Express-Miejski.pl

Wędkarz z Wilczkowa złowił suma giganta. Miał ponad dwa metry [foto]

Wędkarze z Wilczkowa złowili suma giganta fot.: arch. prywatne

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Dzisiejszy poranek na długo zapamiętają wędkarze z Wilczkowa (gm. Malczyce). Na Zalewie Mietkowskim udało im się złowić prawdopodobnie największego suma na Dolnym Śląsku.

Dariusz Dolak oraz Ireneusz Sułkowski to wędkarze z Wilczkowa, którzy dziś rano złowili ponad 100-kilogramowego suma! Panowie należą do koła wędkarskiego PZW nr 12 w Malczycach. - Nie mamy niestety możliwości jego dokładnego zważenia, ale na pewno ma około stu kilogramów. Zmierzyliśmy suma i dokładnie ma 2,21 metrów długości - mówi wędkarz Dariusz Dolak.

W tej chwili ryba znajduje się pod opieką wędkarzy, którzy z gigantem czekają na przybycie telewizji. - Jesteśmy pewni, że złowiony przez nas sum jest największym okazem na terenie Dolnego Śląska. Nikt jeszcze nie udokumentował tak wielkiego suma - przyznaje Dariusz Dolak. - Ciężko było go złapać, bardzo mocno walczył. Złowiliśmy go metodą na zrywkę. Pomagał mi kolega Ireneusz. Holowaliśmy go przez około pół godziny. Cieszymy się, że mimo długiej walki sum ma jedynie ślad na pysku po haczyku - dodaje wędkarz.

Sum zostanie wypuszczony z powrotem do zalewu. Jednak to nie koniec dobrej passy wędkarzy. Ireneusz Sułkowski złowił wczoraj suma o długości 1,90 m również na Zalewie Mietkowskim. 

Moment, jak wędkarze wypuszczają suma do wody można obejrzeć w Teleexpressie.

anbo

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wędkarz z Wilczkowa złowił suma giganta. Miał ponad dwa metry

    2018-08-06 10:55:08

    gość: ~Weda

    Redaktor niech się dokształci padały wieksze okazy na dolnym Śląsku nie tylko z samej Odry już wyszło kilka ryb powyżej 220 a ten sum napewno nie waży 100kg nawet 90 nie ma

  • 2018-08-06 11:36:14

    gość: ~Hhh

    @~Weda
    Waga w oczach, jeszcze takiego daru nie widziałem :o

  • 2018-08-06 11:42:33

    gość: ~spining

    @~Weda kolego sumik wygląda na ładnie upasionego więc nie wiem skąd twoje wątpliwości?! druga sprawa też słyszałem o sumach łapanych przez kłusowników na szarpaka i to właśnie w okolicach od urazu do Malczyc a nawet po lubiąż… nawet ok 3m...

  • 2018-08-07 15:12:03

    gość: ~Szkodliwy

    Chodzi o tak zwaną zrywke?
    ...... Często po Odrze w obrębie Lubiąża pływają nieznajome twarze łódkami lub pontonami z echosondami penetrujac miejsca gdzie odra jest najgłębsza. I odmawiają okazy większe niż ten ze zdjęcia.....

  • 2018-08-06 11:01:37

    gość: ~Krzywy

    NIE, nie jest to największy sum na Dolnym Śląsku :)

    Trefne info

  • 2018-08-06 11:33:53

    gość: ~Wędkarz

    @~Krzywy
    W takim razie bądź tak uprzejmy i wyślij link/zdjęcie jako dowód

  • 2018-08-06 11:52:09

    gość: ~Kolega Darka i Irka

    Już się zaczyna pisanie zamiast chłopakom Gratulować to jadą z koksem . Czy to ważne że największy czy też nie złowili chłopaki i super cieszymy się razem z nimi. Powiem tak jeszcze raz im Gratuluję i jeżeli to nie jest największy to na pewno jeszcze złowią większego. Ja już się w Mietkowie nie kąpię. :)

  • 2018-08-06 11:59:30

    gość: ~piotr

    ależ wielkie bydle!!

  • 2018-08-06 13:01:12

    gość: ~WIŚNIA

    GRATY chłopaki,piękna ryba ,czekamy na większe.

  • 2018-08-06 14:02:56

    gość: ~Magda

    Jak jeszcze chodziłam do szkoły podstawowej (początek lat 90), to mieliśmy w klasie kolegę, który rzem z ojcem był mega zapalonym wędkarzem i pamiętam, jak pewnego dnia przyniósł do szkoły szkielet mega szczupaka, bo oczywiście został już dawno zjedzony, i ponoć nie był smaczny :)
    Też jakiś rekord wtedy padł, długie bydle było...
    Więc, gratuluję ! :)

  • 2018-08-06 14:36:29

    gość: ~Wagieli

    Napewno nie ma 100 kg ja zlowilem 204 cm i mial 67 kg

  • 2018-08-06 17:21:14

    gość: ~lev

    @~Wagieli zobacz jaki ten sum jest wypasiony ...żadko zdarzają się takie grubasy...pewnie nie ma 100 kg ale może mieć blisko 100

  • 2018-08-11 19:13:52

    gość: ~wedkarz

    ostatnio dodany post

    @~Wagieli chcieli sławy to robimy zdjęcie i do wody a nie czekamy na telewizje.a teraz wszyscy mogą zrobić zdjęcie z tymi sumami leżą na brzegu zdechłe i co tyle ze sławy i telewizji chyba da coś tym kusownikom w cudzysłowiu!!! do myślenia

  • 2018-08-06 15:31:36

    gość: ~Wedkarz

    Mięsiarze pewnie w łeb dostał .Nie jest to największy sum na dolnym Śląsku Szanowna Gazetki .Gdzie fotografia z wypuszczenia ryby

  • 2018-08-06 15:39:11

    gość: ~asda

    A ja się wczoraj kompałem w Mietkowie i miałem wrażenie , że jakiś sum się kręci obok brzegu, bo co chwile coś wzbudzało bardzo silnie wodę przy brzegu

  • 2018-08-06 19:29:55

    gość: ~Piotr

    Boleń :)

  • 2018-08-06 21:39:12

    gość: ~Wedkarz

    100kg hahaha

  • 2018-08-06 21:41:37

    gość: ~Sumiarz

    Ludu 100kg dobre zapraszamy na porum Sumiarzy chłopaki większe okazy łowią

  • 2018-08-07 18:10:27

    gość: ~Sumidło

    Na co został złowiony ten sum?

  • 2018-08-07 18:55:09

    gość: ~dziki karp

    Dziwne, że na zdjęciu nie naszego Kima z Malczyc. Takie osiągniecie, bez jego udziału - taż to w głowie się nie mieści i w dodatku było to TVP.

  • 2018-08-07 19:14:47

    gość: ~dragon

    On nie ma 1OOkg!!!

  • 2018-08-07 20:28:07

    gość: ~Wedkarz

    Nie których chyba sciska że chłopakom udało się trafić ładny okaz a sami chcieliby być na ich miejscu...

  • 2018-08-07 23:07:52

    gość: ~Waldi

    Redaktor nie musi sie doksztalcac. Z Odry jak piszecie moze i wyszlo pare wiekszych sumow ale oficjalnie nie byly zglaszane a szkoda i nie trzeba miec d a r u w oczach zeby stwierdzic, ze przy miarze 2,21 cm i tym "wypasieniu"spokojnie mozna przyjac, ze ma ponad 100 kg. Koledzy nie badzmy zazdrosni.

  • 2018-08-10 13:53:59

    gość: ~gość

    byłam na zalewie 8.06 w środę i leźą tam na brzegu 2 sumy giganty ale niestety sztywne