Express-Miejski.pl

„Tak” dla Dino w Mazurowicach? Wójt spotkał się z mieszkańcami

Czy Mazurowice doczekają się nowoczesnej świetlicy oraz marketu? fot.: Angelika Harom - em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Zamieszanie wokół świetlicy w Mazurowicach trwa od dłuższego czasu, a dezinformacja wśród mieszkańców doprowadziła do konieczności zorganizowania kolejnego spotkania.

Stara świetlica w miejscowości Mazurowice mieści się w centrum wsi na 50 arowej działce przy drodze krajowej nr 94. Teren wraz z zabudowaniami był wystawiany na sprzedaż trzykrotnie, jednak próby nie przywiozły oczekiwanego skutku. W lutym informowaliśmy, że nieruchomością zainteresował się przedstawiciel sieci sklepów Dino. Aby przeprowadzić kolejną próbę sprzedaży działki, konieczne było podjęcie stosownej uchwały podczas sesji rady gminy. Głosowanie miało odbyć się w kwietniu, jednak ostatecznie do niego nie doszło, gdyż punkt z porządku obrad wycofał radny Stanisław Waszkowicz, argumentując negatywną decyzję opinią rady sołeckiej. Radny, a jednocześnie sołtys wsi twierdził, że należy w niezmienionym stanie pozostawić teren wzdłuż drogi powiatowej, zawierający plac zabaw, zabytkowy obelisk oraz przystanek autobusowy. Ponadto Waszkowicz liczył na pisemną gwarancję, że środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości zostaną przeznaczone na budowę nowej świetlicy.

Również „odkrojenie” całego pasa działki wzdłuż drogi powiatowej nie wchodzi w grę, gdyż inwestor musi doprowadzić w tym miejscu dojazd do marketu. – Przedstawiciele sieci Dino zapewniają, że zabytkowy obelisk nie jest dla nich problemem. Są nawet gotowi zadbać o teren wokół pomnika, który pozostałby nienaruszony. Jeśli chodzi o plac zabaw, oczywiście sprzęt zostanie przeniesiony w miejsce, gdzie powstanie nowa świetlica – informuje wójt Piotr Frankowski.

Spotkanie z mieszkańcami wsi

Rosnąca atmosfera niepewności oraz chęć dialogu doprowadziły do zebrania w sprawie budowy sklepu Dino oraz nowej świetlicy wiejskiej. W czwartek 6 września w budynku obecnej świetlicy w Mazurowicach wójt Piotr Frankowski wraz z pracownikami urzędu gminy spotkali się z mieszkańcami, którzy stawili się liczną grupą około 60 osób. Zarówno wójt, jak i sołtys wsi przedstawili swoje zdanie na temat sprzedaży nieruchomości, po czym głos zabrali mieszkańcy.

Jesteśmy za sprzedażą działki w pełnym wymiarze, jeżeli wójt obieca przeniesienie obecnego placu zabaw w nowe dogodne miejsce – mówił mieszkaniec Mazurowic. Zważając na liczną frekwencję, wójt postanowił zadać pytanie mieszkańcom, kto jest za sprzedażą nieruchomości wraz ze świetlicą w całości. Zdecydowana większość zgromadzonych na sali opowiedziała się za sprzedażą. Warto w tym miejscu podkreślić, że w Mazurowicach nie funkcjonuje żaden sklep, więc budowa marketu Dino znacznie poprawiłaby komfort życia mieszkańców miejscowości, jak i okolicznych wsi.

Na koniec głos zabrał wójt, który podziękował za obecność na spotkaniu i przedstawił dalsze kroki postępowania. – Formalnie jest teraz potrzebna uchwała rady gminy i przegłosowanie wniosku o sprzedaż tej nieruchomości – poinformował wójt.

Co z nową świetlicą i dofinansowaniem?

Wraz z opcją sprzedaży działki w Mazurowicach w pierwszej połowie tego roku pojawiła się możliwość pozyskania dotacji na budowę w miejscowości nowej świetlicy. Gmina Malczyce złożyła wniosek. Jednak w połowie lipca na liście inwestycji, które otrzymają wsparcie, świetlicy w Mazurowicach nie było.

- Dostaliśmy za malo punktów. Czekamy aktualnie na uzasadnienie z urzędu marszałkowskiego. Na pewno będziemy się odwoływać. Pojawiły się też inne możliwości pozyskania funduszy zewnętrznych na tę inwestycję w o wiele większym zakresie. Tematu nie odpuścimy - informuje Piotr Frankowski.

hpa

39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • „Tak” dla Dino w Mazurowicach? Wójt spotkał się z mieszkańcami

    2018-09-11 09:48:41

    gość: ~Mieszkaniec

    Sołtys zachowywał się jak burak czas najwyższy zmienić władzę w wsi Mazurowice zapraszam wszystkich mieszkańców na wybory nowego sołtysa i rady sołeckiej

  • 2018-09-11 16:02:22

    gość: ~Jacek placek

    @~Mieszkaniec
    Widzę że są zwolennicy do wyboru nowego sołtysa i rady i nawet pokazała się zła strona która jest przeciwna zmiany na lepsze zarządzanie wsią

  • 2018-09-11 10:49:30

    gość: ~Krzysztof

    A kogo by tu wybrać jakieś propozycję??? najlepiej młodego albo młodą przecież nie jest powiedziane że ma to być starsza osoba

  • 2018-09-11 11:17:24

    gość: ~Adam

    Ludzie przecież ten sołtys to nie jest człowiekiem jak idzie ulicą to psy tylko na niego szczekaja a tak na marginesie to on mieszka w Malczycach u Pani S. Więc jak może być soltysem jak nie rozmawia z ludźmi we wsi i nie jest lubiany przez mieszkańców nawet nie potrafi zrobić dożynek elita sama sobie robi a pozostali to są nie ważni

  • 2018-09-11 11:22:47

    gość: ~Mania

    @~Adam
    Najlepiej wybrać kogoś, kto jeszcze nie był. A to całe zebranie to też mi się nie podobało. Wiec wyborczy zrobiony przez wójta na rzecz Łupka, który już był 8 lat i też wiemy, co pokazał.

  • 2018-09-11 11:43:33

    gość: ~Adam

    @~Mania
    A masz jakiegoś kandydata? Takiego co jeszcze nie był a może coś zdziałać

  • 2018-09-13 08:06:10

    gość: ~Waldek

    @~Mania
    Drodzy mieszkańcy przecież to spotkanie było uderzeniem w czuły punkt mieszkańców ponieważ wszyscy mieszkańcy chcą Dino i dlatego zostało to zorganizowane przez Pana który był już radnym przez 8lat ponieważ liczy na głosy mieszkańców w wyborach razem z Wójtem Moim zdaniem jeśli wójt naprawdę chciał wybudować market to przyjechałby konkretnie z przedstawicielem danej sieci To jest tylko zdobycie głosów w wyborach tu nie było żadnych konkretów i nie będzie, a ci którzy nie podnieśli ręki za budowa sklepu to znają realia działań tej całej władzy która w Mazurowicach nie zrobiła nic, wszystko się lokuje w Malczyce, tam się przeznacza potężne środki na dom kultury chodniki targowisko na obiekty sportowe bo niby czemu Mieszkańcy Mazurowic i okolicznych miejscowości to gorszy gatunek? Dlatego zbliżają się wybory i pora skończyć z takim traktowanie mieszkańców wsi to jest dobra pora żeby podsumować ta władze i zastanowić się nad wyborem nowych radnych i nie koniecznie tych co już byli u władzy przez bo teraz właśnie widać efekt ich działania niestety!

  • 2018-09-13 08:45:26

    gość: ~poinformowany

    @~Waldek
    Łupek to szpieg Lodzi i Grodzkiej z Kwietna. Rozłoży wójcia Francia od środka. Ale kandydat Ł z Mazurowic nich nie liczy na tani poklask od mieszkańców. Nic nie zrobił przez swoją kadencję i kolejne lata. Z dwojga złego to Lepiej niech pozostanie obecny. Ale czy naprawdę, Mazurowic nie stać na konkretnego radnego z krwi i kości?

  • 2018-09-11 12:38:27

    gość: ~gość

    Wymienić tego buraka co szkodzi mieszkańcom Mazurowic. Gruby,nie miły gbur. Nie głosujcie już na niego

  • 2018-09-11 12:57:26

    gość: ~Waladek

    Na zdjęciach w Rolandzie widać jak mieszkańcy głosują a Pan Pastuch z założonymi rękoma nie głosuję aż czekać jak wybudują Dino w Mazuowicach a pierwszy będzie stał w kolejce po schabowe z promocji

  • 2018-09-11 16:11:10

    gość: ~ktoś

    @~Waladek
    A wiesz jak działa flesz aparatu? A może nie chciał brać udziału w głosowaniu, które zostało "zpartolone" na samym początku przez włodarza? I proszę bez nazwisk jak wiemy obowiązuje RODO.

  • 2018-09-11 16:15:17

    gość: ~Waladek

    @~ktoś
    Co ma flesz do tego jak ktoś nie głosuję a później będzie pierwszy w sklepie

  • 2018-09-11 17:01:41

    gość: ~ktoś

    @~Waladek
    Jak byłeś na zebraniu to chyba słuchałeś wypowiedzi w/w co sądzi o sprzedaży, a jak nie byłeś to Ci przypomnę , że tak jak cała wioska był i jest za.

  • 2018-09-11 23:55:20

    gość: ~Waldek

    @~ktoś
    Bylem i koło ciebie siedziałem uważnie słuchałem i się rozgladalem

  • 2018-09-11 20:14:36

    gość: ~ccc

    @~Waladek
    Czyżby ktoś chciał zdyskredytować człowieka co mówi prawdę?

  • 2018-09-13 09:05:40

    gość: ~Jarek

    @~Waladek
    Akurat ten pan jest za budowa Dino dobrze ze są ludzie którzy
    są jeszcze świadomi i nie podnieśli ręki bo chodzi o środki że sprzedaży działki na przeznaczenie na budowę nowej świetlicy w Mazurowicach a nie przeznaczenie pieniędzy np na budowę świetlicy w Rusku szanowny Panie pewnie Pan nie wiedział że takie były wstępne założenia że strony Włodarzy w gminie, a szkoda

  • 2018-09-11 15:20:04

    gość: ~mieszkaniec

    Jak długo będziecie wierzyć zakłamanemu włodarzowi z urzędu. Mami Was 4 lata i znowu ślepo wierzy w reelekcję - tym razem na 5 lat. Wedle tego co mówił na zebraniu to Były radny Ł z Mazurowic ma takie chody i to On spowoduje, ze sklep powstanie. Totalna bujda,. Wójt w trakcie spotkanie nawet się nie przyznał, że wniosek został źle napisany i został odrzucony w pierwszej kolejności. Dość temu panu i do widzenia.

  • 2018-09-11 17:39:24

    gość: ~ekolog

    Ogromny Smród (może to zapach po działaniach "naszego gospodarza") od kilku dni zatruwa powietrze w Malczycach. Jeszcze 4 lata temu smród mu przeszkadzał i latał po wsi aby skułe wysadzić z fotela. Teraz mówi, ze skoro zdecydowałem się mieszkać w Malczycach to muszę się do wsiowych zapachów przyzwyczaić. Co za gbur i totalny ignorant. Niedługo nasi wyborcy zrobią z tym porządek.

  • 2018-09-11 19:34:16

    gość: ~Wsiur w filcach

    @~ekolog Gościu, jakbyś zauwazył trwają prace pożniwne, rolnicy orają pola, nawożą je głównie najzdrowszym obornikiem. Nie podoba się to sobie klamerkę na nos załóż.
    Jesteś chyba z tych ludzi którzy uczą swoje dzieci że krówka jest na polu i robi mumu, mięsko jest ze sklepu a mleko z kartonu. Bez pozdrowień.

  • 2018-09-12 08:11:06

    gość: ~gggggg

    @~Wsiur
    w filcach
    jakie pozniwne?azot z kurników smierdzi....

  • 2018-09-12 11:17:39

    gość: ~Smród

    @~ekolog
    Czy mówisz tu o tym że fekalia płyną 1-go Maja i Dworcowa gów***m w rowach stoi?

  • 2018-09-12 21:57:59

    gość: ~denat

    Brakło pieniedzy na zrobienie przyłącza kanalizacji ul. Dworcowej bo poszły na bzdurne pomysły wójta i jego przybocznej gwardii.

  • 2018-09-11 19:05:17

    gość: ~zdecydowanie NIE sprzedawac

    nie sprzedawac bo:
    1. na co zostaną przeznaczone pieniądze? napewno nie na salę dla dzieci. póki nie będzie zapewnienia na papierze, że pieniądze ze sprzedaży zostanąw całości przeznaczone na świetlicę i plac zabaw, oświatę i kulturęw Mazurowicach to się na to nie godzcie - SPRAWDZONE
    2. wniosek o dofinansowanie nie przeszedł od razu jak już ktoś to napisał
    3. jakie NIEOKRESLONE nowe możliwości pojawiły się pozyskania funduszy? KONKRET prosimy
    4. straci się najlepszy teren pod cel publiczny we wsi Mazurowice na cele korzystne dla mieszkańców

  • 2018-09-11 20:02:05

    gość: ~wyborca

    Może ktoś wytłumaczy dlaczego w tym artykule nie ma mowy o pytaniach na, które nasz włodarz nie potrafił odpowiedzieć albo udawał, że to nie on i nie pamięta ????

  • 2018-09-12 11:23:58

    gość: ~POkraczny komentator

    @~wyborca
    Nie wrzucą bo artykuł jest z inicjatywy wójta. Skrobie sobie w urzędzie i przesyła do redakcji. Zrozumcie mamiony narodzie. Wójt nie zrobił nic. Za niego zapier*****ją pracownicy. Nie odpowie wam na pytania bo nie zna w ogóle inwestycji które są prowadzone. Wymyśla cuda jakich by nie chciał. Potem jest zdziwiony że nie można wybudować czegoś wartego 1mln za 250 tys. Ludzie uciekną z urzędu i będziecie chodzić do osób które będą was odsyłać z kwitkiem. Emerytur już troche było zaraz pewnie młodzież poucieka i zostanienie z palce w nocniku.

  • 2018-09-11 20:08:51

    gość: ~Karolina

    Panie Wojcie bardzo dziękuje za to co Pan dla nas robi !!! Proszę nie czytać tych komentarzy bo widać ze wyobory się zbliżają !!!!

  • 2018-09-11 22:22:02

    gość: ~wc piker

    zarządzenia na spotkaniach KWW "wójcia Frania" :
    1. każdy z kandydatów od "wójcia Frania" ma być czujny i na każdy wpis krytykujący "lokalnego gospodarza" dokonać wpisu pochwalnego
    2. każdy z kandydatów ma lajkować pozytywne wpisy o wójcie, złe- palec na dół
    3. każdy z kandydatów ma "uruchomić" co najmniej 3 osoby z rodziny, znajomych, kolegów do pozytywnego wyrażania się o włodarzu.
    4. prowadzić pozytywne rozmowy o zbawiennym działaniu wójcie Frania w ciągu ostatnich 4 lat
    5. CDN ........

  • 2018-09-12 07:32:09

    gość: ~Ewa

    @~wc piker
    A to dobre. Uśmiałam się. A ty to bardzo jesteś poinformowany. Oj to widać odwrotnie. Widać jak kandytaktka na wójta zaczyna działać. I tak i tak nie wiadomo ile dacie negatywnych komentarzy. To tak i tak ludzie wiedza swoje. I będą robić swoje. A fale hejtu zostawcie dla siebie. Bo naprawdę staje się to już nudne.!!!! Najwiecej komentarzy oczywiście pod artykułem związanym z gmina Malczyce. Aż wstyd na to patrzeć. I podejrzewam ze te komentarze piszą dwie góra 3 osoby bo są bardzo podobne do siebie. Jeżeli myślicie ze tym wygrać wybory to się mylicie. I proszę nie pisać takich głupot !!!! Dajcie sobie spokój.!!!

  • 2018-09-12 09:05:14

    gość: ~Mieszkaniec

    Czytam te komentarze i czegoś nie rozumiem. Komentarz powinien się odnosić do artykułu o wsi Mazuowicach w sprawie Dino i świetlicy a ty zmiana tematu o jakimś smrodzie czy o laikowaniu i hejtowaniu proszę sobie założyć inny temat a tutaj proszę się wypowiadać swoje zdanie na temat artykułu zamieszczonego w Expresie. Pozdrawiam Mieszkaniec Mazurowic

  • 2018-09-12 11:35:44

    gość: ~wc piker

    @~Mieszkaniec No i działa rozporządzenie wójcia F ;-P

  • 2018-09-12 17:44:39

    gość: ~Wędkarz

    Byłoby dobrze gdyby PTAK NIE SRAŁ DO WLASNEGO GNIAZDA..

  • 2018-09-12 21:54:46

    gość: ~eko

    @~Wędkarz
    A co z falą smrodu jaka zawisła po raz kolejny nad Malczycami. Dalej wójtowi to nie przeszkadza? Dalej uważa, ze z szamba nie zrobi perfumerii?

  • 2018-09-12 22:06:54

    gość: ~Sołtys

    @~eko
    Jak to nie zrobi sklep Douglas

  • 2018-09-13 01:42:18

    gość: ~felix

    @~eko Te smrody wydobywają się podczas prac przy rekultywacji dawnego wysypiska przy Różanej.

  • 2018-09-13 07:52:54

    gość: ~filantrop

    @~eko Jak się bierze 10 tyś zł wynagrodzenia miesięcznie + premie i 13-nastki, to jest się w stanie wytrzymać dużo większe smrody i gminny zaduch przez najbliższe 5 lat. A ciemny lud niech wdycha i zdycha- bo lokalny włodarz ma to gdzieś.

  • 2018-09-13 09:36:57

    gość: ~ha

    smieszne - kolejny artykuł sponsorowany przez F
    ciekawe z czyjej kieszenie opłacony - gminy czy własnej
    http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23913597,fundusz-promocji-pis.html

  • 2018-09-13 11:11:30

    gość: ~Krystyna

    @~ha
    Pani Radna czy nie nudzi panią już te komentarze. Proszę uszanować nas mieszkańców i przestać pisać jakieś głupie komentarze bo nas naprawdę to już zaczyna denerwować. Ten artykuł nie dotyczy Pani kampanii wyborczej tylko naszej przyszłości. Więc proszę i apeluje aby się powstrzymać. PS takiej wyobraźni w podpisywaniu nikt nie ma haha

  • 2018-09-13 12:31:10

    gość: ~Bezdech

    @~Krystyna
    Ale jaka radna? O czym ty piszesz droga Krystyno? Czy żeby prawdziwie ocenić działania wójta trzeba być radnym, czy radną? Żadnej kampanii nie prowadzę i nie będę prowadzić, tylko patrze i widzę co się dzieje. I nie każdy mieszkaniec prowadzi kampanię. No chyba że jest wójtem.

  • 2018-09-13 16:41:58

    gość: ~Krystyna

    ostatnio dodany post

    @~Bezdech
    Kolejny bezcenny komentarz. Proszę dajcie sobie już spokój!!! to nie ma nic wspólnego z wyborami. Hejtować to sobie możecie na innej stronie. I proszę mi powiedzieć kto tu komentuje artykuł ? i to jeszcze nie na temat !!! Wójt czy Pani Radna ? wydaje i sie ze to ta druga osoba.