Express-Miejski.pl

Środa Śląska na II miejscu w Polsce

Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej, po odebraniu wyróżnienia w Katowicach fot.: Weronika Chrzanowska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Burmistrz Adam Ruciński odebrał wyróżnienie dla Środy Śląskiej za zajęcie drugiego miejsca w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów.

Burmistrz Adam Ruciński 3 października podczas Kongresu Samorządów w Katowicach odebrał wyróżnienie dla Środy Śląskiej za zajęcie drugiego miejsca w prestiżowym rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2015–2017.

Rankingi czasopisma samorządowego "Wspólnota" to zestawienia przygotowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, oceniające samorządy na podstawie rozmaitych kryteriów. W najnowszym opracowaniu wzięto pod lupę dane z Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańca w 2017 roku. W kategorii miast powiatowych na drugim miejscu zestawienia znalazła się Środa Śląska. Średnie wydatki inwestycyjne per capita 2015–2017 w mieście wynoszą 1114,67 zł. Środa Śląska jest tym samym drugim miastem powiatowym w kraju i pierwszym w województwie, kolejne dolnośląskie miasto – Polkowice – zajęły 7 miejsce.

Dla Środy Śląskiej jest to jednocześnie bardzo duży awans, ponieważ w rankingu za lata 2013–2015 samorząd zajmował 21. miejsce. - Odbierałem tę nagrodę w Katowicach z ogromną radością, nawet wzruszeniem, ale także satysfakcją. Obiektywne, zewnętrzne rankingi, bazujące na twardych danych statystycznych to najlepsza ocena naszej wspólnej pracy podczas całej kadencji – podkreśla Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Warto też dodać, iż w ogólnym rankingu "Sukces mijającej kadencji" Gmina Środa Śląska zajęła 9 miejsce wśród ponad 320 miast powiatowych w Polsce. W zestawieniu oceniono ogólny poziom rozwoju gospodarczego i społecznego za całą kadencję 2014 – 2018.

ogłoszenie UM

20

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Środa Śląska na II miejscu w Polsce

    2018-10-11 07:36:35

    gość: ~Andrzej

    Po co rankingi?

    Wyscig szczuròw....

    Podatek wzrósł, zadłuzenie tez...a kto ootem utrzyma te projekty?

  • 2018-10-11 09:03:53

    gość: ~Czytaj dokładnie

    "dotyczące średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańca w 2017 roku."

    Co oznacza że wydał całą kasę z naszych podatków- czyli budżetu gminy- i zadłużył ją na o kolejne 20 milionów. -
    Wydał wszysto co było w budżecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nie robiąc żadnej inwestycji Dużej????
    Po co ? Dla rankingu? ???????????????????
    A gdzie szkoła ? A Gdzie Przedszkola ? A gdzie obietnice wyborcze??????????

  • 2018-10-11 10:08:33

    gość: ~czytam

    Polkowice Sroda Śląska
    Dochód 270 mln. 94 ml.

    Inwestycyny 130mln. 29,5

    Wydatki Gmyny Środa to 113,7 milionów

    Brakuje więc bo ----113,7-94= 19,7 milionów długu !

    Co oznacza że Prawie Wszystkie inwestycje Gminy poszły na kredyt! 20 baniek na kredyt!!!!
    A gdzie są te inwestycje???????????
    Rozsądek! Rozsądek!
    I jeszcze ciekawe ile Kasy kosztował udział w tym Konkursie???????

  • 2018-10-11 10:09:18

    gość: ~jeżyk

    Bravo Panie Burmistrzu , pan K. takich sukcesów nie miał

  • 2018-10-11 11:41:52

    gość: ~Grześ

    @~jeżyk
    Bo nie dbał o pokazówki i PR jak pan obecny Burmistrz. Ale dzięki poprzednikowi ja mam gdzie pracować, moje dzieci gdzie chodzić do przedszkola, a na weekend możemy pójść do kina lub na basen, A Ty dokąd pójdziesz??? a Twoje dzieci??? bo moje lada moment pójdą do zatłoczonej szkoły, bo mogły pójść do pięknej i nowej, tylko Pan mości obecny Burmistrz stwierdził że jest niepotrzebna, a gotowy projekt wsadził do szuflady. Nic nie zrobił, tylko się ładnie uśmiecha i mydli ludziom oczy, to umie najlepiej, nic innego mu nie wyszło.

  • 2018-10-11 12:14:15

    gość: ~jeżyk

    @~Grześ


    Wyluzuj chłopie , Pana Adam to człowiek oświecony , erudyta i społecznik a pan poprzedni to tylko "gospodarz"

  • 2018-10-11 13:31:36

    gość: ~oświecony

    @~jeżyk
    No oświecony 4 lampy przy wyjściu z Ratusza są !!!!
    A nasze dzieci gdzie mają się uczyć??????? W przepełnionej szkole na 2 zmiany??? Chyba po to żeby głupie były i dały się omamiać jego ładnymi słówkami i manipulować ładnie ubranymi w słowa bzdurami! Społecznik??????????Chłopie społecznik działą nie dla poklasku !!!!!i nigdzie o tym nie mówi!!!!

  • 2018-10-18 11:20:53

    gość: ~ara

    @~oświecony
    racja , tylko należy się zastanowić jak (,,jeszcze burmistrz'' bo mam nadzieję że nie długo) burmistrz Adam Ruciński ma rozumieć rodziców jak nie ma dzieci , on już szkołę skończył i nie jest młodzikiem bo mu blisko do pięćdziesiątki ,jego dzieci , ani dalej wnuki nie będą do szkoły ani przedszkola uczęszczały , czy placów zabaw potrzebowały , bo ich po prostu ( tych dzieci) nie ma , żyje tylko dla siebie i dba o swój własny sukces, ,,buduje swoja karierę '' za pieniądze Średzian i Ciechowian i Szczepanowian i wszystkich szanownych członków naszej Gminy .

  • 2018-10-14 21:53:25

    gość: ~ola

    @~jeżyk
    Oświecony , he he,tobie chłopie chyba w oczy zaświecił

  • 2018-11-10 01:23:24

    gość: ~ooo

    @~jeżyk
    erudyta? przede wszystkim egocentryk!!!

  • 2018-10-11 16:40:07

    gość: ~dno

    Brawo!
    Nasz burmistrz prawie najlepiej w Polsce wydaje pieniądze.
    Tylko co z tego jak są to pieniądze wyrzucone w błoto.
    Największy hit inwestycyjny sezonu to bazar dla handlarzy zieleniną !

  • 2018-10-11 18:52:19

    gość: ~Średzki obibok

    Gratulacje panie Burmistrzu dla pana i pana radnych. Warto inwestować w mniejsze projekty także. Ludzie widzą że nie tylko dla nich ale koło nich cos się dzieje.Nie potrzeba w Środzie kolejnego basenu czy kina bo to już jest. Wybudowane za poprzedniej kadencji z pieniędzy mieszkańców a nie przez byłego burmistrza. Hasło wybuduje szpital, wybuduje szkołe smieszne są....proszę wziać łopate i budować... A co do szkoły to popieram trzeba zadecydować o budowie i myślę ze pan to zrobi a inni niech się chwalą ze sami wybudują.

  • 2018-10-15 08:56:58

    gość: ~Kasia

    @~Średzki obibok
    A ten z czyich pieniędzy buduje?? Człowieku życzę Ci rozumu i to dużżżżoooo. Każdy Burmistrz buduje z pieniędzy naszych - podatników, tylko zależy jak je wydaje, a ten Burmistrz nie potrafi sobie nawet poradzić ze światłami czy rondem, a Ty mówisz o budowie szkoły??? żenada!

  • 2018-10-18 11:29:14

    gość: ~ara

    @~Średzki obibok
    A te mniejsze roboty , to które ,,, wygranitowany ''plac Wolności , zamknięte 2 ulice przejazdowe w Rynku , zlikwidowanie 1 miejsc parkingowych , przekierowanie całego ruchu na Daszyńskiego , Kolejową i inne zamieszkałe ulice, postawienie budki z piwem zasłaniającej piękny Ratusz na wprost Kościoła Św. Andrzeja i promowanie picia alkoholu publicznie , likwidacja transportu powiatowego celem wylansowania bardzo kosztownego transportu ,,autobusikami ''( szczególnie kursów do Wrocławia), ludzie nie mogą dojechać do szkoły , pracy ( Źródła , BŁONIE, ). Brak inwestycji w mieszkania komunalne, zero propozycji dla młodych a on chce inkubatory przedsiębiorczości robić .

  • 2018-10-18 17:19:43

    gość: ~mieszkaniec

    @~Średzki obibok
    Tylko poprzednik za nasze pieniądze wybudował basen, centrum sportu na które oprócz naszych drużyn grać przyjeżdżają kluby ekstraklasy, skanalizował Gminę. Obecny nawet za nasze pieniądze praktycznie nic nie wybudował ale za to zadłużenie Gminy wzrosło o ponad 100 procent

  • 2018-11-10 01:25:54

    gość: ~ola

    ostatnio dodany post

    @~Średzki obibok
    a to to chyba napisał sam lord lub jego ludzie

  • 2018-10-11 20:10:07

    gość: ~NIEEEEEEEEEEE

    3 X NIE
    Jeszcze tylko 10 dni tej pomyłki.
    Pa pa pa pa

  • 2018-10-11 20:19:36

    gość: ~Pawel

    Przw poprzednimi wyborami obiecywali monitoring na drogach wjazdowych do miasta , tymczasem tylko przed wjazdami postawili tablice ze miasto jeat monitorowane. I co panowie radni z Policji i burmisyltezu. 4 latka zlecialo a monitoringu nie ma .Teraz znowu slychac pieprzenie o gruszkach na wierzbie , trzeba poprostu zmienic tych z wyzszego rozwoju i dac szanse jakims swiezym kandydatom

  • 2018-10-14 21:57:13

    gość: ~mieszkaniec

    @~Pawel
    monitoring pilnuje doniczek na pl. Wolności, a świateł na ul.Wiejskiej jak nie było tak nie ma.Będzie za to kolejny truciciel na strefie,

  • 2018-11-10 01:21:21

    gość: ~zniesmaczony wyborami

    zielone busiki nieźle szarpnęły średzki budżet. Czy nas na to stać ?
    będą się martwić następcy .....