Express-Miejski.pl

Chełm: dzięki partnerstwu gminy z DSDiK powstanie obwodnica

Droga w Chełmie nie będzie przebudowana. Zostanie wybudowana obwodnica wsi fot.: akme

Po kilku latach rozmów droga w Chełmie nie będzie jednak przebudowana. Zostanie wybudowana nowa, która zostanie obwodnicą miejscowości.

Wielokrotnie pisaliśmy o sytuacji mieszkańców i utrudnieniach z przebudową drogi wojewódzkiej nr 345, która przebiega przez wieś. 

Na początku lipca gmina Malczyce i Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu podpisali porozumienie, w ramach którego opracowana została dokumentacja techniczna przebudowy drogi. W sierpniu w siedzibie DSDiK odbyła się narada, w której uczestniczył także wójt Piotr Frankowski. W trakcie spotkania omawiano dwa warianty inwestycji: przebudowę istniejącej już drogi z kostki lub budowy nowej, która byłaby obwodnicą.

Dziś już wiemy, że wybrano drugi wariant - obowdnicę. - Do 30 listopada ma powstać plan funkcjonalny i użytkowy, wtedy mają rozpocząć się prace związane z przetargiem. Jestem szczęśliwy, że moja 3-letnia praca przynosi pożądane efekty. To są prace, rozmowy i negocjacje, które trwały od momentu, kiedy zostałem wójtem. W pierwszej kolejności mówiliśmy o przebudowie tej drogi, ale niestety konserwator nałożył takie warunki, że mijało się to z celem. Jako gmina zawiązaliśmy partnerstwo z DSDiK i wspólnie zdecydowaliśmy o wybudowaniu obwodnicy, która całkowicie odciąży mieszkańców, a przy okazji powstanie tam kilka fragmentów dróg gminnych wyasfaltowanych. Myślę, że mieszkańcy na pewno na tym skorzystają - informuje wójt Piotr Frankowski.

Gmina Malczyce partycypuje w kosztach przygotowania projektu technicznego obwodnicy w połowie. Fundusze są już na to przeznaczone w budżecie. Natomiast koszty budowy nowej drogi w całości ponosi DSDIK.

anbo

23

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Chełm: dzięki partnerstwu gminy z DSDiK powstanie obwodnica

    2018-10-04 11:43:11

    gość: ~mieszkaniec

    bardzo dobra decyzja!

  • 2018-10-04 11:46:53

    gość: ~gosc

    ale tylko decyzja!!!!!! a co nam po decyzji???????????

    my chcemy drogi a nie decyzji!!!

  • 2018-10-04 11:46:05

    gość: ~maja

    Pan wójt myśli, a my wiemy, że obwodnicy też nie będzie.

    To są tylko plany, które powstaną, a i owszem, i na tym się skończy.

    Bo podstawowe pytanie brzmi - skąd wezmą pieniądze na taką inwestycję? Przy takim długu i deficycie? Przy takich karacj nałożonych na gminę? Pozyskać środki -dofinansowanie - TRZEBA UMIEĆ POZYSKAĆ I WYKORZYSTAĆ.
    A za obecnego wójta pieniądze pozyskano i oddawano, bo nie potrafili ich wykorzystać. A potem gmina jest niewiarygodna przy kolejnych wnioskach o dotacje.

    Podsumowując - kolejny chwyt przedwyborczy - Pan wójt prawdę pisze, że projekty zrobią, ale JUŻ NIE OBIECUJE ŻE WYBUDUJĄ I DO KIEDY.....tylko, że PODJĘLI SOBIE TAKĄ DECYZJĘ....... Czytajcie ze zrozumieniem

  • 2018-10-04 17:02:53

    gość: ~drogowiec

    I kolejny raz wójcina mami swoimi obietnicami potencjalnych wyborców. Już to obiecywał 4 lata temu i co i nic nawet nie ruszył z miejsca. A tak naprawdę to jak może gmina Malczyce budować obwodnicę dla dróg krajowych? Tylko idioci dadzą się na to nabrać!

  • 2018-10-04 18:22:13

    gość: ~Teraz

    A więc teraz wiemy za kogo Franek ma mieszkańców gminy...ale mimo to probuje..... Jak cała kadencję...

  • 2018-10-04 18:27:23

    gość: ~Fakt

    To fakt, jak on to chce zrobić z dsdik?????? Przecież to nierealne!!!!! Po co te kłamstwa????? To już nie jest śmieszne!

  • 2018-10-04 19:13:00

    gość: ~kontrkandydat

    A na swoim fejsie NASZ KIM promuje swojego kandydata na radnego z trójmiasta co ONI to razem zrobią jak ich wybierzemy na kolejne 5 lat nic nie robienia za 10 tyś zł miesięcznie

  • 2018-10-05 06:02:31

    gość: ~ZAWADKA

    @~kontrkandydat
    Z tego co mi wiadomo Pan Sołtys też tam był jako kandydat na radnego ON NAPEWNO zrobi.CIEKAWE ZA ILE.Mamy demokrację każdy może pisać co chce.Dziękuję.To mieszkańcy zdecydują kogo wybrać.

  • 2018-10-05 06:36:33

    gość: ~Wp

    A co ma sołtys do oglupiajacych informacji wójta???? NIC

    Więc przestańcie teraz robić spychologie bo inni nie mają z takim zachowaniem i zakłamaniem nic wspólnego.
    Odpowiedzialność za takie brednie jak w tym artykule ponosi wójt.

    ROZMAWIAMY O KONKRETACH - a tej obwodnicy nie zrobi się! po prostu nie da rady!

    Popytajcie ekspertów...zasiegnijcie informacji a nie tylko spory przedwyborcze róbcie.

  • 2018-10-04 21:41:46

    gość: ~Rychu

    Już nic ci nie pomoże ....

  • 2018-10-05 06:50:08

    gość: ~JA

    kandydat na Radnego L.F to jakas kpina! Facet bez niczego.... wystarczy popatrzec jak zarządza swoimi drużynami ktore trenuje..

  • 2018-10-05 07:52:39

    gość: ~Piłkarz

    @~JA
    Konkrety Panie on jest do trenowania nie zarządzania od tego są prezesi.Popacz w tabelę drużyn które prowadził i prowadzi proszę Pana.Najpierw klepaliscie go po plecach że jest super teraz jest BE bo zrezygnował bo NIC się nie działo organizacyjnie.Prawdę pisz NIE KŁAM.

  • 2018-10-05 07:59:19

    gość: ~haha

    @~Piłkarz
    haha dobre... klasa C to super liga!

  • 2018-10-05 10:17:14

    gość: ~Piłkarz

    @~haha
    O widzę że paskowi z Kwietna w natarciu.A wasz trener to jakie ma papiery na trenowanie,czy kolega mu podkłada.Współpraca.C-klasa żaden wstyd każdy tak zaczynał.A co ty chcesz od Pogoni.Pozdrawiamy

  • 2018-10-05 13:25:10

    gość: ~przypomnienie

    PRZYPOMINAM, że artykuł dotyczy obwodnicy w Chełmie!!! a nie na kogo mamy głosować!!! my już wiemy i znamy wasze zagrywki.
    Interesują nas konkrety, tak jak tu odnośnie obwodnicy - według mnie też nierealnej.
    pozdrawiam

  • 2018-10-05 20:12:12

    gość: ~ty

    @~JA a ja będę głosować na

  • 2018-10-05 08:15:36

    gość: ~plan

    Aaaaaaaaaaaaaa bo to ma być obwodnica dla tych ciężarówek, które lada moment będą przejeżdzać przez Chełm dzień i noc, bo przecież lada moment będzie przepychanie uchwały zatwierdzającej miejscowy plan dla złoża Chełm

  • 2018-10-05 08:24:39

    gość: ~do wójta

    @~plan To w końcu jest ten plan zagospodarowania przestrzennego dla gminy? Przecież wójt tak mocno krytykował poprzedników, że nie potrafili załatwić tak banalnej sprawy a sam nic nie zdziałał prze cały okres swojego nic nie robienia w gminie!

  • 2018-10-05 08:31:44

    gość: ~ahhh

    taaaaak taaaaak, plany plany plany - temat rzeka..................

  • 2018-10-05 18:34:30

    gość: ~BYŁ SOBIE PLAN

    @~do wójta
    Tak działał z planem, że pozbył się z urzędy dziewczyny co za to odpowiadała :) hehe.. smutne to trochę.

  • 2018-10-05 21:45:25

    gość: ~Bo

    ostatnio dodany post

    Bo tak to jest jak człowiek kieruje się msciwoscia a nie dobrem mieszkancow- kolejny raz pokazuje gdzie ma wyborców....jego wybór

  • 2018-10-05 08:30:15

    gość: ~mieszkancy

    znam temat i powiem tak - mieszkancy nie dajcie się, nikt nie chciałby mieszkać obok "kopalni" o czym doskonale wiemy, ale KASA robi swoje. sprawa jest do wygrania i do wycofania.
    Tylko zacznijcie działać, bo juz najwyższa pora. Jesteście naprawdę na wygranej pozycji!!!!!!!!!

  • 2018-10-05 10:10:54

    gość: ~większość

    to prawda - praktycznie cała wioska Chełm sprzeciwiała się od początku ustnie i pisemnie aby obok zabudowań eksploatować złoże, ale wójta to nie interesowało i nie interesuje.
    ta inwestycja jak i plan nie powinny mieć miejsca dla dobra wsi jak i gminy
    lista strat tak naprawdę znacznie przewyższa korzyści, które jest wójt w stanie wymienić
    powodzenia, tak jak wyżej napisano - tego bubla można się pozbyć i należy