Express-Miejski.pl

Ponad 150 głosów przewagi nad kontrkandydatem. Janina Gawlik wójtem gminy Kostomłoty

Janina Gawlik fot.: em

Głosowanie zakończyło się o godzinie 21. O stanowisko szefa gminy ubiegały się dwie osoby.

4 listopada odbyła się druga tura między kandydatami z Piotrowic. Janina Gawlik w pierwszej turze zdobyła 1.240 głosów, a Mariusz Żałobniak - 1.247. Wówczas było zaledwie 7 głosów różnicy między kandydatami.

Znamy OFICJALNE wyniki głosowania w poszczególnych obwodach.

Piotrowice 

Mariusz Żałobniak: 327 głosów

Janina Gawlik: 226 głosów

Kostomłoty

Mariusz Żałobniak: 517 głosów

Janina Gawlik: 614 głosów

Karczyce

Mariusz Żałobniak: 186 głosów

Janina Gawlik: 214 głosów

Mieczków

Mariusz Żałobniak: 134 głosów

Janina Gawlik: 268 głosów

Tym samym OFICJALNIE nowym wójtem w gminie Kostomłoty zostanie Janina Gawlik (1322 głosy). Mariusz Żałobniak przegrał z kandydatką uzyskując 1164 głosy.

em

63

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Ponad 150 głosów przewagi nad kontrkandydatem. Janina Gawlik wójtem gminy Kostomłoty

    2018-11-04 23:48:20

    gość: ~Gość

    Gratulacje!!! Brawo Pani Janino!

  • 2018-11-05 00:52:25

    gość: ~Gość

    Tu gdzie J mieszka przegrała... Inni dali się nabrać

  • 2018-11-05 03:55:52

    gość: ~kost

    @~Gość
    Albo i dobrze zrobili

  • 2018-11-05 12:56:11

    gość: ~Dowody

    @~kost
    Jak się swoją miejscowość szczególnie młodzież przekupuje libacjami po meczach to każdy głupi by głosował za nim. A głupków i złodzieji nie brakuje w Piotrowicach

  • 2018-11-05 13:33:01

    gość: ~Ksiądz

    @~Dowody
    Libacja? Jesteś koksem z internetu i tyle jak masz problem do drużyny zapraszamy na spotkanie i powiedz nam to w twarz. Wspieramy p. Mariusza bo jest za sportem i działamy z nim długo a co do p. Janiny czas pokaże kto miał rację.

  • 2018-11-05 07:25:50

    gość: ~Mieszkanka gminy

    @~Gość
    W Piotrowicach też wygrała!!!!!A różnica to kumple żałobniaka i z jego szkoły prywatnej i osoby z innych miejscowosci ale to już minęło jest wójtem BRAWO!!!

  • 2018-11-05 05:38:10

    gość: ~Pozytywny

    Brawo! Gratulacje! Odpowiednia osoba na właściwym miejscu. Koalicja nie dała rady a plan PSLu i Pana P. legł w gruzach. Powodzenia!

  • 2018-11-05 06:30:15

    gość: ~Mlody

    tak jak ktoś napisał we własnej miejscowości przegrała 100 głosami a inne miejscowości Dały się nabrać poparcie z własnej miejscowości mówi samo za siebie Więc to nie jest fajne że ludzie którzy ją znają bardzo dobrze jej nie popierali a całej reszcie życzę gratulacje głupoty Że oddali głos na panią JG

  • 2018-11-05 06:48:58

    gość: ~Obiektywnie

    @~Mlody
    Ma całe 5 lat na to żeby się wykazać.
    Często ludzie są na "nie" z czystej zawiści i zazdrości, której nie rozumiem - i tylko "żeby komuś dopiec, bo kogoś znam i żeby przypadkiem nie miał lepiej niż ja".
    Pora na zmiany, nie mierzymy wszystkich jedną miarą...
    A Pani Janinie gratuluję, czas ruszyć z kopyta i ożywić tą gmine!Barwo!!!

  • 2018-11-05 07:57:13

    gość: ~No

    @~Obiektywnie
    Byleby spadów z powiatu do nas nie przyjmowała.

  • 2018-11-05 09:06:10

    gość: ~Obiektywnie

    @~No
    Bez przesady, na wszystko musi być konkurs... Ot tak nikogo się nie zatrudni. A nawet jeśli te "szpady" maja lepsze doświadczenie, wiedzę niż obecni w gminie to czemu nie? :-)

  • 2018-11-05 12:59:09

    gość: ~Dowody

    @~Mlody
    Głupi są Ci którzy na Mariusza głosowali bo naobiecywal im czegoś A później się wypnie .

    A teraz dostanie w nagrodę od starostwa zwolnienie z Wilczym biletem i posredniak

  • 2018-11-05 08:20:44

    gość: ~Forni

    Brawo Pani Janino. Teraz czas zaprowadzić porządek z Piotrowicką patologią spod znaku łysej gwiazdy, d*py będą trzeszczały :D

  • 2018-11-05 08:28:23

    gość: ~wz

    Gratulacje Pani Janino, a mieszkańcy gminy ? Tragedia, 5 lat smuty.
    - Mam już tyle doświadczenia w pracy w samorządzie, że nadszedł ten czas, abym wykorzystała zdobytą wiedzę. Poznałam samorząd, mam wizję gminy. Dla mnie zawsze było istotne, aby zadbać o wszystkie wioski, a nie tylko o trzy, cztery. Wiele miejscowości nie ma choćby sal wiejskich. To samo z drogami polnymi, gminnymi, z podstawowymi sprawami, jak choćby z koszeniem poboczy. Na tę chwilę wiele tematów jest ewidentnie zapomnianych. Poza tym chcę być wójtem, który będzie pracować w gminie. Być tam, być dla ludzi - argumentuje swoją decyzję Janina Gawlik.

  • 2018-11-05 08:59:09

    gość: ~Kostomlociianin

    @~Forni
    Patologię to właśnie gmina wybrała to widać po wyniku w Piotrowicach

  • 2018-11-05 10:36:50

    gość: ~Forni

    @~Kostomlociianin
    Byś zobaczył kto głosował na Mariusza. KS i pijaki pod wodzą Bogdana

  • 2018-11-05 10:50:20

    gość: ~Srodzianin

    @~Forni
    Kolego co do KSU to zdania były podzielone więc nie mów że cały ks głosował na panią JG

  • 2018-11-05 13:39:35

    gość: ~Ksiądz

    @~Forni strach się bać, ujawni się a się spotykamy. Z chęcią twoja twarz ujrzy patologia Piotrowic. Ale wydaje mi się że jesteś nikim i się nie ujawnia. Brawo dla ciebie

  • 2018-11-05 17:10:33

    gość: ~Forni

    @~Ksiądz
    To może ty się ujawnij cwaniaczku internetowy.

  • 2018-11-05 16:54:50

    gość: ~Aga

    @~Forni
    Ha ha

  • 2018-11-05 09:26:18

    gość: ~Mieszkaniec

    Brawo dla zmian! Będziemy patrzeć na zmieniające się otoczenie 5 lat to jest ten czas, moment by to nadrobić a przede wszystkim spojrzeć ludziom w oczy że to co obiecałam choć w części dało się zrobić i odejść z czystym sumieniem pozostawiając dobrą opinie o sobie powodzenia życzę i realizacji planów przed wyborczych!

  • 2018-11-05 09:26:50

    gość: ~zobaczymy

    Jak zadba o naszą gminę !!Będziemy Pani patrzeć na ręce!!! i miejmy nadzieję ,że nie odseparuje nas pani od powiatu,bo póki co to nie ma wyboru w autobusach. P.Wicha przynajmniej dopłacał nam do jedynego kursu!!Zobaczymy czym pani się popisze!!!Słabo to widzę ale decyzję wyborców trzeba szanować!! Nawet jeśli nie przemyślana!

  • 2018-11-05 09:30:11

    gość: ~Pezyjezdny

    We wszystkich obwodach wyborczych oprócz swojego wygrała P.Janina i wszystko na ten temat.

  • 2018-11-05 10:48:06

    gość: ~Wpp

    @~Pezyjezdny
    Wygrała bo jej pieski chodzili od domu do domu i negatywnie mówili o Mariuszu a nic pozytywnego o swojej kandydatce ale jak widać przyniosło to założony skutek

  • 2018-11-05 09:37:29

    gość: ~wyborca

    z tym wójtem to już lepiej się stąd wyprowadzić
    zobaczycie że nic nie zrobi, no może wokół piotrowic

  • 2018-11-05 10:55:14

    gość: ~Gość

    Cieszę się autobusy rusza para my starsze Panie będziemy jeździć wreszcie autobusami do lekarzy i specjalistów.Nie tylko w dni powszednie wrócą autobusy w soboty i w niedziele.Slodycz obietnic Pani Wójt się sprawdzi gratulacje .Pani .E.

  • 2018-11-05 11:15:13

    gość: ~Gość

    Pani Janina Gratulacje tylko proszę się wywiązywac ze swoich obietnic bo z pozorów bywa po latach dla wszystkich wyborców tylko gorzka czekolada.

  • 2018-11-05 12:26:24

    gość: ~mieszkaniec gminy kostomłoty

    zobaczycie teraz zaczną się podziały, kłótnie i obstawianie się ludźmi niekompetentnymi ale swoimi biernymi
    taki obraz będzie przez straconych 5 lat

  • 2018-11-05 12:45:16

    gość: ~Romek

    Tyle jest do zrobienia że te 5 lat to za mało do dziś słyszę p.Bąka w tej kolorowej koszuli Hawajskiej na zebraniu na zadane pytanie czy będzie jakiś inwestor na Gminie odpowiedż brzmiała Nie mogę powiedzieć ale to kwestia czasu podpisania dokumentów jak do tej pory jedyny zakład to góra asfaltu gdzieś w polach!

  • 2018-11-05 13:29:22

    gość: ~gość

    Brawo gratulacje !!!nie pomogło jednak opluwanie na fs pani przez ekipę pana Żałobniaka z Piotrowic imprezki na boisku jak widać też nie podziałały jednak uczciwość i gra fer się opłaca

  • 2018-11-05 13:36:36

    gość: ~Mi rek

    @~gość
    Kolego nikt nie opluwa pani JG na fb a po drugie imprezki po meczu to inicjatywa zawodników a nie żałobnika a Jeśli twierdzisz że kampania pani JG była fair to Poczytaj opinie chłopaka Zabłocia a wtedy Odnieś się do jego postu
    Zaangażowanie księdza w politykę Wyborczą uważasz za grę fair chodzenie od domu do domu i bluzganie na Mariusza też uważasz za grę fair

  • 2018-11-08 11:37:44

    gość: ~GOść

    ostatnio dodany post

    @~Mi rek
    Ten chłopak z Zabłocia swoim komentarzem złamał ciszę wyborczą i niech się modli aby nikt nie wyciągnął konsekwencji z jego postu, który pojawił się dokładnie w sobotę w godz. rannych. Ale ktoś mu chyba powiedział w czym rzecz bo post usunął. Ale ślad niestety został jak to bywa w internecie.

  • 2018-11-05 13:38:19

    gość: ~Xxxx

    @~gość
    A tak poza tym to twój syn też uczestniczy w tych imprezach

  • 2018-11-05 13:44:54

    gość: ~Ksiądz

    @~gośćgra fer???? Haha

  • 2018-11-05 13:42:04

    gość: ~mieszkanka

    Brawo mam nadzieję że zrobi pani porządek z tą patologią w Piotrowicach

  • 2018-11-05 16:11:57

    gość: ~Miska

    @~mieszkanka
    Z jaką patologią? Jedyna patologia w tej wiosce to najeba**e stare baby na pielgrzymkach z Janiną

  • 2018-11-05 16:59:09

    gość: ~Aga

    @~Miska
    Szczera prawda

  • 2018-11-05 17:32:46

    gość: ~dowody

    @~Miska
    jedyna niewątpie że też to jest.?
    1.kto zdemolował były PGR ? inteligętna inaczej nasza młodzież która ćpa itp itp bo chyba nawet sie nie zorientowali że kamery są gdzie niegdzie a tak pozatym taka rada jeżeli chcecie się bawić w "słoneczko"to róbcie to chociaż w bardziej miejscach niedostępnych..
    2.kto dewastuje przystanki, zaśmieca tereny nieużytkowane.
    Nieważne czy to grupa mariusza czy jaśki ale jest to robione z naszych pieniedzy i szanujmy to. to lepiej zabrac fundusz sołecki i rozpisać na inne wioski niż mamy coś robić co zostanie później zdewastowane.

  • 2018-11-05 14:35:35

    gość: ~Gosc

    Jak jest tak jest opluwanie sie na wzajem przez mieszkancow gminy nic nie da . kazdy ma swoje tzw 5 min czekamy na efekty .

  • 2018-11-05 14:37:59

    gość: ~Janina

    WOJTEK. S PRZESTAŃ JUŻ PISAĆ TYCH GŁUPOT JANINA JUŻ WYGRAŁA MASZ POSADĘ DZIDKA KLOZETOWEGO BO NA POLITYCE TO SIĘ CH... ZNASZ

  • 2018-11-05 15:07:32

    gość: ~Gggg

    @~Janina
    Żenujące jest to że na radnych startują osoby które nie mają pojęcia o tym ,tak jak osoba wymieniona w poście wyżej . Radni wójtowej niczym nie różnią się od interwencyjnych z gminy

  • 2018-11-05 15:53:10

    gość: ~Finekean

    @~Gggg
    A ciekawe czym się różnią kandydaci Mariusza. Radny na wsi nie ma politykować tylko działać i do tego Pan Wojciech się nadaje jak znalazł. Ja sam bym kandydował gdybym nie wychowywał dzieci i nie prowadził firmy.

  • 2018-11-05 15:58:04

    gość: ~Janina

    @~FinekeanJa bym był prezydentem gdyby nie to że mam firmę haha ale twoja wypowiedź mnie urzekła. W. S się nie nadaje że względu na to że nie jest radnym haha dopiero sprawa się toczy i zobaczymy kto wygra

  • 2018-11-05 15:33:21

    gość: ~adam O

    Gratulacje kochanie Janinko

  • 2018-11-05 16:00:12

    gość: ~Ksiądz

    @~adam O
    Kochana Żono życzę udanych decyzji i zapraszam w niedzielę, znowu wygłasza kazanie na twój temat by ludzie wiedzieli jak ciebie kocham .

  • 2018-11-05 16:17:27

    gość: ~Kowal

    @~Ksiądz
    Weź koło i pierdolnij se w czoło

  • 2018-11-05 16:19:34

    gość: ~Obiektywnie

    @~Ksiądz
    Żenada!! Proszę pogodzić sie z porażka.
    Trzeba umieć przegrywać. Właśnie po takich wpisach łatwo można wywnioskować z kim ma się do czynienia...

  • 2018-11-05 16:28:32

    gość: ~Rady

    Zarzucali państwo Mariuszowi układy ukladziki , zobaczymy czy radna z Piotrowic od JG , która się nie dostała do rady gminy dostanie od CIOCI posadę w UG. Wtedy zobaczymy gdzie są układy a wtedy to prokuratura będzie miała robote

  • 2018-11-05 16:57:04

    gość: ~Rudy

    @~Rady
    Zdycham normalniem Ciągle te wojenki nikt się nie zatrzyma, nie pomyśli że obaj kandydaci to to samo. Z góry to wszystko inaczej wygląda, dajcie im porządzić, po co tak pędzi?

  • 2018-11-05 17:38:12

    gość: ~dowody

    @~Rady
    niedostanie posady bo jest to nie opłaacalne,
    posada głównej księgowej w prężnej firmie uwierz mi jest lepiej płatna.

    ciekawe jest to dlaczego uwczesny pan sekretarz gminy tak szybko chce posade chce zmienic?boi się czegoś?wiadomo czego i to zapewne bedzie ogłoszone na 1 lub 2 sesji rady

  • 2018-11-05 18:35:19

    gość: ~Mieszkańcy Piotrowic

    Pani Janina mamy Dla Pani wiele sympatii nie wszyscy Pani budują wizerunek.Niektorzy nawet swoich imion nie piszą .tylko dodają kogoś.A mamy RODO.ludzie nerwowi jak z buta zasuwA.Z kątów Wrocławskich.wiec proszę pracować.Slodycz obietnic .Tylko proszę logicznie zacząć.

  • 2018-11-05 20:06:25

    gość: ~PAWEŁ

    Gratulacje Pani Janino!!! Nie jestem pani zwolennikiem nie głosowałem na panią ale nic innego nie pozostaje mi teraz,tylko wspierać panią i życzyć odwagi w zarządzaniu naszą małą Ojczyzną . Mam nadzieje tylko że nie skączy się to w taki sposób jak skończyła się kadencja pani kologi cztery lata temu po pierwszej turze .

  • 2018-11-05 22:07:48

    gość: ~Gość

    Najlepszą dziś kandydatka na Wójta Jest Janina .No żartowałem zostanie jak zawsze przepiękne obietnice tych populizmow nie zlice prosta przyszłośc do Emerytury.

  • 2018-11-05 22:29:06

    gość: ~Prawda

    @~Gość
    Masz rację braknie jej życia żeby wszystkie obietnice .
    1 budowa zlobka
    2 służba zdrowia i rehabilitacja (sprzedała szpital w Środzie śląskiej z radą powiaty )
    Żadne z tych zadań nie zostanie spełnione . Pani Janino z całym szacunkiem dla pani ta poprzeczka zawisła za wysoko nie da rady pani jej przeskoczyć

  • 2018-11-05 23:37:34

    gość: ~Wz

    Prawda jest taka, że nie zaslugujecie na Pana Żałobniaka, może kiedyś........ Obudzice sie gdy bedziecie stapać po spalonej ziemi. Ilu z Was ma pojecie o finnsach, pozyskiwaniu środków UE, zarzadzaniu? Mozna wyborcy wciskac Wam kit , oddaliście swój głos na osobe b. przebiegłą, która w stosowny sposób Wam podziekuje. Pamietacie bajke o Twardowskim ? Dobrej nocy

  • 2018-11-06 07:31:47

    gość: ~Kojocik

    @~Wz
    Dlaczego w Piotrowicach nie rozwija się komunikacja między miejscowościami? A w gminie komunikacja gminna? Jak mieszkaniec Wichrowa ma dojechać do Kostomłot skoro nie ma autobusów ani ścieżki rowerowej? Co Kandydaci zrobiłi w tej sprawie? Obawiam się że nic.... Sam załatwiałem budowę trasy rowerowej i by się udało gdyby nie postawa urzędnicza...

  • 2018-11-06 07:25:16

    gość: ~Magda

    @~Prawda
    Wystarczy sprowadzić tania siłę roboczą z Ukrainy i lekarzy z bliskiego wschodu i już się nam w gminie poprawi. Moim zdaniem nowy wójt powinien urozmaicić kulturę naszej gminy przez dotacje dla innych kultur i mniejszości. Gmina powinnam być przyjazna

  • 2018-11-06 13:31:04

    gość: ~kicia

    @~Prawda

    jaka budowa żłobka..??z tego co wiem to była mowa o założeniu żłobka..-)))

  • 2018-11-06 14:39:56

    gość: ~Gggg

    @~kicia
    Gdzie chcesz założyć ten żłobek najpierw trzeba go zbudowac