Express-Miejski.pl

"Ościenne gminy zostawiają nas w tyle. Cofamy się, a wyznaczaliśmy kierunki"

Wizualizacja kompleksu basenowego w Brzegu Dolnym fot.: mat. prasowe

Jeszcze cztery lata temu Środa Śląska wiodła prym w wielu dziedzinach. Wyznaczała kierunki. Była liderem na wielu polach. Powstało wówczas gros ważnych inwestycji.

 - Został wybudowany basen, nowoczesne centrum sportu, żłobek, odnowiliśmy kino i wiele miejsc służących mieszkańcom w poszczególnych miejscowościach. Były przymiarki do budowy nowoczesnej szkoły, domu seniora i wielu innych ważnych inwestycji. Minęła zaledwie jedna kadencja pod rządami Adama Rucińskiego, a gmina łapie solidną zadyszkę – mówi Bogusław Krasucki, były burmistrz Środy Śląskiej, kandydat na burmistrza w nadchodzącej kadencji.

W trakcie ostatnich czterech lat w Lutyni (gmina Miękinia) powstała nowoczesna szkoła na miarę 21. wieku, z planami jej rozbudowy w najbliższym czasie. Za chwilę powstaną żłobki. Nie jeden, ale trzy. Nowoczesną salę teatralną mają Malczyce.

- Niebawem w Brzegu Dolnym ruszy budowa kompleksu basenów zewnętrznych, które przyczynią się do spadku zainteresowania ofertą Średzkiego Parku Wodnego, szczególnie latem. To realne zagrożenie, które obecna władza bagatelizuje – podkreśla Bogusław Krasucki.

Jedna z największych inwestycji w Brzegu Dolnym, czyli wspomniana wyżej budowa, ma ruszyć na początku roku. To odpowiedź władz gminy na potrzeby mieszkańców, którzy w najbliższej okolicy, a także i w Środzie Śląskiej, z takiej oferty skorzystać do tej pory nie mogli. Przetarg na zadanie zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku. Przy realizacji zadania zostanie wykorzystana obecna infrastruktura, czyli zasoby pływalni Aquasport. Po to, aby było taniej.

- Tak mogło być u nas. Korzystając z dostępnych zasobów technologicznych oraz działek, których wokół średzkiego parku wodnego dostatek, wystarczyłoby przeznaczyć niewielką kwotę w skali całego budżetu na rozbudowę naszego kompleksu. Ale w Środzie Śląskiej na realizację tego typu zadania nie ma póki co szans. Dotacje na ośrodek sportu są do granic możliwości okrajane. Nawet modernizacja stadionu, która miała zostać już dawno wykonana, została podzielona na etapy. Na pierwszy z nich – o zgrozo – gmina, a konkretnie burmistrz, przeznaczyła około 65 tys. złotych. W ramach tej kwoty przebudowano między innymi schody, które w drugim etapie zostaną zburzone i zrobione od nowa. Marnotrawstwo w czystej postaci – komentuje Bogusław Krasucki.

Kandydat na burmistrza zwraca uwagę na to, że przez cztery lata mieszkańcy Środy Śląskiej doczekali się jedynie boiska do gry w siatkę plażową oraz tymczasowej mariny, która już dawno miała być przeniesiona kilkadziesiąt metrów dalej. Tymczasem wiele projektów zalega dziś na półce, ale na ich realizację brakuje środków. Pomysłów było jednak znacznie więcej.

- W planach mieliśmy przecież budowę małego hoteliku sportowego, który miał powstać przy centrum. To wzbogaciłoby ofertę ośrodka sportu. Proszę zobaczyć, że jeszcze na początku drużyny chętnie przyjeżdżały do nas na obozy sportowe. Ale oferta okolicznych hoteli była albo za droga, albo nie dostosowana do potrzeb. Nie mówiąc o odległości. Teraz wszystkie miejsca noclegowe są pozajmowane przez pracowników firm ze strefy, więc i dla sportowców nie ma miejsca. Nowoczesne centrum stoi puste, zamiast zarabiać na siebie. Nie tak miało to wyglądać. Nowym władzom zabrakło i wizji, i odwagi. Mało tego: straszono ludzi moim pomysłem, że przez takie rozwiązanie nie będą mieli klientów. Klienci są, tylko tacy, których obecny burmistrz kompletnie się nie spodziewał – mówi Bogusław Krasucki.

Poza Środą Śląską sytuacja też nie wygląda lepiej. W Ciechowie przez cztery lata obecna władza nie poradziła sobie z problemem tamtejszego boiska.

- Zamiast raz na zawsze zamknąć temat słyszę, że wszystko jest winą poprzednich władz. Tak, ja byłem tą władzą. Ale też ja przy odbiorze zablokowałem 50 tysięcy złotych, której nie wypłaciłem wykonawcy. Miał on naprawić w ramach tej kwoty murawę. Zrobić co trzeba, aby dziś piłkarze, a przede wszystkim dzieci ze szkoły mogły rozgrywać mecze. Tymczasem obecny burmistrz powyższą kwotę wypłacił bez mrugnięcia okiem zapowiadając, że sprawa trafi do sądu. Aktualnie - oprócz przepychanek - nie widzę konkretnego działania. Zarzuca się mi, że zmarnowałem ponad 800 tysięcy złotych na to boisko. Ale nikt nie widzi, że w ramach tych pieniędzy powstał parking, zatoka do nawracania, trybuny, że wykupiony został grunt, aby w przyszłości szkołę w Ciechowie rozbudować. To jest wizja, której obecnie rządzącym brakuje. Nie możemy pozwolić na to, aby kolejne lata przyniosły dalszy zastój, czy wręcz regres. Nie możemy tracić więcej szans – stwierdza dobitnie Bogusław Krasucki.

Materiał sfinansowany przez KWW Bogusława Krasuckiego

60

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • "Ościenne gminy zostawiają nas w tyle. Cofamy się, a wyznaczaliśmy kierunki"

    2018-09-17 08:49:20

    gość: ~Mieszkaniec

    Nie ma sensu budować nowej szkoły, klasy 1-5 zostawić w nr3. A dla klas 6-8 wybudowAć mały budynek na kanałach dla 18 oddziałów...

  • 2018-09-17 08:58:18

    gość: ~feleek

    Panu juz dziekujemy. Miał Pan swoje 5 Minut.

  • 2018-09-17 09:02:56

    gość: ~JANEK

    @~feleek
    Prawda miał swoje pięć minut i dzięki temu mamy basen i wiele innych ważnych dla Gminy rzeczy. Niech wraca na kolejne 5 minut to zaraz szkoła będzie nowa.

  • 2018-09-17 09:01:32

    gość: ~Mieszkanka

    Bardzo trafne spostrzeżenia!! Pan Krasucki musi wrócić i naprawić wszystko po tym nieudolnym, zakompleksionym człowieczku. Niech ten Lord zajmie się, pracą a nie Facebookiem.

  • 2018-09-28 02:31:31

    gość: ~debnoi co znowu Pan Krasucji

    @~Mieszkankaz tego co plotki mowia gmina jest juz zadluzona na dziesiatki milionow
    ,Panie Krasucki niech Pan wraca

  • 2018-09-17 09:07:10

    gość: ~Jak

    W Środzie Śląskiej zmieni się burmistrz ,wróci prawdziwy gospodarz.

  • 2018-09-17 09:31:19

    gość: ~Leszek07

    Pan Krasucki to sprawdzony gospodarz. Najrozsądniej będzie go wybrać na kolejną kadencję. Pan Ruciński nie daje rady. Może i by chciał, ale nie ma sił. Jest po prostu nieskuteczny. Widać, że Pan Krasucki ma wszystko przemyślane, a panu Rucińskiemu brakuje wizji rozwoju gminy.

  • 2018-09-17 09:32:31

    gość: ~RADNY PANA R

    Wszystkich oszukał ten LORD! Czas na niego! Niech znika z ratusza i omija go szerokim łukiem.

  • 2018-09-17 10:27:25

    gość: ~Sredzianin

    Oby Krasucki nigdy więcej nie zdobył żadnej posady w ratuszu. Nadenty bufon z parciem na koryto. Każdy mieszkaniec z otwartą głową widzi że za Rucińskiego ta gmina rozwija się gospodarczo dużo lepiej i prężniej. Pięknieje i ściąga nowych inwestorów i mieszkańców. Pozatym od razu widać że komentarze pod artykułem pisał sam Krasucki albo jego ludzie pff. Żal.pl

  • 2018-09-17 10:42:05

    gość: ~Święte

    @~Sredzianin
    Oj Adam widzę że już gaciami trzęsiesz

  • 2018-09-17 11:44:04

    gość: ~45letni

    @~Sredzianin zastanawiam się czy ty aby na pewno mieszkasz w Środzie. Co ci pięknieje? Postawienie kilku doniczek? Zrobienie części rynku? Jacy inwestorzy? XEOS? No proszę cię... Chyba faktycznie zupełnie nie kumasz że trzeba było zrobic strefę żeby były firmy...To że krasula się nie obnosi nie znaczy że nie robił! Czepiasz się że buc a obecny to co? Byłeś u niego? Gada i gada i nic z tego. Bez ładu i składu te inwestycje. A okoliczni włodarze mają z niego polewkę. Bo stara się być mądrzejszy od np. Grzegorczyna. W czym? W skopanych drogach? Popatrz na drogę w Komornikach a ta co Grzegorczyn zrobił... W drogach do nikąd? Z sensem powinno być a nie takie skakanie i dzielenie inwestycji na kawałeczki.
    Co ty tam ostrego widzisz? Ostre to jest światło pod ratuszem - postawił sobie lord 4 lampy przy wyjściu z urzędu--chyba po to żeby jak w nocy wychodzi to nie przewrócił się na schodach. A 100 metrów od rynku egipskie ciemności na ULICACH - ale tam nie chodzi to co go to obchodzi. Pomyśl zanim wklepiesz co ci karzą. Propaganda sukcesu fajna sprawa robi wodę z mózgu. Oceń samodzielnie a nie bezmyślnie klep. Nie jestem zwolennikiem krasuli ale jedno muszę mu przeznac ma wizję tej gminy i potrafi ją realizować. A to jest ważniejsze niż godzinne miąkanie lorda nad bzdurą z której i tak mało co wynika.

  • 2018-09-17 12:09:37

    gość: ~hehe

    @~Sredzianin
    Co!? Nerwy puszczają? Taka jest prawda, że pan Ruciński nie dał rady, a nas mieszkańców nie stać na kolejną straconą kadencję.

  • 2018-09-28 02:34:01

    gość: ~debno

    @~Sredzianin
    kiedy ostatni raz sie myles

  • 2018-09-17 10:52:30

    gość: ~Grzegorz z Ciechowa

    Krasucki miał swoją szansę i uważam że się sprawdził. Jak rozmawiam z ludźmi a mam taką pracę że dużo rozmawiam to większość jest zadowolona z obecnych włodarzy. Kolejny fakt że z Rucińskim więcej da się załatwić i jest słowny odwrotnie niż poprzednik. Poprzedniego burmistrza kilka lat prosilismy bezskutecznie o drogę i oświetlenie. Odpowiedział nam że jak sobie działki od prywaciarza kupiliśmy to mamy się sami martwić,

  • 2018-09-17 10:59:36

    gość: ~Kamila82

    Boguś ile płacisz za komentarze? Czy masz troli charytatywnie

  • 2018-09-17 11:04:02

    gość: ~TROL

    @~Kamila82
    Oj boli Lorda że jest kiepskim gospodarzem. Jeszcze bardziej boli go to, że ludzie to widzą i komentują bo mają do tego prawo. Każdy pracownik gminy i każdy kto miał styczność z Lordem wie że on siedzi i pisze komentarze. Pisze rzeczowe sprostowania itd. OSOBIŚCIE APELUJĘ DO LORDA "ZA SWOJE WYPOCINY PUBLICZNE PŁAĆ, Z PIENIĘDZY KOMITETU WYBORCZEGO, A NIE Z NASZYCH GMINNYCH FUNDUSZY!!!!!!!!!

  • 2018-09-17 11:03:09

    gość: ~tuja

    "Kandydat na burmistrza zwraca uwagę na to, że przez cztery lata mieszkańcy Środy Śląskiej doczekali się jedynie boiska do gry w siatkę plażową oraz tymczasowej mariny..." Za ostro panie Krasucki.Znowu pan przegra.

  • 2018-09-17 11:05:55

    gość: ~KOWALSKI

    @~tuja
    A co w tym artykule jest ostrego? To Burmistrz jest mierny więc trudno żeby ktokolwiek go wychwalał. Brawo Panie Krasucki. Ma Pan mój głos i głosy wszystkich członków mojej rodziny.

  • 2018-09-17 15:25:15

    gość: ~tuja

    @~KOWALSKI Pan Krasucki najzwyczajniej mija się z prawdą twierdząc, że "przez cztery lata mieszkańcy Środy Śląskiej doczekali się jedynie boiska do gry w siatkę plażową oraz tymczasowej mariny..." Buta, brak umiaru i nieliczenie się z przeciwnikiem- nie to m.in. zadecydowało o przegranej Krasuckiego 4 lata temu? A już myślałem, że to taki "ludzki pan" się z niego zrobił.Jeden głos ma mniej.

  • 2018-09-17 16:35:58

    gość: ~Marlena

    @~tuja Pan Krasucki mówi jak jest. Byś posłuchała Rucińskiego, to byś dopiero powiedziała, że jest arogant. Tylko tyle, że ładniej mówi i tylko mowi, a za plecami robi swoje. Zwykły mieszkaniec z burmistrzem ma niewiele do czynienia, więc to, że ktoś jest bardziej lub mniej miły to się naj mniej liczy. Najważniejsze są kompetencje, skuteczność, decyzyjność, a tych cech zdecydowanie brakuje panu Rucińskiemu. Umie tylko pisać sprostowania i nocami na fejsbuku siedzieć. Sory, ale taka rzeczywistość. A jak uważa, że ktoś kłamie, mówi półprawdy, to zawsze pozostaje dochodzenie praw w trybie wyborczym. OO... przepraszam pan Ruciński jeszcze nie może, bo nawet nie zadeklarował się, że startuje w wyborach. Może czeka, że go ktoś o to poprosi. :) Oby nie, to by załatwiło sprawę i pan Krasucki wróciłby na stanowisko w pierwszej turze i by uratował gminę. Sprawdził się w trudnych czasach to i teraz nam pomorze. Potrzeba nam kogoś takiego, bo nas inne samorządy prześcigają. Grzegorczyn się śmieje. Wyrywa kasę na szkoły, drogi, żłobki, zbroi strefę aktywności gospodarczej, ściąga przedsiębiorców, a my się biernie przyglądamy i jeszcze oddajemy za darmo 32 hektary. Już wystarczy!!! Nie chcemy być na językach innych samorządowców, przynajmniej nie w kontekście upadku samorządu, który do tej pory wiódł prym w regionie. Mówimy dość!!!

  • 2018-09-28 02:39:33

    gość: ~debno

    ostatnio dodany post

    @~Marlena
    w pelni sie z Toba zgadzam Bogdan trzymaj sie

  • 2018-09-17 17:42:14

    gość: ~do tuja

    @~tuja
    tu chyba chodziło o inwestycje większe w sport. nie drogi czy inne rzeczy.

  • 2018-09-17 16:44:07

    gość: ~Jestem

    @~KOWALSKI
    Mój też, do tego mojej rodziny i sąsiadów.

  • 2018-09-17 16:51:16

    gość: ~ds

    No to teraz czekamy na tłumaczenia Rucińskiego. Tak się kręci kabarecik.

  • 2018-09-17 11:10:37

    gość: ~Zbych

    @~tuja
    Oby przegrał

  • 2018-09-17 12:22:09

    gość: ~Arek

    @~tuja Nic za ostro. Dobrze, że mówi jak jest. Wszyscy się boją mówić prawdę, ale jest, jak jest. Ta kadencja jest stracona, a Ruciński kompletnie nie nadaje się na zarządzanie gminą. Liczą się fakty, a one zdecydowanie przemawiają za Krasuckim. Populistyczne gadanie i działanie na zamówienie, to nie przyczynia się do rozwoju całej gminy. Jak mam delikatną prośbę do środowiska Rucińskiego - nie kompromitujcie się. Wszyscy dookoła śmieją się z naszego biednego burmistrza i wyciągają co tylko mogą. Gminy ościenne się rozwijają, a nas Malczyce gonią.

  • 2018-09-17 11:41:02

    gość: ~Konrad

    Panie Krasucki mam nadzieje ze wygra pan te wybory w pierwszej turze i wroci do gminy ład i porządek. Juz wszyscy maja dosc tej władzy ktora wszystko dzieli na etapy i roztrzasa sie nad duperelami donosami, zwolnieniami, szukaniu winnych za swoja nieudolnosc, rzeczowych tlumaczen w gazecie. Kto mial stycznosc ten wie o czym mowa.

  • 2018-09-17 12:15:06

    gość: ~prl

    Ten "gospodarz " traktował wszystkich jak swoich parobków

  • 2018-09-17 12:40:38

    gość: ~gość

    @~prl
    A Ty wiesz jak ten traktuje??? więc jak nie wiesz i nie masz z burmistrzem Rucińskim do czynienia to się nie odzywaj. Ja osobiście wolę jak mi ktoś w twarz powie co jest nie tak, niż w białych rękawiczkach robi co mu się podoba, tylko dlatego, że ktoś ma odmienne zdanie od niego.

  • 2018-09-17 12:45:30

    gość: ~Ty z prl

    @~prl
    Lepiej na swej drodze spotkać kogoś mądrego niż dać się wysyłać przez innego głupiego... Znasz to? Lepiej z mądrym przegrać niż z głupim wygrać... Dobrze zarządzać to ogromna sztuka. A być dobrym gospodarzem to rzadka umiejętność. Byłbyś lepszy? Startuj! Pokaż co potrafisz.
    A jak przyjdzie ktoś żebyś mu w mieszkaniu kran wymienił - a zaległość ma za ostatnie 5 lat to wytrzymaj ciśnienie. Każdemu wcześniej czy później pękają nerwy. Krasuckiemu i Rucińskiemu też. Liczy się efektywność a nie czcze gadanie - w tym lepszy jest Ruciński. Przystojniejszy Babinski a bardziej majetny Maciejewski. Kogo więc wybierzesz? Ja jeszcze nie wiem.

  • 2018-09-17 13:03:13

    gość: ~janusz

    @~Ty z prl

    Po co te nerwy idealnym kandydatem byłby... Stanisław Anioł

  • 2018-09-17 13:47:16

    gość: ~Basia

    @~janusz
    HAHA:)) rozwaliłeś mnie ;))

  • 2018-09-17 17:00:51

    gość: ~Obywatel Brzegu Dolnego

    Oby u mnie w mieście było tyle ofert pracy co w Środzie Śląskiej ! Zazdroszczę Wam

  • 2018-09-17 19:35:36

    gość: ~Gderacz

    @~Obywatel Brzegu Dolnego
    @~Obywatel Brzegu Dolnego - Fajnie ze ktoś to docenia.
    Obywatele Środy zapomnieli już jak to było gdy pracy nie było. Jak to było gdy strefy nie było i gdy pracować ten co chciał to mógł ... ale w Wielkiej Brytanii zostawiając tu rodzinę i żyjąc jak obecnie u nas ukraińcy.
    Są tacy co pamiętają biedę i brak perspektyw.
    Teraz są miejsca pracy a nam mieszkańcom środy palma uderza. Chcemy populizmu, to mamy. Zachwyceni byliśmy Rucińskim i Babińskim - bo tacy młodzi grzeczni przystojni i elokwentni. Że czas na młodych. I tak na plakatach przystojnie wyglądali.
    A z drugiej strony stary, schorowany gbur. W dodatku gadali na mieście że on już z tego nie wyjdzie. Więc chcieliśmy powiewu świeżości. Chcieliśmy tego "nowoczesnego świata" "wyższego poziomu".

    To teraz mamy.
    Panowie się rozstali zostawiając smród za sobą. Uroda co niektórym uciekła na korzyść opasłego brzucha. Elokwencja okazała się oracją i populizmem. Powiew nowoczesności okazał się ściemą. Młodość przeminęła a obok - zamiast przystojniaka z plakatu -pojawiła się prawie 70 letnia Pani emerytka która od około 10 lat już jest na emeryturze i młodość to już dawno ma za sobą. Wyższy poziom okazał się zwiększeniem zatrudnienia w magistracie. A szybkość i ilość konkretnych inwestycji drastycznie spadła pomimo rekordowego budżetu.
    Tylko że stary schorowany gbur wyzdrowiał. Okazało się że jego gburstwo to wcale nie największa wada. Większą jest brak zaufania i stałe sprawdzanie oraz wskazywanie palcem winnego - który w gruncie rzeczy jest niewinny. A o takiej skuteczności i umiejętności zarządzania "firmą" która zatrudnia w sumie około 500 pracowników może pomarzyć każdy młody.
    Stagnacja i marazm....i czara goryczy w postaci utraty ponad 30 hektarów inwestycyjnych na rzecz prężnej Miękini, fabryki przerobu plastiku w strefie zamieszkanej, pierwszej kadencji z protestami mieszkańców. Pierwszej kadencji gdy mieszkańcy wyszli na ulicę!!!Protestując przeciwko decyzji władzy... nie zgadzając się na Xeosa..... Pierwszej kadencji kiedy w trakcie 3 lat przewietrzono magistrat jak nigdy wcześniej.Pierwsza kadencja że pracownicy nawet nowi przynosili zwolnienia... Nie na zapalenie płuc....
    I teraz to my wyborcy musimy stanąć przed Starym Gburem i powiedzieć nie był Pan taki straszny. Sorry , daliśmy się kupić za czekoladkę i ładna gadkę. Ok Pan się znał.
    Powiedzieć-
    jest Pan gburem to dobierz Pan sobie miłego zastępcę który będzie pana łagodził. I przeproś Pan za to, że byłeś Pan czasem gburowaty i nieprzyjemny. Ale efektywny. Za to Pan nie przepraszaj.

  • 2018-09-17 23:56:33

    gość: ~August

    @~Gderacz
    Święte słowa
    tak właśnie jest
    biję się w pierś też źle zagłosowałem
    Panie Krasucki wracaj Pan masz Pan nową szansę tylko jej Pan nie zmarnuj i słuchaj ludzi

  • 2018-09-18 09:04:36

    gość: ~Ewa

    @~August Pan Krasucki pewnie zrozumiał, że musi być bardziej do ludzi. To się ceni. Kampanie też prowadzi dobrą. Pomysły na gminę ma świeższe, aczkolwiek chce kontynuować to, co robił do tej pory. Gmina się rozwinęła i powinna się rozwijać. Kibicujemy z cała rodziną panu Krasuckiemu.o

  • 2018-09-18 09:58:10

    gość: ~asa

    @~Obywatel Brzegu Dolnego
    Polowa ludzi jeździ i pracuje we Wroclawiu...reszta fizycznie w fabrykach...a resztki po znajomościach w Gminie i Powiecie...

  • 2018-09-17 20:46:56

    gość: ~Mieszkanka

    Mc Donalda mogliby postawić napewno by mieli dużo klientów :)

  • 2018-09-17 20:48:38

    gość: ~mieszkanka

    W zasadzie to ciężko się do czegoś w tym artykule doczepić. Strzał w dziesiątkę. Stety-niestety... Panie Krasucki. Złagodniał Pan i to się chwali. Do tego trafia w punkt. Oby to nie zabieg specja od pijaru...

  • 2018-09-17 21:27:35

    gość: ~Poezja

    Poezja do snu:
    Co się dzieje co się dzieje Boguś mówi Adaś się chwieje prawdę ludziom pokazuje a wookoło same szuje Kaziu zaś już załamany trzyma się roweru ramy z tyłu Jurek w autobusie smutny jakby nie sprzedał pola taka to ludzka niedola. Co by nie napisać taczka czeka w kulisach.Pozdrawiam.

  • 2018-09-17 21:51:39

    gość: ~Wyborca

    Pan Krasucki pod koniec kadencji przez kilka miesięcy chorował i miał zastępcę.Jaki jest Jego obecny stan zdrowia.Zdrowy na pewno sobie dobrze poradzi z zarządzaniem Środą.

  • 2018-09-17 22:00:51

    gość: ~Średzianin

    @~Wyborca
    A moim zdaniem powinien mieć zastępcę, kogoś młodego ze swoim zdaniem.

  • 2018-09-17 22:12:28

    gość: ~oooo

    @~Średzianin - może młodą kobietę? to by było fajne. Taką co się nie boi podskoczyć. I jest ze środy którą wszyscy znają. O to idę na niego głosować. Ciekawe by to było, i fajne.
    Niech jeszcze obieca wychować następcę ale takiego jak on skutecznego i ogarniętego- to zaciągnę męża do głosowania na niego!

  • 2018-09-18 00:16:10

    gość: ~hahah

    @~oooo
    Pokaż mi taką. Tzn takie są, ale taką, która chciałaby pchać się w to bagno....

  • 2018-09-18 00:30:23

    gość: ~wp

    Szkoda ,że są tacy do których nie docierają żadne argumenty w sprawie złego zarządzania przez obecną władzę. Ślepo ufają " słodkim słówkom "i i uśmiechniętej buzi burmistrza.Być może wynika to z własnego interesu? Oby do wyborów spojrzeli na to chłodnym okiem i zmienili zdanie . Myślę ,że Środzie Śląskiej potrzebna jest zmiana władzy jak rybie woda !!!

  • 2018-09-18 01:28:08

    gość: ~Środa

    Jestem zaskoczony zmianą u Krasuckiego. Na lepsze. Jego komitet naprawdę się sprężył. "Szapoba"

  • 2018-09-21 09:40:54

    gość: ~alka

    @~Środa
    zmienił się na czas kampanii. Charakter nigdy się nie zmienia, a Pan Krasucki zawsze był nieokrzesanym gburem i nie dam się nabrać na jego słodkie słówka i filmiki którymi zaśmieca internet. Jego czas ewidentnie minął!

  • 2018-09-18 06:36:04

    gość: ~Inny

    Zrozumcie, że Adam nie ma czasu na zarządzanie. Musi ponaklejać żółte karteczki na pismach pracownikom bo to jeden z ważniejszych sposobów komunikat ji w Urzędzie, trzeba podkreślić różowym flamastrem ważne słowa w pismach, trzeba napisać donosy na własnych pracowników, odpowiedzieć na komentarze pod artykułem, przejżeć Facebooka.... Ludzie jak tyle roboty to jak znaleźć czas na zarządzanie!

  • 2018-09-18 09:43:32

    gość: ~asa

    To co dzieję się na basenie w Środzie to Wolna Amerykanka !

    Chcesz się zrelaksować idzie na basen, a tam ? Wszystkie tory Zarezerwowane, bo Panowie instruktorzy wynajmując sobie do nauki pływania, robiąc sobie prywatke!
    Idziesz na rekreacyjny, to albo kolonia, albo mnóstwo ludzi ściśniętych, bo tory zajęte, albo też nauka pływania (grupowa)....

    Szkoły - wystarcz zrobić jak było kiedys - "jedynka i tysiąclatka" i dwóch dyrektorów

  • 2018-09-18 10:27:49

    gość: ~ja

    @~asa
    Widać, że żal d..ę ściska, że takie zainteresowanie jest basenem i naukami pływania. Oby tak dalej. Średzka komunikacja to tylko pomarzyć może o takich tłumach. Basen pełny, a autobusy puste taka jest różnica. Panie Krasucki w najbliższej kadencji niech Pan zaplanuje również budowę basenu i hotelu sportowego, niech Środa rozwija się sportowo.

  • 2018-09-18 10:35:52

    gość: ~ja

    @~ja
    oczywiście basenu zewnętrznego:)

  • 2018-09-19 06:39:49

    gość: ~Kasia

    @~asa
    To chyba dobrze, że są zajęte, przynajmniej starają się na siebie zarobić jak mogą. Chwalić, że są klienci. Nie rozumiem twojej opinii. Idź do Wrocławia, jak tu źle i zobaczysz czy jest fajniej, bo moim zdaniem ani trochę.

  • 2018-09-18 10:33:55

    gość: ~Witek

    Widzę, że pan krasucki robi kawał dobrej roboty. Chyba zaczął pracować z młodymi ludźmi. To dobre połączenie doświadczenia z nowszym spojżeniem na sprawy gminy. Życzę Panu powodzenia. Pana sukces wyborczy to sukces wszystkich mieszkańców gminy.

  • 2018-09-18 11:22:11

    gość: ~katamran

    Zaczęło się grilowanie kiełbachy wyborczej i oponenta. Mam z Krasuckim same złe doświadczenia i aż mnie mrozi na myśl o powrocie starego układu. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki a to niestety nam grozi

  • 2018-09-18 13:19:39

    gość: ~Heraklit ze Środy

    @~katamran

    Gdzieś słyszałem, że powiedzenie „nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki” jest chińskie. Siła mądrości ludowej jest nieoceniona. Jak zatem się jej przeciwstawić?

    Jak coś jest gorszej jakości, mówi się potocznie - „ale chińszczyzna”. To niby dlaczego przysłowie chińskie miałoby być czymś innym niż wartości materialne? Powiedzenie nie jest polskie, a my jesteśmy Polakami i mieszkamy w Polsce. I jest takie inne powiedzenie, że „Polak mądry po szkodzie”. Wierzę, że Mieszkaniec gminy Środa Śląska wyciągnie odpowiednie wnioski po tej kończącej się kadencji samorządowej.

    Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki - mówią ci, którzy nie mają ochoty zajmować się czymś, czym już kiedyś się zajmowali, bądź nie chcą, aby wróciło coś, co już było. Problem w tym, że używają sentencji, której nie rozumieją.

    Autorem powiedzenia jest grecki filozof Heraklit z Efezu. Mędrzec uważał, że na świecie nie ma nic stałego. Wszystko przemija, zmienia się, płynie (ta panta rhei). „Niepodobna wstąpić dwukrotnie do tej samej rzeki" - pisał Heraklit myśląc o tym, że WODA W RZECE, DO KTÓREJ WESZLIŚMY PO RAZ PIERWSZY DAWNO ODPŁYNĘŁA, A WODA DO KTÓREJ WEJDZIEMY PO RAZ DRUGI, JEST JUŻ INNĄ WODĄ. W polszczyźnie sentencja Heraklita została uproszczona do wersji "nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki." Gdyby używano jej w pierwotnej formie, pewnie błędne zastosowanie nie zdarzałoby się tak często. Przekładając tę sentencję na naszą rzeczywistość oznacza ona nic innego, jak tylko to, że gmina, jako samorząd jest już inną gminą, niż przed laty. Dzisiaj mamy efekty ciężkiej pracy zespołów specjalistów na przełomie lat z panem Krasuckim na czele. I tylko on sam najlepiej zna ten zmieniający się samorząd. I to właśnie jemu należy powierzyć kierowanie tą gminą na kolejną kadencję, bo on zwyczajnie jest skuteczny. Panie Bogdanie, życzę Panu powodzenia. Mieszkańców proszę o rozsądny wybór.

  • 2018-09-18 18:34:28

    gość: ~Sebastian z Ortalionu

    @~Heraklit ze Środy
    Zazdroszczę ilości czasu i chęci na pisanie takich rozprawek, no chyba że robi się to zawodowo za $$$;)

  • 2018-09-18 20:42:07

    gość: ~LordEND

    @~Sebastian z Ortalionu
    Zawsze możesz poczytać sobie słodkie artykuły w drugim średzkim tytule tam krytyka nie występuje :)

  • 2018-09-18 21:00:31

    gość: ~kampania

    @~LordEND
    Tam kampanii nie ma to co ma czytać...

  • 2018-09-19 06:13:36

    gość: ~Antoni

    Kończ waść wstydu oszczędź. Obłuda u tego Pana nie zna granic. I sumienie też Pańskie nie jest czyste.

  • 2018-09-22 00:20:51

    gość: ~Mieszkaniec

    A i ten basen to jest porażka a nie powód do dumy nic dziwnego że jesteśmy w tyle