Express-Miejski.pl

W Kostomłotach będzie druga tura. Między kandydatami jest 7 głosów różnicy

Kandydaci na wójta gminy Kostomłoty fot.: em

Za nami wybory samorządowe. Polacy zdecydowali kto będzie zarządzał ich małymi ojczyznami. Jaki wynik jest w Kostomłotach?

W gminie mieszka ponad 7 tys. mieszkańców z czego uprawnionych do głosowania jest 5.738 osób. Frekwencja w gminie była jedną z najniższych w powiecie i oscylowała na poziomie 51,95 proc.

Kandydatów na stanowisko wójta było trzech - Mariusz Żałobniak, Janina Gawlik i Beata Andrzejewicz. Dziś już wiemy, że w gminie będzie druga tura między kandydatami z Piotrowic. Janina Gawlik zdobyła 1 240 głosów, a Mariusz Żałobniak - 1 247. Między nimi jest zaledwie 7 głosów różnicy i tym samym dojdzie do drugiej tury.

4 listopada mieszkańcy Kostomłotów zdecydują kto ostatecznie zostanie ich wójtem.

anbo

109

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Kostomłotach będzie druga tura. Między kandydatami jest 7 głosów różnicy

    2018-10-22 14:35:00

    gość: ~Przyjezdny

    7 głosów różnicy i tyle roboty znowu a pieniędzy na to wszystko ile to by dziurek załatał.

  • 2018-10-23 11:31:28

    gość: ~Elka

    @~Przyjezdny
    Podobno w Gminie będzie otwierany skup złomu i przetwórstwo metali kolorowych Radny Marek Zadlo otwiera

  • 2018-10-23 11:56:38

    gość: ~Mieszkaniec

    każdy biznes jest potrzebny w Gminie taki też.

  • 2018-10-22 14:35:08

    gość: ~Mielon

    Kto gło

  • 2018-10-22 14:36:26

    gość: ~Mielon

    Kto by załatał? Łysy ?

  • 2018-10-22 14:52:15

    gość: ~Mielon

    @~Mielon
    Janina i jej Ksidz

  • 2018-10-22 15:02:26

    gość: ~mieszkaniec

    @~Mielon
    Zalobniak tyle zrobił przez 8 lat że szok. Boisko ogrodzil i 2 budy postawił. A chodnik ludzie sami sobie wywalczyli bo jemu niepotrzebny A jeszcze na dodatek ubliza starszym osobą. Ja to znam od urodzenia zawsze obiecuje jak coś chce A później to niema. Ludzie prosili o utwardzenie 100m drogi to Nie lepiej zrobić elektryke na boisku. Kawał kłamcy... oby nie wygrał bo będzie gorzej niż z Wicha

  • 2018-10-22 15:38:56

    gość: ~Mielon

    Odwaga przez internet jest wielka, a dlaczego na zebraniach wiejskich nikt nie zabiera głosu, a J.G. to nie widać już od wielu lat i nie ma ani jednej rzeczy do wymiany jaką zrobiła dla wsi Piotrowice. Przecież wystarczy porozmawiać z Radnymi i wiadomo, że to J.G. nie chciała chodnika.

  • 2018-10-22 17:49:38

    gość: ~dowody

    @~Mielon
    dokumenty mówią co innego . i sprawozdanie z sesji kto byl za a kto nie :)
    A na zebranie jak sie robi mobilizacje pilkarzy i wyłudza pieniądze z funduszu skoro można je pozyskać ze środków zewnętrznych, tylko sie niechce lepiej wziąśc gotowe. Odrestaurowany park który służy wszystkim anie tylko wskazanej grupie, promocja wsi na różnych imprezach.
    Dzięki komu mamy z ZGK spółke z o.o. i dzięki temu wyższą stawkę za wwode? prosze zgadnąć
    Kto był zamieszany w zniknięcie podpisów w sprawie chodnika? prosze zgadnąć
    Kto ubliża osobą starszym komentarzem typu: chyba pani korona z głowy nie spadnie jak kilka śmieci z rowu wyciągnie . do kobiety 70 letniej.??

    Proszę się zastanowić nad drugą turą i wybrać kogoś doświadczonego korzystającego z środków zewnętrznych ,dbającego o wspólne dobro, a nie głosować na kogoś kto wyciąga kase ze "swojego gniazda" zadłuża gmine i dbającego o dobro tylko określonej grupy tzn. piłkarzy.

  • 2018-10-22 22:16:03

    gość: ~Mhm

    @~dowody
    Nie pajacuj

  • 2018-10-22 23:35:33

    gość: ~ksiądz

    Jak się miało udział w sprzedaży szpitala, to kasa zawsze się znajdzie. Na zebrania chodzą Ci, którzy chcą coś zrobić we wsi. Park zrobiony przez panią j.g. to 2 ławki, nic poza tym, a korzysta z niej tylko pani z księdzem, a tu dopiero poszło kasy mieszkańców i jak w każdym parku pozostały tylko drzewa i trawa. Co do chodnika to masz Mielon złe informacje. ZGK funkcjonuje a szpitala już nie ma, pozostało jedynie bmw w Piotrowicach.

  • 2018-10-23 06:23:42

    gość: ~Dowody

    @~ksiądz
    Park w 100% finansowany ze środków zewnętrznych gminy ,ochrony środowiska i powiatu. Z funduszu sołeckiego ani 1 grosz na to nie poszedł źle informację macie.a co ZGK to funkcjonuje ale fakt że za 1m3 wody za 3 lata będziemy placic 9 zl a za scieki ponad 10 to juz nie przeszkadza. Chyba ze ktos ma full kasy.a szpital sprzedali Pan starosta z panem wojewodka w koalicji po-pis ostatniej kadencji.
    Budynek wrócił i niedługo powinny wrócić 2 lub 3 oddziały.

  • 2018-10-31 08:29:49

    gość: ~ara

    @~dowody
    ZGK musiało być przekształcone w spółkę , a udziały w spółce w 100 proc ma Gmina , każde działanie ZGK ( roboty i inwestycje ) musiały przejśc przetargiem przez Gminę , a Gmina ma inne warunki , żeby zainwestować w nową instalację ( kanalizację i wodę )Gmina musiała by wziąć kredyt , czy starać się o środki z Funduszy Środowiskowych , których by nie dostała , ale Spółka dostanie . Spółkę nie obowiązują takie zasady jak Gminę , to jest ułatwienie , a stawki za wode to teraz ,,Polskie Wody '' ustalają .Gmina jest właścicielem spółki

  • 2018-10-23 10:33:06

    gość: ~Forni

    @~Mielon
    Ciekawe bo, ja bywam na zebraniach i widzę że pani Janina też uczeszca i często się udziela. Choćby przy imprezach wiejskich czy pielgrzymkach

  • 2018-10-23 16:12:53

    gość: ~Kłamstwo

    @~Forni
    Ciekawe kto widział Janinie na zebraniach

  • 2018-11-01 06:06:02

    gość: ~Wyborca

    @~Kłamstwo
    Moze ksiądz on widzi ją wszędzie

  • 2018-10-24 16:08:42

    gość: ~ksiądz

    Od 2012 r p BMW nie uczestniczy w zebraniach,nie ma jej dla mieszkańców, jest po godz 22 dla księdza, z księdzem. Udziela sie w kościele z księdzem.

  • 2018-10-24 23:33:58

    gość: ~autor

    na ktorych to imprezach po pijacku czka

  • 2018-10-22 22:28:53

    gość: ~Mieszkanka

    @~mieszkaniec
    Zgadzam się. Mam nadzieję że Pan Żałobniak nie wygra. To jest pionek Wichy. Mówicie o szkole A co z resztą?!
    Za miękki jest na to żeby zostać wójtem. Potrzebny jest ktoś taki jak Pani Janina. Przez 5 lat nie było nic zrobione. Dajmy jej szansę! Mój głos jest dla Pani!!

  • 2018-10-23 06:25:30

    gość: ~Dowody

    @~Mieszkanka
    A teraz ani Leszek Wicha do gminy ani Stanisław Wicha do powiatu się nie dostali . Nawet buba.

  • 2018-10-23 06:47:35

    gość: ~Obiektywnie

    @~Dowody
    Ja się wcale nie dziwię. Ludzie w końcu przejrzeli na oczy.
    Jest szansa na odbudowę funduszy gminy ale trzeba żeby zrobił to ktoś z głową. Jeden z kandydatów to potrafi. Bo nie sztuka jest pięknie się prezentowac.

  • 2018-10-28 15:33:02

    gość: ~Kama

    Żeby zostać włodarzem gminy trzeba mieć odrobinę kultury osobistej,swobodę wypowiedzi, aparycje wiedzę na temat zarzadzania i świeże pomysły na rozwój gminy czego Pani J. G brakuje. Ludzie tej gminie potrzeba jest świeża krew a nie baba po 60 która czeka tylko na ciepły kurwidolek.

  • 2018-10-28 16:16:40

    gość: ~weryy much

    @~Kama
    Jest przed 60. Ludzie naiwnie wierzą w jej znajomości i dojścia. Opowiadać bajki każdy potrafi. Ci którzy ją znają wiedzą,że dla stanowiska pochwali się znajomością z samym D.Trumpem. Nic wam nie załatwi, tylko wstyd na kolejną kadencje ,ze sobie takiego światłego wójta ze słomy wybraliście. Wielka skarbniczka się znalazła. Dziura w kasie powiatu , drogi żwirem sypią, szpital sprzedany, szkoda pisać. głupim oleju się nie naleje.

  • 2018-10-24 23:19:33

    gość: ~zuzia

    @~mieszkaniec
    A szkołe wam kto prowadzi tyle lat? stara jedza z ksiedzem czy Zalobniak?

  • 2018-10-24 16:34:49

    gość: ~Sonsiad

    @~Mielon
    Żal podkłady ściska że Janina ma swojego ksiedza? Czy jak?

  • 2018-10-22 18:53:56

    gość: ~tekla

    ciekawa jestem teraz jak zagłosują wyborcy Beatki dziękować Bogu że to tylko wybory na wójta reszta już wiadoma

  • 2018-10-22 20:22:01

    gość: ~Mlody

    Pan Mariusz jest najrozsądniejszym kandydatem .
    1. Młody
    2.Otwarty do młodych
    3.zna potrzeby gminy
    Akurat w Piotrowicach zrobił dużo więcej niż J.G . Prowadź szkole , zespół K.S , angażuje się w prace społeczne bezinteresownie its

  • 2018-10-23 06:27:07

    gość: ~Dowody

    @~Mlody
    Pracy społeczne na rzecz ? Chyba tylko boiska.
    Ale kultury brak do starszych osób

  • 2018-10-24 09:05:14

    gość: ~brak kultury

    @~Dowody to u tej podrasowanej na zdjęciu J.G. Idż sobie pan z drugą panią i posłuchajcie w staristwie jak się odnosi do podwładnych !!!! Chamstwo i arogancja!! Praciwnicy w powiecie odetchną z ulgą! Współczuję tym zatrudnionym w gminie!

  • 2018-10-24 23:29:19

    gość: ~uczen

    W Piotrowicach wszyscy znają kandydatów. I wynik mówi sam za siebie. A Panią kandydatkę najbardziej lubi proboszcz :)

  • 2018-10-22 20:24:56

    gość: ~Kostomlociianin

    Czy wy widzicie tą zombi ?
    Chcecie żeby taka baba rządziła mami ??

  • 2018-10-22 22:03:18

    gość: ~Obiektywnie

    A ja proponuję się dobrze zastanowić i przeanalizować wszystkie za i przeciw.
    Czy przyszli kandydaci potrafią pozyskać środki zewnętrzne dla gminy?
    Jakie mają zamiary aby zwiększyć dochody gminy?
    Jaki mają program dla mieszkańców?
    Każdy z kandydatów odbył serię spotkań z mieszkańcami, powiedzieli na co stawiają i co planują.
    Przeanalizujcie wszystko, bo to bardzo ważna decyzja dla naszej gminy na najbliższe 5 lat.

  • 2018-10-22 22:39:28

    gość: ~Uniio

    @~Kostomlociianin
    Wstyd. Aż nie chce wierzyć w to co widze. Zero kultury, wychowania. Niech się tylko Pan nie przewróci na tej słonie co Panu z butów wystaje. Żal mi Pana, musi mieć Pan bardzo niskie ego, żeby pisać taki komentarz o kobiecie i bardzo trudną sytuację życiową.

  • 2018-10-23 08:29:57

    gość: ~EL BYKO

    Fakty są jakie są (bazujmy na faktach nie na tym co mówią):
    - w powiecie najprawdopodobniej będzie nowe rozdanie więc i Gawlikowa i Żałobnik polecą ze swych ciepłych posadek,
    - także szukają nowych ciepłych posadek a ta zapadła gmina będzie dla nich idealna
    (do pracy w sektorze prywatnym się za bardzo nie nadają bo nie mają kwalifikacji),
    - oboje Państwo byli w radzie Gminy Kostomłoty w ostatnich kadencjach,
    - i co zrobili: SPRYWATYZOWANA ZGK, OŚRODEK ZDROWIA W ROZSYPCE, zero znaczących inwestycji, panosząca się Pani KLIMKIEWICZ.
    - zarówno ŻAŁOBIK jak i GAWLIKOWA są siebie warci - co zrobili żeby do tego nie doszło będąc przy władzy w ostatnich kadencjach?

  • 2018-10-23 08:58:35

    gość: ~Kapeć

    @~EL BYKO
    Od Mariusza to ty się od**** gościu bo ta łysa glaca nie raz zaskoczyła, pozytywnie oczywiście

  • 2018-10-23 09:14:15

    gość: ~EL BYKO

    @~Kapeć - twoja wypowiedź właśnie potwierdza poziom zarówno Twój jak i Twojego kandydata jak sam nazwałeś "łysej glacy".
    Powtarzam fakty z ostatnich kadencji gdzie zarówno Żałobiak i Gawlikowa byli u władzy:

    - zniszczony i sprywatyzowany przed końcem kadencji ZGK,
    - doprowadzony do ruiny ZGK,
    - panoszaca się Klimkiewiczowa i to za grube pieniądze,
    - brak znaczących inwestycji publicznych,
    - praktycznie ZERO inwestycji ze strony firm - jeździmy do roboty do gmin sąsiednich lub Wrocławia,
    - gmina Kostomłoty jawi się na tle gmin sąsiednich niczym enklawa marazmu -
    jak Białoruś lub Naddniestrze na tle Europy.

    Czekam na merytoryczne argumenty, nie zaś bo on powiedział/powiedziała.
    Kropka.

  • 2018-10-23 09:31:33

    gość: ~EL BYKO

    @~EL BYKO

    HEH,
    taka to sytuacja jedno zostanie wójtem to zrobi drugiego wice-wójtem,
    dodatkowo niech sobie wezmą do spółki jeszcze bo widzę, że wszedł do rady gminy JASKUŁA
    mądrego bardzo Mariana Fite.

    To będzie dobra zmiana w wykonaniu Gminy Kostomłoty.


    Cele do zrealizowania na kolejna kadencję proponuję:
    - sprywatyzowanie dróg gminnych,
    - opłaty za wejście do lasów,
    - wzrost podatków i opłat lokalnych minimum 5 razy,
    - całkowite dobicie drobnych przedsiębiorców i sklepikarzy,
    - podwyższenie pensji Pani Klimkiewicz do 20 tysięcy NETTO miesięcznie,
    - postawienie pomników i płyt pochwalnych na cześć władz lokalnych i dyrektorów szkół,
    - całkowitą likwodację ośrodka zdrowia.

  • 2018-10-23 09:53:54

    gość: ~menda

    @~EL BYKO
    pasuje dziekuje

  • 2018-10-23 11:04:31

    gość: ~Obiektywnie

    @~EL BYKO
    Za to wszystko proponuję podziękować Panu Wojtowi.

  • 2018-10-23 09:55:58

    gość: ~menda

    @~EL BYKO
    zgadzac sie bedzie

  • 2018-10-23 10:58:33

    gość: ~Obiektywnie

    @~EL BYKO
    Moment, moment... To, że ZGK przeszło w spółkę to zasługa Pana wójta. Już trzymajcie się wiarygodnych faktów. Nagle pojawia się informacja, że jest nieczynne do odwołania... Pracownicy ZGK też nic nie wiedzą o przekształceniu.
    To, że pojawiły się nowe osoby na radnych nie oznacza od razu, że wszyscy idą pod "nową miotłe" - nie dajmy się zwariować.
    Owszem, oboje maja doświadczenie w tym sektorze, jadnak w mojej opinii trzeba mieć na tym stanowisku minimalne pojęcie o finansach żeby nie dać się wpuścić w maliny byle komu. Obecnie nasza gmina jest 100 lat za murzynami, tu potrzeba osoby z "jajami" która ruszy z kopyta.

  • 2018-10-23 15:33:42

    gość: ~menda

    @~Obiektywnie
    znam takiego co ma kopyto...przez to cale wrotnia od studoly zdebastowal

  • 2018-10-23 18:22:40

    gość: ~dowody

    @~Obiektywnie
    100 lat za murzynami i milionami długu :)

  • 2018-10-23 21:16:13

    gość: ~Obiektywnie

    @~dowody
    Owszem, ale nie zapominajcie kto te długi narobił, przecież nikt z kandydatów nie podpisywał zobowiązań.
    Teraz odkuc gmine z tych zadłużen będzie ciężko a ludzie oczekują cudu...

  • 2018-10-23 09:26:11

    gość: ~Mlody

    Ludzie mamy kandydatów takich a nie innych jak jesteś lepszy to dlaczego nie startujesz do wyborów . Praca wójta nie jest łatwa i przyjemna jak nam się wydaje. My musimy wybrać według naszego uznania lepsze zło. Jak dla mnie Żalobniak jest bardziej rozsądnym kandydatem

  • 2018-10-23 09:32:08

    gość: ~Srodzianin

    Gawlikowa sprzedała wszystko panstwowe co mogła swoim ludziom którzy ją popierają niech powie co państwo Gładko z Piotrowic kupili za grosze i pod stołem

  • 2018-10-23 09:41:19

    gość: ~EL BYKO

    @~Srodzianin

    Gawlikowa razem sprzedaje z Żałobnikiem.

    Jak można było sprywatyzować ZGK, które tyle lat było budowane z Naszych wspólnych pieniędzy?
    Jak tak zrobić z budowanymi za grubą kasę wodociągami i kanalizacją?
    Gdzie byli przez te kilka ostatnich miesięcy Gawlikowa i Załobniak?
    Jak postąpiono z poprzednim kierownikiem ZGK?
    Nie mogę na nich patrzeć....
    A wy głosujcie sobie dalej,
    a wy trolki z tego forum piszcie sobie dalej.....

  • 2018-10-23 09:46:39

    gość: ~medna

    @~EL BYKO
    dobrze prawi, podlać mu

  • 2018-10-23 09:59:17

    gość: ~Dowody

    @~EL BYKO
    O to pytać pana wichy
    Pan kierownik nie zgodził się na prywatyzację to poleciał.
    Akurat jednym głosem za prywatyzacja przeszło bo Mariusz Tak zagłosował A Gawlik była przeciw. Wicha miał większość to prywatyzacja przeszła.

  • 2018-10-23 10:16:36

    gość: ~EL BYKO

    @~Dowody

    I co z tego, że podniosła rączkę przeciwko.

    Dlaczego nie poszła z tym do mediów nagłośnić sprawę,
    dlaczego nie pisała skarg/odwołań/zażaleń?

    Jakoś najwyraźniej jej to nie przeszkadzało?

    Ponoć jak to mówi Pani Gawlik na zebraniach ma ścieżki wydeptane w województwie i innych instytucjach, to dlaczego swoich szerokich kontaktów nie wykorzystała, żeby to w jakiś sposób blokować?


    A tak na marginesie gratuluje wójtowi/radnym i urzędnikom Gminy Kostomłot kadencji 2014-2018 wspaniałych konsekwencji ich działań.

    Oby tak dalej.

  • 2018-10-23 10:20:51

    gość: ~EL BYKO

    @~EL BYKO
    I jak wam tak po prostu po ludzku nie wstyd było tak robić ze współmieszkańcami,
    którzy was znają praktycznie od urodzenia?

    Pani Klimkiewiczowej to lotto bo nie jest sta i pieniądze bierze ale reszcie?

    Zatanówcie się nad sobą ?

    Wójcie, Państwo radni, urzędnicy, dyrektorzy - spójrzcie sobie prosto w oczy w lustrze.
    I nie wystarczy pójść nacieszyć serce raz na tydzień do Kościła...

  • 2018-10-23 15:36:37

    gość: ~menda

    @~EL BYKO
    a ja sie pytam kto podpisal TRANZYT?

  • 2018-10-25 20:35:11

    gość: ~333

    @~EL BYKO
    Jaka to prywatyzacja skoro spólka jest gminna?! :))) toz to dalej gminny majatek!

  • 2018-10-26 10:37:00

    gość: ~Dowody

    @~333
    Jesteś pewien że całkowicie pewny ? To się dowiedz teraz co łączy nasze ZGK i spolke średzką wodę z środy śląskiej to Ci się sprawa rozwiąże

  • 2018-10-26 21:40:17

    gość: ~Obiektywnie

    Przecież sp z oo nie jest własnością gminy, jedynie gmina może mieć jakiś udział. Nie na darmo szybko to wójt przekształcił, może sam sobie tam posadke szykuje razem do spółki z kandydatem na wójta. A jeśli coś wspólnie maja zamiar zdziałać to przecież jest to oczywiste że będzie kontynuowana polityka obecnego wójta. I kolejne 5 lat nasza gmina będzie miała w plecy.

  • 2018-10-28 13:55:36

    gość: ~ela

    @~Obiektywnie
    Idz sie doucz lepiej. Gmina ma 100 proc udzialow wiec SPOLKA JEST WLASNOSIA GMINY. Nastepny modrala z Socjalistycznego Zwiazku Mlodzieży Wiejskiej

  • 2018-10-23 10:28:37

    gość: ~Forni

    @~Srodzianin
    Co do pani Janiny to zważaj na słowa bo dużo dobrego zrobiła i to widać w Piotrowicach. Kościół i park Piotrowicki to Luksemburg w porównaniu do sąsiednich miejscowości. Wystarczy przejść się do parku czy na boisko gdzie bawi się młodzież Piotrowicka.. A Mariusz napływ z sokolnik nie ma posłuchu nawet w swojej drużynie i wie to każde dziecko. Zresztą wyrzucil z klubu założyciela a otacza się ludźmi typu Bodzio W. I to dużo o nim mówi

  • 2018-10-23 11:37:52

    gość: ~EL BYKO

    @~Forni - widzisz wlasnie jakie maja zasługi Ci kandydaci wspanialae….
    Normalnie dać im nagrody Nobla albo ministrami rozwoju zrobić.

    Zajmuą się parkiem i kościółkiem w Piotrowicach albo piłkarzykami ostatniej najniżej klasy...
    Wspaniale.

    A ja bym jednak wolał żeby zajęli się tymi rzeczami jak:
    - ZGK które zostało dojechane,
    - Ośrodek zdrowia który jest w rozsypce,
    - Zapewnieniom dla dzieci nowoczesnego sprzętu w szkołach oraz opieki dentystycznej,
    - pozyskiwaniem unijnych pieniędzy i inwestycjami,
    - może zapewnieniem karetek ratunkowych na terenie gminy,
    - ściąganiem inwestycji.

    A jak wy ich oceniacie za wstawienie 2 ławeczek w parku lub zajmowanie się piłkarzykami którzy j.j.mi dzwonią na trawie, to gratuluje, takich ludzi nam właśnie potrzeba :)

    xDxD

  • 2018-10-23 15:38:27

    gość: ~menda

    @~EL BYKO
    a jak trzeba podratowac groszem to tez nie ma komu

  • 2018-10-23 15:56:50

    gość: ~Janina

    Mariusz zdobył o 200 głosów więcej we własnym okręgu, to już mówi dużo kto jest za kim, a cały KS jest za Mariuszem, a założyciel drużyny zdecydował sam, że idzie wyżej trenować. PS. Park to postawienie 3 ławek, a boiskiem zajmuje się cały KS, a nie p.Janina, która o sporcie nie ma pojęcia. A co do Kościoła, to zawsze będzie, że "żona" "mężowi" pomoże.

  • 2018-10-23 17:04:57

    gość: ~dowody

    @~Janina
    nie 200 tylko niewiele ponad 100.
    a 2 turze bedzie miał ciężko bo wiąże sie koalicja :) i bedzie zdziwko.

    a poźniej jak trwoga to do boga na księdza gadają a poźniej ślub lub coś zaświadczenie potrzebne no i koniec brak bierzmowania . miejsza z ksiedzem niemieszjamy kościoła w to.
    @Janina dowiedz się naprzód jak sprawa wygląda i co dokładnie zostało wykonane w ramach remontu parku.
    teraz wandale sie zdziwią jak policja przyjdzie do domu z monitoringiem z parku.

  • 2018-10-23 12:43:30

    gość: ~Mieszkanka gminy

    Żeby lepiej nam się żyło w gminie należy iść głosować a to może zapewnić tylko p.GAWLIK nie liczą się obiecanki.a czyny. Dajmy p.GAWLIK szansę!!!!

  • 2018-10-23 14:03:54

    gość: ~o tak

    @~Mieszkanka gminy
    zgadzam się z toba , pani Janina jesty bardzo asterywna i nie spocznie dpoóki nie wyciagnie dla gminy wszystkiego co mozliwe

  • 2018-10-23 14:28:33

    gość: ~gośc

    @~o tak
    nie dla tylko z Gminy wyciągnie

  • 2018-10-23 15:05:52

    gość: ~EL BYKO

    @~gośc

    Idealne określenie użytkowniku wpisałeś

    " nie dla tylko z Gminy wyciągnie" podsumowuje sylwetki i osiągnięcia obojga kandydatów

    BRAWO BRAWO

  • 2018-10-23 14:30:45

    gość: ~gośc

    @~o tak
    Dajmy szansę komuś młodszemu a nie prawie emerytce

  • 2018-10-23 17:08:51

    gość: ~dowody

    @~gośc
    jak panu sekretarzowi sie stołek starostwie pali bo podpad staroście to się niedziwię że szuka czego innego. liczy się doświadczenie w pozyskiwaniu środków z zewnątrz, a może pan wójt nie doszły niema jak spłacić kredytu we frankach? xD w oświadczeniu można zobaczyć

  • 2018-10-23 18:13:57

    gość: ~gośc

    @~dowody
    dziwi mnie fakt że piszący tutaj wymyślają różne dyrdymały na temat kandydatów a to papierek w rowie ,boisko ,park zrobił nie zrobił i tak źle i tak niedobrze, a z pustego i Salomon nie naleje Dajmy szansę młodości bo takiemu człowiekowi jeszcze na czymś zależy a emerytowi to tylko na większej emeryturze :))

  • 2018-10-23 18:31:51

    gość: ~kolega ze starostwa

    Jemu zależy??? śmiechu warte
    Lepiej niech się modli żeby nie wyszło na jaw że to jego ludzie namieszali w kartach do głosowania i jest problem :) a wiadomo kto namieszał i zostało zgłoszone tam gdzie trzeba.
    większa emerytura? no pare groszy bo pensja sporo niższa niż w starostwie.
    Powiem wam że kanciarz na każdym kroku, ze starostwem może się pożegnać :)
    Podpisał : Dobry kolega ze starostwa xD

  • 2018-10-23 19:04:05

    gość: ~gośc

    @~kolega ze starostwa
    a może koleżanka nie kolega?:))

  • 2018-10-23 21:08:34

    gość: ~kolega ze starostwa

    @~gośc
    z tego co wiem to jestem płci męskiej xD

    kolega mariusz lubi świnie podkładać, więc i na niego porządna sie szykuje chyba że sam odejdzie jak nie daj Boże wygra w Kostomłotach, bo już mi żal gminy potym co zrobił Wicha a czego kontynuatorem ma być waszmość Mariusz.

  • 2018-10-24 17:10:36

    gość: ~Obiektywnie

    @~gośc
    Może i młodszemu, ale czy bardziej doświadczonemu?
    Czy wiesz co oferuje program Pana Mariusza? - bide i nedze. Wystarczy porównać te dwa programy kandydatów.
    Jeśli chcecie kontynuację tego co było i mamy obecnie to proszę bardzo, ale jeśli chcecie żeby gmina się rozwijała to zachęcam do zmiany zdania.

  • 2018-10-28 13:57:31

    gość: ~zenek

    @~Mieszkanka gminy
    chyba zeby sie ksiedzu ;e[iej zylo

  • 2018-10-23 19:23:44

    gość: ~Franek

    A moim zdaniem wszyscy czepiamy się Pani Gawlik czy Żałobniaka lub Wichy co zrobili czego nie zrobili co nam obiecują,ale do diabła oprócz nich wybieramy jeszcze radnych i powiecie co oni robią na tych stołkach które im fundujemy kto ich rozlicza po to ich wybieramy aby wspólnie pracowali z Wójtem i dogadywali się nad rozwojem Gminy tylko praca razem w zespole może dać efekty i wyciągnoć naszą Gmine z zastoju bo inaczej jeśli każdy będzie grał osobno to będzie to stracone następne 5 lat.Gmino Kostomłoty pokaż na co cię stać! Nie zawieć nas wyborców.

  • 2018-10-23 21:22:54

    gość: ~Obiektywnie

    @~Franek
    Ale jak ma nasza gmina iść do przodu skoro na radnych wybiera się ludzi oderwanych od rzeczywistości jak np. na wiecznej kadencji Pan z Piersna... Gdzie w gminie i powiecie słysząc samo nazwisko każdy uśmiecha się pod nosem.

  • 2018-10-23 21:32:44

    gość: ~trelak

    @~Franek
    Zawiecie , tak cie zawiecie ze się zdziwisz. I tak lud wybiera do siebie podobnych, a potem zdziwienie. Liczycie na kandydatkę bo tupeciara z bmw, z wszystkimi się dogada, swojska babka? Już ustępujący pokazał wam co potrafi. Chcecie powtórki?

  • 2018-10-23 22:10:54

    gość: ~Tomasz Terka

    @~trelak
    Co ty bredzisz, kto ma kandydować? Ty ratlerku z internetu ? Uszy po sobie i buda albo kurom gnój podawaj z tym swoim kandydatem bo kultury to ci brak

  • 2018-10-23 22:44:52

    gość: ~setor

    @~Tomasz Terka
    A ja to rozumiem jako plusy kandydatki nie negatywy.

  • 2018-10-24 23:26:24

    gość: ~kolega

    nie tupeciara tylko rozwrzeszczana baba. wyglada w tej beemce jak stary Bułgar

  • 2018-10-24 07:06:49

    gość: ~Żdzichu

    Wybierzmy w końcu kogoś ale kogo mamy czas na analizę do 4 wybrać młodych w radzie Gminy ale nie te same twarze ile można być radnym tyle lat zachęcić młodzież do działania w swoich wioskach może akurat ktoś się zdecyduje rada ma być jak drużyna.Cieszę się że obecny Wójt nie dostał stołka nigdzie dosyć tego żadnego inwestora przy takiej trasie wszystkie działki przekształcić wokoło pod inwestycje zareklamować swój rejon może akurat się uda!!!!!.Bo jak w ciągu 5 lat nic nie zrobimy to przepadniemy i będziemy na szarym końcu w powiecie nie tylko!!!.

  • 2018-10-24 08:57:01

    gość: ~sonsiad

    @~Żdzichu
    Nie dostał, bo i nie startował misiu kolorowy. Wystawili pana Mariusza na c.d.

  • 2018-10-24 09:27:57

    gość: ~Przyjezdny

    Dopóki ludzie nie otworzą oczów to będzie to samo co za Bąka ,Jaskóły Buby Wichy 4 wójtów i tyle lat zmarnowanych te same buzie w radzie ludzie ogarnijcie się chcecie żyć dalej w tej szarej rzeczywistości Gminnej.

  • 2018-10-24 17:19:08

    gość: ~Obiektywnie

    @~Żdzichu
    A odpowiem jako to młodsze pokolenie. Jak mamy mieć możliwość nawet startowania do rady gminy jak się nas gnoi i twierdzi że nie mamy nic do powiedzenia.
    "nasz" (choć uważam, że nie jest to mój radny - bo mamy sprzeczne interesy) buntuje i dzieli ludzi u nas. Kłamie na każdym kroku i obraża młodziez. Nie ma go przez 4 lata a przed samymi wyborami nagle zmartwychwstaje, namawia starszych żeby byli po jego stronie... No więc jak mamy mieć szansę? Jak Gmina ma mieć szansę na rozwój jak starsi ludzie dorywaja się do władzy i koryta, nie robiąc nic samemu przez całą kadencję?? A przed samymi wyborami obiecuję co on nie zrobi, a potem cisza... Odpowie mi ktoś logicznie??

  • 2018-10-24 16:34:00

    gość: ~Obserwatorka

    P.zalobniak będzie kontynuował to co robił dotychczasowy Wójt czyli wszystko dla siebie i swoich a nic dla mieszkańców czyli nadal brak możliwości dojazdu do pracy bo brak pieniędzy na komunikację tylko obiecanki itp

  • 2018-10-24 23:21:51

    gość: ~zuzia

    jak na razie to sie stara rozbija kabriletem

  • 2018-10-26 12:21:53

    gość: ~jesteś w błędzie

    @~Obserwatorka A tego co wiem to Wicha dopłaca do kursów Polbusa aby te dowoziły uczniów do szkoły, a niedawno czytałem że to właśnie J.G.miała powiedzieć że dowóz dzieci do szkół to problem rodziców a nie gminy!!!

  • 2018-10-27 20:12:33

    gość: ~Obserwatorka

    @~jesteś w błędzie To p.zalobniak powiedział że nic nie może zrobić aby dalej kursowały autobusy i to jest prawda a p.Gawlik natomiast obiecała pomoc.p.zalobniak nikomu nie pomoże tak jak nie pomogł w sprawie chodnika.bo jemu niepotrzebny.trako przewozy autokarowe

  • 2018-10-25 11:03:35

    KOSTEK

    Jedyną nadzieją na nowe otwarcie dla Kostomłot oraz całej gminy jest pan Mariusz Żałobniak, uczciwy, zdeterminowany, ma wiele świetnych pomysłów na rozwój gminy, doskonale osadzony w realiach no i ma konkretny program działania na rzecz mieszkańców. Po drugiej stronie mamy do wyboru panią Gawlik, która sprawia wrażenie osby zupełnie pogubionej i oderwanej od rzeczywistości mieszkańców a jej jedyną motywacją jest bezpardonowe parcie na urząd wójta.
    Nie dajmy się w II turze i głosujmy za Żałobniakiem bo inaczej przegramy wszyscy!

  • 2018-10-25 14:49:41

    gość: ~Sonsiad

    @KOSTEK
    Serio? Jak na razie to tłucxesz pierdoły jakby ciebie wczoraj od rzeczywistości oderwali

  • 2018-10-25 20:31:22

    gość: ~ela

    @KOSTEK
    Popieram całkowicie. Mariusz nie intryguje, nie oczernia za plecami, pracuje społecznie i jest dobrym człowiekiem. W pracy ma wielkie poważanie u ludzi w przeciwieństwie do p Jasi która jest baaaardzo nielubiana w starostwie żeby nie powiedzieć że znienawidzona bo wrzeszczy i obraża pracowników.

  • 2018-10-26 10:27:58

    gość: ~Kolega ze starostwa

    @~ela
    To ciekawe dlaczego że starostwa idzie on na zwolnienie xP Tak to starosta lubi?

  • 2018-10-26 21:51:56

    gość: ~Obiektywnie

    @~ela
    Pracuje społecznie, hm... to niech nie pobiera wynagrodzenia jak wygra a napewno to wzmocni budżet gminy. Może i jest dobry człowiek ale zobacz jaki ma UBOGI program. Byłaś na jego spotkaniu? Co zaoferował? Jaki rozwój dla gminy? Jakie inwestycje? Będzie kontynuowal politykę obecnego wójta.

  • 2018-10-26 23:22:08

    gość: ~Zabłoto

    Najgorsza gmina w powiecie,czego oczekiwać? żaden z tych kandydatów nie pasuje na wójta taka jest prawda choć jaka gmina taka kandydatura tam potrzebna jest nowa osoba zewnętrzna NIE ŻOŁNIERZE STARYCH RZĄDZĄCYCH.A PRZEDE WSZYSTKIM NIE TA OSOBA PŁCI ŻEŃSKIEJ.

  • 2018-10-26 23:30:55

    gość: ~Anty Jasia

    Jasiu to nie twój czas.

  • 2018-10-27 12:47:45

    gość: ~xxxxxlolek

    Drodzy mieszkańcy Gminy czytam te bzdury i nie mogę zrozumieć takiej zawiści i zazdrości w stosunku do Pani Gawlik. Niejednokrotnie prosiłem o pomoc i choć nie jestem z Piotrowic zawsze pomogła. Ma dużą wiedzę i potrafi dużo zrobić co dla wsi co powinno być pozytywem a nie powodem do oczerniania . Mieszkańcy z innych gmin pozytywnie się o Pani Gawlik wypowiadają . Ja myślę że mieszkańcy Piotrowic byli pewni że wygra i dlatego zlekceważyli pójście do wyborów . Teraz przy dogrywce powinno być inaczej czego Pani Gawlik życzę.

  • 2018-10-27 13:29:09

    gość: ~śmieszne

    @~xxxxxlolek
    ha ha ha bardzo śmieszne boki zrywać

  • 2018-10-27 13:24:57

    gość: ~mieszkaniec gminy

    Popieram , popieram i słyszałem że w Piotrowicach na wyborach było oszustwo i sprawa jest w sądzie .oszustwo na rzecz kandydata Pana Żałobniaka . To jest już jakieś nieporozumienie kiedy ktoś mówi o uczciwości i o pracy z młodymi ludźmi . To takich DZIAŁAŃ będzie uczył , a co później z pracą w gminie ? Widać wyraźnie że stosuje te same metody co Pan Wicha , Po trupach a do celu. czy to jest demokracja ???? czy to dobry kandydat ???JAK JAKBY WAŻNA DLA NIEGO BYŁA UCZCIWOŚĆ TO POWINIEN PO TAKIM INCYDENCIE SAM PODAĆ SIĘ DO DYMISJI!!!!!!!!!!!!

  • 2018-10-27 13:30:54

    gość: ~to samo

    @~mieszkaniec gminy
    można powiedzieć o lucy z rancza

  • 2018-10-27 20:18:12

    gość: ~Mieszkanka gminy

    @~mieszkaniec gminy popieram P.ZALOBNIAK POWINIEN WYCOFAĆ SIĘ Z KANDYDOWANIA Może Zostać ewentualnie radnym.

  • 2018-10-28 01:03:32

    gość: ~Komisarz

    @~mieszkaniec gminy
    Nie ma mowy oo oszustwie zostały wydane pomieszane karty i to że strony p.GAWLIK więc cco. Czepiacie sie Zzalobniaka

  • 2018-10-28 13:00:08

    gość: ~Marek

    @~mieszkaniec gminy
    Nic to jak komuś oszustwo zarzucać. Może sam w tym uczestniczyłeś a łatkę Żałobniakowi próbujesz przypisać. Zapłaciła Ci kontrkandydatka za takie wpisy??? Żałosne mydlenie oczu, może Ci odpuszczenie za darmo załatwi.

  • 2018-11-01 06:13:56

    gość: ~Wyborca

    @~mieszkaniec gminy
    Czy za dluższe teksty Gawlikowa płaci podwójnie?
    Ciekawe czy jak wyda całą kase na swoich troli to przyjaciel poratuje ją szklaneczką mszalnego?!

  • 2018-10-28 13:52:03

    gość: ~mieszkaniec gminy

    Przecież to kandydat Gawlikowej złożył protest do sądu to chyba jasne która strona zamieniła karty !!!!

  • 2018-11-01 06:21:22

    gość: ~Wyborca

    @~mieszkaniec gminy

  • 2018-10-28 14:05:52

    gość: ~mieszkaniec

    Od razu widac kto w internecie wypisuje bzdury o kontrkandydacie. To tylko wskazuje ze sie p Jasia boi….. oj boi…! Zawsze pisza tylko co maja interes a normalni ludzie czytakja i sie za glowe lapia. Kazdy rozum ma.

  • 2018-11-01 06:30:28

    gość: ~Wyborca

    @~mieszkaniec
    Pastorałka "rządziła" dwie kadencke kryjąc chorego wójta Jaskułę który nie podejmował żadnej decyzji bez jej zgody.Sprowadzenie biska by zasmrodził strefę było ich sukcesem nr 1 ośmiu lat.Utrzymanie smrodu w Piotrowicach sukces nr 2 !

  • 2018-11-01 18:07:44

    gość: ~Forni

    @~Wyborca
    Nie sprowadzają firm źle, sprowadzają też źle. Widzę że mentalność typowego Polaka-ro(d/b)aka i trzeba sobie po narzekać. Pani Janina pokazuje że jak się chce to można, co widać po Piotrowicach (rodzinna miejscowosc kandydatki) w których jest najwięcej zakładów i które najprężniej w gminie się rozwijają. Co do smrodu to radzę się umyć, bo ja sam jestem mieszkańcem i oprócz początku wioski gdzie mieszka pewien łysy osobnik nic takiego nie czuję. Pozdrawiam wszystkich myślących.

  • 2018-11-01 20:37:32

    gość: ~Mlody

    @~Forni
    Ludzie jeszcze tylko 2 dni do wyborów nie oczerniany jednej ani drugiej strony Zastanówmy się jaka osoba jest bardziej reprezentacyjna dla naszej gminy obydwoje kandydatów pracują w powiecie jedno jest skarbnikiem drugie sekretarzem powiatowym według mnie osoba która jest sekretarzem jest bardziej kompetentna na to stanowisko a skarbnik jak sama nazwa mówi może szukać pracy w banku Więc wniosek jest prosty popieram kandydaturę Mariusza Żalobniaka

  • 2018-11-05 07:10:38

    gość: ~Obiektywnie

    ostatnio dodany post

    @~Mlody
    Sekretarz ma funkcję reprezentacyjne, skarbnik zarządza finansami... A naszej gminie kogo potrzeba? Kogos kto się ładnie uśmiecha czy kogoś kto pozyska środki na reanimacje naszej gminy?
    Na szczęście ludzie mają coś jeszcze w głowach!