Express-Miejski.pl

Boisko w Ciechowie: radny manipuluje, inni radni komentują

Boisko w Ciechowie fot.: anbo

Artykuł w Expressie Miejskim z 23 sierpnia poświęcony tematowi boiska w Ciechowie, z licznymi wypowiedziami radnego Krzysztofa Wnęka, zawiera nieprawdy i manipulacje. 

  1. Nieprawda: Radny Wnęk opowiada w artykule w EM24.pl, iż Burmistrz Ruciński przez 4 lata twierdził, iż instalacji drenarskiej nie ma pod murawą.

Prawda: Zgodnie z ekspertyzą z VIII 2016 (str. 19) drenaż boiska wykonany inaczej niż w projekcie technicznym. Projekt z 2013 roku zakładał łączną długość ok. 4.000 mb sączków drenarskich, zaś wg ekspertyzy jego długość  wynosi od 400 mb do 1.600 m, czyli w najlepszym wypadku ponad dwa razy mniej niż zakładał projektant boiska, co ma niewątpliwy wpływ na ograniczenie odpływu wody z boiska.

  1. Nieprawda: Radny Wnęk stwierdza w artykule w EM24.pl, iż w nagrodę za wykonanie ekspertyzy Pan Leszek Kułak został inspektorem nadzoru.

Prawda: Inspektor nadzoru naprawy boiska w Ciechowie został wyłoniony zgodnie z Regulaminem Zamówień Publicznych UM w Środzie Śląskiej, tj. w wyniku negocjacji cenowych, co było zupełnie naturalne w sytuacji gdy Pan Leszek Kułak był autorem wariantu nr I naprawy boiska, na który Rada Miejska przeznaczyła środki w budżecie Gminy na 2018 rok. Wg kosztorysu inwestorskiego była to kwota 142.864 zł.

  1. Nieprawda: Radny Wnęk informuje w artykule w EM24.pl, iż Burmistrz ogłosił na sesji wykonanie dodatkowych prac jako podlewanie boiska … i nie podłączył tego do istniejącej przy boisku instalacji wodnej

Prawda: Zgodnie z sugestią Wykonawcy naprawy boiska zakres prac dodatkowych od początku miał obejmować ułożenie rurociągów i okablowania w murawie, aby uniknąć niepotrzebnej degradacji boiska w sytuacji gdyby te rurociągi i okablowanie miało być realizowane w przyszłości. Od początku dodatkowy koszt wg Wykonawcy został oszacowany na ok. 26 tys. zł. Na taką dodatkową kwotę i tylko na taką max. kwotę na sesji zgodziła się w glosowaniu Rada Miejska.

  1. Nieprawda i fałsz: Radny Wnęk mówi w artykule w EM24.pl, iż Burmistrz powiedział, iż nie wykona dokończenia nawodnienia boiska, ponieważ nieodpowiednio popieramy jego osobę w Ciechowie.

Prawda: W czasie odbioru budowy nawierzchni ul. Słonecznej w Ciechowie w czerwcu br. radny Wnęk poprosił Burmistrza na kilka słów poza oficjalna Komisją Odbiorową. Zaproponował, iż sołectwo w ramach funduszu sołeckiego Ciechowa przeznaczy 6 tys. zł na dokończenie nawodnienia, a o pozostałe środki do 20 tys. zł wnioskuje z budżetu Gminy (oprócz już przeznaczonych przez Rade Miejską 26 tys. zł na to nawodnienie – rurociągi i okablowanie w murawie). Burmistrz powiedział, iż obawia się, iż taki wniosek nie uzyska poparcia większości Rady Miejskiej i będzie przez większość radnych negatywnie odebrany, gdyż w budżecie Gminy na to boisko poszły już duże środki kosztem innych zadań, a jednocześnie spora cześć radnych negatywnie postrzega postawę radnego Wnęka, który zamiast docenić liczne działania Rady Miejskiej i Burmistrza na rzecz Ciechowa skupia się prawie wyłącznie na negowaniu działań i krytyce władz Gminy.

Do całej sytuacji i publikacji w EM24.pl odnieśli się też inni radni  Rady Miejskiej – Kazimierz Grabowiecki i Jerzy Kryciński. Oto ich komentarze:

– Uważam, że na boisko w Ciechowie została już przeznaczona wystarczająca ilość środków z budżetu Gminy Środa Śląska, dlatego głosowałem przeciwko zmianom i dodatkowym środkom. Klub z Ciechowa gra w B klasie i być może to za wcześnie na takie prezenty. Pretensje Radnego Wnęka nie są zasadne, ponieważ należało się skupić na tym zadaniu, zaplanowanym na pokaźne środki finansowe, w poprzedniej kadencji, dołożyć większej staranności już na samym początku. Tymczasem mam wrażenie, że zadanie pozostawiono samo sobie. Obowiązkiem radnego jest kontrolowanie inwestycji na swoim terenie, troska o dobro każdej wsi – komentuje Kazimierz Grabowiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej.

– Ta wojna medialna pana Wnęka z Burmistrzem Rucińskim jest zupełnie niepotrzebna. Mam wrażenie że polityka radnego Wnęka zmierza do tego aby jak najbardziej dokopać i zdyskredytować Burmistrza Rucińskiego, niezależnie od tego co się z nim samym czyli z radnym stanie. Czy zostanie dalej wybrany na radnego czy już nie. W taki sposób nie robi się dobrej polityki dla Gminy, ani dla swojej miejscowości jaką jest Ciechów. Współczuję mieszkańcom Ciechowa takiego reprezentanta. Gdybym mieszkał w Ciechowie wstydziłbym się, że mam takiego radnego, który potrafi robić aferę i woli dzielić niż łączyć – ocenia Jerzy Kryciński, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej.

Urząd Miejski - ogłoszenie płatne

25

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Boisko w Ciechowie: radny manipuluje, inni radni komentują

    2018-09-04 20:45:28

    gość: ~Ja

    A my się staramy i robimy wszystko z naszym boiskiem a tu tyle kasy za 50 tys robię CampNou zaorać i zbudować osiedle socjalne dla nierobów.

  • 2018-09-04 21:47:50

    gość: ~mieszkaniec

    Jestem zażenowany. Ale tak do szpiku kości...

  • 2018-09-04 22:02:18

    gość: ~Out

    Jedyny manipulant i kłamca to Lord Ruciński. Oczywiście oba komentarze radnych napisał Jego Mśiwość Lord, bo Grabowiecki nigdy nie wzniósł by się na taki poziom logicznej wypowiedzi, a Kryciński nie ma swojego zdania. Żenada. Rozliczymy cię za wszystkie twoje kłamstwa i podłości.

  • 2018-09-04 22:21:22

    gość: ~oh my lord

    Urzędzie Miejski ale Ty tak na poważnie? Tak serio, serio? panowie radni to niech się już nie ośmieszają. Panów wypowiedzi są co najmniej śmieszne. Po przeczytaniu tych wypocin aż taki dziwny posmak mam w ustach....

  • 2018-09-04 22:28:05

    gość: ~Jurek

    Na miejscu mieszkańców wschodniej części środy śląskiej wstydził bym się, że mam takiego burmistrza i radnych, którzy nie potrafią naprawić boiska i przyznać się do błędów a potrafią z Coca coli zrobić sortowanie plastiku i się do tego nie przyznać. Gratulacje za manipulację faktami! Czasami lepiej uderzyć się w pierś i powiedzieć nie wszystko wychodzi tak jak byśmy tego chcieli ale do tego trzeba mieć klasę.

  • 2018-09-04 22:42:30

    gość: ~Tyk cyk

    Coś Wam powiem Za te pieniądze co poszły w piach moznaby było kupić autokar który by woził piłkarzyki do CS Osir Sroda Śląska. A w miejscu piachu by byla łąka na ktorej by się mogly pasc barany.

  • 2018-09-04 23:18:20

    gość: ~Maks

    A czy to ze boiska w ciechowie dalej nie ma a pieniadze zostaly wyrzucone w bloto to prawda czy falsz?? A to ze podczas odbioru popelniono blad to prawda czy falsz?? A to ze burmistrz kazal wyplacic wykonawcy kwote zabezpieczenia inwestycji to prawda czy falsz? Nie osmieszaj sie r. Mozesz napisac sto artykulow i nic to nie da ludzie juz sie na tobie poznali. Dla mieszkancow liczy sie dzialanie i efekty w tej kadencji efekty sa marne i tylko dlug gminy sie poglebia. I tak panie radny k. ludzie moga sie wstydzic tej szopki i manipulacji panujacej w urzedzie. Brak slow

  • 2018-09-05 07:01:36

    gość: ~Kaziu

    hahah;)) ale żenada!!! Jeszcze kto się odniósł??? Pierwsze lizusy swojego Lorda!!! Panowie dajcie spokój i się nie ośmieszajcie, nie róbcie z ludzi idiotów!!!

  • 2018-09-05 07:06:32

    gość: ~ja

    Panie Burmistrzu Pan przestanie pisać za innych;)) Pan nie wie co to prawda, więc najlepiej niech Pan nie używa takich zwrotów. Tradycyjnie kłamstwo i manipulacja...wszystko byleby pana było na wierzchu...A już nie wspomnę, że marnuje Pan na te wypociny i kłamstwa publiczne pieniądze!!! Niech Pan płaci ze swojej kieszeni za te bzdury!!

  • 2018-09-05 08:25:01

    gość: ~NIE ŚLEPY

    Za tą nieprawdę i fałsz powinni, LORDA zrzucić ze stołka i jeszcze kopnąć w dup...ę. Podłe manipulacje Lorda. A ten radny Kryciński, nagle ktoś z niego przed wyborami kurz zdmuchnął? żeby przemówił? A Pan Fink dalej ma umarzane podatki przez Burmistrza?

  • 2018-09-05 10:01:13

    gość: ~Janusz

    @~NIE ŚLEPy
    Oj widze,że konkurencja Pana Krycińskieo się obudziła?oj boli boli, że Pan Kryciński wygrywa w cuglach...takie powstały okręgi i co niektórzy już nigdy nie bedą radnymi...

  • 2018-09-05 16:29:48

    gość: ~123

    "A ten radny Kryciński, nagle ktoś z niego przed wyborami kurz zdmuchnął? żeby przemówił?" Masz rację. Obudził się misiu który potrafi robić aferę i woli dzielić niż łączyć. W taki sposób nie robi się dobrej polityki dla Gminy , ani dla swojej miejscowości panie radny Kryciński. Całe szczęście, że startuje ponoć do powiatu (mam nadzieję że ludzie już przejrzeli na oczy) to może ktoś mądrzejszy zajmie jego miejsce.

  • 2018-09-05 08:32:06

    gość: ~ps

    "Obowiązkiem radnego jest kontrolowanie inwestycji na swoim terenie, troska o dobro każdej wsi – komentuje Kazimierz Grabowiecki, Przewodniczący Rady Miejskiej w Środzie Śląskiej" - i to właśnie robi radny Wnęk p. Kaziu, a pan panie radny Kryciński niech się już lepiej nie wypowiada i zajmie się tematem śmietniska jaki zresztą za pana wiedzą szykujecie nie tylko mieszkańcom osiedla przy ul. Wrocławskiej , ale i całej Środzie Śląskiej.

  • 2018-09-05 08:45:12

    gość: ~RACJA

    (this post was banned by administrator)

  • 2018-09-05 10:03:01

    gość: ~Radny Wnek

    @~RACJA
    właśnie wystąpiłem o udostępnienie adresu mailowego celem złożenie do organów ścigania zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa. Krytyka musi mieć też swoje granice.

  • 2018-09-05 09:19:53

    gość: ~asa

    ...Nie jestem za żadną ze stron bo juz się podubiłam w tym wszystkim......

    !!!nAle trzeba mieć TUPET , żeby wysmarować taki artykuł !!!

  • 2018-09-05 11:55:53

    gość: ~Mati

    Proponuję skończyć te bezsensowne komentarze na łamach Expressu odłożyć na bok w zamian za konkretne spotkanie podobne do tego które się odbyło jakieś dwa lata temu w Urzędzie Gminy. Najlepiej żeby wzięły w nim udział te osoby które podpisywały cokolwiek związane z odbiorami boiska, inspektora nadzoru poprzedniej budowy ( o ile w ogóle taki istnieje ) oraz obecnej budowy/naprawy. Pana Burmistrza, Pana Krasuckiego, i przede wszystkim osoby związane z Ciechowem. I żeby charakter spotkania nie miał wymiaru polemiki między Panem Radnym a Burmistrzem tylko sensowna rozmowę na temat problemu i jego wyjaśnienie. Oczywiście wszystko oparte o dokumentację budowlana która jest rzetelnie uzupełniona oraz podpisana przez odpowiednie osoby
    @ Panie przewodniczący Grabowiecki: co z tego że boisko pochłonęło tyle pieniędzy skoro nadal nie nadaje się do gry? Co z tego że klub gra w B klasie ? To już ponad półtora tysięczna wioska nie może mieć fajnego boiska? Szkoda że osoba piastująca takie stanowiska nie szuka rozwiązania problemu...ale cuz...

  • 2018-09-05 12:31:20

    gość: ~Jutro

    @~Mati
    ,,Cuz''? To było dobre...

  • 2018-09-05 13:38:33

    gość: ~Mati

    @~Jutro
    Oczywiście błąd.. przyznaję i dziękuję...

  • 2018-09-05 13:06:16

    gość: ~bezstronny obiektywny

    po pierwsze : kto wpadł na pomysł żeby boisko zbudować na bagnach ??????
    jak pisałem jakiś czas temu : w tych czasach można budować wszystko jak np sztuczne wyspy w oceanie, czy klimatyzowane stadiony w Katarze, ale jak ma się pieniądze.
    Panie Wnęk, jest pan przedstawicielem Ciechowa, zostały przekazane dla miejscowości ogromne pieniądze na "boisko", dobrze pan znał teren budowy, gdzie pan wtedy był ?
    Poza tym jeśli są przekazywane tak ogromne pieniądze podatników to z samej przyzwoitości stanowiska radnego powinien pan dozorować przebieg prac.
    Przecież burmistrz nie będzie osobiście dozorował każdej inwestycji w gminie, bo ma od tego m.in radnych !! gdzie pan był w tym czasie ?
    a teraz to typowo polskie : wszyscy winni tylko nie ja

  • 2018-09-05 19:28:56

    gość: ~Ja

    @~bezstronny obiektywny
    Niby doglądał,odbiór zrobił. Ale o tym cisza bo winny burmistrz!

  • 2018-09-05 22:30:21

    gość: ~Wojewoda

    @~bezstronny obiektywny
    A pan burmistrz i doradcy gdzie wtedy byli kiedy boisko bylo budowane i odbierane. Burmistrz ustala lokalizacje smietnikow na mieście co do centymetra wiec i pod boisko teren wybral

  • 2018-09-05 19:23:44

    gość: ~Ja

    A może ktoś wreszcie zauważy, że wśród osób odbierających to bagno był pan Wnęk! Dlaczego wtedy milczał,że wykonanie jest niezgodne z wytycznymi inwestora! Wybory idą to nauczył się mówić!A przepraszam zaczął szczekać, żeby przykryć swoją nieudolność!

  • 2018-09-05 22:37:57

    gość: ~elemelek

    Poziom kultury osobistej radnego Wnęka pozostawię bez komentarzy, sama jego "mowa ciała" mówi za siebie.

  • 2018-09-05 23:04:36

    gość: ~Jak

    @~elemelek
    Niech nawet kultury nie ma ale potrafi wytknac błędy! A reszta tylko siedzi i przyklaskuje! Po co mi tacy statysci? ??? Mi waszemu wyborcy nie pasuje ze siedzicie i ciągle milczycie! To znaczy ze zgadzacie się ze wszystkimi bujdami które są nawijane na uszy mieszkańcom! !!!!! Jeśli mnie po drugiej stronie monitora oglądając sesję trafia szlak, .. bo bzdurami się zajmujecie a ważne rzeczy Wam Panowie uciekają. Gada jeden godzinami i ....( trzy literowe ...przekleństwo) ... z tego widać w mieście! To Panowie wszyscy jesteście do wymiany! Łącznie z obecnie panującym. Siedzicie do nocy zamiast wstać i powiedzieć "streszczaj się Pan " siedzicie cicho i z zachwytem wpatrujecie w wodza! !!

  • 2018-09-06 06:47:29

    gość: ~ja

    ostatnio dodany post

    @~Jak
    tez to zauważyłem, a właściwie to ta pierwsza ławka jest taka milcząca, nie wiem z czego to wynika, ale jak oglądam praktycznie każdą sesję, tak głosu większości radnych z tej ławki nigdy nie słyszałem.