Express-Miejski.pl

Malczyce z dotacją na dodatkowe zajęcia dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli

Zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał gminie Malczyce dofinansowanie w wysokości ponad 402 tys. złotych.  

Projekt pn. „Nauka inwestycją w Twoją przyszłość w Gminie Malczyce” będzie realizowany w ramach działania 10.2 "Zapewnienie równego dostępu do wysokiej jakości edukacji podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej w szkole podstawowej w Malczycach w roku szkolnym 2018/2019".

Pozyskane środki przeznaczone zostaną m.in. na przeprowadzenie zajęć dydaktyczno-wyrównawczych rozwijających kompetencje kluczowe uczniów, w tym zajęcia metodą eksperymentu, zajęcia TIK, zajęcia specjalistyczne, doradztwo edukacyjno-zawodowe, a także szkolenia dla nauczycieli. Co również bardzo ważne szkoła zostanie wyposażona w sprzęt niezbędny do prowadzenia nowoczesnych, innowacyjnych zajęć, doposażone zostaną pracownie przedmiotowe m.in. w komputery, urządzenie wielofunkcyjne, tablicę interaktywną i projektor, słowniki, książki, przewodniki, gry edukacyjne, aparat fotograficzny, globusy, sprzęt do pracowni przyrodniczej jak lornetka, mikroskop, termometry, barometr, wiatromierz itp.

W projekcie weźmie udział 328 uczniów w wieku 6-15 lat z klas I-VIII oraz 47 nauczycieli.

Beneficjantem projektu jest gmina Malczyce, która znalazła się wśród 6 zgłoszonych projektów z Obszaru Interwencji Równiny Wrocławskiej.

Pozyskana kwota dofinansowania pozwoli na:

  • stworzenie w szkole warunków do nauczania eksperymentalnego,
  • wesprze w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,
  • zapewni doradztwo i opiekę psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów,
  • pozwoli na rozszerzanie oferty szkół o zagadnienia związane z poradnictwem
    i doradztwem edukacyjno-zawodowym,
  • umożliwi szkolenia, doradztwo oraz inne formy podwyższania kwalifikacji dla nauczycieli i pracowników pedagogicznych,
  • wesprze w nauce języków obcych, przedmiotach matematyczno-przyrodniczych.

W najbliższym czasie zostanie podpisana umowa o dofinansowanie i projekt będzie mógł w pełni ruszyć w naszej placówce oświatowej.

GM

30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Malczyce z dotacją na dodatkowe zajęcia dla uczniów i szkolenia dla nauczycieli

    2018-10-04 16:33:41

    gość: ~Misia

    Dobry chwyt wójcia przedwyborczy!!Cud w Malczycach już jeden był.

  • 2018-10-04 17:06:39

    gość: ~belfer

    To może z tego nauczycielom wójt będzie wypłacał pobory na czas, bo w kasie gminy pusto jak na nieszporach w kościele!

  • 2018-10-04 17:33:14

    gość: ~gwiazdeczka

    czy Wy czytać nie potraficie ? Przecież wyraźnienie jest napisane ze dostali dofinansowanie!!!!zazdrościcie , że wójt potrafi załatwić dotacje ? BRAWO PANIE WÓJCIE

  • 2018-10-04 18:13:41

    gość: ~Z Malczyc

    @~gwiazdeczka
    Niech gwiazdeczka tak nie świeci, bo jeszcze umowa nie podpisana. A wójt tylko ostatnio oddaje dotacje, a nie bierze. Patrz - żłobek

  • 2018-10-04 18:35:28

    gość: ~Mona

    To jest taka przynęta dla tępych nauczycieli co by się cieszyli że mają coś dla siebie.

    Wójt zapomniał tylko o jednym najważniejszym, a mianowicie:

    Mamy cudownych mądrych nauczycieli, których karmienie ochlapami nie zbije ich z tropu.

    PS. Wypłaty nauczycielom się należą jak psu Buda! Więc do roboty!

  • 2018-10-04 18:34:03

    gość: ~antek

    Ogromnie się cieszę, że gmina Malczyce, jak się okazuje(źródło: express-średzki), jest jedną z najbardziej kreatywnych, pełną inwestycji i ukulturalnionych gmin w RP. Wręcz z prędkością światła pojawiają się tu newsy o kolejnych przedsięwzięciach. Myślę, że najbliższe dwa tygodnie będą istnym wysypem inwestycyjnych informacji. Ciekaw też jestem, jaki news będzie przysłowiową wisienką na torcie:)

  • 2018-10-05 06:57:43

    gość: ~Adam

    @~antek
    Sprzedanie portu w przeddzień wejścia programu Odra dowodzi,że PO sprzedawać będzie do ostatniej kropli krwi .

  • 2018-10-05 13:15:47

    gość: ~antek

    @~Adam
    Port, pomijam wysokość transakcji, odkąd Malczyce Malczycami, był dobrem narodowym. Dzięki położeniu osada nad Odrą zyskiwała na znaczeniu w skali Europy i świata ( składy solne, trakt węglowy, przywiezienie unikatowej świątyni Wang). Tym bardziej obecnie, w ujęciu polityki Małych Ojczyzn za żadne skarby nie należało go sprzedawać, co najwyżej oddać w dzierżawę.

  • 2018-10-04 18:51:42

    gość: ~Wyborca

    A czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego dziś na nadaniu imienia szkole nie było uczniów w szkole? Dzieci miały dziś dzień wolny. Więc pytam czyje to święto było? Co to ma być? Nadanie imienia komu? Tylko po to żeby wójt (obcy) który nawet dzieci swoich nie posłał do tej szkoły mógł wstęgi przeciąć? Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.

  • 2018-10-04 19:16:54

    gość: ~antek

    @~Wyborca
    Bez wątpienia było to święto lokalnych notabli. Nadanie imienia szkole miało wymiar mało pedagogiczny, bardziej polityczny. Jak historia dowodzi, malczycka szkoła nie ma szczęścia do patronów. Poprzedni, na fali przemian ustrojowych, w świetle najnowszej historii, okazał się zwykłym pijakiem i awanturnikiem, a nie wybitnym generałem i człowiekiem, który się kulom nie kłaniał. Poza tym obwołanie patronem Świerczewskiego, którego śmierć była niby przyczyną Akcji Wisła, w szkole, gdzie jednak kilkudziesięciu uczniów było potomkami wysiedlonych w ramach tej akcji, uważam za duży zgrzyt, ale kto tam w PRL-u się tym przejmował? Zastanawiam się też, czy, obecnie, postawienie na lokalną historię i Skarb Średzki jest właściwym kierunkiem? Jakie wartości wyciągnie młodzież z przypadkowo zastawionego nieopodal Malczyc przez cesarza Niemiec posagu swej żony? Czy nie lepiej było postawić np. na Piastów Śląskich lub Księgę Henrykowską?

  • 2018-10-04 19:17:54

    gość: ~nikus

    @~Wyborca przecież jego dzieci ani sie nie uczą, ani nie korzystają ze służby zdrowia ani nie chodzą do kościoła i nie wiążą żadnych perspektyw z ta miejscowością. Tylko tatuś jeszcze przez chwilę korzysta z matactw i gaży gminy. Za chwilę zniknie pozostawiając gigantyczne długi i tyle po nim zostanie

  • 2018-10-04 19:24:43

    gość: ~obecny

    A już szczytem chamstwa i buractwa była wypowiedź starosty Burdzego w swojej agitacji mówiąc o walce o tron a ani słowa o uroczystości na jaką został zaproszony. Przybył jak zwykle bez niczego, ani listu ani upominku ale jak zwykle ze swoją butą. Jeszcze kilka chwil a wyborcy go odszczelą razem z włodarzem z Malczyc

  • 2018-10-04 20:44:00

    gość: ~Mieszkanka

    @~Wyborca

    A to Wójt zabronił dzieciom do szkoły przychodzić????????
    Za to chyba jest odpowiedzialna dyrektorka!!!!!!!

  • 2018-10-04 21:24:09

    gość: ~uczeń

    To w ogóle chyba pierwsze pieniądze na szkołę z dotacji za tego wójta. Fakt, że duże. Ciekawe jak je wydadzą? Bo pisać to jedno, ale odpowiednio wykorzystać to drugie. A pustki na koncie gminy takie, że aż strach pomyśleć co będzie za miesiąc czy dwa. Ale o to to już niech się inni martwią, bo czas Franka minął, mam nadzieję, że bezpowrotnie.

  • 2018-10-04 21:36:46

    gość: ~wzorowy uczeń

    @~uczeń
    Też mnie oburza, że ważni ludzie z Wrocławia, Środy przyjechali tutaj i brylowali, mało tego niektórzy zostali obwołani przyjaciółmi szkoły!!!! Ze względu na RODO nie wymienię, ale to jawny skandal. Zapomina się o miejscowych ludziach, którzy zawsze od lat wspomagali szkołę i dzieci, ale oni się nie fotografują, nie krzyczą, nie afiszują. Jak trzeba to po prostu pomagają, działają. Niektórzy z dzisiejszych ,,dobrodziejów" w ogóle po raz pierwszy widzieli na oczy tę szkołę, a dostali podziękowania. Gdzie byli ci, którym się to należało? Gdzie wreszcie były dzieci, bo ta garstka, to chyba tylko ułamek tych dzieci, które się tam uczą? Ktoś chyba zapomniał, że to dzieci, rodzice i nauczyciele mieli dziś swoje święto. Dlaczego więc na pierwszym planie byli wójtowie, marszałkowie, starostowie i wreszcie jakieś szemrane towarzystwo, które w poprzedniej kampanii wspierało wójta, a obecnie dostają od niego pieniądze. LUDU MALCZYC, zacznij się wreszcie interesować, co robi Twój wójt, jak wydaje pieniądze i jak Ciebie, LUDU MALCZYC traktuje. Naprawdę zasługujesz na normalnego wójta!

  • 2018-10-04 22:16:42

    gość: ~Malutka

    Ale wy ludzie jesteście nudni. Tylko potraficie krytykować. Powinniście się cieszyć ze gmina dostaje pieniądze bo to dla dobra naszego społeczeństwa. Niestety opozycja pana wójta nie może sobie poradzić z sukcesem Wójta. Wiec jak to oni potrafią będę wstawiać komentarze. Do ile dociągnięcie do 100 ? Naprawdę nudno już Was czytać dajcie sonie spokój tylko potraficie obrażać. A i jaki macie patent na te plusy i minusy ? Przecież to widać ze te komentarze pisze raptem 3-4 osoby. A czyta jeszcze mniej. Życzę dobre nocy

  • 2018-10-05 08:04:00

    gość: ~trol

    Nieprzemyślana, tak ważna uroczystość szkolna. Skąd pomysł na tego rodzaju imprezę wziął wójt wspólnie z dyrektorem szkoły? Brak wyeksponowania nadania sztandaru, kameralne przed czasowe przecinanie wstęgi powitanie nieobecnych gości, brak emerytowanych nauczycieli i osób które od lat wspierają i pomagają szkole a przede wszystkim brak uczniów na historycznej uroczystości szkolnej - czas najwyższy zmienić włodarzy szkoły i gminy.

  • 2018-10-05 08:07:43

    gość: ~włodarze

    Pani dyrektor i cała kadra stanowi cudowną grupę z wielkim potencjałem, szkoda tylko że są zależni od gminy, w której pieniądze na lewo i prawo idą w innym kierunku.

  • 2018-10-05 08:52:39

    gość: ~Radek

    @~włodarze
    wójt ma wszystkich ...wiecie gdzie,robi w zasadzie cały czas kampanię marketingowa,żeby się wszędzie pokazać i wygrać wybory,mam nadzieje drodzy mieszkańcy,że będziecie patrzeć na to,jakim on jest człowiekiem,a nie,jak ładnie potrafi się zareklamować

  • 2018-10-05 09:06:18

    gość: ~Agisia

    Właśnie gdzie były dzieci wszystkie!!!Impreza tylko dla wybranych,jakaś dziwna rotacja...jak to rozumieć inne dzieci były niewyjściowe czy co nierozumiem wstyd!

  • 2018-10-05 09:17:35

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Agisia
    szkoda,ze mieszkańcy tak mało uczestniczyli w sesjach i zebraniach z wójtem,tam widać jakim on jest człowiekiem,ma ludzi w nosie liczy się tylko własny interes,dlatego,że należy do Platformy od PO dostał przed wyborami trochę pieniędzy na dofinansowania

  • 2018-10-05 10:05:34

    gość: ~mp3

    ale już na dniach musi ukazać się na bipie i byc ogólnodostępne nagranie z ostatniej sesji więc mieszkańcy będą mogli chociaż posłuchać co tam sie dzieje i na ile franek jest kompetentną osobą na to stanowisko i jako reprezentant gminy

  • 2018-10-05 14:41:13

    gość: ~Robert

    Dzień dobry, mógłby ktoś podać komórkę organizacyjną w Gminie, która jest odpowiedzialna za prowadzenie projektu? Lub osobę. Mam pytanie odnośnie projektu. Dziękuję serdecznie.

  • 2018-10-05 21:53:04

    gość: ~Tel

    Zadzwoń na główny telefon a pani sekretarka powinna połączyć cię z odpowiednią osoba

  • 2018-10-05 22:20:50

    gość: ~oburzony

    Afera jakiej jeszcze w nie było. Komitet naszego włodarza bezprawnie wykorzystuje w ramach swojej kampanii wyborczej herb gminy Malczyce. Jest to niezgodne z zaleceniami komisarza wyborczego i ordynacji wyborczej. Natychmiast wszystkie pozostałe KWW powinny wnieść protest do Komisarza o nielegalne i niezgodne z prawem wyborczym korzystanie z insygnia gminy Malczyce. Powinno się natychmiast pozdejmować wszystkie plakaty i ulotki na których nielegalnie wykorzystywany jest herb gminy Malczyce.

  • 2018-10-06 08:25:40

    gość: ~abc

    @~oburzony ciekawe czy komitety pociągną temat i złożą skargę do komisarza. Mam nadzieję, że się wesprą we wspólnym działaniu na rzecz wójta który przez 4 lata niewiele się nauczył.

  • 2018-10-07 21:25:11

    gość: ~inka

    @~oburzony
    i to należy szybko zrobić!

  • 2018-10-06 19:56:45

    gość: ~polska

    ja tez mam taką nadzieję, nie może być wciaz cisza o lamaniu prawa przez obecnego wojta.
    chcemy wyjasnienia sytuacji. niech nie prezentuje sie z herbem gminy, z ktorym mieszkancy sie tez reprezentuja, ale juz niekoniecznie z wojtem!!!

  • 2018-10-08 15:17:54

    gość: ~Ewa

    @~polska
    Co to jest lamaniu?

  • 2018-10-11 09:56:26

    gość: ~arwena

    ostatnio dodany post

    po sprzedaży portu został juz wójtowi do sprzedania tylko ośrodek zdrowia i ostro się za to wziął zatrudniając za przeproszeniem niedouczonego młodego człowieka który następnie zatrudnił szybko małżonkę , tatusia i mamusię w ośrodku . kolejny szybki krok to wypowiedzenie w narodowym funduszu umowy o rehabilitację po co w malczycach jak można jechać do jaśkowic ? myślę ze to pierwszy krok do sprzedaży przychodni dziwi mnie tylko ,ze mieszkańcy tego nie widzą ale mam nadzieję ze przy urnie wyborczej wystawią wójtowi rachunek za 4 lata działalności