Express-Miejski.pl

Zacięta walka w Udaninie. Będzie dogrywka

Kandydaci na stanowisko wójta gminy Udanin fot.: EM

O fotel wójta gminy ubiegali się: Bożena Babiarz, Teresa Olkiewicz oraz Wojciech Płaziuk. 

W gminie Udanin jest 5.212 mieszkańców, z czego uprawnionych do głosowania jest 4.310 osób. Do godz. 17 to właśnie w tej gminie była największa frekwencja, która wyniosła ponad 46 proc. tym samym ustanawiając rekord w powiecie średzkim.

Nie mamy jednak zwycięzcy, a mieszkańcy jeszcze raz wezmą udział w głosowaniu. Wybiorą między Teresą Olkiewicz, która otrzymała 1150 głosów, a Wojciechem Płaziukiem, który uzyskał 1115 głosów.

Na Bożenę Babiarz zagłosowały 304 osoby.

Druga tura wyborów odbędzie się 4 listopada, w niedzielę.

em

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Zacięta walka w Udaninie. Będzie dogrywka

    2018-10-22 08:51:19

    gość: ~Małgorzata

    Wojtek trzymamy kciuki i będziemy głosować!

  • 2018-10-25 22:10:36

    gość: ~Zibi

    A gdzie w tym wszystkim jest miejscowosc Karnice czy dalej będziecie o niej zapominac.

  • 2018-10-22 09:39:38

    gość: ~Marta

    Pani Tereso trzymamy kciuki i będziemy głosować!

  • 2018-10-22 09:49:58

    gość: ~Mieszkaniec

    Nie dajmy tej Pani wygrać ludzie mamy tyle długów

  • 2018-10-22 10:12:38

    gość: ~głosuję

    @~Mieszkaniec nie dajmy tej pani wygrać, bo pięć lat to bardzo długo, a one je przebimba. Jak nie zrobiła nic do tej pory to już nie zrobi tym bardziej przed emeryturą.

  • 2018-10-22 13:19:47

    gość: ~prawy

    @~Mieszkaniec głupota twoja jest dłuższa

  • 2018-10-22 09:55:47

    gość: ~Waldek

    trzymam kciuki za Panią Teresę - powodzenia.

  • 2018-10-22 09:55:56

    gość: ~Monika

    To ile tych długów jak już?

  • 2018-10-22 10:43:21

    gość: ~Jakies

    @~Monika
    8.000.000.i będzie jeszcze więcej jak ona wygra... Ludzie co ona zrobiła za swojej 12letniej kadencji... Rondo fajne parkingi w Udaninie. Chciała zamknąć szkole w ujezdzie.. I wiele innych bezużytecznych żeczy a największą jej inwestycja będzie boisko w ruzannej.. Za prawie 450.000

  • 2018-10-22 10:49:51

    gość: ~ Karol

    To według Ciebie mało?!

  • 2018-10-22 11:19:37

    gość: ~Mieszkaniec

    @~ Karol
    Tak.... Podam Ci przykład gminy wadroze wielkie.. Ich dług wynosi 18.000.000.ale prowie każdej miejscowości jest nowa droga i płac zabaw... (Podjedz do jenkowa) sam zobaczysz o czym mowa... Kanalizacja i woda w naszej gminie dalej niema ja wszyscy nawet wody.. A ta pani robi boisko za prawie pół banki... Nie lepiej byłoby podłączyć wodę do mieszkańców dębowe góry

  • 2018-10-24 16:50:37

    gość: ~gosc1

    @~Mieszkaniec to boisko za polowe banki to robi chyba u @Karola- gdzie widziales kase na to boisko, chyba ze PW ci kit powciskal

  • 2018-10-22 10:59:35

    gość: ~ankk

    @~Jakies
    naucz się pisać, bo aż oczy bolą

  • 2018-10-22 18:03:59

    gość: ~Marek

    @~ankk
    Jak to Polak. Jak nie ma argumentów merytorycznych to się języka czepia. Że krzywo napisane, że się jąka słabo sepleni. Ech polaczki wszędzie polaczki.

  • 2018-10-22 11:26:55

    gość: ~dług gminy Udanin

    @~Jakies -- dług gminy Udanin na tę chwilę to ok 10,5 MILIONA złotych

  • 2018-10-22 11:28:20

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Jakies
    Źle jest Pani poinformowana proszę się dobrze zorientować to wszystko kłamstwo nie było mowy o wysokiej kwocie!!! A co bylo za byłego wójta zrobione nic nic nic...

  • 2018-10-22 11:32:48

    gość: ~Ja

    @~Mieszkaniec
    Za byłego wójta niebylo takich możliwości żeby można było pozyskiwać takie dotacje... Dla twojego przypomnienia jeśli chodzi o p. Krzyszczuka to wybudował szkole w Udaninie i podlonczyl niemalże cała gminę w bieżącą wodę i powstały plany na oczyszczalnie ścieków w Piekarach to twoim zdaniem mało jak na tamte lata... Z pani wójt przez te 12l czym może się poszczycić.. Co zrobiła dla całej gminy...

  • 2018-10-23 09:25:01

    gość: ~gosc1

    @~Ja Banialuki walisz Ja - zapomniales chyba, ze wtedy byl program ZPORR- czytaj to tak Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego na lata 2004-2006 - pobiegaj po gminie i napewno zobaczysz jedna jedyna zeby mozna bylo pozyskiwac dotacje.tablice ktora informuje, ze inwestycja zostala zrobiona z tegoz programu - byla to inwestycja u prywatnego prfzedsiebiorcy- gdzie byl w tym czasie wojt i ngdzie ty byles fachowcu od niebylych takich mozliwosci

  • 2018-10-23 10:00:20

    gość: ~gosc

    @~Ja Co zrobila dla calej gminy ..... szkole modernicowala i ocieplila za srodki zewnetrzne, wybudowala kanalizacje w Lusinie, Giscislawiu- Lasku dokonczyla kanalizacje w Udaninie i zmodernizowala oczyszczalnie - zamontowala II blok, zostala zakupiona dzialka na oczyszczalnie w Ujezdzie D, wybudowala swietlice w Ujazd G, domek ogrodowy w Ujazd D i swietlice w Pielaszkowicach, wyremontowala swietlice w Udaninie i innych moiejscowosciach. Zmodernizowala budynek i otwrala przedszkole w Ujazd G. wybudowala drogi gminne w Ujazd G, Konary, Lusina, Dzwigorz. Wyremontowala droge Michalow-Udanina, przebudowala droge w czesci Udanina wraz z chodnikami(wspolpraca z powiatem) To tylko ulamek roboty Teresy Olkiewicz-Wojta Gminy i tak mozna wymieniac dalej- chyba ze sam sobie bedziesz odpowiadal co zrobila.........

  • 2018-10-23 16:49:41

    gość: ~Yyyy

    @~gosc
    A gdzie ten domek się znajduje... No pięknie to wszystko wygląda... Ale pichorowice Damianowo. Karnica księżyce Lasek sokolniki te miejscowości też należą do gminy Udanin nie tylko UJAZD GÓRNY I UDANIN... BO TO WŁAŚNIE TAM ZOSTAŁO NAJWIĘCEJ ZROBIONE

  • 2018-10-22 12:10:21

    gość: ~Anonim

    @~Jakies
    Proponowalabym nauczyć się poprawnej pisowni, zanim cokolwiek się skomentuje :) -żeczy, ruzannej.... aż śmieszne

  • 2018-10-22 12:18:45

    gość: ~Hahaha

    @~Anonim
    Oj tam czepiasz się kogoś tam co chciał dodać swój komentarz.. I dołożyć cegielke do tej całej dyskusji..

  • 2018-10-22 13:21:44

    gość: ~pryk

    @~Anonim nie kłam

  • 2018-10-23 17:06:22

    gość: ~Qwe

    @~Jakies
    Różanie

  • 2018-10-25 12:10:42

    gość: ~Inwestycje

    @~Jakies

    Tak na wstępnie - radzę zajrzeć do słownika ortograficznego. Wcale nie chciała zamknąć szkoły w Ujeździe. Przypominam, że to Rada Gminy z Wójtem wspólnie podejmują decyzje, a nie sam Wójt.

  • 2018-10-22 10:19:10

    gość: ~Uwaga

    Ludzie ratujmy naszą gminę!!! Nie zostawiajmy Olkiewicz na stanowisku, przecież zmarnujemy 5 lat i nigdy już nasza gmina tego nie odrobi. Już i tak jesteśmy zapóźnieni w stosunku do innych gmin. Proszę włączyć myślenie!

  • 2018-10-22 10:30:13

    gość: ~Alicja

    O jakich długach mówicie ludzie???? A myślicie ze jak się dostaje środki z unii europejskiej ? Trzeba mieć jakiś wkład żeby cis od nich dostać . Przecież to nie są długi na miliony których nie dali by się spłacić. Jak nie wiecie to nie piszcie głupot i ludziom z mózgów mydła nie róbcie. Jak chce się mieć dom to tez trzeba wziasc kredyt. Wdzystko chcecie mieć porobione drogi chodniki ścieżki rowerowe i nie wiadomo co jeszcze a myślicie ze pieniądze do budżetu gminu to z nieba kapią? Ktoś pisze ze pani Teresa nic nie zrobiła to ja się pytam a kto zrobił świetlice w ujeździć górnym , pielaszkowicach konary i, Damianowo? To ze jdrogi i chodniki są porobione w niektórych miejscowościach to tez nikt nie widzi? Weźcie się ludzie walnijcie w łeb i przypomnijcie sobie jak ta gmina wyglądała 15 lat temu. Tyle co ona zrobiła to nie zrobił nikt i nikt nie zrobi

  • 2018-10-22 19:53:14

    gość: ~Popieram

    @~Alicja i to jest obiektywna ocena sytuacji. Niech sobie krzyczą hejterzy, prawda się sama broni.To widać i słychać.Z każdej strony bo dobrze o gminie mówią, widzą jak wiele dobrego się dzieje, jak się rozwinęła. Ktoś, kto kieruje się antypatią nie oceni realanie sytuacji. Fanatyzm nigdy nic dobrego nie przyniósł, a Pani Teresa jest jedynym kandydatem na to stanowisko, który ma wiedzę, doświadczenie i umiejętności by dalej działać dla dobra gminy. Nie można tego zaprzepaść. Kobieta pokazała przez te lata jak wiele zrobiła dla gminy. Potrafi dobrze zarządzać, ma klasę i honor! To też pokazała podczas kampanii. Nie musi posługiwać się kłamstwem czy manipulacją by zdobywać głosy, gra fair play i to świdczy o jej dojrzałości do piastowania takiego stanowiska!!! Brawo i oby tak dalej!!!

  • 2018-10-22 21:10:30

    gość: ~Adam

    @~Alicja
    Mówiła pani Olkiewicz i jej pomocnik od zastraszania i wyzwania innych,że umie jak nikt inny.Chwali się stolarką w Urszuli.. A wieża sie przechyliła.W Pichorowice film nagrała z kościołem i budynkiem gminnym mieszkalnym co wygląda jak slums.O Jarosławiu i drodze bocznej nie wspomnę.

  • 2018-10-23 15:26:21

    gość: ~mieszkaniec gminy

    @~Alicja
    Pani Alicjo , z pełnym szacunkiem, ale Panią poniosło......

  • 2018-10-29 08:46:35

    gość: ~spokojny

    @~Alicja
    Pani Alicjo trochę więcej spokoju. Proszę nie namawiać ludzi do samobójstwa jeszcze jest szansa dla naszej Gminy. Wystarczy, że mieszkańcy listopada postawią na: Rozwój Gminy, otwartość, Edukacje, Sport i swoją Przyszłość. Nie ma potrzeby już dzisiaj pisać ,, Weźcie się ludzie walnijcie w łeb". Program KWW Razem Dla Mieszkańców Gminy daje możliwości i szansę zwiększenia budżetu na inwestycje. Teraz mamy ok 2 mln (i od 12 lat podobnie) inne podobne gminy (WĄDROŻE, MŚCIWOJÓW, KOSTOMŁOTY, MALCZYCE) mają budżet na inwestycje od 8 do 22 mln. Musimy zmienić wójta jak chcemy przynajmniej zrównać się z tymi gminami. Nie jesteśmy biedną Gminą tylko źle zarządzaną!

  • 2018-10-22 11:04:59

    gość: ~Wuwu

    Widać jak pisiaki kąsają,tylko wolą anonimowo_ jak zwykle ,ale przykład idzie z góry

  • 2018-10-22 11:19:14

    gość: ~Optymistka

    Pani Olkiewicz TAK!!!
    Wojtek musi nauczyć się pokory i taktu. Nie będzie dobrym zarządcą gminy.
    Dziwię się tylko że p. Dziurla Krzysztof nie startował wtedy bym na niego oddała swój głos.
    Mam wiele wątpliwości co do osoby Wojtka Płaziuka. 4 listopada swój głos oddam na panią Teresę Olkiewicz!

  • 2018-10-22 11:22:33

    gość: ~Ja

    @~Optymistka
    I to będzie zmarnowany twój głos... Pora na zmiany w naszej gminie.. Tej pani 12 lat być wójtem już wystarczy... A myślę że Wojtek będzie dobrym gospodarzem który może wiele zrobić dla naszej gminy

  • 2018-10-22 11:57:35

    gość: ~ktoś

    @~Ja
    żaden głos nie jest zmarnowany!
    a odnośnie Pana Wojciecha - obiecać można wszystko.

  • 2018-10-22 14:34:21

    gość: ~udanin

    @~ktoś
    i dobrze zeby cos robic trzebA obiecac, zeby obiecac trzeba wiedziec co robic

  • 2018-10-22 11:31:10

    gość: ~elelmele

    @~Optymistka
    a wątpliwosci co do pani Wójt nie masz?
    Właśnie jej brakuje pokory o takcie nie wspominając. Przemyśl, myślenie nie boli.

  • 2018-10-22 11:25:09

    gość: ~Wyborco pomysl

    Nikt ni podważa tego co zrobiła. Czy z sensem niech każdy niech sam sobie odpowie.Ale wyraźnie widać brak pomysłu na nastepną kadencje. Powiela ciągle stare błędy a głosy zyskuje czczymi obiecankami. Przykład boiska w Różanej, czy świetlicy w Piekarach. Teraz pewnie obieca boisko w Ujeździe, świetlice w Jarosławiu , byle dla głosów. Pomyślcie CZY BOISKA I ŚWIETLICE to właśnie to, co ta gmina najbardziej potrzebuje? Zadłużenie gminy to fakt, Kanalizacji -brak,wodociąg nie modernizowany od lat , dotacji na przydomowe oczyszczalni - brak, drogi bez chodników, nowych dróg na nowych osiedlach - brak, drogi rolne w opłakanym stanie, oświetlenia dróg gminnych- brak, infrastruktura budowana nie z wizją i myślą o dobru ogółu, tylko tam gdzie mieszkają znajomki...

  • 2018-10-22 11:31:27

    gość: ~Klaudia

    No i ta pensja Pani Wójt zwala z nóg 12tys

  • 2018-10-22 11:33:54

    gość: ~Kikka

    Plaziuk ma gospodarke niech sie nia zajmuje a od gminy wara
    wypisuje i obiecuje glupoty

  • 2018-10-22 11:40:55

    gość: ~taa

    @~Kikka
    A pani Olkiewicz liczną rodzinę i musi ją utrzymać zasiadając kolejną kadencję. Pensja pewnie po wyborach znów wzrośnie. Jej radni łapkę podniosą.

  • 2018-10-22 21:12:59

    gość: ~Adam

    @~Kikka
    Wara? Język adekwatny do ogłady kandydatki.

  • 2018-10-22 11:42:26

    gość: ~Rysiek

    Ale mamy księgowych w Gminie jak to wszystko poinformowane.!

  • 2018-10-22 11:43:50

    gość: ~Kto

    Zrobiłem zrzuty ,tego co piszecie i jeśli Wojtek wygra pokażę wam za 5 lat ,albo wydrukuję i wepchnę w wasze mordki jeśli nic nie zrobi( ma mój głos)

  • 2018-10-22 11:49:00

    gość: ~kto to

    @~Kto to tak straszy.... chyba wiem

  • 2018-10-22 11:51:34

    gość: ~Patrycja

    Życie jest takie zwariowane że nie wiesz co będzie jutro a ty wiesz co za 5 lat!!!!!

  • 2018-10-22 12:29:12

    gość: ~Kto

    @~Patrycja
    Widzę obietnice wyborcze to wystarczy

  • 2018-10-22 12:21:56

    gość: ~A jesli

    @~Ktowykina swój plan przed wyborczy chodźby w 50%to i tak będzie więcej niż obecną pani wójt zrobiła za 12 lat swojej kadencji... Wiem jaki jest Wojtek ambitnym człowiekiem i co może zdziałać w poprawę wizerunku naszej całej gminy a nie tylko wybrane duże wsie gdzie można kupić głos..

  • 2018-10-25 12:21:04

    gość: ~MORDKA

    @~Kto
    Mordkę to masz TY...Licz się ze słowami

  • 2018-10-22 13:01:24

    gość: ~Aga

    Wojtek trzymamy kciuki!!!!!:)

  • 2018-10-22 13:14:34

    gość: ~Mieszkanka

    Pani Wójt trzymamy kciuki i walczymy uczciwym obietnicami dalej. Pani Tereso! Głowa do góry

  • 2018-10-22 13:54:43

    gość: ~Hahaha

    @~Mieszkanka
    Hahaha bo zaraz padne uczciwym obietnicami to ta pani od 12 lat mydlila nam oczy... Tak zrobiła wiele ale dla swoich bo ja żadnej korzyści z tego niemialem chodź po innych latach na nią głosowałem...

  • 2018-10-22 13:12:22

    gość: ~Mieszkaniec

    Już widzę jak pan Wojciech ściąga Szeików Arabskich do Gminy i będzie drugi Dubaj!

  • 2018-10-22 13:56:27

    gość: ~Ale

    @~Mieszkaniec
    By ci szczena opadła jakby tak się stało.. Ale byś miał ścisk du.. py że twojej pani tego się nie udało ty przydupasku liz jej dalej....

  • 2018-10-22 14:25:25

    gość: ~Obcokrajowiec

    Pokory dostałem cukierki od pana W.P.

  • 2018-10-22 17:31:05

    gość: ~ccc

    @~Ale
    Rodzice kultury nie nauczyli? Szkoda.

  • 2018-10-22 14:33:07

    gość: ~udanindoprzodu

    najwyzsza pora zmienic zasady w gminie, opieka społeczna i takie tam...Wojtek liczymy na ciebie

  • 2018-10-22 15:29:07

    gość: ~Mieszkaniec

    Ludzie głupoty piszecie to jest łańcuszek jak z góry kasa nie popłynie to i gmina nic nie zrobi ,no i jeszcze cza mieć plecy

  • 2018-10-22 16:50:40

    gość: ~JA

    @~Mieszkaniec
    Za wójtowej nie płynie i nie będzie płynąć! Czas postawić na zmianę!!!

  • 2018-10-22 15:38:59

    gość: ~Mieszkanka

    Ja jestem za Panem Wojtkiem Płaziukiem, ponieważ ta Pani nic w sumie takiego nie zrobiła dla Naszej gminy a już nie wspomnę o drogach i wgl. To jest po prostu porażka.

  • 2018-10-22 17:46:56

    gość: ~otwórzcie oczy

    Kilka faktów :
    Dług 10 mln - sprawdźcie sobie ranking najbardziej zadłużonych gmin na Dolnym Śląsku - Udanina nie ma!
    Pensja 12 tys - kolejne kłamstwo
    Zarobek 10.300 brutto! Czyli jakieś 8-7,5 tys miesięcznie za pracę 24h/7 dni - brygadzistaw dobrej firmie zarabia na podobnym stanowisku...
    Pan Wojciech :
    wszystkim opowiada jak to był za dwie szkołami a jak ktoś dobrze sprawdzi protokóly z komisji ewidentnie jest napisane że Ten Pan jest za zamknięciem szkoły!!!
    -nowy ośrodek zdrowia i rehabilitacji - kolejne kłamstwo!
    Jak jest w Gminie prywatna praktyka lekarska to tylko lekarz Pan Krajewski może wystąpić z takim wnioskiem!
    -Strefa ekonomiczna! - dokumenty zostały złożone już bardzo dawno co nawet zostało przedstawione chyba nawet na fb pod jego klamliwym wpisem
    -sprawa boiska w Różanie,
    rozsylal klamliwe wiadomości do ludzi na fb i nawet jest materiał Sesji. Potem wpisuje na fb że ktoś mu się włamał na konto! Kpina!
    W obecnej radzie będzie 10 radnych od wójtówej więc napewno sobie nie porządzi bo z obecnej rady chyba 12 czy 13 radnych szło z jej komitetu!
    Wiec są dwie opcje
    Wybrać doświadczonego Wójta z kilkoma wadami ale normalnego człowieka lub mieć osobę która kłamie i oszukuje ludzi i obiecuję w każdej wsi wszystko że chyba budżet gminy musiał by mieć chyba z 150 mln aby wszystko zrealizować
    Ludzie sami wybierzecie...

  • 2018-10-22 18:32:37

    gość: ~Ale

    @~otwórzcie oczy
    Po 1wsze gmina Udanin widnieje z długiem (sprawdź Rolanda albo expres) tam było napisane która gmina ma i ile długu... Po 2gie także na jednej z tych gazet była napisana pensja pani wójt w kwocie 12.500 brutto. Nawet prezydent Wrocławia tyle niemial.. Po 3cie każdy pamięta kto się sprzeciwia przeciw zamknięciu szkoły w ujezdzie... Po 4 strefy niebedzie bo nawet działka niejest odrolniona to o jakiej strefie mowimy..... Więc teraz się pytam kto tu kłamie i myli oczy... Samymi faktami i jaka jest rzeczywista prawda

  • 2018-10-22 19:05:58

    gość: ~Fakty

    @~Ale
    Roland i express pokazywał gminy z terenu powiatu!
    A w województwie nie ma gminy Udanin.
    Sprawdź sobie ile terwz wynosi pensja wójta po ustawie jaka wprowadził PiS o obniżeniu wynagrodzeń! 10300!brutto!
    Strefa ekonomiczna właśnie czeka na odrolnienie już od kwietnia na decyzję ministra. Więc tym bardziej skoro twierdzisz że działki nie będzie to wychodzi kolejne kłamstwo Pana Wojtka skoro pisze na fb i dodaje zdjęcia z sadzenia drzewek? Sam sobie odpowiedz.
    Pozdrawiam i proszę dokładniej sprawdzać dane, bo poprostu ma Pan czy Pani tylko jakieś dane a nje konkretne

  • 2018-10-22 19:41:51

    gość: ~Jakby

    @~Fakty
    W województwie mili wgląd do zadłużenia wszystkich gmin to by mieli niezły bałagan... Wystarczy że jest w powiecie i jest jaki jest dług żeby jeszcze było coś zrobione a tu nic.... Tylko dług noi droga oświetlona na osiedle gdzie córka się wybudowała zostało jeszcze tylko aswalt wylać żeby po dziurach niejezdzic

  • 2018-10-26 14:43:53

    gość: ~nie zorientowani

    @~Jakby
    proszę się dobrze zorientować w tym temacie. Bo opieracie się tylko na plotach a nic nie wiecie

  • 2018-10-22 19:58:21

    gość: ~Popieram

    @~otwórzcie oczy W sedno!

  • 2018-10-22 21:15:39

    gość: ~Adam

    @~otwórzcie oczy
    Oj. Trwoga,Panie w szeregach...Ale obrażać jak zwykle. Bo inaczej się nie umie.

  • 2018-10-23 09:43:57

    gość: ~Mieszkanka

    @~otwórzcie oczy
    Ktory to pan S. tak się rozpisał...

  • 2018-10-23 16:08:43

    gość: ~Niekonkursowy

    @~Mieszkanka
    Jeden piszę a drugi nagrywa i montuje

  • 2018-10-22 19:46:37

    gość: ~gosc 1

    Zobowiązania :
    1. udział przy remoncie i odnowie kościoła,
    2. wnioskowanie do władz Gminy i Agencji Nieruchomości Rolnych w celu zapewnienia sprzedaży działek rolnych w dostępnych cenach dla rolników,
    3. informowanie mieszkańców o możliwości uczestnictwa w darmowych szkoleniach i projektach organizowanych na terenie naszego powiatu,
    Kto wie czyje byly takie oto zobowiazania ogloszone juz 4 laty temu?

  • 2018-10-22 21:15:20

    gość: ~Dla umiejących czytać

    Zadłużenie Gminy Udanin na dzień 31.12.2017 roku wyniosło ogółem
    10.316.480,00 zł,
    (wyemitowane obligacje – 9.604.000,00 zł, pożyczki – 712.480,00 zł)

    ŹRÓDŁO- ZARZĄDZENIE NR 9/2018 WÓJTA GMINY UDANIN
    z dnia 26 marca 2018 r.w sprawie przedstawienia Radzie Gminy Udanin sprawozdania rocznego z wykonania budżetu Gminy Udanin za 2017 rok

    Relacja długu do dochodów gminy 52,14 %.

    Czy niedowiarkom trzeba jeszcze coś wyjaśniać?

  • 2018-10-22 21:17:59

    gość: ~Adam

    @~Dla umiejących czytać
    Czyli nie tylko dług ale i zrolowany?

  • 2018-10-22 21:51:46

    gość: ~Dla umiejących czytać

    @~Adam
    Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej z dnia 19 stycznia 2018 z uwagami.
    Dług wzrośnie na koniec 2018 roku
    do 10.627.420 zł
    Wydając przedmiotową opinię skład orzekający wskazał ,iż to organy jednostki samorządu terytorialnego ponoszą odpowiedzialność za sytuacje finansową jednostki.

  • 2018-10-22 23:25:22

    gość: ~gosc1

    @~Dla umiejących czytać Zobowiązania :
    1. udział przy remoncie i odnowie kościoła,
    2. wnioskowanie do władz Gminy i Agencji Nieruchomości Rolnych w celu zapewnienia sprzedaży działek rolnych w dostępnych cenach dla rolników,
    3. informowanie mieszkańców o możliwości uczestnictwa w darmowych szkoleniach i projektach organizowanych na terenie naszego powiatu,
    Kto wie czyje byly takie oto zobowiazania ogloszone juz 4 laty temu?

  • 2018-10-23 06:44:46

    gość: ~Adam

    Może nie ma kanalizacji, chodnków i dróg wewnętrznych, ale z a to jest udaninński portal informacyjny. I to w jakich wiarygodnych rękach!!! I że byś się nie wazył narodku chcieć myśleć i mówić czego chcesz, bo obsmarują, zebranie zamienią w targowisko i zagrożą "upublicznianiem skrinów, nagrań". Strach się bać....

  • 2018-10-23 09:49:20

    gość: ~Mieszkanka

    @~Adam
    A prowadzacy portal niech sam siebie opisze to ludzie się dużo nauczą jak zarobić i sie nie narobić.

  • 2018-10-23 12:04:16

    gość: ~gosc1

    @~Adam@~Dla umiejących czytać Zobowiązania :
    1. udział przy remoncie i odnowie kościoła,
    2. wnioskowanie do władz Gminy i Agencji Nieruchomości Rolnych w celu zapewnienia sprzedaży działek rolnych w dostępnych cenach dla rolników,
    3. informowanie mieszkańców o możliwości uczestnictwa w darmowych szkoleniach i projektach organizowanych na terenie naszego powiatu,
    Kto wie czyje byly takie oto zobowiazania ogloszone juz 4 laty temu? Moze TY Panie Adam znasz odpowiedz, TY taki znawca wszystkiego i wszedzie?

  • 2018-10-23 13:09:59

    gość: ~wyborca

    Patrząc na kampanie dwóch kandydatów to Pani Wójt zachowała klase,pokazała doświadczenie samorządowe
    a Pan Wojtek okazał się kłamcą i intrygantem.
    kogo wybrać?
    Kłamce i osobę która obiecuje wszystko wszystkim i naprawde ciężko przewidziec jak bedzie rządził Gminą ale patrząc na kampanie to chyba mozemy sobie sami odpowiedziec..
    Czy wójta z doświadczeniem ,realnym planem działania i gwarantującego przede wszystkim spokój
    Zapowiada sie ciekawe roztrzygnięcie

  • 2018-10-23 14:44:20

    gość: ~ja

    @~wyborca
    My nie chcemy spokoju. Chcemy rozwoju. Tylko Wojtek jest szansą na to że coś w tym betonie udanińskim się ruszy. Na razie to tylko wstyd i żenada z działalności pani wójt. Nawet ulotki wyborczej nie była w stanie zapełnić osiągnięciami czteroletniej kadencji - trzeba się było cofać lata świetlne. Nie brońcie jej, bo nie ma czego, pora żeby odeszła i już skrzydeł nie rozwinie.

  • 2018-10-23 18:09:16

    gość: ~gosc1

    @~ja Dla umiejących czytać Zobowiązania :
    1. udział przy remoncie i odnowie kościoła,
    2. wnioskowanie do władz Gminy i Agencji Nieruchomości Rolnych w celu zapewnienia sprzedaży działek rolnych w dostępnych cenach dla rolników,
    3. informowanie mieszkańców o możliwości uczestnictwa w darmowych szkoleniach i projektach organizowanych na terenie naszego powiatu,
    Kto wie czyje byly takie oto zobowiazania ogloszone juz 4 laty temu?

  • 2018-10-24 11:28:26

    gość: ~no o jak

    @~gosc1
    Czy Pan S się zaciął? Wszystkie te postulaty zostały spełnione.
    Kościół Jest z zewnątrz wyremontowany.
    Wnioski poszły do agencji i w gminie też - (tylko przez nieudolność 12 lat nie mamy pozyskanych gruntów, mało tego nie wiele w tym zakresie dzieje się nadal)
    Informacja była i jest dostarczana do mieszkańców przez różne źródła.
    Zastanów się Pan co piszesz...

  • 2018-10-24 14:36:16

    gość: ~gosc1

    @~no o jak
    Wlasnie JEST - to wiemy, a jaki byl udzial w tym JEST, POSZLY, BYLA i JEST tego co wszystko teraz zapowiada? Ojcem wyremontowanego kosciola JEST Parafia jako beneficjent przy wspoludziale bylego SOLTYSA i Stowarzyszenia ARKANA- to wiedza na wsi

  • 2018-10-23 18:00:06

    gość: ~Adam

    @~wyborca
    No własnie. Spokój. Dość spokoju dla pani rządzącej i jej zausznika. Dość stagnacji i udawanych , my chcemy prawdziwych inwestycji. Kanalizacji, chodnikow, cywilizaccji, anie jak ktoś zapyta to go odsyła pan S "sam działaj" .Tak, ona będzie wójtem , aty mieszkańcu sam sobie zrob. A guzik i dość tego.

  • 2018-10-23 14:47:38

    gość: ~xoxo

    Nie rozumiem jak ludzie mogą być tak ślepi, żeby głosować na Olkiewiczową po tak długoletnim jej nieróbstwie. To nie konkurs na najsympatyczniejszą panią Ternię, ale gra się toczy o dobro gminy.

  • 2018-10-23 16:54:48

    gość: ~Wedkarz

    @~xoxo
    Nawet pani wojt w roku wyborczym znalazła 3500 dla koła udanin na zarybienie... Ciekawi mnie jedno dlaczego dopiero teraz a przez 12 lat ani grosza niedalo... Czyżby chciała kupić głosy wędkarzy bo się boi... Ja jako wędkarz i tak na nią niezaglosuje

  • 2018-10-23 17:54:56

    gość: ~gosc1

    @~WedkarzWedkarzu nie idz ta droga, poczytaj ze zrozumieniem caly post w tej sprawie i wroc sie do postu o srodkach otrzymanych jak co roku od Starostwa - a pozniej dopiero pisz swoje komentarze. Na teraz jestes tylko trollem a nie wedkarzem

  • 2018-10-23 19:08:32

    gość: ~Krzysztof

    @~Wedkarz
    Pani Wójt Gminy Udanin dofinasowała 500 zł , które zostaną przekazane na zarybienie zbiornika NO KILL A posty proszę czytać ze zrozumieniem!!!

  • 2018-10-23 20:15:12

    gość: ~Kolo PZW

    @~Wedkarz Koło Pzw Nr 34 Udanin Koło Pzw Nr 34 Udanin Koło Pzw Nr 34 Udanin drodzy wędkarze jest napisane że mamy 3500 tyś A podział jest następujący
    - 2000 tyś Starostwo Środa Śląska
    - 500 zł Wójt Gminy Udanin
    - 1000 zł ze środków naszego Koła.
    Proszę nie siać plotek i oszczerstw a dodatkowo mogę powiedzieć że Pani Wójt naszej Gminy co roku dofinansowanie Społeczną Straż Rybacką bo Koło nie posiada tyle środków. Za co bardzo dziękuję w imieniu wędkarzy

  • 2018-10-23 17:23:29

    gość: ~Qwe

    Co do Wojtka to lepiej go poznajcie a dopiero piszecie jaki to on nie jest wspaniały.
    Pytam sie jakie on ma doświadczenie w zarządzaniu czym kolwiek nie mówiąc o gminie jeśli nawet jakimś trafem zostanie to i tak z jego charakterem bedzie miał większość przeciwko i tak na koniec tu nie chodzi o dobro gminy tylko o jego własne ego

  • 2018-10-23 17:56:35

    gość: ~gosc1

    @~Qwe Dla umiejących czytać Zobowiązania :
    1. udział przy remoncie i odnowie kościoła,
    2. wnioskowanie do władz Gminy i Agencji Nieruchomości Rolnych w celu zapewnienia sprzedaży działek rolnych w dostępnych cenach dla rolników,
    3. informowanie mieszkańców o możliwości uczestnictwa w darmowych szkoleniach i projektach organizowanych na terenie naszego powiatu,
    Kto wie czyje byly takie oto zobowiazania ogloszone juz 4 laty temu? Moze TY Panie Adam znasz odpowiedz, TY taki znawca wszystkiego i wszedzie?

  • 2018-10-23 20:06:53

    gość: ~ja

    @~Qwe
    znam go niemalze od urodzenia i wiem jakim jest czlowiekiem...recze za niego....dla twojej wiedomosci wlsnie ma doswiadczenie obejmuje kierownicze stanowisko to jet duza odpowiedzialnosc....a teraz zadam ci pytanie jak obecna pani wojt zostawala 12 lat temu wojtem to jakie miala doswiadczenia,,,? byla jak dobrze pamietam ksiegowa.... tu juz potrzeba zmian nasza gmina i my mieszkancy ich potrzebujemy pora zeby w gminie pojawil sie nowy wojt

  • 2018-10-23 21:03:25

    gość: ~ASukta

    @~ja- krotka pamiec lub niewiedza to domena malych ludzi, ktorzy chca zaistniec - Pani Olkiewicz byla ksiegowa, byla glowna ksiegowa, pracowala przed objeciem funkcji wojta w GS Udanin-glowna ksiegowa oraz w w Polder Sp. z o.o w Damianowie jako glowna ksiegowa. Była radną rady gminy. W 2006 roku ukonczyla roczny kurs - "Fundusze Europejskie" organizowany przez NOT we Wrocławiu - czyli byla przygotowana do pracy.

  • 2018-10-23 21:21:00

    gość: ~gosc

    @~ASukta
    Nie ma ludzi niezastąpionych , wszystkiego można się nauczyć...to, że ktoś nie był wcześniej wójtem to nie jest argument! Skąd wiadomo, że inni nie chodzą na kursy? Sama Pani wójt przyznała na zebraniu, że no wdrażała się 2/3 lata w rolę wójta!

  • 2018-10-23 21:39:36

    gość: ~Hehe

    @~ASukta
    Jeżeli p Terenia była tak dobrą księgową to gdzie jest ten znamienicie prosperujący GS? Co się z nim stało? Co się stało z Polder? - pewnie zostały wykupione przez zagranicznego inwestora za grube pieniądze?
    Panie A.S każdy może się wybrać na szkolenie Z Funduszy EU do NOT. Tylko po takim szkoleniu cos trzeba jeszcze pamiętać i wdrożyć.
    Dla młodzieży ktorzy nie wiedzą i dla przypomnienia dla Pana A.S skrót NOT - Nocne Oglądanie Telewizji... HEHE

    Super szkolenia organizuje cie w gminie. Tylko żeby jeszcze jakieś osiągnięcia z tego tytułu były widoczne.

  • 2018-10-24 08:22:26

    gość: ~ASukta

    @~Hehe- wlasnie widac, gdzie doprowadzilo Hehe Nocne Ogladanie Telewizji - pamiec zostala wymieciona z szarych czesci glowy, zanikla umiejetnosc postrzegania rzeczywistosci i dalej chyba bedzie udowadnial, ze ludzie na drugiej polkuli chodza do gory nogami. Proponuje jednak wybrac sie tam gdzie szkola w realu jak wdrazac pomysly, to moze za lata swietlne staniesz sie autorem i wykonawca jakiegos malego wniosku z pozytkiem dla siebie i otaczajacych cie ludzi.

  • 2018-10-24 11:31:04

    gość: ~Hehe

    @~ASukta
    Drogi Panie. Real się trochę zmienił od czasu gdy Pan chodził do szkoły. Wtedy biegał Pan za fajerka na kijku,teraz dzieci bawią się zaawansowansowana technologia.
    Przesad ze ziemia jest płaska lub tak jak Pan określił ludzie chodzą do góry nogami na drugiej polkuli to wynik ciemnoty ludzkiej i braku fundamentalnej wiedzy.
    Jeżeli ktoś nie ma wystarczającej wiedzy do napisania wniosku to nie powinien się za to zabierac, tylko zlecić to specjalistom. Wtedy było by mniej pomyłek i więcej wniosków zrealizowanych. I wszyscy byliby szczęśliwi. A tak to mamy to co mamy.

  • 2018-10-24 14:05:24

    gość: ~ASukta

    @~Hehe - prosze aby Pan wzial jak Pan napisał fajerka na kijku i pobiegal po gminie, a zobaczy Pan tablice informujace o zrealizowanych projektach lacznie z kwota otrzymanej dotacji.Bedzie Pan mogl wtedy obwiescic niedowiarkom, ze wbrew obiegowej opinnii gmina zrealizowala wiele projektów bez konieczności posilkowania się specjalistami. Specjalisci sa w urzedzie i dobrze sobie radza z aplikowaniem o srodki zewnetrzne bez koniecznosci ponoszenia dodatkowych kosztow. Na marginesie zapytam: byl Pan beneficjentem pomocy? Z tresci Pana wypowiedzi wynika, ze jest Pan laikiem w tej sprawie. Polecam wiec NOT

  • 2018-10-24 17:02:21

    gość: ~Adam

    @~ASukta
    no właśnie na odwrót. Gdyby było tak odczuwalnie cudnie, jak pan pisze, to by drugiej tury nie było. Po prostu wreszcie ludzie nie odczuwaja tego co pan. Na szczęście.

  • 2018-10-24 22:50:06

    gość: ~Hehe

    @~ASukta
    Panie AS. Jest pan Prezesem Stowarzyszenia -duży szacunek dla Pana. Widać że ma pan dużo czasu między 8.00 a 15.00, czy Pana przełożeni wiedzą czym się pan zajmuje w godzinach swojej pracy? Śledzenie komentarzy i przeglądanie stron chyba nie jest w zakresie wykonywanych przez pana obowiązków? Proszę więc nie marnować pieniędzy podatników i wziąść się do prawdziwej rzetelnej pracy a nie bawić się w gminnego rzecznika prasowego. Jeżeli takich specjalistów mamy mieć w urzędach co tylko przeglądają internet i popijaja kawke to najwyższa pora na zmiany.

  • 2018-10-25 08:16:23

    gość: ~ASukta

    @~Hehe - Dziekuje za "duzy szacunek", ale jak Pan stwierdził jestem Prezesem Zarzadu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Dzialania "Szlakiem Granitu" i pracuje na pelnym etacie w tym stowarzyszeniu, które jest finansowane w 100% ze srodkow Programu Rozwoju Obszarow Wiejskich 2014-2022. Biuro Zarzadu LGD zatrudnia także 3 pracownikow. Czas pracy biura nie jest limitowany, pracujemy niejednokrotnie w innym wymiarze czasu pracy i w zależności od realizowanych celow także w soboty i niedziele. Sledzenie stron internetowych to czesc naszej pracy. Polecam nasza strone na fb - https://www.facebook.com/groups/633757110059456/ gdzie znajdzie Pan wiele informacji o wydarzeniach na obszarze LGD oraz co szczególnie wazne znajdzie Pan informacje o dostępnych srodkach na realizacje zadan w wielu obszarach. Na naszym portalu nie prowadzimy zadnej polityki. Kawe oczywiście pijemy i nie będziemy tego zmieniac w naszym biurze.

  • 2018-10-25 09:57:58

    gość: ~O ja

    @~ASukta
    To ja też chciałbym tam u was pracować.. Nic nie robić siać głupie komentarze popijac przy tym kawę... ZA nic nie robienie brac pensje.. No tak jak się wlazi w du... pe wojtowej to ona przymyka na to oko co jej przydupaski robia

  • 2018-10-25 10:32:52

    gość: ~ASukta

    @~O ja
    Nic Pani nie zrozumiala - prosze nas odwidzic Udanin 86 B (pietro)codziennie od 7.15 zrozumie Pani co i jak robimy. Nigdzie nie musimy wlazic poniewaz jestesmy samodzielnym stowarzyszeniem, a naszym przelozonym sa tylko czlonkowie stowarzyszenia, ktorzy oceniaja nasza prace na walnym zebraniu czlonkow.

  • 2018-10-25 13:31:08

    gość: ~Czyli

    @~ASukta
    Rączka rączkę myje a kasa strumieniami z państwa płynie... Bo zapewne harytatywnie niepracujecie.. I ktoś wam za nierubstwo musi płacić..

  • 2018-10-25 18:37:30

    gość: ~Hehe

    @~ASukta
    Drogi Panie AS na stronie stowarzyszenia jest ogólnie dostępna lista czlonkow czyli jak pan określił lista pana przelozonych, a wśród nich jest także p. Olkiewicz. Czyli na to wychodzi ze p. Wójt daje panu przyzwolenie na marnowanie pieniędzy podczczas tych wszystkich wypowiedzi na portalach spolecznosci owych. Bo jak pan określił jest pan na pełnym etacie czyli według kodeksu pracy obowiązuje pana 8 godzinny tryb pracy przez 5 dni w tygodniu. Czyli pana zachowanie podczas pracy jest jawnym uchybieniem w wykonywaniu swoich obowiązków w stosunku do pracodawcy. Brawo. Mam tylko nadzieje ze to co Pan robi, robi to nieświadomie. Bo na miejscu szefa dawno był poprosił pana na dywanik. Prywatne opinie proszę dawać po 15.00 po pracy.
    A jeżeli pan to robi z urzędu to nie w taki sposób są od tego obwieszczenia bądź sprostowania ogłaszane bezpośrednio przez urzednika gminnego. A na stronie gminnej Pan nie widnieje jako urzędnik.
    W tym temacie p. Wójt ma więcej taktu i nie hejtuje na portalach. Wiec moim zdaniem proszę zostawić portale internetowe i spokojnie popijać kawkę ze swoimi 3 pracownikami. Wyjdzie to wszystkim na zdrowie.

  • 2018-10-25 20:16:15

    gość: ~pracownik

    @~Hehe
    a dokładnie od 7.15 do 15.15:) w dobrze prosperujących firmach i dobrze zarządzających pracownik za takie zachowanie dostaję upomnienie a jeśli to nie pomaga to naganę...jako Prezes nie daje Pan dobrego przykładu a ryba psuje się od głowy.

  • 2018-10-24 11:54:29

    gość: ~JA

    @~ASukta
    Wielki orędownik.
    Droga Lasek 500 tyś brak dfinansowania
    droga Konary ok 300 tyś brak dofinansowania
    parking przed urzędem 200 tyś brak dofinansowania
    przewidziana budowa remizy w Jarosłwiu ok 200 tyś brak dofinansowania
    przewidziany remont świetlicy wiejskiej w Lusinie ponad 200 tyś złotych brak dofinansowania
    Zaplanowana budowa świetlicy w Piekarach brak dofinansowania
    zaplanowana droga w Górnym brak dofinansowania
    zaplanowana droga z chodnikami z Udanina do Konar brak dofinansowania
    Kasa na projekty poszła a zwrotu nie ma!!! Tak właśnie wygląda Gmina kierowana przez ,,księgową" i z tylnego siedzenia przez Pana aroganta...

  • 2018-10-24 11:57:04

    gość: ~JA

    @~JA
    dodam tylko, że to dotyczy roku 2018, w pozostałych latach było podobnie...

  • 2018-10-24 14:16:00

    gość: ~ASukta

    @~JA - Wojt dysponuje za zgoda rady okreslonymi srodkami na inwestycje. Inwestycje Lasek, Konary , parking, remiza, swietlica w Lusinie realizowane sa ze srodkow wlasnych, co jest normalnoscia w przypadku braku naboru wnioskow na takie dzialania. Swietlica Piekary - wniosek jest jak zapisano w uchwale - sprawdzany przez UMWD, projekt na droge Udanin-Konary (droga powiatowa) wraz z chodnikami oczekuje na ogloszenie naboru i napewno zostanie zlozony. Na teraz jest tylko zapowiedz o takim naborze.

  • 2018-10-24 17:00:30

    gość: ~Adam

    @~ASukta
    Tym naborem to sie juz czlowieku nie kłopocz. Nie twoja w tym glowa.

  • 2018-10-24 17:04:22

    gość: ~Adam

    @~ASukta
    Czsy juz nie te, a język propagandy z WUML wiecznie na ustach.

  • 2018-10-23 22:05:59

    gość: ~Marek

    @~ASukta
    Przepraszam ze się wtracen.
    Czy dobrze czytam pod Pana wpisem: "w 2006 roku..."
    Przecież to było 12 lat temu. I co z tej zdobytej wiedzy zostalo wdrożone?
    Patrząc na inne gminy nie tylko w naszej okolicy - dosłownie i w przenośni oplywaja dostatkiem inwestycyjnym z EU. Wyremontowane drogi, urzedy, szkoly. Małe gminy mają wybudowane przyszkolne centra sportowe i baseny. W niektórych gminach i szkołach są zainstalowane panele Fotowoltaiki.
    Szkoda ze tu to tak opornie idzie.

  • 2018-10-24 08:10:29

    gość: ~gosc1

    @~Marek - sobie strzeliles w kolano sam - jaka droga jezdzisles i teraz jedziesz do srody z udanina, nie widziales modernizacji szkol w gminie- wymiana okien, wymiana co, ocieplenie, nie widziales przedszkola w zmodernizowanym bydynku poszkolnym- to jest wlasnie efekt zdobytej wiedzy w 2006 roku

  • 2018-10-24 11:17:26

    gość: ~Marek

    @~gosc1
    Nie musze sam do siebie strzelać, jeszcze mam tyle rozumu żeby tego nie robić.
    Inwestycje TAM a dlaczego nie TU? Dobry gospodarz dba o wszystkich a nie tylko inwestuje tam gdzie widzi największy zysk dla siebie.

  • 2018-10-24 14:30:28

    gość: ~ASukta

    @~Marek Napisal wyzej o realizowanych inwestycjach w Gminie Udanin - Droga Lasek 500 tyś brak dfinansowania
    droga Konary ok 300 tyś brak dofinansowania
    parking przed urzędem 200 tyś brak dofinansowania
    przewidziana budowa remizy w Jarosłwiu ok 200 tyś brak dofinansowania
    przewidziany remont świetlicy wiejskiej w Lusinie ponad 200 tyś złotych brak dofinansowania
    Zaplanowana budowa świetlicy w Piekarach brak dofinansowania
    zaplanowana droga w Górnym brak dofinansowania
    zaplanowana droga z chodnikami z Udanina do Konar brak dofinansowania - to sa inwestycje?

  • 2018-10-24 18:16:44

    gość: ~gosc

    @~ASukta

    ''Docelowo planowana jest też budowa dwóch boisk – informuje Pani M. z Urzędu Gminy w Udaninie'' artykuł z roku 2014-4-11 chodzi o boiska, które miały powstać w Pielaszkowicach a do dziś tam nic się nie dzieje. To jest tylko przykład, na to że od planowania do działania jeszcze długa droga.

  • 2018-10-24 11:51:04

    gość: ~xyz

    @~ASukta
    roczny kurs, buahahahahahahaha... Panie Sukta, nie kompromituj się pan, co to za przygotowanie? W czym to niby ma pomóc. No chyba że panu pomogło w czymś bliżej lub dalej nieokreślonym XD

  • 2018-10-24 12:36:11

    gość: ~Adam

    @~ASukta
    Odezwał się wielki człowiek. Megaloman pyskaty.

  • 2018-10-23 21:01:08

    gość: ~amm

    Pani Teresa też wójtową się nie urodziła. A co do radnych to już historia pokazała, że radni (większość)potrafią szybko zmienić stronę :) idą za osobą, która wygra taki jest świat.

  • 2018-10-23 21:47:53

    gość: ~Hehe

    @~amm
    Bo jakby ktoś nie wiedział tu chodzi tylko o jedno. Rączka rączkę myje.

  • 2018-10-23 20:07:57

    gość: ~Udanin

    To jest faktycznie "Zacięta Walka" drodzy Państwo.
    Tylko dlaczego tak się dzieje zawsze przed wyborami? Gdzie Wy wszyscy byliście przez ostatnie lata? Teraz skaczecie sobie do gardeł i na forum publicznym pokazujecie swoją rację? Wyciągacie "brudy" aby oczernić przeciwnika. Gmina to nie wielka scena polityczna, wszyscy zachowują się jakby pozjadali wszystkie rozumy. I po co? Aby się tylko dopchać do przysłowiowego "koryta", aby pokazać się na świeczniku?

    Tutaj dopiero widać że są dwa zaciekłe obozy. Każdy z kandydatów ma swoje racje, swoich "zaufanych" popleczników, klakierów, ale tu nie chodzi o podbudowanie czyjegoś EGO - tu chodzi, jak ktoś wcześniej napisał o dobro Gminy czyli NAS wszystkich.

    Za p. Teresą na pewno zagłosują osoby z najbliższego otoczenia, osoby którym jest "dobrze" za jej rządów, rodzina, przyjaciele, osoby które twierdzą: "jest już tak długo- to po co zmieniać".

    Za p. Wojtkiem - osoby które chcą zmian i rozwoju całej gminy, którym obecny system rządzenia nie odpowiada.

    Za dwa tygodnie okaże się kto jest lepszy. Życzę powodzenia obu stronom.

    P.S. Kilka słów ode mnie:

    Drodzy Państwo pamiętajmy żyjemy w demokratycznym kraju, każdy ma prawo do wolnej wypowiedzi, do wyrażenia swojego zdania, każdy z nas ma prawo zagłosować na kogo chce.

    - p.Tereso - dobre czasy PGRów i GSów minęły. Nastały nowe czasy, lepsze czasy. Z rodziną i kolegami dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach. Jeżeli Pani wygra to proszę o tym pamiętać - proszę pamiętać nie tylko o tych którzy na Panią zagłosują, ale o wszystkich - bo wszyscy mieszkańcy gminy mają takie same prawa. Pan Wojtek na pewno będzie przyglądał się z boku czy faktycznie Pani stara się dobrze i sumiennie zarządzać Gminą, a nie jak do tej pory figurować i pozować do zdjęć.

    - p.Wojtku - życzę trochę więcej pokory, jest pan trochę za porywczy, ale widzę że dobrze Pan wie czego chce. Czy zdaje sobie Pan sprawę co Pan weźmie na barki. W przypadku Pana wygranej, każde potknięcie będzie piętnowane i pokazywane palcami. Będzie pan miał dużo kłód do przeskoczenia. Jeżeli już się Pan zdecydował zawalczyć to proszę zrobić porządek, może w końcu uda się zrealizować to co przez ostatnie lata nie zostało tknięte. Proszę pamiętać, w dobrze prosperującej firmie nie ma kolesiostwa, liczą się: ciężka praca i jej wyniki.

    Życzę wszystkim udanych komentarzy.

  • 2018-10-23 20:17:02

    gość: ~Wkoncu

    @~Udanin
    Jakiś konkretny komentarz... I ja się podtymi mądrym słowami podpisuje.

  • 2018-10-24 20:25:51

    gość: ~Maryśka

    Czytam i czytam to i doszłam do wniosku że trzeba nagrać kolejna serie Rancza w Gminie Udanin walka o władze.Gdzie mieszka obecny wójt na wspólnocie nie ma domku, nie ma pałacu nie ma kostki brukowej przed domem jeżdzi przeciętnym samochodem wstaje rano jak polowa ludzi na świecie do pracy żyje jak normalny człowiek a Pan W.P.Wszystko dostał na tacy od rodziców domek,kupione hektary,i na pewno ma kredyty które chce spłacić wójtowska pensją którą mu radni ustala i nie będzie pracował charytatywnie nie będzie jeżdził rowerem do pracy jak prezydent Poznania o nie!Więc proszę nie robić koncertu życzeń panie WP.!

  • 2018-10-24 21:23:49

    gość: ~km

    @~Maryśka
    Reasumując chcesz powiedzieć, że osoby dziedziczące majątek po swoich rodzicach są jakimiś nieudacznikami?! Tylko dlatego bo np.nie sprzedali majątku po rodzicach i wciąż rozwijają? i nie chodzi tu nawet o Wojtka tylko ogólnie o wszystkich. :) a i jeszcze jedno pytanie, Pani wójt wypłaty nie dostaje? czy oddaje biednym? Dziwne argumenty, jakby nie patrzeć też dostaje wypłatę i też w jakiś sposób dorabia się i to jest naturalne, że za prace dostajemy wypłatę... i co komu do tego kto na co wydaje swoje zarobione pieniądze

  • 2018-10-25 07:12:03

    gość: ~Mieszkaniec

    sam sobie zaprzeczasz człowieku napisałeś i co komu do tego na co wydaje swoje zarobione pieniądze przecież piszecie ile to się dorobiła wszyscy katolicy a jada jeden na drugiego proponuje co niektórym wizytę u egzorcysty żeby was uspokoiło sumienie.

  • 2018-10-25 10:03:52

    gość: ~Ja

    @~Mieszkaniec
    Ty niechodzi o kasę... Chodzi że w nasza gmina jest w epoce kamienia lupanego zacofana w której nic się nie dzieje a jak już coś jest to nasze pieniądze są lekko myślenie wydawane... Tu potrzeba zmian 12 lat to jest już długo...na strefach po 8 latach jest zmieniany dyrektor po to żeby te wszyscy przydupaski do starej władzy wzięli się do rzetelnej pracy

  • 2018-10-25 10:32:05

    gość: ~niema

    @~Maryśka to ze Wójtowa niema to świadczy jakim jest gospodarzem ,ze jest rozrzutna ,a Wojtek ma i inwestuje jest dobrym gospodarzem, i morze być dobrym gospodarzem gminy

  • 2018-10-25 11:08:02

    gość: ~Maniek

    A czego jej zazdrościsz ze ty siedzisz w domu a ona swój czas wolny którego chwyta w garści bo go nie ma jeżdzi zawsze w teren jak ty siedzisz w pieleszach zazdrościsz jej pracy to startuj!!!!! Jedż na podlasie dzieci wożone są z koloni do głównej drogi ciągnikami a ty masz autobus pod nosem doceń to co masz!!!!

  • 2018-10-26 08:18:24

    gość: ~Paczeiniewierze

    Wojtek srojtek.
    Zapyziala buzio nie liz mu dupy bo u tak nic nie dostaniesz. Kłamca, intrygant, oszust, manipulant. Wojtek srojtek

  • 2018-10-26 02:57:20

    gość: ~fak

    @~Maryśka
    Zobacz Maryśeniko co dostał od rodziców, a co ma. Zobacz na jego oświadczenie majątkowe czy ma kredyty. Dla twojej wiadomości! Świetnie sobie radził, radzi i będzie radził. Powiększył swój majątek kilkukrotnie. Zobacz co zrobił przez 12 lat a co zrobiła prywatnie TO. Więc nie pisz bzdur zazdrośnico!!!

  • 2018-10-25 11:54:35

    gość: ~Rysiek

    Zamknijcie ten portal i dajcie ludziom żyć jeszcze nikt się taki nie urodził żeby wszystkim dogodził i to porzekadło będzie do końca życia aktualne!!!!!!!!!

  • 2018-10-26 02:49:55

    gość: ~fak

    @~Rysiek
    a kto Ci karze czytać

  • 2018-10-26 06:55:18

    gość: ~Rysiek

    A kto tobie karze czytać?

  • 2018-10-25 18:05:11

    gość: ~Animowa3

    Moim zdaniem najlepszy będzie Wojtek. Ponkeważ gdy pełnił funkcję Radnego, organizował bardzo dużo imprez, wyjazdów zabierał dzieci na AKTYWNE FERJE . Moim zdaniem będzie najlepszy!! Wybierzcie go!!....
    ..
    .
    Animowa

  • 2018-10-25 20:50:04

    gość: ~Qwe

    @~Animowa3
    Jak Wojtek został radnym
    powiedziałam ze w następnych wyborach bedzie startował na wójta wiec te wyjazdy to nic więcej jak kiełbasa wyborcza

  • 2018-10-26 07:26:46

    gość: ~czytelnik

    Ojj zacięta walka będzie zresztą była od początku jedna kandydatka już drugą popiera i nie było by w tym nic złego gdyby nie to, że obie panie są tak samo ubrane, pomalowane i uczesane jak na zdjęciach do kampanii...to dopiero trzeba być zdolnym...

  • 2018-10-26 12:15:51

    gość: ~Intryga

    @~czytelnik
    Bo to od samego początku wszystko było zaplanowane... Tak już nasza pani wójt jest ściema wciska nam kit że w gminie Udanin było tyle inwestycji owszem było za 12 lat jej pracy na urzędowym stoliku... I innej gminie wójt zrobił więcej za 4lata niż ona... Więc teraz przemyśleć trzeba czy dalej ma być ktoś kto robi tylko dla swoich znajomych czy porostu będzie wójt dla wszystkich

  • 2018-10-26 12:31:43

    gość: ~Po

    @~Intryga
    Od dłuższego czasu ,,klakierzy" pisali, że Wojtek nie ma szans, a teraz musicie się łączyć aby utrzymać władzę? Pani Bożeno co z Pani obietnicami wyborczymi? Startowała Pani dla zmiany a teraz ,,połączenie sił"? Jak tak można?

  • 2018-10-26 12:41:32

    gość: ~Ty

    @~zenobiusz
    Gdzie się podziała treść oświadczenia ze strony KWW mieszkańcy Lusiny??? Cyt ,,,,Oświadczenie kandydata na Wójta Gminy Udanin Bożeny Babiarz

    Szanowni Mieszkańcy Gminy Udanin,

    W dniu dzisiejszym dotarły do nas informacje, iż jestem podstawionym kandydatem na Wójta Gminy Udanin przez jednego z moich kontrkandydatów. Oświadczam, że są to nieprawdziwe informacje. Nie mam powiązań ani z jednym, ani z drugim.

    Apeluje do moich przeciwników, szanujmy się.
    Z poważaniem

    Kandydat na Wójta Gminy Udanin
    Bożena Babiarz"
    A nagle jest udzielane wsparcie to jednak od samego początku było coś na żeczy tylko tym oświadczeniem były mydlone oczy wyborcom wstyd.

  • 2018-10-26 14:34:40

    gość: ~wyborco

    @~Ty
    weźcie się nauczcie ortografii, albo chociaż niech wam płaziuk słownik kupi ortograficzny

  • 2018-10-26 14:39:21

    gość: ~nie mądry

    @~czytelnik
    właśnie to jest zrobione specjalnie ale nic dziwnego, że nie zrozumiałeś bo to tylko inteligentni ludzie rozumieją. Skoro myślisz, że to fotomontaż to powiem ... GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC :D Takich własnie inteligentnych wyborców można spotkać w naszej gminie

  • 2018-10-26 15:42:17

    gość: ~Czytelnik

    @~nie mądry nie obrażaj bo nie jest nic napisane o fotomontażu a o sugestii że wszystko było zrobione przed wyborami jednak ty to inteligencją nie do konca grzeszysz czytanie ze zrozumieniem się kłania

  • 2018-10-26 12:39:32

    gość: ~ja

    A gdzie pani Babiarz ma teraz zaplanowaną pracę w urzędzie gminy?

  • 2018-10-26 12:56:00

    gość: ~Wyborcy udanina

    @- tyl
    Mieszkańcy gminy Udanin na stronie KKW Gmina i Powiat są zamieszczane komentarze i wszystkie komentarze które są nie wygodne lub stwierdzają faktyczną prawdę są usówane czyli powini zmienić hasło Skutecznie usówane niewygodne słowa. Wstyd tym pokazują jak są traktowani ludzie przez ich komitet.

  • 2018-10-26 13:31:04

    gość: ~Ja

    @~Wyborcy udanina
    Lepiej zobacz jak twój kandydat usuwa i blokuje komentujących. Żenada

  • 2018-10-26 13:32:48

    gość: ~Ja

    @~Wyborcy udanina
    A tak na marginesie polecam słownik ortograficzny

  • 2018-10-26 18:46:09

    gość: ~Też wyborca

    @~Wyborcy udanina ludzi, którzy zachwalaja W. P nie na tym komitecie co powinni. Poza tym tam też notorycznie są usuwane niewygodne komentarze. A jak miałeś natłok pytań, trzeba bylo pójść na zebranie. A nie zgrywać teraz bohatera w sieci.

  • 2018-10-26 14:11:14

    gość: ~Żal

    @~ja
    Chyba nawet żal d..e mocno ci ściska

  • 2018-10-26 12:44:44

    gość: ~kinga

    Nie ma co roztrząsać, najwyższa pora na zmiany!!!

  • 2018-10-26 12:55:22

    gość: ~burkina faso

    Mój znajomy zauważył, że mieszkam w niesamowitej gminie. Dziadostwo mało spotykane, wjeżdża się jak w trzeci świat. Jedna droga zrobiona. A i tak na fb i portalach połowa wypisuje "Dajcie szansę, niech jeszcze porządzi", "Ona taka sympatyczna, to niech sobie Terenia do emeryturki spokojnie dociągnie". No normalnie parodie w tej gminie. Dlaczego bronicie nieróbstwa?!!!

  • 2018-10-26 13:15:41

    gość: ~Wbc

    Czytam i nie wierzę. Wstyd,że ludzie mogą na siebie na wzajem tak najezdzac.Piszecie o swoim poparciu dla jednych bądź drugich A na końcu i tak zostaniecie z niczym.o czym wy piszecie? O nowych drogach? O szpitalu? O żłobku? Wy jesteście na prawdę tak naiwni? Kto wam to zrobi? Za co? Myślicie że jesteście ważni dla jednych bądź drugich? Uwierzcie mi nie jesteście. Po zakończeniu wyborów i wygraniu przez jeden czy drugi komitet będzie tak jak było. Finał tej imprezy będzie taki, że wy się wyzywać, kandydaci się śmieją, A na końcu wy zostaniecie skłóceni.

  • 2018-10-26 13:37:05

    gość: ~Wyborca

    Pan KANDYDAT boi się bo z roboty się zwolnił i jak przegra to wstyd i bezrobocie
    Hahaha. Strach teraz ogarnia Pana Wojciecha???

  • 2018-10-28 22:42:55

    gość: ~Ujazd

    @~Wyborca
    Słyszałem wczoraj, że pan prezes LGD co wyzywa wszystkich wkoło, stracił stołek i już nie jest prezesem. Co On bidula teraz pocznie jak będzie nowy wójt. Do gminy już nie wróci bo ma za wysokie kompetencje.

  • 2018-10-26 13:44:19

    gość: ~Śmiech na sali

    Panie Plaziuk nie samowite jest to, w jaki sposób walczy Pan o głosy. To ma być sprawiedliwe i w porządku? Wstyd mi, za Pana i mój głos oddam na Panią Olkiewicz. Pozdrawiam

  • 2018-10-26 14:15:53

    gość: ~Poparcie od marszałka

    Dlaczego zablokował Pan dodawanie komentarzy pod postem gdzie otrzymuje pan poparcie od Marszałka? Z daleka śmierdzi to sprzedaniem bo PIS jest górą!? Takie poparcie to żadne poparcie w tej sytuacji, wiadomo że został postawiony pod ścianą. Dlatego boi się pan takich właśnie komentarzy - więc zablokował pan możliwość komentowania.

  • 2018-10-26 14:17:36

    gość: ~Tak jest

    @~Poparcie od marszałka
    Taka jest prawda. Inaczej nie bał by się i nie blokował możliwości dodania komentarza.

  • 2018-10-26 14:21:14

    gość: ~Rzeczywiście

    @~Poparcie od marszałka
    Rzeczywiste to prawda... W wyborczej nawet o tym pisali. To nie równa walka, nie ma pan ani trochę przyzwoitości, godności i honoru. Jest Pan pozbawiony wszystkich tych cech a pan kandyduje na wójta?? Proszę oszczędzić sobie wstydu.

  • 2018-10-26 14:55:58

    gość: ~ja

    @~Rzeczywiście

    http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,24092124,pis-prawdopodobnie-bedzie-rzadzil-na-dolnym-slasku-w-koalicji.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Wroclaw_Wyborcza&fbclid=IwAR1oX0CrWfyoXmcdXCE1nRgs2U7cgBmMInAtSYrS8A0G59r8J37sPXDOo90

  • 2018-10-26 14:27:49

    gość: ~Śmieszne

    @~Poparcie od marszałka
    No to robi się ciekawie. Ten pan trzęsie się ze strachu

  • 2018-10-26 14:58:12

    gość: ~Adam

    @~Śmieszne
    Pewno. Poparcia jakiejś anonimowej Babiarz to dopiero poparcie. Nie to co byle marszałek. Poprzedniej i nowej kadencji zresztą. A to nie jego pien8adze na jakieś Szlaki idą granitowe?

  • 2018-10-26 15:50:51

    gość: ~Ja

    @~Adam
    306 to już nieanonimowa

  • 2018-10-26 19:40:02

    gość: ~beczka smiechu

    Babiarz tak się spieszyła poprzeć obecną wójt ,że nie zdążyła się przebrać BUAAA.
    Takie cuda tylko w gminie Udanin. Nie wstyd wam ? Mieszkacie w gminie, gdzie na porządku dziennym jest zastraszanie jednych, szczucie na drugich, inwigilacja, donoszenie, układ rodzinno-biznesowy.
    Jak Wam tak dobrze to Głosujcie dalej na tą sitwe, która wam robi wodę z mózgu tym pożal się boże "niezależnym" portalem informacyjnym rodziny pana A.S.
    Drugi kandydat może nie bez wad ale przewietrzenie Urzędu wszystkim wyszłoby na dobre.

  • 2018-10-26 20:57:48

    gość: ~AK

    @~beczka smiechu
    masz rację, przykre jest to,bo Pani wójt uważa swoich wyborców za mało inteligentne istoty skoro myśli, że nikt się nie zorientuje iż to była zmowa po to by rozbić głosy. Minus dla Pani za to, że nie docenia Pani mieszkańców.

  • 2018-10-26 21:07:31

    gość: ~beczka smiechu

    @~AK
    Oby miał Pan rację i mieszkańcy gminy Udanin w końcu pójdą po rozum do głowy. Życzę im aby przestali się bać istniejącego układu i samodzielnie podjeli właściwą decyzję.

  • 2018-10-26 21:20:44

    gość: ~Durni

    @~AK
    Ludzie czy wy naprawdę jesteście tacy durni? Wierzycie w to co mówi i wypisuje Pan W.P. OGARNIJCIE SIĘ on nie ma o niczym pojęcia. Ci jego koledzy cały czas podjudzaja sytuację na Facebooku aby narobić celowo szumu wokół Pani Wójt.

  • 2018-10-26 21:16:52

    gość: ~Przewietrzenie

    @~beczka smiechu
    Przewietrzenie to tutaj tej oto osobie bardzo się przyda. Najlepiej siać ploty, obdagac, popsuć opinię - taki elektorat na pan Plaziuk. W sumie na takim samym poziomie. Mądrzy ludzie nie uwierzą w to. Cały czas te same osoby wszystko komentują,nawet na Facebooku. Czy wy nie macie co robić ludzie? Taka mentalność aby tylko narobić komuś za plecami. Jesteście obludni!!

  • 2018-10-26 21:26:11

    gość: ~Znajomi

    Zastanawia mnie dlaczego znajomi pana W.P. są tak wylgarni.. Kultury to oni za grosz nie mają, oglady zero, mądrością też nie grzesza... Z Takimi ludźmi współpracuje? Jeszcze takiej chorej konkurencji nie było. Brakuje kultury politycznej

  • 2018-10-26 21:48:42

    gość: ~Wszyscy

    @~Znajomi
    brakuje kultury politycznej po obu stronach.
    Brak merytorycznej rozmowy, a jak ktoś poda naprawdę mocny argument to od razu jest obrażany, ale przez zwolenników a nie kandydatów na szczęście :)

  • 2018-10-26 21:37:38

    gość: ~czytelniczka

    Czytam i nie wierzę, że można takie brednie wypisywać. Pani Wójt tyle lat rządziła w gminie miała okazję zaprezentować się jako gospodarz za którym wszyscy staną podczas wyborów bo skoro coś jest dobre to po co to zmieniać, a dodajmy , że była nie tylko jedną kadencję więc mogła zrobić wiele. Skoro jednak przychodzi człowiek, który ma chęć pracy dla mieszkańców i zdobywa tak wiele głosów to chyba coś tu jest nie tak chyba nie było tak sielsko skoro wyborcy tak zdecydowali. Czas pokaże kto wygra ale już dziś widzimy, że tak wiele ludzi chce zmian.

  • 2018-10-27 12:38:22

    gość: ~Karnice

    Czy Teresa czy Wojtek zawsze nasza wieś w tyłku

  • 2018-10-27 19:06:13

    gość: ~Realnie

    Trwa wyborcza rywalizacja, każdy ma swojego kandydata, ludzie zaczynają się gryźć. Ale tu trzeba racjonalnie patrzeć na dalszą przyszłość gminy. Wiele się w gminie zmieniło na dobre. Stanowisko wójta to nie miejsce na spełnianie chorych ambicji, tu trzeba pracować 24/7, trzeba wiedzy, doświadczenia i umiejętności. Nie bez powodu chyba aż tylu radnych postawiło na obecnego wójta i to właśnie z nim chce pracować. Tu nie ma miejsca na: "a niech przyjdzie młody i się uczy, czas na zmiany" bo może 5 następnych lat się uczyć. Gmina to nie piaskownica, to wielka odpowiedzialność.Chcecie rozwoju to postawcie na doświadczenie.

  • 2018-10-28 05:41:31

    gość: ~Mia

    @~Realnie
    Oczywiście że chcemy rozwoju i dlatego stawiamy na Wojtka Płaziuka. Wójtowa jak przez 12 lat bawiła się w piaskownicę to teraz za pięć nic już nie zrobi.

  • 2018-10-28 07:40:08

    gość: ~To ja

    @~Realnie -- haha, ale w tych wszystkich komentarzach za obecną władzą słychać: dajcie jej dorobić do emerytury i będziecie mieli spokój.

  • 2018-10-28 07:03:28

    gość: ~The

    A gdzie jest słynny obserwator życia politycznego as z Ujazdu. Ktoś mi powiedział źe na koniec kampanii został schowany żeby wyborców nie drażnić. No co się porobiło.Nie chce mi się wierzyć źeby wytrzymał cały tydzień.

  • 2018-10-28 07:44:11

    gość: ~Ala

    @~The
    O już nie. Is beck. Wygraza,straszy screenami. Demokrata całą gębą.jak mawiał klasyk władzy raz zdobytej nie oddamy nigdy.... a tak naprawdę osmiesza Terese.

  • 2018-10-28 07:46:20

    gość: ~Hehe

    @~The coś tam podgryza ale chyba faktycznie każą mu cicho siedzieć. Jeszcze mu jakaś żyłka pęknie, bo nie może dać sobie upustu.

  • 2018-10-28 15:56:26

    gość: ~Ala

    @~Hehe
    Sekretarzyk się ostatnio wyprodukował na fb. Wygrażal chłopakowi od wędkarzy. Im po prostu trzeba pozwolić mówić.

  • 2018-10-28 16:15:41

    gość: ~Ja

    @~Ala
    Chyba mu ostro pogrozili że usunol wszystko na FB.

  • 2018-10-28 17:06:14

    gość: ~Hahaa

    @~Ja
    Ach ta dwulicowosc.. Dzisiaj panowie się spotkali na zawodach jeden drugiemu zrobił loda i zastała między nimi zgoda tylko jeszcze między nimi brakuje kobiety... Bo ten gorący trujkacik ładnie kręcił już od paru lat.. A tak dzisiaj byli sami.

  • 2018-10-29 08:37:01

    gość: ~lgd

    Słyszałem w Ujeździe od jednego bardzo bliskiego znajomego pan A S, że pan prezes LGD co wyzywa wszystkich dookoła, stracił stołek i już nie jest prezesem. Co On bidula teraz pocznie jak będzie nowy wójt. Do gminy raczej już nie wróci bo ma za wysokie kompetencje.

  • 2018-10-29 08:43:28

    gość: ~Mieszkanka

    Niby nic nie ustawione poparcie pani Babiarz wrzucone na strone komitetu 25.10 a dzisiaj baner wisi ale nie wiem od kiedy musze przyznać ze firma bardzo ale to bardzo szybko wyrobila sie ze zleceniem ciekawe pewnie w drukarni ktoś nadgodziny robił a moze komitet pokaże kiedy to wszystko ogarnął

  • 2018-10-29 17:11:43

    gość: ~aj

    @~Mieszkanka
    aj i jeszcze ta zła informacja, Projekt drogi od Udanina do Konar nawet nie przeszedł pierwszego etapu tj. oceny formalnej! Ale mamy wszędzie place zabaw, wyrosły jak grzyby po deszczu :) tak szybko :)

    https://www.duw.pl/pl/urzad/programy/program-rozwoju-gminnej/2018/14828,Lista-wnioskow-zakwalifikowanych-do-oceny-merytorycznej-oraz-Lista-wnioskow-odrz.html?fbclid=IwAR3-wm7SASaFkEz4ImYUAYX62ca2ywRZoYoojOUVqth9olsnpYco3fv6moE

  • 2018-10-30 10:04:57

    gość: ~Piejary

    @~aj to ja sie pytam obie strony kandydatów na wójta co z tą drogą z Udanina do Konar od tych wyjaśnień zależą głosy mojej licznej rodziny czekam na fakty

  • 2018-10-30 12:05:00

    gość: ~Wyborcy

    @~sew
    Kolejny wniosek który nie przeszedł wszystkie gminy ościenne potrafią pozyskać dotacje na przebudowę dróg,a nasza gmina Udanin jak zwykle w czarnej dupi..

  • 2018-10-30 13:18:25

    gość: ~Ja

    @~Piejary
    Niestety odrzucony w 1wszym etapie.. Tak jak wiele wniosków za obecnej pani wójt nieprzeszlo 1wszego etapu... Czy naprawdę chcemy dalej takiego włodarza....

  • 2018-10-31 10:32:32

    gość: ~Piejary

    @~Ja
    Zadajac pytanie do obu stron.Strona pani wójta jakoś niema zamiaru zapewnić o tej inwestycji drogowej czyli to tylko jedno wielkie kłamstwo,a tak zapewniali że droga z chodnikiem bedzie.Coś mi się zdaje że trzeba iść głosować na Wojtka, chodz nie jestem jego gorącym zwolennikiem.

  • 2018-10-31 18:00:27

    gość: ~ja

    dlaczego teraz w drugiej turze nagle w Pani Wójt tyle inwestycji robi remat świetlicy Lusina garaż Jarosławiu ,osa Ujazd górny szkoda ze jeszcze strefa ekonomiczna nie ruszyła ale jakąś koparkę zawsze można postawić.

  • 2018-10-31 20:16:01

    gość: ~BB

    @~ja
    Bo przed pierwszą turą Pani wójt była zbyt pewna Siebie, a teraz grunt się pali pod nogami...może dlatego.

  • 2018-10-31 19:30:12

    gość: ~to ja

    projekty nie przechodzą nawet pierwszego etapu, może coś z pracownikami gminy jest nie tak

  • 2018-11-01 09:40:35

    gość: ~Czytelniczka

    Pani wojt(raczej pan s) chwali sie na swoim profilu na fb co nie zostalo zrobione nie bylo by w tym nic zlego gdyby nie to ze to jest ze wszystkich trzech kadencjii, jak ktos chce dac nieprzychylny komentarz zaraz jest kasowany czy sie czegos boimy? Płaziukowi wytykane jest co niby on zrobił na mozliwosci radnego sporo. Pani woj zapomniala jak za wszelka cene chciala zamknac szkole a teraz chwali sie zdjeciami na fbbjak to nie jest przystosowana dla maluchow nawet plac zabaw ma, nie spodziewali sie ze tak duzo ludzi zaglosuje przeciwko niej i teraz wykorzystuje swoje stanowisko i nagle wszystko mozna zrobić za pidatnikow pueniadze dalej robi swoja kampanię

  • 2018-11-02 11:16:46

    gość: ~gość w gminie

    ostatnio dodany post

    Witam. Nie jestem mieszkańcem tej gminy i nie wiem jak dokładnie wygląda sytuacja budżetu, dochodów gminy, ale raz do roku odwiedzam Lusinę, Konary czy Damianowo i muszę przyznać, że stan dróg gminnych jest okropny, a wsie te są strasznie zaniedbane i po prostu brzydkie. Proszę sobie porównać to do sąsiednich gmin. Nie mówię już o Strzegomiu, ale nawet taki Mściwojów - we wsiach wyremontowane chodniki, nawet polne drogi zostały wyasfaltowane, planuje się kolejne remonty nawierzchni. A w Lusinie? Dziura na dziurze, nie mówiąc o tym że sama wioska wygląda na jedną wielką dziurę. Żadnych chodników, nie ma drogi, która miałaby proste pobocze. Jak wjeżdża się do waszej gminy, to tak jakby to był inny świat a czas się zatrzymał. Mam nadzieję, że w innych miejscowościach gminy nie jest aż tak źle.