Express-Miejski.pl

Średzka bitwa zakończona. Burmistrzem będzie... [MAMY WYNIK]

Kandydaci na burmistrza Środy Śląskiej fot.: em

Czterech kandydatów walczyło o fotel burmistrza miasta i gminy Środa Śląska. Wyborcy decydowali, kto przez najbliższe pięć lat będzie włodarzem Miasta Skarbów.

Uprawnionych do głosowania było 15.628 mieszkańców. 

Przemysław Babiński, Bogusław Krasucki, Adam Ruciński i Dariusz Maciejewski. To właśnie oni przez ostatnie tygodnie prowadzili kampanię wyborczą i walczyli o głosy średzian. Poniżej OFICJALNE WYNIKI z poszczególnych obwodów (skopiowane z tablic wywieszonych w obwodach) aktualizowane na bieżąco:

1. Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy-Ostoja (669 ważnych głosów)

  • Babiński Przemysław - 82
  • Krasucki Bogusław - 182
  • Maciejewski Dariusz - 39
  • Ruciński Adam - 366

Radny: Arkadiusz Lisiecki (279 głosów)

 

2. Dworzec Średzki (596 ważne głosy)

  • Babiński Przemysław - 62
  • Krasucki Bogusław - 188
  • Maciejewski Dariusz - 32
  • Ruciński Adam - 314

 Radny: Gruszczyński Arkadiusz (189)

 

3. Hala Sportowa OSiR

  • Babiński Przemysław - 66
  • Krasucki Bogusław - 150
  • Maciejewski Dariusz - 25
  • Ruciński Adam - 263

 Radny: Łabatczyk Mieczysław (261)

 

4. Szkoła Podstawowa nr 3 (budynek dawnego Gimnazjum) (566)

  • Babiński Przemysław - 86
  • Krasucki Bogusław - 188
  • Maciejewski Dariusz - 22
  • Ruciński Adam - 270

Radny: Mirosław Skóra (181 głosów)

 

5. Urząd Stanu Cywilnego w Środzie Śląskiej (460)

  • Babiński Przemysław - 46
  • Krasucki Bogusław - 112
  • Maciejewski Dariusz - 26
  • Ruciński Adam - 276

 Radny: Rosenbaiger Paweł (283 głosy)

 

6. Szkoła Podstawowa Nr 3 w Środzie Śląskiej

  • Babiński Przemysław - 60
  • Krasucki Bogusław - 215
  • Maciejewski Dariusz - 23
  • Ruciński Adam - 231

Radny: Sozański Zbigniew (245 głosów)

 

7. Żłobek Publiczny w Środzie Śląskiej (711)

  • Babiński Przemysław - 128
  • Krasucki Bogusław - 264
  • Maciejewski Dariusz - 42
  • Ruciński Adam - 277

Radny: Kryciński Jerzy (182 głosy)

 

8. Biblioteka Publiczna W Środzie Śląskiej (573 głosy ważne)

  • Babiński Przemysław - 40
  • Krasucki Bogusław - 247
  • Maciejewski Dariusz - 27
  • Ruciński Adam - 259

 Radny: Arkadiusz Hibner (197)

 

9. Świetlica wiejska w Komornikach  (633 głosy ważne)

  • Babiński Przemysław - 150
  • Krasucki Bogusław - 150
  • Maciejewski Dariusz - 72
  • Ruciński Adam - 261

 Radny: Czyrniański Jarosław (196 głosów)

 

10. Lokalne Centrum Aktywności Wiejskiej w Szczepanowie 

  • Babiński Przemysław - 155
  • Krasucki Bogusław - 408
  • Maciejewski Dariusz - 60
  • Ruciński Adam - 452

Radna: Borkowska Wioletta (337 głosów)

 

11. Świetlica wiejska w Brodnie

  • Babiński Przemysław - 33
  • Krasucki Bogusław - 133
  • Maciejewski Dariusz - 7
  • Ruciński Adam - 149

Radny: Stanisław Sendyka (240 głosów)

 

12. Szkoła Podstawowa w Ciechowie (633 głosy)

  • Babiński Przemysław - 98
  • Krasucki Bogusław - 154
  • Maciejewski Dariusz - 30
  • Ruciński Adam - 351

Radna: Wasylkowska Joanna (235 głosów)

 

13. Filia Biblioteki Publicznej w Cesarzowicach (397)

  • Babiński Przemysław - 17
  • Krasucki Bogusław - 71
  • Maciejewski Dariusz - 17
  • Ruciński Adam - 292

Radna: Grażyna Ostrówka (338 głosów)

 

14. Świetlica wiejska w Bukówku  (321 głosów ważnych)

  • Babiński Przemysław - 24
  • Krasucki Bogusław - 129
  • Maciejewski Dariusz - 15
  • Ruciński Adam - 153

Radny: Zdzisław Kruszelnicki (258 głosów)

 

15. Świetlica wiejska w Krynicznie (329 głosów ważnych)

  • Babiński Przemysław - 75
  • Krasucki Bogusław - 57
  • Maciejewski Dariusz - 35
  • Ruciński Adam - 162

 

16. Szkoła Podstawowa w Rakoszycach (317 głosów ważnych)

  • Babiński Przemysław - 22
  • Krasucki Bogusław - 26
  • Maciejewski Dariusz - 25
  • Ruciński Adam - 244 

Radny: Maciejewski Leszek (183 głosy)

 OSTATECZNIE

  • Babiński Przemysław - 1144
  • Krasucki Bogusław - 2674
  • Maciejewski Dariusz - 497
  • Ruciński Adam - 4320

Podsumowując: w pierwszej turze wyborów najwięcej głosów (pow. 50%) uzyskał Adam Ruciński, tym samym obejmie stanowisko burmistrza na kolejne 5 lat.

em

117

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Średzka bitwa zakończona. Burmistrzem będzie... - dane aktualizowane na bieżąco

    2018-10-22 10:14:08

    gość: ~Omen

    Jasna sprawa kto wygra. Napewno nie ci co głosy kupowali za flaszkę wczoraj powinni się wstydzić

  • 2018-10-22 11:25:09

    gość: ~Adam

    @~Omen

    Dokładnie .... głosowanie "od tak" albo "bo obiecał" ...to już wiadomo kto bedzie...chyba Pan Babiński I Maciejewski poprą Pana Bogusława!? OBY....boje się o Środę ....

  • 2018-10-22 16:05:36

    gość: ~Omen

    @~Adam
    Lepiej żeby nie popierali Pana Bogusława k

  • 2018-10-23 12:35:38

    gość: ~pfff

    @~Adam
    Ja też się boję o środę jeżeli poprą panów B., i pana M., który teraz ochoczo startuje z PIS, a w czasie ostatnich wyborów biegał po innym sztandarem.

  • 2018-10-22 12:41:50

    gość: ~Mmhm

    @~Omen
    Ale co oryginalne flaszki czy z spod lady ? ;)

  • 2018-10-22 16:10:28

    gość: ~Omen

    @~Mmhm to trzeba zapytać tych beszczeli którzy chodzili po wioskach i namawiali na głosowanie

  • 2018-10-22 16:32:30

    gość: ~Jaro

    @~Omen
    Ci co rozdawali nie powiedzą czy oryginalne czy spod lady...należy pytać spożywających :)

  • 2018-10-22 17:15:38

    gość: ~Omen

    @~Jaro
    Ci też nie powiedzą pewnie winiacze jakieś zwykłe a swoją drogą to jest tragedia co się dzieje

  • 2018-10-23 09:10:09

    gość: ~Nomen

    @~Omen
    To jak z tymi flaszkami spod lady? Dalej można dostać? Może sprawdzimy?

  • 2018-10-23 12:47:56

    gość: ~Kontrolen

    Puk puk... kto tam? Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych...

  • 2018-10-23 14:05:46

    gość: ~Do kontrolen

    No Państwowa to rozumiem, bo gminna i tak by nic nie znalazła...

  • 2018-10-22 10:57:43

    gość: ~zawiedziony

    ale, że poważnie? nic się nie zmieni? :(

  • 2018-10-22 11:08:57

    gość: ~MUSI

    Adam musi wygrać, zaden Bogus co nie jest dla ludzi

  • 2018-10-22 11:26:37

    gość: ~dawe

    @~MUSI
    ...dla ludzie ...tak ale swoich !

  • 2018-10-22 11:22:54

    gość: ~ara

    No to zamiast szkoły , mieszkań socjalnych , nowych firm na strefie , będziemy mieć dalej zielone busiki , inkubatory dla nie wiadomo jakich przedsiębiorców, zwolnienia od podatków nie wiadomo z jakich przyczyn i kasa popłynie wartkim nurtem na nie wiadomo na co i dla kogo . Jak widać ludzie nie liczą pieniędzy i nie widza potrzeb takich jak nowa szkoła , czy szpital tylko ,,igrzysk im potrzeba ''.

  • 2018-10-22 14:27:48

    gość: ~bart

    @~ara
    koles który sprzedał szpitał obiecuje ze go wybuduje hahaha

  • 2018-10-22 21:43:44

    gość: ~Cogito

    @~bart
    Sprzedał Burdzy, a wlasciwie oddał za bezcen, bo firma splajtowała i pieniądze poszły sie czochrać razem ze szpitalem..

  • 2018-10-23 12:40:14

    gość: ~heh

    @~ara
    w firmach na strefie nie ma kto pracować, bo szeregi podrzędnych pracowników zostały już zasilone. Potrzebujemy teraz trochę więcej specjalistów, a nie kolejnych setek zwykłych roboli po podstawówce..Mieszkań socjalnych też już wystarczy - nowe są na wiejskiej , a Ci co na nie koczują niech się wezmą do pracy to sobie wezmą kredyt. Busiki niech sobie jeżdżą skoro ludzie z nich korzystają. Może niech ci co zarabiają na lewo też się dokłądają do podatków np. hodowcy truskawek, którzy co roku przytulają sobie 80 000 tys i nie dokładają sie ani złotówki do jakiegokolwiek budżetu. Szpital jest w gestii powiatu więc niech powiat naprawia to co spierdzielił. A szkoła? Noo w planach jest, zobaczymy czy się włądza wywiąże chociaż częściowo ze swoich obietnic.

  • 2018-10-22 11:23:18

    gość: ~Kryspin

    Chiałbym, żeby wygrał Pan B.Krasuscki (który ma bardzo ciekawy program - prosze zobaczyc czy fb czy na stronach prasowych- naprawde mega ciekawy, konkretne odpowiedzi i praca , a nie gadulsto i sesje po 5-6 godzin)
    ...choć może mieć małe szanse, bo jak widziałem jak nie którzy głosują . Cytuje:" idziemy zagłosować ...po co?...a tak sobie... na kogo? a na kogo mam zaglosować? nie wiem ...obojętnie...ale nie głosuje na Krasuckiego...czemu? nie wiem ... bo tak ..."

    Kurcze jak jest takie podejście to ja się nie dziwie... glosowałem w tamtym roku na Razem dla Ziemie Średzkiej i na obecnego burmistrza...po 4 latach wiem, że się pomyliłem... słuchając obecnej władz, poczynań oraz postawionych nowych ludzi- mam wrażenie , że jest to Razem Ale Dla Nas - czyli razem moi ludzie z partii i słuchamy to co my mamy do zaoferowania....

    Mam nadzieje ,że moje słowa obudza kilku i pójdą zagłosować wg przekonań , a nie "od tak"
    P.S. dajcie mi minusy i głupie komentarze, ale tak jest prawda...
    Pozdrawiam. Wyborco obudź się!

  • 2018-10-22 11:30:02

    gość: ~szkoda gadać

    @~Kryspin
    krasuski ch...j sałatki szkoda.

  • 2018-10-22 11:52:42

    gość: ~jasiek

    @~Kryspin

    Kryspin , bzdury piszesz

  • 2018-10-22 12:50:42

    gość: ~Aga

    @~Kryspin
    O co ci chodzi? Przecież ten program krasuckiego jest jakby ci wszyscy jego radni mieli burzę mózgów co by tu jeszcze wymyślić żeby mieć atrakcyjny program...

  • 2018-10-22 14:05:38

    gość: ~zenek

    @~Aga Tak, to zobaczycie co teraz będziecie mieć! Zastój, spłacanie długów, inwestycje w 55 etapach i pan i władca i ać w jednej osobie.

  • 2018-10-22 18:16:57

    gość: ~drugi zenek

    @Aga były burmistrz Krasucki zostawił gminę z kasą na plusie Ruciński po czterech latach odwrotnie na wielkim minusie. no niestety wszystko kosztuje; Doda, Szpak,itp itd... mieszkań nie będzie biedota pod most.

  • 2018-10-23 12:41:40

    gość: ~heh

    @~drugi zenek
    nooo zostawił na plusie bo nic nie robił xD

  • 2018-10-24 10:45:28

    gość: ~drugi Zenek

    @~heh
    jeżeli umiesz czytać i obserwować i patrzeć dalej niż czubek własnego nosa to dostrzeżesz to co Burmistrz Krasucki zrobił.

  • 2018-10-22 14:32:43

    gość: ~aenta

    @~Kryspin
    hhhhhhhh kurde bo jak pamiętam rządy poprzedniego burmistrza to oprócz suto zakrapianych imprez ( dla wtajemniczonych tylko) nie działo się nic.
    A dzięki tz. zielonym busikom spokojnie mogę dojechać do Wrocławia do pracy nie czekając przez godzine czy więcej na "polbusa" bo albo zawsze opóźniony albo nie jeździ..... oczywiście bez wcześniejszej informacji,
    …….sorry ale ja wolę P. Adama niż starych nygusów;P

  • 2018-10-22 18:40:32

    gość: ~POLA

    @~aenta
    A TEN TO NIBY ABSTYNENT? widziałam na niejednej wiejskiej potańcówce co potrafi!!!

  • 2018-10-22 19:49:40

    gość: ~ciekawe

    @~aenta a to ja nie wiedziałem, że zielone busiki dojeżdżają do Wrocławia. :) A tak serio, to też jest ciekawe jak skonstuowano rozkład jazdy zielonych busików, że przyjeżdżają 2 pociągi, a do miasta nie ma czym dojechać, bo następby busik za ok godzinę.

  • 2018-10-24 10:49:27

    gość: ~drugi Zenek

    @~aenta
    poprzedni burmistrz zostawił na plusie gminę więc kasa była na Dodę itp teraz Ruci nski wchodzi w drugą ( pożal się Boże ) kadencję z ogromnym minusem. czy wystarczy choćby na zorganizowanie dożynek?

  • 2018-10-22 15:57:10

    gość: ~real

    @~Kryspin
    aj waj…. żal wielki że " moi ludzie z partii.." nie pomogli...
    Wybory to wybory, głupota i populizm przegrał.

  • 2018-10-22 18:33:16

    gość: ~rb

    @~Kryspin
    a może byś tak zobaczył spartaczone inwestycje Krasuckiego - np chodniki iscieżki

  • 2018-10-22 21:20:33

    gość: ~ADAM

    @~rb
    ...mało wiesz...np Budowa Dolnego Rynku obok pomnika był pomysłem p. Krasuckiego...

  • 2018-10-23 10:34:17

    gość: ~OMG

    @~rb
    Spartaczone ścieżki rowerowe / chodniki dla pieszych powstały za kadencji pana Rucińskiego ... Np. ścieżka ze środy do jastrzębiec asfaltem wylana... No ale nie, nie czepiajmy się bo przynajmniej jest za rowem ... Żaden samochód na nią nie wjedzie w porownaniu ze ścieżka Środa Śląska - Szczepanów... Tam to nagminnie jak mijają się 2 auta to ktoś na nią najeżdża jakby to było poszerzenie drogi ... I mimo że niby jest oddzielona grubą białą linią i świecącymi swiatełkami ...zgłaszać na policje nie ma sensu bo oni sami tak robią...

  • 2018-10-23 19:10:48

    gość: ~jamo

    @~Kryspin
    Tak, tak. Pan Krasucki, który sam zadaje sobie pytania na Facebooku od rzekomych osób, które do niego piszą, i sam na nie odpowiada.
    Takie bajki w tych czasach już nie przechodzą.

  • 2018-10-22 11:45:22

    gość: ~mieszkancy

    niech wygra Adam !!!!!

  • 2018-10-22 12:03:13

    gość: ~omg

    nieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

  • 2018-10-22 12:10:04

    gość: ~norjaki

    śmiało można stwierdzić, ŻE JEŻDZENIE PO MIEŚCIE HAMMEREM Z BANEREM NIE JEST DOBRĄ KAMPANIĄ WYBORCZĄ

  • 2018-10-22 14:54:55

    gość: ~Maria

    @~norjaki
    On myślał,że wszyscy myślą jak On!

  • 2018-10-22 15:29:45

    gość: ~norjaki

    @~Maria
    o ile w ogóle myślał

  • 2018-10-22 12:14:50

    gość: ~Średzianin

    Dramat...

  • 2018-10-22 12:52:18

    gość: ~Xdd

    Dlaczego nie wygrał człowiek który jasno postawił na swoim, i mam tu na myśli Pana Bogusława. Szpital się przyda Środzie a czy to zrobi Pan Adam to szczerze w to wątpie

  • 2018-10-22 12:59:14

    gość: ~adaaaa

    @~Xdd
    Szpital zawinił powiat....wszyscy kandydaci mają pomysł na szpital .. i musza zrobić, ale Pan Bogusław jest rzeczowy i prosto tłumaczy tak lub nie....a nie nawija "skąd powstała, ziemia i zwierzeta na świecie...itp." i na końcu"prawda Panie radco ..."?

  • 2018-10-22 13:00:14

    gość: ~Janina Wajda

    Trzeba dać szanse młodym a nie osobą które powinni się już modlić w kościółku.
    Brakuje jednego radnego w wyborach który tak uwielbiał Krasuckiego a póżniej przeszedł na drugą stronę, czyżby wyrzuty sumienia ????

  • 2018-10-22 13:34:09

    gość: ~OMG

    @~Janina Wajda
    Czyli 46 latek jest młodym człowiekiem? Naprawde nie rozumiem ludzi... Czym się wykazał pan Ruciński? Tak naprawde to dokończył to na co były pieniądze załatwione za kadencji starego burmistrza i wszystko przypisał sobie ... Brak słów i choć sama jestem młoda to wstyd mi za młode pokolenie... Sytuacja powinna wyglądać tak że z doświadczonymi ludźmi powinni pracować młodzi i ucząc się od nich nabywać wiedźy... Ja mam nadzieje tylko że za te 5 lat rozliczycie swojego burmistrza z tego co naobiecywał ...

  • 2018-10-22 18:25:40

    gość: ~drugi zenek

    @~OMG zgadzam się cztery lata poszły . z nadwyżki w kasie gminy została wielka dziura długów. Mam nadzieję, że Pan Krasucki nie zniechęci się i za 5 lat znowu wystartuje w wyborach. znam Go i wiem że się nie zniechęci. Na Rucińskiego głosowali FAcebook - owcy. BO NIE MA TO JAK W INTERNECIE. SŁUCHAJCIE MŁODZIEŻY - JESZCZE WAM TO BOKIEM WYJDZIE. Ruciński był przeciwny budowie basenu a dzięki Krasuckiemu możecie moczyć i trenować swoje d...y

  • 2018-10-23 00:07:17

    gość: ~Fan zenka

    @~drugi zenek
    Hahaha za cztery lata to chyba o balkoniku wystartuje

  • 2018-10-24 10:54:15

    gość: ~drugi Zenek

    @~Fan zenka
    z balkonika możesz i ty skorzystać. dziś jutro niedługo - nie życzę ci tego ale zastanów się co piszesz

  • 2018-10-22 14:07:03

    gość: ~JK

    @~Janina Wajda
    DZISIAJ JESTEŚ - JUTRO CIĘ NIE MA.

  • 2018-10-22 13:28:07

    gość: ~SARA

    @~Xdd
    JEZELI BEDZIE IAL RADNYCH W POWIECIE TO CZEMU NUIE

  • 2018-10-22 14:30:50

    gość: ~bart

    @~Xdd
    pan BOGUSŁAW TO SZPITAL SPRZEDAŁ A TERAZ CHCE WYBUDOWAC?

  • 2018-10-22 18:26:49

    gość: ~dorota

    @~bart dobrze wiesz że to nie jego robota.. zastanów się mandziole

  • 2018-10-22 19:02:37

    gość: ~Gość

    @~bart
    Szpital sprzedał Burdzy i Kudryński , źle info masz :)

  • 2018-10-22 16:31:34

    gość: ~ZA RUCIŃSKIM

    @~Xdd
    Weźcie ludzie najpierw poczytajcie ustawy, w potem pieprzcie takie głupoty!SZPITAL CZYLI OPIEKA ZDROWOTNA TO ZADANIE USTAWOWE P O W I A T U, żaden burmistrz wam do jasnej cholery szpitala nie wybuduje, bo nie ma takich uprawnień ani kompetencji!!! Łykacie wszystko jak pelikany, a nawet nie znacie podstaw prawa administracyjnego. Czy w ogóle wiecie z czym wiąże się budowa szpitala? Jakie koszty to generuje? Skąd Pan Krasucki, który tak bardzo trąbił o zadłużeniu gminy i żalił się na te długi, wziąłby na to pieniądze, nawet gdyby mógł uczestniczyć w budowie szpitala (ale powtarzam raz jeszcsze:NIE MOŻE TEGO ROBIĆ GMINA) ? Sto razy wolę Rucińskiego i cieszę się, że wygrał, bo przynajmniej nie obiecuje gruszek na wierzbie! A szpitalem ma się zająć powiat, bo to ich zas*any obowiązek, wynikający Z USTAWY. I ja też się cieszę z tych "zielonych busikow", bo wiozą mnie na PKP i po pół godzinie jestem we Wrocławiu i w koncu nie muszę marznąć dwie godziny na przystanku czekając na Polbusa ani nie muszę bić się o miejsce w Tarnowskim!

  • 2018-10-22 18:29:43

    gość: ~też dorota

    @~ZA RUCIŃSKIM i posłuchasz sobie Dody za darmo a gdy zajdzie potrzeba to i tak będziesz musiał się zapisać w sekretariacie do specjalisty - i nie wiadomo czy zostaniesz przyjęty.

  • 2018-10-23 10:45:31

    gość: ~OMG

    @~ZA RUCIŃSKIM
    Tak samo jak zasranym obowiązkiem burmistrza jako gospodarza jest przypilnowanie władze powiatu aby ten szpital powstał !!! To ty się ocknij !!! bo zadaniem burmistza nie jest tylko ładnie wyglądać i uśmiechać się... Powinien jako gospodarz wyciągnąć od nich konkretne deklaracje kiedy i gdzie powstanie nowy szpital !!! A zielone busiki które dojeżdżają do wsi to faktycznie super sprawa, ale te które jeżdżą po środzie to jak dla mnie bezsens i strata pieniędzy bo za każdym razem jak je widze to są puste ...

  • 2018-10-24 10:56:02

    gość: ~drugi Zenek

    @~ZA RUCIŃSKIM
    nie obiecuje gruszek na wierzbie ale też i nic nie robi lub udaje że robi.

  • 2018-10-22 18:21:34

    gość: ~roro

    @~Xdd
    Nie wygrał bo przekupił mochery autobusikami,a ciemnota ciemnogrodzka zaglosowała na niego

  • 2018-10-22 18:24:16

    gość: ~roro

    poprawka
    Wygrał lord bo przekupił mochery autobusikami,a ciemnota ciemnogrodzka zaglosowała na niego

  • 2018-10-24 10:58:19

    gość: ~drugi Zenek

    @~roro
    to nie mohery głosowały a facebookowcy z nierealnego świata.

  • 2018-10-22 18:30:48

    gość: ~ja

    @~roro
    cokolwiek to znaczy

  • 2018-10-22 20:17:50

    gość: ~rooster

    @~ja

    kazdy normalny człowiek poza mocherami wie co to znaczy.I przypisywanie sobie inwestycji ktore zostaly rozpoczete jeszcze za poprzedniego burmistrza,lansowanie sie tym i nie tylko tym,przecinanie wsteg...zenada straszna.Dziwie sie ze jest tyle glupich ludzi w tym miescie którzy sa slepi.Bedzie jak bedzie,coraz wiecej progów zwalniających i niszczacych nasze samochody,jeszcze wiecej betonu na miescie,coraz wieksze dopłaty do ŚKP z naszych podatków...przykladow mozna mnozyc.Oby ci slepcy otworzyli oczy za 5 lat i przejrzeli

  • 2018-10-22 13:04:08

    gość: ~Święte

    A u nas znowu pan Fink, choć pod innym nazwiskiem...miał być parking na cmentarzu, parking na PKP, rewitalizacja zarośniętego stawu, ścieżki rowerowe, a tak...pod koniec kadencji znów wyremontują place zabaw i poleją smołą dziury w drogach...ehh

  • 2018-10-22 14:28:20

    gość: ~Przedmoście

    @~Święte
    Dziwne, bo wydawało się, że się ludzie w Świętem i Przedmościu przebudzili

  • 2018-10-22 17:05:18

    gość: ~norma

    @~Święte
    Święte i Przedmoście miały alternatywę w postaci trzech kandydatów z innych wiosek tego okręgu. Jeżeli głosowali znów na poplecznika Finka to sami sobie są winni. Najpierw niech spojrzą prawdzie w oczy: Wasz obecny Radny nie umie sie porządnie wysłowić a co dopiero cokolwiek dla was wywalczyć , ale cóż to wasza sprawa.

  • 2018-10-24 19:34:29

    gość: ~Hmm

    @~Święte
    A przypadkiem nie było 4 kandydatów z innych wiosek z czego z Juszczyna dwóch???Radny przecież z Przedmościa nie Świętego.

  • 2018-10-22 13:10:59

    gość: ~Janina

    (this post was banned by administrator)

  • 2018-10-22 14:11:42

    gość: ~JK

    @~Janina Wajda
    MAJTECZKI W KROPECZKI, RODOWICZ SZPAK DODA ITP .......ECH POŻYJĄ A OBIECANKI NADAL ZOSTANĄ.
    ZROBILIŚMY WIELE ( CO?) MOŻEMY WIĘCEJ ( CZEGO? ) MOŻE PANI wAJDA ODP0OWIE NA TO PYTANIE?

  • 2018-10-24 11:31:55

    gość: ~aaaa

    @~JK

    a co wy macie taki problem z wydarzeniami kulturalnymi? Człowiek potrzebuje też takich oto wydarzeń, a nie tylko wydawania pieniędzy na chodniki i zapomogi z gops dla tych, którym się robić nie chce... nooo ludzie. Raz w roku jest jakiś konkcert. Jak wam nie pasuje to nie uczęszczajcie.

  • 2018-10-22 13:17:12

    gość: ~Kuba

    Brawo panie Burmistrzu Ruciński . Gratulacje !

  • 2018-10-22 22:17:59

    gość: ~he he

    @~Kuba
    uuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!

  • 2018-10-22 13:29:37

    gość: ~mieszkanka

    Masakra jakaś...

  • 2018-10-22 14:21:22

    gość: ~Mieszkaniec

    To teraz Asraś odpali mieszkańcom zakład przerabiania plastikowych odpadów obok Coli i będzie fajnie.
    Już podpisałeś decyzje. Jeszcze cię rozliczą mieszkańcy z tego lania wody.

  • 2018-10-22 14:50:59

    gość: ~Marcin

    Mieszkańcy nie głosowali na Pisowskiego Burmistrza Maciejewskiego i radnych Słobodzinskiego,Kozaka itd DLACZEGO? Nie chcą dobrej zmiany?

  • 2018-10-22 18:30:11

    gość: ~mieszkaniec

    @~Marcin

    PiS może co najwyżej zrobić DOBRĄ ZMIANE NA MASZYNIE Armacellu

  • 2018-10-22 18:24:24

    gość: ~Mieszkanka

    @~Mieszkaniec, tak podpisał, NEGATYWNĄ decyzję. Zamiast gadać w kółko to samo wystarczy sprawdzić na stronie gminy . Krasucki Wam płaci za te komentarze?

  • 2018-10-22 18:34:11

    gość: ~ja

    @~Mieszkanka
    uderz w stół a nożyce się odezwą.

  • 2018-10-22 18:53:13

    gość: ~Wesoly

    @~Mieszkanka
    Nastepnym razem sroda obudzi sie jak juz taki zaklad zacznie dzialac, podatek juz mu przeciez umorzyl. Ale jesli srodzie malo armaceli to bedzie wiecej.

  • 2018-10-22 22:22:57

    gość: ~sąsiad

    @~Mieszkanka
    to nie w stylu Krasuckiego. on nie z tych co stawia flaszkę za głosy.

  • 2018-10-23 07:35:01

    gość: ~Kora

    @~sąsiad
    Byly czekoladki a teraz flaszki

  • 2018-10-24 11:01:02

    gość: ~drugi Zenek

    @~Kora
    flaszki to za Rucińskiego.

  • 2018-10-23 12:14:41

    gość: ~no nie

    @~sąsiad
    hahahaah

  • 2018-10-22 22:20:10

    gość: ~sąsiad

    @~Mieszkaniec
    jeżeli to Adaś zrobi ....to zostaną już tylko taczki na koniec kadencji. Wierzcie czas szybko leci...doczekamy się

  • 2018-10-22 16:07:50

    gość: ~Kryspin

    Widze ,że mój wpis wywołał fale mózgu i trochę "hejtu" . Może macie racje?
    ...tak bronicie swojej myśli, to dlaczego przez 5 lat i pewnie teraz będziecie jechać po włodarzy miasta?
    Wspomnicie mnie za 5 lat, a ja się wam przypomnę :)
    Pozdrawiam

  • 2018-10-22 17:42:44

    gość: ~Max

    Adam R jesteś wielki sukces

  • 2018-10-22 18:36:12

    gość: ~ja

    @~Max
    cokolwiek to znaczy.

  • 2018-10-22 22:24:47

    gość: ~sąsiad

    @~Max
    facebookowy sukcesss

  • 2018-10-23 15:10:20

    gość: ~brys

    @~sąsiad
    4 tyś średzian siedzi na facebooku niech zyją nowe technologie

  • 2018-10-22 18:16:28

    gość: ~dfy

    Już wiem czemu ludzie uciekają z tego kraju.

  • 2018-10-22 18:36:07

    gość: ~ola

    NIESTETY

  • 2018-10-22 18:43:13

    gość: ~mieszkaniec

    ale dramat!

  • 2018-10-22 19:33:36

    gość: ~Ccc

    A gdzie tu 50 % poparcia dla Rucia on ponad 4000 Krasicki 2600 reszta po trochę wychodzi grubo poniżej 50 procent czyli druga tura A i dlaczego dalej z brodna nie ma dalej wyników radnego

  • 2018-10-22 23:56:41

    gość: ~Buhaha

    @~Ccc
    Wlasnie blysnales"inteligencja" wez sobie to przelicz jeszcze raz a potem pisz.

  • 2018-10-22 19:45:01

    gość: ~Kobieta

    Panie Adamie to kiedy jakiś konkurs na stanowisko w Gminie głosowała na to hasło z plakatu więcej kobiet w gminie to ja chcę pracować w Gminie. Po co nam nowe inwestycje ma być więcej Kobiet ...

  • 2018-10-22 20:53:27

    gość: ~gul

    Ruciński : pozostali
    4320 : 4315
    Wybory wygrane pięcioma głosami hehe dobre:)

  • 2018-10-22 21:12:49

    gość: ~Jasko

    @~gul
    Tyle to pewnie pomyłek jest przy liczeniu.

  • 2018-10-22 21:26:18

    gość: ~ADAM

    @~gul
    5 głosów różnicy, wygrał bo partia Razem to rodzinny interes ...
    mam nadzieje , że wynik powyżej da wam duzo do myslenia !!!

  • 2018-10-23 00:01:38

    gość: ~Buhaha

    @~gul
    Bierz pod uwage ze te 4315 glosow mialo trzech kandydatow , wybory wygrane zasluzenie , gratulacje dla burmistrza

  • 2018-10-24 01:07:52

    gość: ~POLA

    @~Buhaha
    to dramat

  • 2018-10-24 10:35:38

    gość: ~Buhaha

    @~POLA
    No dla zwonenikow Pana K. napewno

  • 2018-10-22 20:56:57

    gość: ~Małgośka

    GRATULACJE p.Adamie władze powinien sprawować gospodarz w Środzie Śląskiej,a nie lej wody z konkurencji cyt.NIKT WAM TEGO NIE DA CO JA WAM TAK ŁADNIE OBIECAM.

  • 2018-10-22 22:28:04

    gość: ~sąsiad

    @~Małgośka
    o co chodzi ? Ruciński to lej czy kto?

  • 2018-10-22 21:19:59

    gość: ~Mieszkaniec

    Wyrazy współczucia dla pracowników, pamiętajcie że pies twardej kości nie przegryzie bo może sobie zęby pokruszyć. Co najwyżej to może sobie po cmokać,
    Ten człowiek w swoich kłamstwach sam się pogrąży ale to kwestia czasu.
    Pamiętaj człowieku że kiedyś przestaniesz być na stołku i wtedy wyjdą te twoje manipulacje. Szanuj ludzi jak chcesz być kiedyś szanowany łosiu.

  • 2018-10-22 21:21:09

    gość: ~Ciekawy

    (this post was banned by administrator)

  • 2018-10-22 21:30:00

    gość: ~Alina

    Powinna być druga tura.

  • 2018-10-23 12:36:13

    gość: ~no nie

    @~Alina
    bo ???

  • 2018-10-22 21:37:45

    gość: ~Liliana

    Na kolejne 5 lat? To nie wiecie, że wybory samorządowe są co 4 lata?

  • 2018-10-22 22:29:49

    gość: ~sąsiad

    @~Liliana
    ta kadencja powinna trwać 1 rok. dług i tak urośnie.

  • 2018-10-23 00:04:38

    gość: ~obywatel

    @~Liliana
    Przecież od roku o niczym innym nie mówią, jak o tym, że teraz kadencja 5 lat. Gdzie ty żyjesz?

  • 2018-10-23 12:37:55

    gość: ~no nie

    @~Liliana
    i w tym właśnie problem, że najwięcej udzielają się niedouczeni

  • 2018-10-24 11:35:05

    gość: ~aaaa

    @~Liliana
    w tym roku weszła ustawa, która określa, że kolejne kadencje trwają 5 lat i "wygrany" może objąc takie samo stanowisko tylko na dwie kadencje

  • 2018-10-24 19:12:13

    gość: ~obserwator

    @~aaaa
    może nie zdąży puścić miasta z torbami

  • 2018-10-23 21:37:35

    gość: ~Autobus

    Autobus najwięcej zrobił głosów szkoda że ludzie zapomnieli o xeos sortownia odpadów w coli i spalarni śmieci która miała powstać koło średzkiej wody a tak poza tym to jest fajnie robić za unijne fundusze i grać wariata że ja wszystko robię zobaczymy jak trzeba będzie oddać kto będzie burmistrzem -nikt!

  • 2018-10-24 11:38:29

    gość: ~aaaa

    @~Autobus
    tylko, że zdobycie unijnych funduszy to też jest nie lada wyzwanie. Nie wiem komu udało pozyskać tyle pieniędzy w ostatnich latach co Rucińskiemu i jego pracownikom. Dzięki tym pieniądzom środa w końcu zaczyna wyglądać jak miasto, a nie jak jakieś śmietnisko...
    Popatrz na Gminę Udanin. Tam Pani wójt remontuje tylko miejscowość, w której mieszka. mnóstwo rozpoczętnych i niedokończonych inwestycji, albo raczej takich, które "sami sobie dokończcie w czynie społecznym", dług największy w powiecie a tam jak nie było nic, to dalej nic nie ma... to jest dopiero kosmos

  • 2018-10-24 16:07:45

    gość: ~Kombatant

    @~aaaa
    Do kogo ty przyrownujesz miasto powiatowe do udanina?? Przyrownaj do miekini to zobaczysz jaka obecna wladza nieudolna. Co zrealizowal w tej kadencji? Pare busikow ktore zezarly budzet. Widac oczy ci calkiem wazelina wymazal.

  • 2018-10-25 16:02:55

    gość: ~Wwp

    @~Autobus Zapomniał pan o płatnych orlikach.

  • 2018-10-24 09:55:58

    gość: ~realista

    Męty przyklejają się i będą się przyklejać do zwycięskiej partii tylko po to, żeby osiągnąć władzę.To są ludzie niewiarygodni.

  • 2018-10-24 19:10:50

    gość: ~drugi heniek

    @~realista
    co to znaczy "zwycięska partia" ? facebookowa Partia gówniarzy

  • 2018-10-30 12:12:48

    Sobek

    ostatnio dodany post

    Gratuluje zasluzona wygrana dobrego gospodarza burmistrza Adama Rucinskiego.