Express-Miejski.pl

Przewoźnik wycofał kurs do Udanina. Sołtys: bezpłatnie dowiozę mieszkańców do lekarza, czy urzędu

Zdjęcie ilustracyjne fot.: em

W czerwcu i lipcu w gminie Udanin dwóch przewoźników zlikwidowało kursy. Swoją pomoc w transporcie zaoferował jeden z sołtysów.

16 lipca na profilu sołectwa Konary na jednym z portali społecznościowych pojawił się komunikat sołtysa wsi Stanisława Dębickiego. - Drodzy mieszkańcy Konar. W związku z tym, że został zlikwidowany bez powiadomienia mieszkańców, jak i gminy dowóz do Udanina i są utrudnienia dostania się do lekarza czy też do urzędu w ważnych sprawach, tymczasowo do czasu utworzenia nowych połączeń autobusowych, proszę o zgłaszanie się do mnie. Bezpłatnie dowiozę mieszkańców Konar znajdujących się w sytuacji, gdy nie mają możliwości dostania się do lekarza i urzędu gminy - czytamy w wiadomości.

O sytuacji opowiada także jeden z mieszkańców Konar. - Przewoźnik nagle bez żadnych konsultacji wycofał kurs do Udanina. Ani gmina, ani sołtys o tym nie wiedzieli. Zawsze znajdą się ludzie, którzy nie mają się czym dostać do lekarza.  Nie było żadnej informacji od strony przewoźnika - mówi mieszkaniec.

Do września muszą przywrócić kursy

W tej chwili na terenie gminy Udanin funkcjonuje kilku przewoźników. Mieczysław Kruk Usługi Transportowo-Osobowe obejmuje linię z Lasku przez Udanin-Kostomłoty do Środy Śląskiej oraz z Lasku przez Udanin-Pichorowice-Sambórz do Środy Śląskiej. Stefan Ślusarski z Malczyc ma linię ze Środy Śląskiej przez Udanin-Piekary-Konary-Różanę-Pichorowice-Samborz.

Szymon Kruk Przewozy Osobowe jeździ tylko jedną trasą relacji Kostomłoty-Wrocław przez Udanin. TRANSPOL z siedzibą w Legnicy zajmuje linię z Legnicy przez Karnicę, Ujazd Górny do Jarosławia i z powrotem. Ostatni przewoźnik Tadeusz Księżnik Usługi Transportowe jeździ linią Gościsław-Buków-Imbramowice-Zastruże.

- Dwie istotne dla mieszkańców, ale szczególnie dla dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół w Środzie Śląskiej i Strzegomiu linie zostały przez przewoźników zlikwidowane - informuje sekretarz gminy Piotr Łabędzki. 1 czerwca Mieczysław Kruk zlikwidował linię z Lasku do Udanina przez Ujazd Górny do Środy Śląskiej. Natomiast 9 lipca przewoźnik Andrzej Sabiniarz z Wałbrzycha zlikwidował linię regularną Strzegom-Lusina do Udanina. - Trwają rozmowy z przewoźnikami oraz włodarzami wspomnianych samorządów, tak aby od 3 września obie linie były obsługiwane - wyjaśnia sekretarz. 

anbo

15

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Przewoźnik wycofał kurs do Udanina. Sołtys: bezpłatnie dowiozę mieszkańców do lekarza, czy urzędu

    2018-07-24 12:36:55

    gość: ~Udanin

    Brawa dla Sołtysa. Dobry z niego będzie Wójt !

  • 2018-07-24 12:51:34

    gość: ~oby

    @~Udanin
    Może i tak może i nie, ale jako radny i dobry współpracownik wójtowej powinien wszystko zrobić aby transport był na terenie gminy. Takie działanie nic nie daje. Zgodnie z prawem nie może przewozić osób. Co jeśli dojdzie do wypadku? Tym bardziej, że podał informację do wiadomości publicznej...

  • 2018-07-24 12:43:44

    gość: ~wtyd

    Który to raz już wójtowa jest zaskoczona... Co mają robić mieszkańcy. W większości gminy dopłacają do transportu, a tu takie jaja. Pan sołtys jest na emeryturze to sobie może pozwolić w roku wyborczym na takie ruchy... Na transport gminy nie stać, ale na jednodniowe imprezy typu pieje kura pieje stać...

  • 2018-07-24 13:48:14

    gość: ~Mis

    Ciekawie się robi nikt nie chce wziąść tych tras przez komunikację. Udanin-sroda Śląska przez Ujazd nikt nie chce wziąść ne wchodzi komunikacja śkp w cenach śmiesznie niskich. A drugi przewoźnik wycofal się z trasy udanin Strzegom zanim powstała komunikacja gminna Strzegom bo ma ona powstać jesienią tego roku. Samorządy patrzą tylko pod siebie a nie dla ogolu ludzi.

  • 2018-07-24 13:59:47

    gość: ~Pasażer

    Liczymy na panią Wójt,że w ramach sąsiedzkiej współpracy z przyległą Gminą Strzegom i panem Burmistrzem Miasta i Gminy znajdą rozwiązanie problemu transportu na linii Udanin -Strzegom.Młodzież uczy się w Strzegomiu i korzysta z kulturalnych i sportowych zajęć ( kino,basen,stadion itd.)Osoby chore i starsze, które nie mają swoich środków transportu nie mogą dojechać na badania i do lekarzy specjalistów.Strzegom choć nie jest w Powiecie Średzkim jest najbliżej położonym miastem i komunikacja lokalna jest niezbędna.Może znajdzie się dotacja ze wspólnego Stowarzyszenia LGD ,,SZLAKIEM GRANITU "? Liczymy na lokalne władze i radnych.

  • 2018-07-24 14:16:48

    gość: ~Adam

    No i kwitnie nam gmina i mieszkancy przeszczęśliwi. Łabędzki przedstawia stanowisko gminy... Hmmm co za komoetentna osoba. A wszystko to razem dziura i tyle. Do 3 wrzesnia to jak maja mieszkańcy jeździć? Nikt z wami nie chce rozmawiać? Dziwne. Festyn zróbcie. Ulży. Albo świetlicę postawcie. P.S. Ślusarski tylko w roku szkolnym jeździ.

  • 2018-07-24 14:29:01

    gość: ~Łabędzi spiew

    A gdzie wy byliście do teraz Panie Łabędzki??? Razem z wójtową nic nie robicie dla dzieci i mieszkańców w podeszłym wieku. Obiecujecie i imprezujecie...

  • 2018-07-24 14:54:58

    gość: ~dziwne

    co to za nagonka na sekretarza? Gmina odpowiedziała, dała swoje stanowisko i tyle. Premier miał Wam odpowiedzieć?

  • 2018-07-24 15:11:58

    gość: ~Adam

    @~dziwne
    Nie nagonka tylko ocena urzędnika. Efektów jego i jego szefowej dorobku dla umożliwienia życia mieszkańcom.

  • 2018-07-24 15:34:55

    gość: ~gośc

    Przecież Gmina dopłacała do transportów ale przewoźnik nie chciał jeździć,więc nie można go zmusić.Nie chce i co poradzić.
    Prawda jest taka ,że autobusy praktycznie puste wiec ,chyba kazdy kto prowadzi swoją firme i mu sie nie opłaca to nie będzie tego robił.
    A ludzie tylko pretensje ,że Gmina nic nie robi.a szkoda gadać i rozpisywać się dalej,wszedzie tylko pretensje i obrażanie ludzi..

  • 2018-07-24 16:21:45

    gość: ~Pasażer

    @~gośc
    GMINA DOPŁACALA? A SKĄD TAKA INFORMACJA? ILE DOPŁACALA? GDYBY NIE BYŁO POTRZEBY TO BY NIE MUSIAŁ WOZIĆ JAŚNIE PAN SOŁTYS I RADNY...

  • 2018-07-24 17:15:54

    gość: ~Adam

    @~gośc
    Obrońco gminnych nieudaczników daj spokój. Nic ich nie obroni

  • 2018-07-25 11:26:41

    gość: ~Czas

    Teraz może redakcja ustali co zrobi gmina aby przywrócić jakąkolwiek formę transportu?

  • 2018-07-25 12:12:30

    gość: ~fakt

    @~Czas
    Gmina nic nie zrobi bo gmina nie może... Ale wójt w końcu zaczął za coś odpowiadać. Wystarczy popatrzeć na inne gminy co się dzieje a u nas? Sołtys wozi mieszkańców...

  • 2018-07-25 15:57:21

    gość: ~Jan

    ostatnio dodany post

    Panie soltysie ale się pan pcha do koryt jak nie drzwiami to oknami przed wyborami to wy radni i sołtysa burmistrzem itp w du...p bez wazeliny każdemu wejdziesz.