraz starostę i wicestarostę powiatu średzkiego. Moja propozycja dotyczyła możliwości otrzymania dotacji z Urzędu Gminy Malczyce w celu dostosowania kursów do potrzeb pasażerów. W podobnej sytuacji znaleźli się również inni przewoźnicy z sąsiadujących gmin. Ich problem został rozwiązany poprzez otrzymanie dotacji z urzędów gmin. Brak reakcji ze strony władz, zmusił mnie do podjęcia decyzji o zmniejszeniu ilości nierentownych kursów. Obecnie prowadzę rozmowy z wójtem na temat sytuacji mojej firmy i możliwości otrzymania dotacji. Przekazałem wójtowi moje zestawienia finansowe za lata 2017 i 2018. Jeśli mój wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, będę chciał dostosować rozkład jazdy do potrzeb pasażerów - tłumaczy Kazimierz Słobodzian.

anbo

26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Przewoźnicy zmienili rozkłady jazdy mimo negatywnej opinii wójta

    2018-11-07 16:40:40

    gość: ~Cioteczka

    A pogonić z gminy obie firmy transportowe i zaprosić do współpracy nowe, takie które będą dbać o czystość, wygodę pasażerów, zapewnią bezpieczną jazdę. Obecni przewoźnicy pasażerów traktują jak zło konieczne.

  • 2018-11-07 17:21:08

    gość: ~Mr

    @~Cioteczka
    Dokładnie, był kruk i nie bylo problemu.

  • 2018-11-07 17:43:01

    gość: ~Malczycki

    @~Mr
    Tu do tej dziury nikt nie przyjdzie. To jest prywatny biznes. Są dochody, to jeżdżą, nie ma zysku to do widzenia. Ciekawe czy ktoś z was pracowałby za darmo, bo ku chwale ojczyzny trzeba? Popatrzcie na siebie i tyle. A wójt powinien dopłacić i kropka.

  • 2018-11-07 18:53:00

    gość: ~Cioteczka

    @~Malczycki
    A dlaczego wójt z moich podatków ma dopłacać prywacirzowi, który chce się tylko bogacić, a wogóle nie dba o bezpieczeństwo pasażerów. Czy Ty kiedykolwiek jechałeś ich busami? Moim zdaniem to wielkie ryzyko. Policja powinna dokładnie sprawdzić stan techniczny tych autobusów?

  • 2018-11-07 19:07:34

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Cioteczka
    Chyba właśnie jesteś cioteczką bo bus to bus a nie meleks jeżdżący po Środzie bez żadnej strefy zgniotu itp. Chyba nie znasz się co jest bezpieczniejsze?

  • 2018-11-08 08:01:11

    gość: ~Cioteczka

    @~Mieszkaniec
    Przecież nie napisałam, że mają to być meleksy średzkie. Tylko bezpieczny inny przewoźnik. A czy inne osoby prowadzące działalność gospodarczą też będą żądać dopłat od wójta do swojej działalności ?! i ją otrzymają. Na pewno nie .

  • 2018-11-08 09:10:22

    gość: ~Mis

    @~Cioteczka
    Oni właśnie nie rzadaja chyba źle czytasz, zmniejszył liczbę kursów bo tak dużo się nie opłacało, jeżeli dostaną dofinansowanie to będą jeździć tak jak chce wójt więc tu nie ma mowy o szantazu. Wójt nie doplacaja nie może nikomu kazać jeździć tak jak on chce i kropka ro jest wolny biznes i jeszcze wolny kraj

  • 2018-11-12 10:52:09

    gość: ~Ok

    Oni wykonują działalność związana z dobrem publicznym. Dodatkowo gminy mają obowiązek do zapewnienia pewnych rzeczy w tym transportu publicznego. Są 3 wyjscia. 1) Albo rozpisanie dotacji z unii do skp.2) Albo pomoc tym przewoznikom.3) poszukanie 3 przewoźnika który wejdzie na te linie bez dotacji (powodzenia).jakbyście się jeszcze nie zorientowali to skp rozwala transport w ościennych gminach i właśnie przewoźnicy idą i DOSTAJA dotacje. A te bilety za złotówkę będą do czasu aż się skończą pieniądze z unii. Potem albo to upadnie albo gminy będą dotować z budżetu grube pieniądze. Klasyka

  • 2018-11-07 17:39:37

    gość: ~pasażer z Malczyc

    Po raz kolejny wójt z Malczyc nie radzi sobie z podstawowymi problemami gwarantującymi normalny byt mieszkańców naszej gminy. Za skuly jeździł KRUK, TARNOWSKI, Ślusarski i Słobodzian. jakoś umiał się dogadać z przewoźnikami bez dopłat z gminy. Frankowski przez 4 lata niczego się nie nauczył i nic nie zdziałał, a wręcz pogrąża gminę w przepaść, a daliśmy mu kolejne - tym razem 5 lat na destrukcyjne działania.

  • 2018-11-09 11:38:06

    gość: ~ewa

    @~pasażer z Malczyc
    Pani Mariolo tak Pani jeżdzi samochodem. Proszę się już nie pogrążąć. Przegrała Pani wybory i proszę dać sobie spokoj. Mysli Pani, że wojt nie da sobie rady ? to Grubo sie Pani myli !!!! Już Pani pokazała co Pani potrafi na swojej kampani wyborczej! Żenada !!!!

  • 2018-11-09 19:09:33

    gość: ~pasażer z Malczyc

    @~ewa
    A czy każdy negatywnie piszący o wójcie musi być "Panią Mariolą"? Wypraszam sobie, bo nią nie jestem! Mam swoje zdanie i proszę je uszanować. Demokracja jest o ile mi wiadomo i nikt mi ust nie zamknie.

  • 2018-11-10 00:03:58

    gość: ~Ewa

    @~pasażer z Malczyc
    Proszę bardzo demokracja jest to prawda. Ale takie komentarze hmmm niech pomyśle co one maja z demokracja .? Wiesz na czy, polega demokracja ? Właśnie jakbym chciała wiedzieć demokracja wybrała, i tak można powiedzieć 1:27? Właśnie tal było p. Krytykować możesz..... powodzenia

  • 2018-11-07 18:46:06

    gość: ~Mis

    Był Kruk to nie było komunikacji która zniszczyła transport w powiecie, wchodząc bezpośrednio przed prywaciazy i taka jest prawda burmistrz zrobił to tak że zepsuł transport i tyle

  • 2018-11-07 18:55:26

    gość: ~Gracz

    Wiem jedno z Kazikiem i Stefanem zawsze można się dogadac. Zarówno jeśli chodziło o płatność później i ogólnie o wszystko, problem raczej jest po stronie wójta a nie tych przewoznikow.

  • 2018-11-07 19:00:27

    gość: ~Mieszkaniec

    Jeżeli inne gminy doplacaja to czemu malczyce nie? Jak byśmy doplacili to moglibyśmy ustalić rozkład jazdy taki jaki byśmy chcieli

  • 2018-11-07 19:24:21

    gość: ~Pasazer

    O czym tu dyskutować od stycznia było wiadomo że wejdzie komunikacja i prywatni zmniejsza liczby kursów lub całkowicie je usuną więc o czym tu piszemy, nikomu nie będzie się opłacać jazda bez dotacji mało co komunikacji też nie opłacało y się gdyby nie ponad 100tys dopłaty miesięcznie! Więc o czym mowa

  • 2018-11-07 20:07:08

    gość: ~osobówka

    Codziennie dojeżdżam do środy sląskiej do pracy i wyprzedzam busa pana Ślusarkiego/Słobodziana, praktycznie w następnej wsi widzę zielonego busa średzkiej komunikacji który zabiera pasażerów "sprzed nosa".
    Pytam się jak ci ludzie mają zarobić skoro nie ma pasażerów na przystanku?

  • 2018-11-07 20:41:33

    gość: ~Ja

    To niech ten zielony bus przyjedzie do Malczyc i niech Pan Wójt dopłaci. A Malczyccy przewoźnicy na emeryturę i ich busy na szrot.

  • 2018-11-12 11:04:03

    gość: ~Nie da rady tak

    @~Ja
    Musieliby rozpisać projekt i dostać pieniądze z unii aby skp kupiła nowe busy do Malczyc. Muszą się trzymać wytycznych. Urzedasy sami zrobili sobie ten bałagan

  • 2018-11-07 20:58:48

    gość: ~Ja

    Do dopłaty to pierwsi a gdzie kursy w sobotę gdzie zniżki do biletów

  • 2018-11-07 21:30:43

    gość: ~Ja

    @~Ja
    Zniżki maja wszystkie więc widać nie korzystasz z komunikacji, transportu w sobotę nie ma nigdzie od 2 tygodni komunikacja jeździ na stację i to tylko 5 razy w weekend. Dlatego jakieś dziwne spekulacje robisz. Weź poczytaj dowiedz się a potem pisz. Oni chcą 6 tys w sumie i będą jeździć tak jak gmina będzie chcieć a nie 100tys dla komunikacji więc o czym tu mowa

  • 2018-11-07 22:08:56

    gość: ~Ja

    No na pewno będą jeździć w szczególności do kwietna i dalej z Malczyc można pociągiem nawet już w sobotę do środy polecam i jest nawet taniej

  • 2018-11-07 22:18:40

    gość: ~Zaciekawiony

    Mnie ciekawi szczegół te 6 tys to na ile kilometrów? Tzn jaka byłaby ta dopłata np 2-3 złote do kilometra? Jaka jest jej realna wysokość bo w Środzie wiadomo że komunikacja bierze prawie 5zl do kilometra a ile oni chcą? Redakcja może to ustalić?

  • 2018-11-12 11:06:41

    gość: ~1 zl

    @~Zaciekawiony
    Jest 1 zł od km było liczone w gazecie roland

  • 2018-11-13 10:27:21

    gość: ~Gracz

    ostatnio dodany post

    @~1 zl
    Ja to inaczej zrozumiałem że teraz jest taki rozkład bo nie ma dopłat, dopłata 6tys była do poprzedniego rozkładu gdzie było dużo, dużo więcej kursów.

  • 2018-11-08 21:59:54

    gość: ~czas

    no to teraz się dowiemy jak wójtowi zależy na poprawie życia mieszkańców gminy Malczyce