Express-Miejski.pl

Targowisko Miejskie po modernizacji jest już otwarte [foto]

Oficjalne otwarcie targowiska fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W piątek 26 października w Środzie Śląskiej odbyło się oficjalne otwarcie Targowiska Miejskiego. Uczestniczyli w nim mieszkańcy i przedstawiciele lokalnego samorządu.

Po modernizacji miejsce zyskało nową nawierzchnię z kostki brukowej, wiaty, drewniane stragany. Jest także budynek z przebieralniami oraz pomieszczeniem przeznaczonym na bar, które zostanie wynajęte w najbliższych tygodniach ajentowi zewnętrznemu. - Projekt był odpowiedzią na potrzeby handlujących i kupujących. Badania wykazały, że potrzebne są przebieralnie, sanitariaty i miejsca parkingowe przy stanowiskach - mówiła na otwarciu rzeczniczka urzędu miejskiego Marta Wilczyńska.

Na nowym targowisku jest 13. miejsc dla handlarzy z produktami eko oraz dla food trucków, które w naszym mieście cieszą się coraz większą popularnością. Targ jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obiekt wyposażony jest w zasilanie energią z odnawialnych źródeł energii. -  Od średniowiecza Środa Śląska to miejsce, gdzie targ i targowanie jest wpisane w tradycję. Ta tradycja sięga 13. wieku. Przez kilkaset lat targowanie w różnych formach się tutaj odbywało. Jednak przez ostatnie lata to miejsce z roku na rok obniżało swoje standardy. Było zaniedbane - mówił na otwarciu burmistrz Adam Ruciński. - Przebudowa targowiska to jedna z trzech sztandarowych inwestycji gminy w mijającej kadencji. Pozostałe dwie to uruchomienie Średzkiej Komunikacji Publicznej i rewitalizacja rynku - dodał burmistrz. 

Symboliczną wstęgę przeciął burmistrz, autorzy projektu oraz wykonawca inwestycji. Na scenie wystąpiły średzkie przedszkolaki, kapela Biesiadni oraz zespół Avangarde. Uczestnicy imprezy mogli też spróbować dań ugotowanych przez uczestnika programu Masterchef - Arkadiusza Ujmę. Było także stanowisko z rękodziełem, miodami oraz Średzkiej Komunikacji Publicznej.

Projekt targowiska został zgłoszony do konkursu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014 – 2020 ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Uzyskał on 996 tys. złotych dofinansowania z Unii Europejskiej i został najwyżej ocenionym wnioskiem na Dolnym Śląsku.

anbo

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Targowisko Miejskie po modernizacji jest już otwarte [foto]

  2018-11-02 23:56:23

  gość: ~Czegos tu nie rozumiem

  Tymczasowe targowisko mialo przestac dzialac w momencie otwarcia nowego targowiska a tu juz po raz kolejny rozstawiaja sie tam handlarze. Nie wiem czy tam za malo miejsca?? A moze poza targiem cwaniaczki nie placa??? Ale niech gmina cos z tym zrobi bo ten mongol z czerwonego busa jak zwykle pozostawil po sobie taki syf ze tylko tam jeszcze nasrac

 • 2018-11-03 00:05:07

  gość: ~Xxx

  Popieram. Skoro jest nowy targ to niech handlujący stają na jego terenie. A poza tym to wypadałoby po sobie posprzątać a nie zostawiać taki syf. Zero kultury i chamstwo!

 • 2018-11-03 08:39:56

  gość: ~Marta

  ostatnio dodany post

  Więcej urzędników nie było?

REKLAMA