Express-Miejski.pl

Oficjalnie: wiemy już kto zasiądzie w radzie powiatu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

W powiecie średzkim mieszka ponad 52,5 tys. mieszkańców. Uprawnionych do głosowania jest ponad 42 tys. osób.

Średzianie zdecydowali, którzy kandydaci będą ich reprezentować w powiecie przez najbliższe pięć lat. W radzie powiatu może zasiąść 17 osób.

Z okręgu nr 1 (gm. Środa Śląska) do rady weszli: Judyta Partyka-Basa, Sebastian Burdzy, Artur Bogucki, Mariusz Wojewódka, Józef Chabraszewski i Maria Zachary. 

Z okręgu nr 2 (gm. Malczyce/Kostomłoty/Udanin) radnymi zostali: Marek Majerowski, Joanna Szremska, Halina Mikła, Małgorzata Rachwalska, Grzegorz Pierzchalski i Jan Piotrowski

Z okręgu nr 3 (gm. Miękinia) wybrano: Krzysztofa Szałankiewicza, Honoratę Dulską, Czesława Kaczmarka, Daniela Uszyńskiego i Agnieszkę Wiatrzyk.

Wkrótce dowiemy się, kto spośród tych osób zostanie wybrany na starostę.

anbo

50

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Oficjalnie: wiemy już kto zasiądzie w radzie powiatu

    2018-10-22 19:45:21

    gość: ~rraa

    masakra!! niektore komuszki sie dostaly

  • 2018-10-22 21:52:39

    gość: ~Odpowsiedż

    @~rraa
    To Ty jesteś tym komuszkem? Kto się przezywa ten się tak nazywa!

  • 2018-10-23 10:44:46

    gość: ~Emerytka

    @~Odpowsiedż
    Zapytaj ojca i matkę co robili przed rokiem 1990.

  • 2018-10-23 15:13:15

    gość: ~Odpowiedż

    @~rraa
    To Ty jesteś tym komuszkem? Kto się przezywa ten się tak nazywa!

  • 2018-10-22 19:46:21

    gość: ~kkk

    ludzie sprzedali wam
    szpital a wy na nich glosowaliscie

  • 2018-10-22 20:16:30

    gość: ~Kasa

    @~kkk
    Mafia rządzi dalej następne 5 lat stagnacjii

  • 2018-10-22 20:03:05

    gość: ~Wiesiek

    No nie pan z lutyni ludzie co wy wyprawiacie

  • 2018-10-23 07:16:47

    gość: ~Sebek

    Mysle co teraz sprzedac w srodzie biedronke o

  • 2018-10-22 20:18:06

    gość: ~dorotka

    gratulacje wygranym i udanej pracy przez najblisze 5 lat

  • 2018-10-22 20:32:24

    gość: ~Jaro

    Ja bym wzial na staroste Boguckiegi to mniejsze zlo niz Burdzy

  • 2018-10-24 20:47:42

    gość: ~Polak

    @~Jaro
    Jeden i drugi to zero

  • 2018-10-22 20:46:52

    gość: ~Tady

    jak Sebek zostanie znowu starostą to będziemy mieli szpital, ale w Naszych wspomnieniach

  • 2018-10-23 23:47:44

    gość: ~Marian

    @~Tady
    Tutaj znowu ten głupek od szpitali.Znasz się trochę na szpitalach?Wiesz jak to było ze szpitalem w Środzie Śl? Czytałeś ostatnie oświadczenie starosty

  • 2018-10-22 20:59:24

    gość: ~Ziomek

    Znowu sie dostal ten patafian ktory sprzedal szpital. ludzie z tym czlowiekiem to my nie zajedziemy

  • 2018-10-22 21:12:26

    gość: ~Matko

    Znowu ta Maria??? Pani oderwana od rzeczywistości teraz karierę będzie robiła w Powiecie... świat zwariował

  • 2018-10-22 21:58:20

    gość: ~Maria

    Nie wybrali dobrej zmiany czyli Świebodzińskiego, Kozaka . Maciejewskiego ,Piotrkowską .....

  • 2018-10-23 15:23:36

    gość: ~Marcin

    @~Maria
    Tobie chodziło chyba o cała listę nr 10? Ale miałeś możliwość głosowania na nią, a że nie wygrali, bo takie są reguły demokratycznych wyborów.

  • 2018-10-23 17:26:47

    gość: ~Eh eh eh

    @~Matko
    Na ostatniej sesji dała popis swojej wiedzy :)
    Jaki burmistrz taki zastępca a teraz i radna
    Świat na psy schodzi.

  • 2018-10-22 22:03:28

    gość: ~ara

    Nie ma się co martwić , Burdzy już szpitala nie sprzeda , bo żadnego nie mamy , a swoja drogą te wybory to test na inteligencję wyborców w Powiecie , szkód narobił , nigdy za nie nie odpowiedział i dalej na niego głosują, jak go znowu na Starostę wybiorą to głupota osiągnie szczyt

  • 2018-10-22 23:12:37

    gość: ~Egon

    W Udaninie wybrano 86 letniego młodzieńca do rady, a w Srodzie ludzi którzy nic nie osiagneli w prywatnym życiu. Brawo wyborcy.

  • 2018-10-23 07:14:03

    gość: ~Andrzej

    ...ta sama ekipanod tylu lat...i tylenlat nic

  • 2018-10-23 07:25:09

    gość: ~anioł

    sprzedali szpitala a wy na nich głosowaliście to wy jesteście chorzy

  • 2018-10-23 15:20:08

    gość: ~Wyborca

    @~Andrzej
    Ty kwestionujesz wynik i sposób wyborów?Za kogo się masz?

  • 2018-10-23 07:36:44

    gość: ~sebek

    mysle co teraz sprzedac s srodzie wiem biedronke to ludzi zaboli

  • 2018-10-23 09:53:47

    gość: ~Kasia

    @~sebek
    Żenujace jest to co piszesz! Mogles startowac to odkupilbys szpital! Serio dajcie spokoj z tym szpitalem !!! Ja tam wierze ze uda sie go odzyskac a walkowac tego samego tematu to nie ma sensu! Skoro zdobyl mandat mamy do niego zaufanie tzn ja mam bo glosowalam kazdy ma swoje zdanie, swoich zwolennikow i przeciwnikow od zawsze!! Ważna jest wspolpraca wiec trzymam kciuki by byla owocna!

  • 2018-10-23 10:28:16

    gość: ~Mieszkaniec gminy

    @~Kasia
    Masz rację Kasiu, jedyny normalny i mądry komentarz
    Gratuluje !!!
    :)

  • 2018-10-23 10:55:08

    gość: ~Wyborca

    @~Mieszkaniec gminy
    Dlaczego ludzie którzy sprzedali szpital dalej będą rządzić? ????????????????

  • 2018-10-23 11:22:17

    gość: ~Michal

    @~Wyborca
    Dlatego ze probuja naprawic to zeby odzyskac jego funkcjonowanie i wierze ze to sie uda dostal mandat zaufania i szanse by doprowadzic do tego zeby funkcjonowal i wierzymy że sie uda Sebastian odpowiadales wtedy za to i przyjmujesz wszystko na siebie my to doceniamy!!! Jestesmy z Toba!!

  • 2018-10-23 12:22:38

    gość: ~Pffff

    @~Kasia
    On zdobył mandat tylko dlatego że był pierwszy na liście A nie dlatego że ludzie na niego głosowali. A jak stanowi nasze prawo wyborcze głosujemy na listę A nie ba konkretnego kandydata w tym przypadku. Więc Pan B który był drugi czy trzeci mógł zdobyć więcej głosów niż on.

  • 2018-10-23 15:04:17

    gość: ~Kasia

    Oczywiście ważne jest ile głosów zdobędzie cala lista bo od tego chyba zależą mandaty!! tylko głosuje się na konkretną osobę!! wiec podkreślam każdy ma prawo głosować na kogo chce i robi to świadomie, skoro nie należysz do jego zwolenników to kibicuj tym na których głosowałeś/łaś i wypowiadaj się na temat tego co oni robią czy zrobili i trzymaj za nich kciuki żeby byli w Radzie!!

  • 2018-10-23 22:50:12

    gość: ~Tak się tylko pytam

    @~Pffff
    Z jakiego źródła czerpiesz takie "fachowe" informacje na temat przeliczania głosów na mandaty ? Bo z Ordynacji wyborczej na pewno nie. A warto by się zapoznać, zanim się napisze coś głupiego.

  • 2018-10-24 09:07:37

    gość: ~kasia

    @~Tak się tylko pytam

    A Ty z pewnością całą przestudiowałeś/łaś ? a tak na marginesie ja twoich wypowiedzi nie określam głupimi więc nie denerwuj się tak zlośc piękności szkodzi:)

  • 2018-10-24 16:40:23

    gość: ~Tak się tylko pytam

    @~kasia
    Zauważ Kasiu, że mój komentarz nie odnosił się do twojej wypowiedzi tylko do Pffff. Nie oceniam poglądów, ale drażni mnie pisanie nieprawdy, że ktoś zdobył mandat niezależnie od ilości zdobytych głosów, bo był pierwszy na liście. Jak słusznie zauważyłaś głosuje się na konkretną osobę.

  • 2018-10-23 11:11:47

    gość: ~Ansj

    Pani Honorata na starostę ;)

  • 2018-10-23 14:02:05

    gość: ~daj spokoj

    @~Ansj
    wierz mi ruchliwość to nie wszystko trzeba tez mieć jakąs wiedzę

  • 2018-10-23 11:28:18

    gość: ~Alilia

    Właśnie mamy efekty głosowania na listy... wchodzi numer 1 bez względu na liczbę głosów jakie otrzymał... I w ten sposób mamy znowu w radzie Pana Burdzego na którego narzeka znaczną część społeczeństwa... większość to nie chce A i tak będzie starosta. Szkoda że nie miał odwagi startować na burmistrza... kiedy będą wyniki podane razem z ilością głosów?

  • 2018-10-23 11:55:22

    gość: ~Bolek

    @~Alilia
    821 glosow to chyba sporo, a kto mowil ze nie nial odwagi alez ty jestes dobrze poinformowana!! Ps wyniki sa na Rolandzie;)

  • 2018-10-23 12:33:06

    gość: ~Alilia

    @~Bolek
    Ok. Masz rację. Faktycznie wyniki są na Rolandzie i faktycznie 821 głosów to dużo. Nie zmienia to jednak faktu, że słuchając i obserwując nastroje obywateli jestem w szkoku, że nadal tak chętnie na niego głosują. Nie powiem też, że nic nie zrobił - bo w czasie jego kandencji trochę się pozmieniało. A co do szpitala - mi tak naprawdę to zwisa czy on będzie czy nie bo nawet jak był to jego poziom był bardzo, bardzo niski. A to czy będzie starostą czy nie, nie jest jeszcze przesądzone. Teraz wszystko w rękach radnych - kogo wybiorą.

  • 2018-10-23 15:16:28

    gość: ~Wyborca

    @~Alilia
    Czy wiesz dlaczego są wybory? Że bysfrustrowani głupcy mogli kwestionować wyniki wyborów.

  • 2018-10-24 09:56:47

    gość: ~Alilia

    @~Wyborca
    A niby dlaczego sfrustrowani? Kazdy ma prawo do własnej opinii i do oddania głosu na swojego kandydata. Nie kazdy musi być zadowolony z wyników i chyba ma do tego prawo.a to że głośno mówi o tym, że nie jest zadowolony z wyników to raczej nie jest oznaką frustracji. Oznaką frustracji jest raczej to, że wygrał np. S.B A jego wyborcy skacza i tak innym do gardeł zaciekle broniąc jego wygranej. Nie możesz zmusić innych by popierali Pana S.B bo Ty masz taki pogląd. I co prawda temat szpitala jest już momentami wręcz nudny ale jak widać część społeczeństwa ma o to żal. Bo Ty może sobie dojedziesz do szpitala jak zajdzie taka potrzeba. Ale są ludzie dla których ten szpital był jedynym wyborem. Oczywiście można teraz bronić Pana S.B że myślał że robiąc co robiąc wspomaga szpital. Ja na to powiem tylko jedno - człowiek tak doświadczony w polityce jak on, powinien chyba przewidzieć, że umowa która podpisuje jest jakaś nie halo. Zwykły obywatel złapał się za głowę widząc te dokumenty, które starosta ochoczo podpisał "wierzac" że ratuje szpital. A dwa- szpitala już tutaj nie będzie. Z jednego powodu- za blisko jest do szpitala na pilczycach. I ministerstwo się na to nie zgodzi. Ale przecież s.b o tym wiedział że buduje się szpital bo to było już kilka lat wcześniej w planach zagospodarowania przestrzennego.

  • 2018-10-23 12:39:42

    gość: ~Olaf

    Jesli radni wybiorą Sebka albo Grzesia na starostę lub zastepce to mamy stracona kadencje
    Jest kilka osób bardziej kompetentnych w nowej radzie ale czy bedzie odwaga na zmiany ?

  • 2018-10-23 23:42:06

    gość: ~Marcin

    @~Olaf
    Twoje zdanie jest tylko Twoim zdaniem.Zresztą widzę ,że piszesz wyżej kilka razy w sumie to samo

  • 2018-10-23 17:53:42

    gość: ~z Miekini

    Honorata na Starostę ! Młoda, energiczna, zawsze załatwia wszystko z jajem. Świeża krew musi rządzić. Honorcia dasz rade :) Pozdrawiam

  • 2018-10-24 09:16:07

    gość: ~coty

    @~z Miekini
    juz wyzej pisano ze samo jajo nie wystarczy, a wiedza naprawde jest tu potrzebna , energia to nie wszystko

  • 2018-10-24 22:23:13

    gość: ~Guy

    Nic z tego powiatu nie ma dla przeciętnego człowieka. Te wszystkie komórki powinny podejsc pod gminy a urząd powiatowy rozwiązać i budynek przeznaczyć na szpital. Jakieś pytania?

  • 2018-10-24 23:40:37

    gość: ~nie wiem

    dlaczego ktoś pracujący w gminie startuje do rady powiatu? ucho lorda?

  • 2018-10-25 06:38:31

    gość: ~Wyborca

    Powiat do likwidacji to tylko stajnia pasożytów i nierobów zatrudnionych po znajomości Kase przekazać dla gmin.Pana Burdzego i panio Gawlik do Pacanowa (bmw do dyspozycji ośrodka pomocy bo to za naszą kase)

  • 2018-10-25 20:52:52

    gość: ~gość

    Czytanie tych komentarzy tylko utwierdza w przekonaniu że piszą hejterzy albo sami zainteresowani. Może 2 głosy rozsądne. Żaden to "głos społeczeństwa" a wylew frustracji. zarabia tylko portal na ludzkiej naiwności

  • 2018-10-27 22:06:42

    gość: ~staryESELDUCH

    No i nam mości posłowie ufundowali ordynację większościową nawet w powiatach. najgorsze co może być. lokalne kacyki z grubymi fałdami jak będą na jedynkach, to zawsze wejdą. prawie zawsze.
    P osady S woim L udziom zafundowali sobie nie lada niespodziankę i do powiatu(legnickiego) wszedł gość z 5 miejsca!!! tak z 5!!! ale ludzie go lubią, jest nieszkodliwy, w sumie 5 lat nic nie powiedział więc się nadaje.....
    co do Waszego szpitala. hmmm skąd pielęgniarki?? skąd lekarzy?? a skąd dobrych lekarzy?? (nie podoba mi się sprzedaż średzkiego szpitala) ale bądźmy realistami. w wołowie jest lokalny szpital a ludzie raczej wolą korzystać z wrocławskich ośrodków.
    był moment że zaczął mi sie podobać PIS za obietnicę dwukadencyjności. każda zmiana rodzi nowe możliwości, więc prędzej czy później trzeba by było odejść zasiedziałym "betonkom" i z czasem może ktoś sensowny, z wizją (niekoniecznie lepienia pierogów) by się znalazł. no ale na obietnicach się skończyło.
    co tak naprawdę może powiat?? niewiele, rozsypać 1500ton kamyka żeby szyby leciały, wydać pozwolenie na budowę, co jeszcze? a teraz jeśli nie jesteś urzędnikiem SP wyobraź sobie świat bez nich, bez tych urzędników ze słabą wyobraźnią. widzisz to? piękna wizja co nie?
    nie-pozdrawiam "geniusza" kierownicy który w przesmyku z wrocławskiej parkuje białe volvo! inni chcą przejechać, poza tym tam jest jeszcze skrzyżowanie które ogranicza postój!

  • 2018-10-27 23:48:33

    gość: ~Emeryt

    ostatnio dodany post

    @~staryESELDUCH
    zco do Waszego szpitala. hmmm skąd pielęgniarki?? skąd lekarzy?? a skąd dobrych lekarzy?? (nie podoba mi się sprzedaż średzkiego szpitala) ale bądźmy realistami. w wołowie jest lokalny szpital a ludzie raczej wolą korzystać z wrocławskich ośrodków. Gadzam się ze słowami "