Express-Miejski.pl

Nie ma komendy, nie ma szpitala

Komenda Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej fot.: anbo

Od kilku lat mówi się o planach policji względem budowy nowej komendy. Burmistrz przeznaczył na ten cel nawet działkę. Tematu szpitala unika jednak jak ognia.

Obiekt, w którym obecnie mieści się komenda, wymaga wielu remontów. Mimo licznych prac naprawczych budynek wciąż nie spełnia potrzeb jednostki. W 2015 roku podjęte zostały rozmowy ws. budowy nowego obiektu dostosowanego do potrzeb policji.

Ówczesny komendant Dariusz Łopuszyński rozmawiał z burmistrzem Adamem Rucińskim o pozyskaniu działki pod budowę nowej siedziby średzkich funkcjonariuszy. Najbardziej dogodną lokalizacją miała być działka przy ulicy Mostowej, przy czym była ona własnością prywatną.

- Samorząd dysponował pięknym terenem przy ulicy Strzeleckiej, tuż za pogotowiem. Z uwagi na potrzeby policji doprowadzono zatem do zamiany tych dwóch nieruchomości - komentuje Bogusław Krasucki, kandydat na burmistrza Środy Śląskiej.

W 2016 roku rozpoczęto prace związane z uregulowaniem kwestii własnościowych, wydzielenia nieruchomości oraz ujęcia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. W ramach porozumienia z policją po przeniesieniu jednostki na Mostową, stary budynek przy ulicy św. Andrzeja miał trafić w ręce gminy. Mówiło się wówczas, że powstaną tam biura lub mieszkania komunalne, z dopuszczeniem mieszkań socjalnych. Od tego czasu minęły dwa lata i już wiadomo, że z budowy nowoczesnej komendy nici. Lista zadań inwestycyjnych ministerstwa zaplanowanych do 2020 roku nie przewiduje budowy nowego obiektu w Środzie Śląskiej.

- A skoro nie ma budowy, a nawet projektu, transakcję należałoby uznać za nieważną i w trybie pilnym podjąć stosowne kroki w tym zakresie. Tymczasem lokalna władza udaje, że nic się nie dzieje. Straciliśmy tym samym wartościową nieruchomość przy Kajakach na rzecz drugorzędnej na Mostowej. Nowej komendy też nie ma. Można z przekąsem stwierdzić, że gmina zrobiła „interes życia” i żadnych działań naprawczych ze strony urzędu, a konkretnie burmistrza, nie widać. Dla mnie to wyraz niegospodarności – dodaje Bogusław Krasucki.

W ocenie byłego burmistrza z racji niedotrzymania warunków porozumienia należałoby doprowadzić najpierw do unieważnienia porozumienia z policją, a następnie do odzyskania nieruchomości przy Strzeleckiej. - Zależy mi na tej działce z bardzo konkretnego powodu. To doskonałe miejsce na wybudowanie nowego szpitala z dwoma lub trzema oddziałami. W sąsiedztwie jest pogotowie oraz inne punkty medyczne. Na taką inwestycję czekają mieszkańcy. Oczywiście za chwilę pojawią się głosy, że służba zdrowia to zadanie powiatu. Nie proszę Państwa, to nasze – wszystkich – zadanie. Powiatu nie stać na takie przedsięwzięcie. Środę Śląską, przy współpracy i z powiatem, i z gminami, tak. Tylko trzeba mieć odwagę i determinację w realizację tego zadania, a dla mnie – obok budowy nowej szkoły i mieszkań – to priorytet w nadchodzącej kadencji. W mieście powinien być szpital. Przede wszystkim z uwagi na dobro mieszkańców – stwierdza Bogusław Krasucki.

Zarzuca również Adamowi Rucińskiemu bierność w dążeniu do rozwiązania problemu, wykazując, że bez zawahania przystąpił on do rozmów na temat budowy nowej komendy, która również nie powinna leżeć w gestii gminy, prędzej powiatu, czy województwa, a sprawę tak ważną dla mieszkańców, jak ochrona zdrowia i życia zbagatelizował, przerzucając odpowiedzialność na innych. - Gminy ościenne, biedniejsze, mają własne ośrodki zdrowia. Gmina Środa Śląska bazuje na ośrodkach prywatnych. Podkreślam, że budżet mamy ogromny. Stać nas na to, aby zapewnić mieszkańcom ochronę zdrowia i życia. To nasz obowiązek – dodaje.

Bogusław Krasucki dodaje również, że w całym przedsięwzięciu związanym z budową nowego szpitala liderem, koordynatorem powinno być starostwo powiatowe. - Ale wiadomo, że powiat też nie ma na realizację tego zadania pieniędzy. My za to mamy. Środa Śląska powinna być głównym partnerem w tym projekcie i mieć swoje udziały w podmiocie prowadzącym placówkę. To wszystko jest możliwe do zrealizowania, tylko trzeba mieć determinację i czuć potrzeby mieszkańców. I oczywiście rozmawiać z innymi na zasadzie partnerstwa, a nie traktować ich z góry. Należy też pamiętać, że to mieszkaniec jest najważniejszy, a nie własna, wydumana ambicja – dodaje.

Były burmistrz zwraca uwagę, że sprawą drugorzędną, ale równie ważną, jest zachowanie wysokiej rangi miasta, a przez to gminy i powiatu na tle innych samorządów. - A ta, niestety, w ostatnich czterech latach, według mnie, mocno podupadła. Zamknięto szpital, nie mamy nowej, nowoczesnej szkoły, w żłobkach nie ma miejsca, baza sportowa nie jest rozwijana, projekt mieszkań socjalnych umarł śmiercią naturalną na połowie pierwszego z dwóch etapów. Zamiast iść wielotorowo, burmistrz skupia się na komunikacji miejskiej, która owszem, jest ważna, ale nie ona jedyna. Przykre to, ale prawdziwe - podkreśla.

Sfinansowane z KWW Bogusława Krasuckiego

88

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nie ma komendy, nie ma szpitala

    2018-09-20 12:30:08

    gość: ~Mieszkaniec Środy Śląskiej

    Panie Adamie dziękujemy Panu koniec tego Bogus wracaj

  • 2018-09-20 12:44:17

    gość: ~Gość

    Po co nowa komenda? Komisariat średzki niczym nie odbiega od 13 posterunku a sposób załatwiania spraw to świetny temat na film dla Bareji Komedia wszechczasów a momentami tragikomedia !!!

  • 2018-09-20 13:03:46

    gość: ~mieszkaniec

    @~Gość
    Poczytaj że zrozumieniem. Tu nie chodzi o komendę a o szpital, jedna z najważniejszych spraw dla ludzi naszego powiatu. Panie Bogdanie pokazał pan kiedyś swoją odwagę w decyzjach i mam nadzieję że tym razem pan nie zawiedzie. Kibicuję Panu.

  • 2018-09-21 13:05:10

    gość: ~Jola

    A kto pozwolił sprzedć szpital? i za czyjej kadencji to było?

  • 2018-09-23 17:01:38

    gość: ~Podatnik

    @~mieszkaniec
    Pokazał a jakże razem z powiatem sprzedał szpital żeby teraz miał co obiecać przed wyborami "wybuduje nowy" tamten był wystarczający

  • 2018-10-18 21:31:06

    gość: ~ara

    ostatnio dodany post

    @~Podatnik
    szpital sprzedał Burdzy jako starosta i wcale się nie wstydzi ze mieszkańcy krążą po całym Dolnym Śląsku w poszukiwaniu miejsc w szpitalach , a kobiety rodzą w przypadkowych porodówkach ( gdzie zdążą dojechać ) lub załatwia miejsce .Dalej startuje na radnego do Powiatu . Szok , człowiek bez kręgosłupa , a obecne Burmistrz jak przejdzie to czeka nas nie szpital tylko inkubator przedsiębiorczości bez przedsiębiorców za kilka milionów na kredyt .

  • 2018-09-20 13:25:07

    gość: ~Średzianin

    Odwaga w podejmowaniu inicjatyw. To cechuje Pana Krasuckiego!wkońcu ktoś podjął inicjatywę związaną z budową nowego szpitala!

  • 2018-09-20 13:27:35

    gość: ~Pacjent

    Panie Ruciński, niech Pan się uczy od Pana Bogusława!!!

  • 2018-09-20 13:42:57

    gość: ~słaby uczeń

    @~Pacjent Uczył się tyle lat i niczego się nie nauczył, to już się nie nauczy. Lepiej, żeby nie startował w tych wyborach, to zaoszczędzimy pieniądze na drugą turę. Pan Bogdan powinien być wybrany w pierwszej turze. Nam mieszkańcom należy się więcej niż mamy teraz. W niczym nie jesteśmy gorsi od mieszkańców gminy Miękinia czy bardziej rozwiniętych miast i gmin.

  • 2018-09-20 13:55:55

    gość: ~zibi

    Zmarnowane 4 lata Pana Adama ....Adam zafundowałeś nam spalarnie paliwa lotniczego oraz o mały włos na coli sortownie śmieci z kapitałem firmy 5000zl Bogus masz mój głos zawsze na ciebie głosowałem

  • 2018-09-20 22:40:12

    gość: ~Kasia

    A sortownie śmieci w Krynicznie to kto mam zafundował? Przypominam tym co juz zapomnieli -poprzedni burmistrz. Zapraszam rano po poludniu czy wieczorkiem. Śmierdzi praktycznie non stop.

  • 2018-09-20 22:56:22

    gość: ~Poinformowany

    @~Kasia
    Proszę sprawdzić kto sprzedał działkę pod sortownię, warto to ujrzeć. A na terenie sortowni w rej kadencji raczej przybyła tam jeszcze jedna firma. Do tego kurniki. I na końcu śmietnisko przy drodze na rakoszyce no to pytam gdzie przez 4 lata byl obecny burmistrz?

  • 2018-09-23 17:05:15

    gość: ~Podatnik

    @~Kasia
    Oni zachwycają sie panem Krasuckim a nie widzą albo nie chcą widzieć pewnych złych decyzji popełnionych przez tamte kadencje.

  • 2018-09-20 14:24:22

    gość: ~HH

    Bogdan nie ośmieszaj się przez lata tez nic nie robiłeś ani w kwestii szpitala ani nowego budynku dla policji. Teraz ci się nagle ciśnie na usta szpital jako kiełbasa wyborcza. Zapodajesz zgrzybialym ramolem. Burmistrzem i tak nie będziesz a i ta twoja grupewnić wzajemnej adoracji tez się przegonić.

  • 2018-09-20 14:39:11

    gość: ~Zbigniew

    @~HH
    Z naciskiem na grupę wzajemnej adoracji...wszyscy już byli przy władzy i nie mogą przeżyć, że zostali odsunięci na 4 lata, łącznie z księdzem, wiadomo którym. Nie chcę ich już, niech sobie żyją na emeryturach i dają szansę młodym.

  • 2018-09-20 15:53:51

    gość: ~obserwator

    Sam sprzedał szpital razem ze starostą a teraz mydli na oczy co on nie zrobi, byłeś chłopie 14 lat trzeba było działać a nie co piątek imprezki za Gminne pieniądze na rampie koło targu. Dziwię się tylko księdzu z białej fury proponował bym żeby on zgłosił się do objęcia fotela Burmistrza tyle ma dopowiedzenia na obecnego. Dziwić się ze ludzie odeszli z kościoła jak oni sami sieją obłudę i kłamstwa.

  • 2018-09-20 16:34:58

    gość: ~Maria

    @~obserwator
    Niech powie dlaczego szpital zlikwidowano i o Pani dyrektor szpitala...

  • 2018-09-21 22:54:06

    gość: ~Racja

    Dokładnie tak! Ksiądz z białej fury ostatnio prowadził agitacje w szkole podczas zebrania rodziców. Czy to szkoła katolicka?Jakim prawem zabiera głos? Wstyd. Bogu co boskie, cesarzowi co ludzkie. Ksiądz z białej fury pomieszał pojęcia. A powołanie to on ma - do bywania w casinach Monte Carlo-o czym tak lubi opowiadać dzieciom w szkole.

  • 2018-09-23 17:11:49

    gość: ~Obiektywny

    @~obserwator
    Popieram . Trzeba było szpital sprzedać żeby teraz program wyborczy czymś wypełnić. A co do nowej komendy to po co ona komu złe warunki do czego - niech zobaczą w jakich warunkach są leczeni chorzy ludzie w Wołowski Szpitalu i nie narzekają.

  • 2018-09-26 19:31:33

    gość: ~mieszkaniec

    @~HH
    Każdy lepszy od Rucińskiego

  • 2018-09-20 15:37:16

    gość: ~olo

    A może pan Boguś wypowię się na temat Ochotniczych straży pożarnych bo jakoś dziwnie jak zwykle omija ten temat jak ognia , jak dobrze pamiętam za czasów pana Bogusia , były to jakieś śmieszne kwoty chyba ok 2000 zł na rok TAK NA ROK dla każdej OSP , Wszyscy którzy interesują się OSP z terenu naszej gminy wiedzą doskonale jak wyglądało błaganie o dodatkowe pieniądze i jaka była reakcja byłego burmistrza Nie zapominajmy że policja łaskawie dojedzie na wypadek to właśnie OSP jest tam jako pierwsza i jak mnie pamięć nie myli tylko tyle mogli zrobić ... dojechać pierwsi ... bo sprzętu było jak na lekarstwo ... jechali starymi autami często z marnymi hamulcami ... i o ile w ogóle udało im się odpalić stare zdezelowane wozy .... Obecnie jest już calkiem inaczej Zobaczmy na OSP Bukówek piękne Nowe IVECO , OSP Brodno porządny i pewny Mercedes OSP Cesarzowice podobno już niedługo też coś będą mieli nowego ... OSP Rakoszyce tak to pana ostatni gest w strone OSP naszej gminy dziwne tylko że tak się złożyło że zaraz przed wyborami ( ciekawe dla czego )

  • 2018-09-20 15:43:07

    gość: ~Marek

    @~olo
    Podobno dla OSP tłumica wystarczy by ugasić trawę na rowie . Buahahhahah

  • 2018-09-20 15:37:30

    gość: ~olo

    A może pan Boguś wypowię się na temat Ochotniczych straży pożarnych bo jakoś dziwnie jak zwykle omija ten temat jak ognia , jak dobrze pamiętam za czasów pana Bogusia , były to jakieś śmieszne kwoty chyba ok 2000 zł na rok TAK NA ROK dla każdej OSP , Wszyscy którzy interesują się OSP z terenu naszej gminy wiedzą doskonale jak wyglądało błaganie o dodatkowe pieniądze i jaka była reakcja byłego burmistrza Nie zapominajmy że policja łaskawie dojedzie na wypadek to właśnie OSP jest tam jako pierwsza i jak mnie pamięć nie myli tylko tyle mogli zrobić ... dojechać pierwsi ... bo sprzętu było jak na lekarstwo ... jechali starymi autami często z marnymi hamulcami ... i o ile w ogóle udało im się odpalić stare zdezelowane wozy .... Obecnie jest już calkiem inaczej Zobaczmy na OSP Bukówek piękne Nowe IVECO , OSP Brodno porządny i pewny Mercedes OSP Cesarzowice podobno już niedługo też coś będą mieli nowego ... OSP Rakoszyce tak to pana ostatni gest w strone OSP naszej gminy dziwne tylko że tak się złożyło że zaraz przed wyborami ( ciekawe dla czego )

  • 2018-09-20 15:49:24

    gość: ~ktos

    @~olo
    Szkoda że nie dodałeś że za te 2000 zł OSP musiała kupić sprzęt , umundurowanie i wszystko co jest im potrzebne i że buty kosztują 800 zł a mundur 2500 czyli ubranie 1 druha to koszt prawie 2 letniego dofinansowania z gminy , oczywiście w tamtych czasach

  • 2018-09-20 16:08:04

    gość: ~Brodno

    W Brodnie w remizie nie było nic tylko ta toyota która jest wypominana do tej pory. Mieszkam od niedawna w Brodnie i widzę jak Osp pchnie się do przodu widać po sprzęcie jak byłem ostatnio w remizie bo była otwarta to wszystko prawie nowy sprzęt. Chłopaki próbują wszędzie gdzie się da żeby uzupełnić braki.Dlatego piszę oficjalnie ze jestem mieszkańcem Brodna nie wstydzę się tego ze będą zaraz jakieś komentarze głupie. Wielki szacunek dla Sołectwa i OSP Brodno

  • 2018-09-21 21:40:49

    gość: ~też strażak

    @~Brodno
    Trochę w tym prawdy ale prosił bym też o bardziej sprawiedliwą ocenę. Dziwi mnie że zwolennicy obecnego Burmistrza ta szybko zapomnieli jak wyglądała remiza OSP Rakoszyce [samochód stał w magazynie po nawozie z dziurawym dachem] dzisiaj może za mała ale nowa, remiza OSP Brodno tylko garaż bez części socjalnej[ dzisiaj nowa świetlica strażacka z zapleczem]. Pierwsze fabrycznie nowe samochody strażackie w gminie to trzy lekkie kupione dla Brodna, Cesarzowic i Rakoszyc przez Krasuckiego [Takie były rekomendacje byłego Komendanta Powiatowego PSP i oczekiwania strażaków]. Sa niezastąpione przy mniejszych pożarach i innych zdarzeniach gdzie nie zawsze jest kierowca z uprawnieniami na ciężarowe. Niewielka dotacja z Gminy służyła OSP przy zakupach sprzętu i mundurów jako udział własny [dotacje stanowiły do 80% ceny-niestety praktycznie ich już nie ma]. Oczywiście dzisiaj na zakupy środki są większe ale to nie znaczy że lepiej przez Gminę wydawane [ np. dwuosobowa łódka 'wędkarska' dla OSP]

  • 2018-09-20 15:45:27

    gość: ~Kubas

    Boguś mówi bankowy.

  • 2018-09-20 16:01:12

    gość: ~Uu

    Ooo trole wyskoczył tak jak sztuczne konta na fejsie.

  • 2018-09-20 16:13:15

    gość: ~ktos

    @~Uu
    Trole to OSP tam mamy to rozumieć ?

  • 2018-09-20 16:07:31

    gość: ~Ja

    A niedługo powstanie zoo w Środzie i też będzie git.

  • 2018-09-20 22:00:20

    gość: ~Tomek

    @~Ja
    Jak rucinski zostanie to rolanda z rynku wypierdzieli i swoje popiersie wstawi, bedziemy o 12 oredzia sluchac. Zamiast trolowac krasuckiego opowiedzcie czym to rucinski sie zasluzyl gminie? Protestami mieszkancow, trzecim zastepcą w jednej kadencji, grzybem w mieszkaniach socjalnych,czy tym ze deklarowal jako jedyna gmina dolnoslaska ze uchodzcow przyjmie. Siara miec takiego wlodarza bo moze gadac o niczym potrafi ale inteligencji zeroooo.

  • 2018-09-20 16:31:06

    gość: ~Marcin

    To Pan Krasucki przepowiada budowę szpitala,ale nie podaje ile wynosi koszt i kto to sfinansuje Myślę,ę 100 mln nie staczy na budowę, a o wyposażeniu i zatrudnieniu lekarzy i personelu nie myśli.W Polsce zlikwidowano ostatnio 3oo szpitali,gdyż nie było pieniędzy na ich utrzymanie oraz lekarzy i pielęgniarek.Kto siedzi wiadomości nie da się wpuścić w maliny przez Emerytowanego Burmistrza też jak i Pan Krasucki chciałbym szpitala w Środzie żeby się leczyć na miejscu.A swoją drogą szpital na Stabłowicach też jest zadłużony itd...

  • 2018-09-20 16:51:20

    gość: ~HH

    Bogdan - CBŚ ma ciebie i tych twoich przydupasów na oku za przekręty jakich narobiliście przez te wszystkie lata. Byliście i jesteście Zorganizowaną Grupą Przestępczą. Niedługo zrobią z wami porządek.

  • 2018-09-20 17:12:03

    gość: ~123

    @~HH Wydaje ci się HH że jesteś tutaj bezimienny? Jak tak myślisz to jesteś w błędzie. Pisząc, cytuję "Byliście i jesteście Zorganizowaną Grupą Przestępczą " wchodzisz w kolizję z prawem. Masz prawo do krytyki ale waż słowa bo za nie się też odpowiada. Zaprzestań.

  • 2018-09-20 17:53:58

    gość: ~HH

    @~123
    Od straszenia to jest Baba Jaga w wieczorynce.

  • 2018-09-20 19:54:52

    gość: ~HH

    @~123
    omentarz
    Od wyborów do wyborów.
    Jedna mafia drugiej mafii pokazuje co potrafi.

    U szczytów władzy az po jej sam dol, wiec nie pouczaj mnie co i jak mam mówić bo jakoś nie boję się tego systemu i tych śmiesznych sredzikich polityków. Jakby byli wporzadku nikt by ich nie jechał.

  • 2018-09-21 08:38:11

    gość: ~ja

    @~HH
    Przedstaw się, zobaczymy czy Ty jesteś w porządku ;))

  • 2018-09-21 15:32:10

    gość: ~HH

    @~ja
    Ja nie jestem ale nie boję się tego bo nie pcham się do władzy.
    A jak ktoś ma coś na mnie a jest to prawda to nie uciekam przed tym.
    Uważasz ze oni moga wytykać wszystko i wszystkich a im nikt. Każdy kij ma dwa konce wiec jak ktoś zarzuca komuś niegospodarnosc to niech powie o swoich porażkach i niegospodarnosci.

  • 2018-09-20 16:56:47

    gość: ~HH

    (this post was banned by administrator)

  • 2018-09-20 16:56:54

    gość: ~Fan bogusia hahaha

    Bogus a kto byl burmistrzem jak szpital sprzedawali?? Co skleroza na starosc dopada?? Czy to nie Ty we wlasnej osobie?? Sam sprzedal , zwalil na innych a teraz chce szpital budowac.

  • 2018-09-20 21:36:51

    gość: ~gosc

    Będzie można znowu kasę wyciągnąć na nowy szpital najpierw zlikwidował teraz będzie budował.PARODIA

  • 2018-09-20 16:57:00

    gość: ~Durny

    Wylewacie hektolitry nienawiści na Krasuckiego Rucińskiego i wielu innych. Przestańcie pitolic i fejkowac i idźcie na spacer. Każdy ma prawo proponować co chce. Waszym zadaniem jest za miesiąc pójść do urny i zagłosować. A fale hejtu wylejcie na siebie. Bo ani ten w którego obronie wystepujecie ani ten którego atakujecie nie są bez winy. Każdy z nich w czymś zawinił do każdego można się doczepic. Teraz popatrzcie w lustro - tacy niewinni i doskonali? To zapraszam do kandydowania. Udowodnijcie że jesteście bez winy i potraficie wszystko. Każdy z was tak szeroko komentujących i wylewajacych na forum swoje żale niech stanie przed tym do którego ma żal i niech mu powie. Nie ma chętnych? Boicie się zemsty? Słusznie. MYślicie że internet daje wam poczucie BEZKARNOSCI? Sorry ale nie. Łatwość namierzenia IP nie jest niczym nowym. Fejkowanie kont trolowanie... To wszystko już było. Ci którzy mają swoje zdanie będą się go trzymali ci którzy mają odmienne tez będą się go trzymać. A niezdecydowani nie pójdą do wyborów. Odpuścic... Serio został miesiąc dajcie spokój. Nie macie na kogo wylewac żalu? Idźcie posprzątać park, pograć w piłkę, skosic trawnik. Zajmijcie się dziećmi one są ważniejsze niż nienawiść i podziały.

  • 2018-09-20 17:56:51

    gość: ~MMG

    @~Durny
    Dobrze się podpisałeś. Wtrącę taką małą dygresję. Zgodnie z Rodo (takie coś co każdy słyszał, urzędnicy uważają, że znają, a nikt nie wie o czym mówi), IP jest daną osobową.

  • 2018-09-20 18:42:43

    gość: ~Ip

    @~MMG oj chyba słabo znasz rodo :) Na podstawie przepisów Kodeksu karnego (art. 212) sprawca przestępstwa podlega karze (kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności), jeżeli pomawia firmę lub osobę za pośrednictwem środków masowego komunikowania się, do których należy między innymi Internet. Dlatego właśnie, wbrew temu, co czasem nam się wydaje, w Internecie nie jesteśmy zupełnie bezkarni. Za to, co wypisujemy na forach lub portalach społecznościowych możemy zostać pociągnięci do odpowiedzialności. IP Jest daną. I jak na wszystko, tu też jest paragraf :) Bezkatnosc kończy się w momencie gdy przekracza się granice prawa. Zgodnie z przepisami kodeksu cywilnego dobra osobiste człowieka pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach. Naruszenie godności osobistej innej osoby w jakikolwiek sposób ( a więc również za pomocą internetu ) jest więc naruszeniem dóbr osobistych w rozumieniu prawa cywilnego, a osobie czyjej dobro osobiste ( w tym przypadku godność osobista ) zostało naruszone, będą przysługiwały w związku z tym pewne roszczenia. Osoba której godność osobista została naruszona może żądać w związku z tym zaniechania takiego działania. W razie dokonanego naruszenia może także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła ( w internecie ) oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie cywilnym
    Może również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny. Jeżeli wskutek naruszenia godności osobistej została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać naprawienia jej na zasadach ogólnych określonych w prawie cywilnym. Jeżeli naruszenie godności osobistej polegało na znieważeniu Pana osoby (pod pojęciem zniewagi należy rozumieć "ubliżenie komuś słowem lub czynem, ciężką obrazę" ), takie zachowanie danej osoby będzie przestępstwem w rozumieniu kodeksu karnego. Zgodnie bowiem z art. 216 tej ustawy kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, będzie podlegał grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Ponadto, jeżeli zniewaga nastąpiła za pomocą środków masowego komunikowania ( internet jest zaliczany do tej grupy środków ), sprawca będzie podlegał grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Komentujcie ale nie przekraczajcie granic prawa. Okres wyborczy podlega trybowi wyborczemu - charakteryzuje się szybkim działaniem.
    Wiec jeśli nie masz ochoty finansować kampanii wyborczej to powstrzymaj się od komentarzy z których można Cie pociągnąć do odpowiedzialności karnej lub cywilnej.

  • 2018-09-20 23:04:22

    gość: ~Teżprawo

    @~Ip
    Ale się rozpisałeś .Nie mogłeś krócej!

  • 2018-09-20 19:54:18

    gość: ~Mieszkaniec

    Panie Krasucki,
    Ładnie to tak małpować program Babińskiego ?
    Teraz Pan pisze o zdrowiu, Gdzie Pan był wcześniej.
    Sortownia śmieci w Krynicznie na górce bez raportu środowiskowego ? - efekt smród na cztery wioski.
    Strefa przed miastem z chemicznymi fabrykami co trują całe Miasto i Komorniki.
    Nawet za komuny zakłady budowali za miastem bo tak wieją wiatry.
    Rozumie Pan to ?
    Gdzie Pan był jak mieszkańcy protestowali przeciwko budowie Sreosa który będzie spalał 32 TONY paliwa
    lotniczego dziennie ?
    Teraz Pan o budowie szkoły pisze i szpitala ?
    Wcześniej chciał Pan przejmować obecny szpital a jak Babiński powiedział że buduje to Boguś też a co Tam
    Co jeszcze Pan obieca mieszkańcom ?



  • 2018-09-20 20:01:52

    gość: ~Wódz

    @~Mieszkaniec
    A jaki babiński ma program? Nigdzie o nim nie słyszano. A co do kryniczna to kto pozwolil na budowę piętrowego kurnika? Sprawdźcie dokładnie skąd tak śmierdzi. A sprawdźcie jeszcze to kryniczno, bo za obecnej władzy doszło tam firm zbierających odpady. Ale cicho sza, oby nikt sie o tym nie dowiedział.

  • 2018-09-20 21:21:45

    gość: ~Zorientowany

    @~Mieszkaniec Ojojojoj, chyba ktoś jest bardzo nie zorientowany, albo sieje zamęt celowo. Pan Krasucki o szpitalu mówił już w 2015 roku, więc nie mow o kopiowaniu. Akurat tak się składa, że program panów Rucińskiego i Babińskiego przed ostatnimi wyborami był niemalże bliźniaczo podobny do programu pana Krasuckiego. Różnica jest taka, e oni nie dali rady go zrealizować. Teraz Ruciński cicho siedzi, bo Krasucki jeszcze nie opublikowal programu. Czeka na program Krasuckiego i póki co wypuścił trolle, bo to co się tutaj dzieje to jakaś hucpa. Zero merytoryki, tylko obrażanie. No cóż... jak się nie ma osiągnięć, którymi można by się pochwalić, to się obraża innych.

  • 2018-09-20 17:57:03

    gość: ~gość

    Przecież to za kadencji pana Bogusława przekazano szpital w prywatne ręce. Wnioski nasuwają się same

  • 2018-09-20 18:46:37

    gość: ~Normalny

    O widzę że szczury Lorda wylazły z nor. Może niech wymieniają osiągnięcia swojego Pana.

  • 2018-09-20 19:04:13

    gość: ~wr

    @~Normalny
    No dawaj wymieniaj osiągniecia swojego PANA nie zapomnij o sprzedaniu szpitala w prywatne ręce

  • 2018-09-20 19:27:51

    gość: ~Normalny

    @~wr
    Szpital sprzedał zarząd powiatu, nie krasucki. No ale chce to co ktos zepsół, naprawić. To co wam nie pasuje? No lord mógł coś zrobić, ale palcem nie kiwnął.

  • 2018-09-20 19:29:14

    gość: ~Wynorca

    Panie Krasucki niech Pan nie zwraca uwagi na te komentarze, to klakiery lorda tak ujadajar.

  • 2018-09-20 19:55:18

    gość: ~Józefa

    A plotka niesie gminna że służby to zajmuja się zamianą działek na komendę. To niech lord sie zastanowi kto mu tory z pilnikiem upiecze.

  • 2018-09-20 20:20:28

    gość: ~karolek

    Pan Bogusław ma potencjał nawet na premiera lub prezydenta!

  • 2018-09-20 21:18:27

    gość: ~wilkowyje

    @~karolek raczej Senator Kozioł

  • 2018-09-20 21:45:29

    gość: ~Wojewoda

    @~wilkowyje
    Napewno na Burmistrza jest idealnym kandydatem. Nie to co lord, slaby i nieudolny, mdły i podły zarazem.

  • 2018-09-21 08:35:21

    gość: ~Fan

    @~wilkowyje
    To kim jest Czerepach :)

  • 2018-09-21 19:50:16

    gość: ~kolo

    @~karolek No chyba Gambii

  • 2018-09-22 19:32:02

    gość: ~HH

    @~kolo
    A co ty gambijczykom zaraze chcesz podesłać u nich już bieda a ty jeszcze chorobe chcesz im sprowadzić

  • 2018-09-20 21:26:23

    gość: ~zbokupatrzący

    Jak był zdrowy to szpitala nie potrzebował.

  • 2018-09-21 00:02:37

    gość: ~Ghhj

    Coś Wam powiem. 25 % zatrudnionych w Polin to administracja państwowa. Do tego dziesiatki tysiecy radnych. Ja naprawdę nie wiem jak to się wszystko jeszcze kręci...Kedyty będą spłacały jeszcze nasze praprawnuki. A martwicie sie kto będzie tu rządził? Dla gminy to nie ma znaczenia! Tu bardziej chodzi o koterię która stoi za kazdym z kandydatów.

  • 2018-09-21 08:25:19

    gość: ~Chętnie zagłosujący na BK

    Pewnie ze szpital jest nam potrzebny, tak to czekać trzeba aż przyjadą z leśnicy czy Wrocławia a tu będziemy mieli na miejscu.

  • 2018-09-21 14:33:47

    gość: ~Racja

    Głosujcie na P. Babinskiego!!!!

  • 2018-09-21 17:10:37

    gość: ~ghk

    @~Racja
    A coś więcej można? W czym jest lepszy od Tolka Banana.

  • 2018-09-21 20:22:27

    gość: ~Wojewoda

    To starosta sprzedał szpital, nie burmistrz. Do niego teraz uderzajcie.

    Co do budowy nowego, jako mieszkaniec gminy Środa Śląska nie mam interesu w tym, aby tylko z podatków mieszkańców tejże gminy finansowano szpital.

    To naprawdę droga inwestycja, zarówno w budowie jak i utrzymaniu. Jeśli inne gminy będą partycypować w kosztach budowy i utrzymania nowego szpitala (np według liczby mieszkańców) to ok. Inaczej wara!!! Dlaczego tylko Środa Śląska ma się składać na szpital? Jelenia szukacie. Tutaj obecny burmistrz ma moje poparcie, nie daje z siebie w tej sprawie zrobić frajerem (choć robi sporo innych błędów)

    Dlaczego Starosta ani politycznie (dalej jest starostą) ani karnie nie odpowiedział za sprzedaż i w końcu likwidację szpitala? Tu trzeba zadać to pytanie wam jako wyborcom i radnym powiatu, którzy go dalej wybierali. Dla mnie co najmniej połowa z nich jest do wymiany.

    Bajki i obietnice (kiełbasa wyborcza) starego (dosłownie i w przenośni) burmistrza do mnie nie przemawiają.

    Co do prywatnych ośrodków zdrowia (prowadzonych przez "prywaciarzy") Wolę to niż państwowe czy samorządowe "hulaj dusza piekła nie ma" kumoterstwo, szastanie pieniędzmi i niegospodarność. Już pewnie ktoś się czai na ciepłą posadkę dyrektora szpitala po znajomości z burmistrzem.

  • 2018-09-21 20:44:51

    gość: ~Mieszkaniec

    Śmiechu warte, to za jego kadencji rozwalili szpital wtedy mógł dać pieniądze a nie dał ale teraz da jak wygra.Kiełbasa wyborcza smacznego.

  • 2018-09-21 22:16:42

    gość: ~Emeryt

    Szpital jest przedmiotem propagandy i przetargów politycznych.Dlaczego nikt nie napisze prawdy o tym problemie.W dodatku Pan Krasucki obiecuje wybudować gminny szpital z 2 (dwoma) oddziałami.To jakieś kpiny czy żarty.Niech napisze szczegółowo o planowanej budowie i uruchomieniu szpitalika gminnego np jaki koszt i kto to sfinansuje , skoro poprzedni zbankrutował z kretesem.

  • 2018-09-21 22:18:55

    gość: ~Zprasy

    Wrocławskim szpitalom grozi ograniczenie przyjęć i zamykanie oddziałów. Po wypowiedzeniu tzw. klauzul opt-out przez część lekarzy, dyrektorzy nie mogą dopiąć grafików, co oznacza, że w niektórych przypadkach trzeba będzie nawet zamykać oddziały. Najgorzej wygląda sytuacja na pediatrii w szpitalu przy ul. Koszarowej. O problemach mówi się w szpitalu przy Chałubińskiego, Kamieńskiego i w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc.

  • 2018-09-21 23:13:27

    gość: ~Radny

    @~Emeryt
    Proszę poczekać. Szczegóły zpstaną podane niebawem.

  • 2018-09-23 20:26:39

    gość: ~Zorientowany

    @~Emeryt
    Poprzedni szpital zamknięto bo przez 6 lat działalności wygenerowano dług około 1,5 mln zł. Gminna komunikacja publiczna takie zadłużenie generować będzie co roku! I gminę stać dlaczego więc wprowadzasz ludzi w błąd że nie stać gminy na utrzymanie szpitala ? Co innego koszt budowy i wyposażenia. Jednak to wszystko jest realne i w naszym zasięgu.

  • 2018-09-21 22:44:39

    gość: ~Sponsorowane

    Ładnie pięknie - sponsorowane przez... Czy to nie za Pana czasów sprzedano szpital????! Człowieku. Tania śpiewka. Miałeś czas pokazać na co Cię stać.

  • 2018-09-21 23:12:16

    gość: ~Zastępca

    @~Sponsorowane
    Adam przestań. Aż tak podle atakujesz? Przecież wiesz kto sprzedawał. Zarzad powiatu. Do dzis jestes w powiecie zatrudniony to chyba wies kto sprzedawal.

  • 2018-09-22 21:40:09

    gość: ~Emerytka

    To nie ma być szpital -jak we Wrocławiu- tylko takie dwa trzy pokoje- jak na wsi np izba porodowa.Gdyby miał być szpital , jak w innych miastach- to musiałby mieć kilka oddziałów np chirurgie,kardiologię, onkologię,dermatologi, urologię a tu chodzi tylko o dwa pokoje interny i trzy pediatrii.Takie usługi mogą wykonywać przychodnie.

  • 2018-09-23 12:32:22

    gość: ~merc

    Przecież wszyscy doskonale wiemy że szpital jest i będzie tylko tematem przy wyborach p.Krasucki doskonale wie że jest to nie możliwe do realizacji bo gminy nie stać na utrzymanie takiej inwestycji i nie jest w tym jedyna ,jeśli się mylę to proszę przedstawić konkretny plan oparty na realnych kwotach jakie gmina posiada na tą inwestycję i realnych kwotach które na pewno uda jej się pozyskać z dotacji państwowych ... Wszyscy wymieniają ile dobrego zrobił p.Krasucki a jak mało p.Ruciński zapominają jedynie że ten pierwszy miał na to kilkanaście lat więc jak by podsumować ilość inwestycji B.K do A.R nie jest już to tak powalająca różnica w skali 1:1 tzn jedna kadencja BK do AR... Nie dajmy się zwieść pustym obietnicą że gdy burmistrzem zostanie Krasucki to nagle Środa będzie płynącą mlekiem i miodem krainą ... Doskonale wszyscy wiemy że swoje 5 a nawet 15 minut p.Krasucki juz miał i dla znaczącej wiekszości zostanie zapamiętany ze swojej ciemnej strony gdzie przyjmował petentów jak PAN i WŁADCA gdzie jego odpowiedź na nasze prośby była dosłownie "NIE BO NIE" zapamiętam to już na zawsze ,że była to jego ulubiona odpowiedź bez podania przyczyny . Zgolenie wąsa i piękne uśmiechy nie zmienią już nic trzeba było być człowiekiem Panie Krasucki to pewnie do dziś piastował by Pan ten urząd a tak trzeba ponownie się bić i zalewać obecną władzę pomyjami... Gdyby tak poważnie traktował pan naszą gminę , był by pan w niej obecny przez wszystkie ostatnie lata kadencji A.R ,a tak obudził się pan kilka miesięcy temu jeżdżąc po wsiach ze swoimi opowiastkami , ile to pan dla nich nie zrobił ... Gdyby kochał pan nasza gminę był by pan obecny na wszystkich sesjach gdzie byłby pan zawsze aktywny i zabierał w nich głos , bo gdy dzieje się coś złego w gminie której chce się być w przyszłości ponownie włodarzem nie można chyba spokojnie patrzeć jak popada w ruinę bo przecież podobno tak pan uwarzą , że bez pana Środa Śl zginie i jest jej Pan ostatnim wybawieniem...Po pana nie udanych wyborach w których kandydował pan na stanowisko posła na sejm RP z list wyborczych Platformy Obywatelskiej partii która chciała narzucić nam Polakom przyjmowanie uchodźców , znikł pan z życia publicznego na ten cały czas na długie lata, by nagle obudzić się tuż przed wyborami i znowu siać zamęt i kłócić ze sobą ludzi prowadząc bardzo agresywną kampanię wyborczą ... Pozostaje tylko nadzieja że ludzie jeszcze pana dobrze pamiętają i że jeszcze za mało wody w Wiśle upłynęło by zapomnieć o pana grubiańskim i bardzo chamskim traktowaniu swoich podwładnych a przede wszystkim mieszkańców naszej gminy gdy byli zmuszeni osobiście z panem porozmawiać .

  • 2018-09-23 14:55:46

    gość: ~kabała

    @~merc
    1. Przecież wszyscy doskonale wiemy że szpital jest i będzie tylko tematem przy wyborach ...

    -odpowiedź - po to, żeby podpowiedzieć Liderowi? No co ty - przecież on tylko na to czeka- kopiuj wklej...:) Ponadto - z tego co pamiętam to za krasuciego do 2014 roku jakoś działał szpital... ciekawe prawda?


    2.Wszyscy wymieniają ile dobrego zrobił p.Krasucki a jak mało p.Ruciński zapominają jedynie ........skali 1:1 tzn jedna kadencja BK do AR...

    odpowiedź - to dawaj - wymieniaj lidera z jednej kadencji wymienione zostaną kandydata z jednej kadencji - ponadto porównamy ile można zadłużyć gminę - i na co - chcesz?



    3.Nie dajmy się zwieść pustym obietnicą że gdy burmistrzem zostanie Krasucki to nagle Środa będzie płynącą mlekiem i miodem krainą ...

    odpowiedż- Sroda nie musi być krainą mlekiem i miodem ... wystarczy żeby nie odstawała od reszty otoczenia np. Miękinia a obecnie tak się dzieje.

    4....ciemnej strony gdzie przyjmował petentów jak PAN i WŁADCA gdzie jego odpowiedź na nasze prośby była dosłownie "NIE BO NIE" ...

    - odpowiedź - ok nie miłe, i powinien być milszy jego błąd. Ile razy byłeś u obecnego? słyszałeś tłumaczenia o statystykach, o innych pierdołach - i 2 godziny wyjęte z życiorysu na słuchanie nie na temat. A i pamiętaj jeszcze o czasie oczekiwania - 2 miesiace i odesłaniu do zastępców bo on nagle nie ma czasu, nie chce przyjąć itp.
    On nie powie ci że "NIE" on odeśle cię do zastępcy ( Już 2 zastępców miał w ciągu 3 lat - teraz ma trzeciego) -( krasucki tylu nie miał przez 12 lat) Czy on podpisze się pod niewygodnym pismem? Czy każe się podpisać komuś innemu? Pamiętaj, to by na PR źle wpływało.... potem "nic nie wiedziałem" jak na spotkaniu z plastikami. Zobacz na fejsie Wnęka dokumenty...o których podobno nie wiedział?

    5. Gdyby kochał pan nasza gminę był by pan obecny na wszystkich sesjach gdzie byłby pan zawsze aktywny i zabierał w nich głos...............

    -odpowiedź - Teatr jednego aktora. Pozwolono AR samodzielnie rządzić. Samodzielnie podejmować decyzje. Efekt - sam widzisz. Kiedy ktoś próbował mu coś podpowiedzieć zostało to odczytane że atakuje i się wymądrza. Kazano Przewodniczącemu uciszać i uspokajać..."to nie są warunki do odpowiedzi.."

    6. Kandydowanie na posła-
    odpowiedź - wiesz po co są ludzie na liście - ci poniżej 1 miejsca? Na pewno nie po to żeby wejść. Jeśli ktoś jest na miejscu 2,3,4...10 jest tylko po to żeby robić frekfencję.

    A teraz Pomyśl - że od AR do Powiatu idzie około 70 letnia starsza Pani - jego zastępca. Że niby prawicowy elektorat ma przyciągać? A prawica się do niej przyznaje? Zapytaj ich - bo nie sądzę.
    A tak miał stawiać na młode osoby.... Tak mówi że kobiety...na plakatach pisze że kobiety.. - a ile u niego na liście jest młodych prężnych kobiet - takich działaczek z prawdziwego zdarzenia? Takich które swój wolny czas poświęcają innym?

    7. Wybawienie....
    odpowiedź - wybawca już był, on do tego nie pretenduje. Jest człowiekiem, omylnym, z wadami,i zdaje sobie z tego sprawę. Ale poświęcił część swojego życia służbie na rzecz mieszkańców, pracy na rzecz gminy, i część swojego zdrowia... popatrz jak AR wygląda po jednej kadencji, słabo.

    8. Uchodźcy....
    odpowiedź - jeśli jesteś ciekaw zadaj pytanie w trybie zapytania publicznego czy w sprawie uchodźców coś za jego kadencji było.... i czy było za kadencji AR.

    9. znikł z życia publicznego...
    odpowiedż - chyba nie mieszkasz w środzie - cały czas go widać- na fejsie jest stale, po wioskach jeździ zaczep go, już dawno przedstawił swoje postulaty, ramowy program.

    10. Grubiańskie traktowanie...
    odpowiedź - rozumiem że nie wiesz co od początku kadencji się dzieje....zapytaj się kogoś -radnych ale tych z opozycji, możesz się zdziwić. Zapytaj tych co musieli iść do sądu... to małe miasto.


    Obietnice Wyborcze AR z 2014 r. są na fejsie - jako niespełnione "Stowarzyszenie Obywatelskie Głos Środy" i na YOUTUBE - Wystąpienie podsumowujące kandydata na burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego, Popatrz, i pomyśl czy spełnił obietnice.

  • 2018-09-23 15:05:54

    gość: ~oj tam

    @~kabała
    na pytanie nr 8 odpowiedź jest pod tym linkiem: https://gazetawroclawska.pl/dolny-slask-nie-chce-uchodzcow-bo-nie-ma-miejsca/ar/9008530
    tam jest że..
    "Na przyjęcie uchodźców gotowa byłaby 9-tysięczna Środa Śląska, jednak dopiero po zakończeniu budowy osiedla socjalnego. Inwestycję zaplanowano na 2016 rok." artykół jest z dnia 19 października 2015 AKTUALIZACJA: 20 października 2015 13:08. Kadencja....obecna

  • 2018-09-24 09:27:58

    gość: ~Rechot

    @~kabała
    Oby rucinski kadencji nie powturzyl bo dlug gminy urosnie z 40 do 60 milionow jesli chcesz patrzec proporcjonalnie to patrz i na to. Dlugi i mierne inwestycje zrobi kazdy glupi. A tylko dobry gospodarz jest w stanie osiagnac cel i nie puscic gminy a torbami.

  • 2018-09-24 09:24:30

    gość: ~Uchodźcy

    @~merc
    Adas sam chciał brac uchodzcow taka deklaracja padla ze strony gminy na poczatku kadencji rucinskiego i babinskiego. Żadna inna gmina nie deklarowala przyjecia ich tylko nasza hahaa

  • 2018-09-23 16:34:33

    gość: ~Obiektyw

    Kandydaci rzucają obietnice i już wszyscy się emocjonują. Może warto, aby redakcja zwróciła się w najistotniejszych tematach do każdego z kandydatów z takim samym pytaniem np. jak widzą służbę zdrowia w Środzie Śląskiej. Emocje mieszkańców podpowiadają kandydatom. Mówią co chcecie usłyszeć. Dla Przemka szpital stał się nawet hasłem kampanii. Jako biznesmen wie, że sama gmina nie da rady wybudować i utrzymywać szpitala. Zapytajcie, jak chce to zrobić. Zapewne z jakąś prywatną firmą. Przecież nikt nie mówi, że usługi w nim będą nieodpłatne. Pan Bogusław też nie mówi o finansowaniu. Nie dajcie się omamić, że nagle pojawią się jakieś środki zewnętrzne. I jeszcze obietnice, że w tym samym czasie będzie budował szkołę. Chętnie też dowiem się jaką perspektywę dla służby zdrowia ma obecny burmistrz. Trzeba im zadać pytania a nie drukować tylko ich własnoręczne bajki.

  • 2018-09-24 09:31:37

    gość: ~Matematyk

    @~Obiektyw
    Przemek teraz granty rozdaje za zakupy u siebie hahaaha. Taki konkurs. Moze szpital tez wyposazy ze swojej firmy i grant dorzuci. Śmiech przez łzy. Co to za ekologia? Raczej ekonomia

  • 2018-09-23 17:27:04

    gość: ~wiem

    Mieszkam tu wystarczająco długo by stwierdzić, że nie było takiego włodarza jakim jest p. Ruciński, bo nie pamiętam kadencji w której by się tyle mówiło o burmistrzu. Według wyrażanych opinii p. Krasuckiemu brakowało przede wszystkim ogłady a p.Ruciński ma ogładę, jak się patrzy / może to za sprawą tego niebieskiego garnituru / ale bańka mydlana pęka, gdy zaczyna swoje wywody.
    Panie Burmistrzu dobrego zachowania łatwiej się nauczyć,
    zmienić mentalność ... życzę Panu owocnej pracy.

  • 2018-09-24 09:36:02

    gość: ~Ekspert

    @~wiem
    OjOj o lordzie mowi sie duzo to prawda. Zaden z burmistrzow tyle ksyw nie mial heh niepowazny czlowiek zyjacy w swoim swiecie podejrzliwosci

  • 2018-09-26 19:49:32

    gość: ~bbb

    @~wiem
    no nie było takiego burmistrza - oryginała jak teraz!!! Oby nigdy więcej , zadufanych i nie szczerych

  • 2018-09-23 17:52:19

    gość: ~nieperfekcyjna pani domu

    Burmistrz Ruciński - PERFEKCYJNY PAN DOMU - w białych rękawiczkach, nie tylko w urzędzie, sprząta ... ludzi

  • 2018-09-23 22:55:26

    gość: ~Maria

    Komediowo wyglądają portrety kandydatów którzy obiecują budowę szpitala.Mogą również obiecywać budowę opery czy teatru.

  • 2018-09-24 00:09:18

    gość: ~niedowiary

    Czytam te komentarze i sobie myślę, jakim trzeba być ignorantem, żeby nie widzieć, że pan Ruciński nie nadaje się na burmistrza. Ta gmina i jej mieszkańcy zasługują na dużo więcej niż to, co on może im dać. Gwarancją rozwoju jest pan Krasucki. Sprawdził się w trudnych czasach, sprawdzi się teraz. Pan Ruciński spowodował to, że gmina na koniec roku będzie zadłużona ponad 20 mln zł więcej niż na koniec kadencji pana Krasuckiego. Na co nas będzie stać, jak pan Rciński dalej zostanie burmistrzem? Nie można patrzeć na burmistrza z perspektywy chodnika przed własnym domem. Ten chodnik to nie jest cała gmina. Dzisiaj mamy kawałek chodnika, a jutro braknie na drogi, kanalizację, oświatę, kulturę, na wszystko. Jaki mamy klimat w gminie, że inwestorzy się do nas nie garną? Wybaczcie, ale pan Krasucki jest zdecydowanie lepszym gospodarzem tej gminy niż pan Ruciński.

  • 2018-09-25 09:51:05

    gość: ~Boczek

    A co by było gdyby pojawił się kandydat który nie obiecywał by nic a nie złote gory a jedynie swoją cięzka ale taka rzeczywista prace dla mieszkańców Środy i gminy i chciałby się rozliczyć przed koncem kadencji i dopiero wtedy kiedy w jakiś to sondażach ludzie by ocenili go pozytywnie to ewentualnie ubiegał by się lub też nie o stanowisko burmistrza.
    A nawet jak by nie szło to rezygncję wczesniejsza.
    Zaglosowal bys na takiego który chce działać a nie obiecywac???

  • 2018-09-25 10:08:40

    gość: ~Boczek

    @~Boczek
    Oczywiście:
    + = TAK
    - = NIE