Express-Miejski.pl

Środa Śląska na II miejscu w Polsce

Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej, po odebraniu wyróżnienia w Katowicach fot.: Weronika Chrzanowska

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Burmistrz Adam Ruciński odebrał wyróżnienie dla Środy Śląskiej za zajęcie drugiego miejsca w rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów.

Burmistrz Adam Ruciński 3 października podczas Kongresu Samorządów w Katowicach odebrał wyróżnienie dla Środy Śląskiej za zajęcie drugiego miejsca w prestiżowym rankingu wydatków inwestycyjnych samorządów w latach 2015–2017.

Rankingi czasopisma samorządowego "Wspólnota" to zestawienia przygotowywane przez prof. Pawła Swianiewicza z Uniwersytetu Warszawskiego, oceniające samorządy na podstawie rozmaitych kryteriów. W najnowszym opracowaniu wzięto pod lupę dane z Głównego Urzędu Statystycznego dotyczące średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańca w 2017 roku. W kategorii miast powiatowych na drugim miejscu zestawienia znalazła się Środa Śląska. Średnie wydatki inwestycyjne per capita 2015–2017 w mieście wynoszą 1114,67 zł. Środa Śląska jest tym samym drugim miastem powiatowym w kraju i pierwszym w województwie, kolejne dolnośląskie miasto – Polkowice – zajęły 7 miejsce.

Dla Środy Śląskiej jest to jednocześnie bardzo duży awans, ponieważ w rankingu za lata 2013–2015 samorząd zajmował 21. miejsce. - Odbierałem tę nagrodę w Katowicach z ogromną radością, nawet wzruszeniem, ale także satysfakcją. Obiektywne, zewnętrzne rankingi, bazujące na twardych danych statystycznych to najlepsza ocena naszej wspólnej pracy podczas całej kadencji – podkreśla Adam Ruciński, burmistrz Środy Śląskiej.

Warto też dodać, iż w ogólnym rankingu "Sukces mijającej kadencji" Gmina Środa Śląska zajęła 9 miejsce wśród ponad 320 miast powiatowych w Polsce. W zestawieniu oceniono ogólny poziom rozwoju gospodarczego i społecznego za całą kadencję 2014 – 2018.

ogłoszenie UM

14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Środa Śląska na II miejscu w Polsce

    2018-10-11 07:36:35

    gość: ~Andrzej

    Po co rankingi?

    Wyscig szczuròw....

    Podatek wzrósł, zadłuzenie tez...a kto ootem utrzyma te projekty?

  • 2018-10-11 09:03:53

    gość: ~Czytaj dokładnie

    "dotyczące średnich wydatków inwestycyjnych na jednego mieszkańca w 2017 roku."

    Co oznacza że wydał całą kasę z naszych podatków- czyli budżetu gminy- i zadłużył ją na o kolejne 20 milionów. -
    Wydał wszysto co było w budżecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Nie robiąc żadnej inwestycji Dużej????
    Po co ? Dla rankingu? ???????????????????
    A gdzie szkoła ? A Gdzie Przedszkola ? A gdzie obietnice wyborcze??????????

  • 2018-10-11 10:08:33

    gość: ~czytam

    Polkowice Sroda Śląska
    Dochód 270 mln. 94 ml.

    Inwestycyny 130mln. 29,5

    Wydatki Gmyny Środa to 113,7 milionów

    Brakuje więc bo ----113,7-94= 19,7 milionów długu !

    Co oznacza że Prawie Wszystkie inwestycje Gminy poszły na kredyt! 20 baniek na kredyt!!!!
    A gdzie są te inwestycje???????????
    Rozsądek! Rozsądek!
    I jeszcze ciekawe ile Kasy kosztował udział w tym Konkursie???????

  • 2018-10-11 10:09:18

    gość: ~jeżyk

    Bravo Panie Burmistrzu , pan K. takich sukcesów nie miał

  • 2018-10-11 11:41:52

    gość: ~Grześ

    @~jeżyk
    Bo nie dbał o pokazówki i PR jak pan obecny Burmistrz. Ale dzięki poprzednikowi ja mam gdzie pracować, moje dzieci gdzie chodzić do przedszkola, a na weekend możemy pójść do kina lub na basen, A Ty dokąd pójdziesz??? a Twoje dzieci??? bo moje lada moment pójdą do zatłoczonej szkoły, bo mogły pójść do pięknej i nowej, tylko Pan mości obecny Burmistrz stwierdził że jest niepotrzebna, a gotowy projekt wsadził do szuflady. Nic nie zrobił, tylko się ładnie uśmiecha i mydli ludziom oczy, to umie najlepiej, nic innego mu nie wyszło.

  • 2018-10-11 12:14:15

    gość: ~jeżyk

    @~Grześ


    Wyluzuj chłopie , Pana Adam to człowiek oświecony , erudyta i społecznik a pan poprzedni to tylko "gospodarz"

  • 2018-10-11 13:31:36

    gość: ~oświecony

    @~jeżyk
    No oświecony 4 lampy przy wyjściu z Ratusza są !!!!
    A nasze dzieci gdzie mają się uczyć??????? W przepełnionej szkole na 2 zmiany??? Chyba po to żeby głupie były i dały się omamiać jego ładnymi słówkami i manipulować ładnie ubranymi w słowa bzdurami! Społecznik??????????Chłopie społecznik działą nie dla poklasku !!!!!i nigdzie o tym nie mówi!!!!

  • 2018-10-14 21:53:25

    gość: ~ola

    @~jeżyk
    Oświecony , he he,tobie chłopie chyba w oczy zaświecił

  • 2018-10-11 16:40:07

    gość: ~dno

    Brawo!
    Nasz burmistrz prawie najlepiej w Polsce wydaje pieniądze.
    Tylko co z tego jak są to pieniądze wyrzucone w błoto.
    Największy hit inwestycyjny sezonu to bazar dla handlarzy zieleniną !

  • 2018-10-11 18:52:19

    gość: ~Średzki obibok

    Gratulacje panie Burmistrzu dla pana i pana radnych. Warto inwestować w mniejsze projekty także. Ludzie widzą że nie tylko dla nich ale koło nich cos się dzieje.Nie potrzeba w Środzie kolejnego basenu czy kina bo to już jest. Wybudowane za poprzedniej kadencji z pieniędzy mieszkańców a nie przez byłego burmistrza. Hasło wybuduje szpital, wybuduje szkołe smieszne są....proszę wziać łopate i budować... A co do szkoły to popieram trzeba zadecydować o budowie i myślę ze pan to zrobi a inni niech się chwalą ze sami wybudują.

  • 2018-10-15 08:56:58

    gość: ~Kasia

    ostatnio dodany post

    @~Średzki obibok
    A ten z czyich pieniędzy buduje?? Człowieku życzę Ci rozumu i to dużżżżoooo. Każdy Burmistrz buduje z pieniędzy naszych - podatników, tylko zależy jak je wydaje, a ten Burmistrz nie potrafi sobie nawet poradzić ze światłami czy rondem, a Ty mówisz o budowie szkoły??? żenada!

  • 2018-10-11 20:10:07

    gość: ~NIEEEEEEEEEEE

    3 X NIE
    Jeszcze tylko 10 dni tej pomyłki.
    Pa pa pa pa

  • 2018-10-11 20:19:36

    gość: ~Pawel

    Przw poprzednimi wyborami obiecywali monitoring na drogach wjazdowych do miasta , tymczasem tylko przed wjazdami postawili tablice ze miasto jeat monitorowane. I co panowie radni z Policji i burmisyltezu. 4 latka zlecialo a monitoringu nie ma .Teraz znowu slychac pieprzenie o gruszkach na wierzbie , trzeba poprostu zmienic tych z wyzszego rozwoju i dac szanse jakims swiezym kandydatom