Express-Miejski.pl

"Wolne sądy", "Europo, nie odpuszczaj". Demonstracja mieszkańców pod sądem

Demonstracja pod sądem w Środzie Śląskiej fot.: Angelika Boczar/em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 lipca około godz. 21 przed Sądem Rejonowym w Środzie Śląskiej zebrała się grupa mieszkańców.

Średzianie demonstrowali w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego. Ich spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu. Następnie odczytali fragmenty Konstytucji, w których mowa o sędziach i ich niezawisłości. Średzianie mieli ze sobą flagę Polski oraz Unii Europejskiej. Mogliśmy usłyszeć również hasła: "Wolne sądy", "Konstytucja", czy "Europo, nie odpuszczaj".

 

We wtorek w życie weszła nowa ustawa o Sądzie Najwyższym. Nowe przepisy przewidują skrócenie kadencji części sędziów. W całej Polsce w ciągu ostatnich dni ludzie protestowali przeciw reformie sądownictwa, m.in. we Wrocławiu. Zdaniem protestujących nowa ustawa, która m.in. obniża wiek emerytalny sędziów z 70 do 65 lat, jest niezgodna z Konstytucją. Wielu sędziów zostało odesłanych na przymusową wcześniejszą emeryturę. 

anbo

19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • "Wolne sądy", "Europo, nie odpuszczaj". Demonstracja mieszkańców pod sądem

    2018-07-05 10:40:34

    gość: ~monika

    Art. 180 ,,Sędziowie są nieusuwalni" czyli mogą kraść, brać w łapę i Konstytucja zabrania ich usuwania .... Coś tu nie tak jest, może czas się zastanowić nad tym kogo i co się popiera, bo nie można się czuć bezpiecznie w państwie, gdzie uważa sie, że ,,sędzia należy do wyjątkowej kasty ludzi"

  • 2018-07-05 10:55:06

    gość: ~średzki

    Nie, no żenada... A czy sąd w Środzie to jest Sąd Najwyższy? No nie wiedziałem. Jak chcecie protestować, to do Warszawki. A swoją drogą, zobaczymy ilu z tych ludzi zobaczymy na listach w najbliższych wyborach samorządowych. I wtedy dopiero wyjdzie prawdziwy cel pokazywania sie pod sądami.

  • 2018-07-05 11:13:37

    gość: ~średzianin

    @~średzki
    Słuszne spostrzeżenie,a tak z ciekawości,czy ci protestujący posprzątali po sobie te znicze,jeśli nie,to zdięcia są ,to straż miejska powinna wiedzieć kogo ukarać.

  • 2018-07-05 16:40:48

    gość: ~Popieram i pale znicz

    @~średzki
    Żenada!!!
    PS. ..nawet mylicie Sąd Najwyższy z Sądem w Środzie jak artykułu w Konstytucji, a znicze z cmentarzem

  • 2018-07-05 10:55:25

    gość: ~średzki

    Nie, no żenada... A czy sąd w Środzie to jest Sąd Najwyższy? No nie wiedziałem. Jak chcecie protestować, to do Warszawki. A swoją drogą, zobaczymy ilu z tych ludzi zobaczymy na listach w najbliższych wyborach samorządowych. I wtedy dopiero wyjdzie prawdziwy cel pokazywania sie pod sądami.

  • 2018-07-05 12:07:53

    gość: ~Adam

    @~średzki
    Głupota rozum zjadła. obcego wzywam sprzedawczyki.

  • 2018-07-05 12:31:13

    gość: ~ttt

    jak to jest że garstka cwaniaków organizuje takie szopki a ludzie później się łapią na ich obietnice wyborcze... cały czas jedno zło pis i po... społeczeństwo w naszym kraju cierpi na amnezje po każdych wyborach to samo...

  • 2018-07-05 14:10:48

    gość: ~Ja

    Trzeba samobiczowanie zrobić i dyby.

  • 2018-07-05 15:07:36

    gość: ~Ahmed

    Haha ,cyrk jak chu j

  • 2018-07-05 17:25:40

    gość: ~Ha ha Ha

    Ale szopka ha ha

  • 2018-07-05 20:43:34

    gość: ~ja

    "Pojawiające się rozwiązania stanowią zagrożenie dla demokratycznych wyborów w Polsce,
    bowiem oprócz niezgodnych z Konstytucją przerwania kadencji I Prezes Sądu Najwyższego oraz przymusowego przeniesienia wielu sędziów w stan spoczynku, od nowa, właśnie przez polityków, miałaby zostać wybrana izba Sądu Najwyższego stwierdzająca ważność wyborów. Oznacza to, że każdy wynik głosowania będzie mógł zostać zakwestionowany przez zależny politycznie sąd".

  • 2018-07-06 09:46:35

    gość: ~fuj

    ALE BZDURY !!!!

  • 2018-07-05 22:51:43

    gość: ~Adam Nawałka

    Kurcze, a oni nie wiedzą, że Polacy nie awansowali z grupy ? ;)

  • 2018-07-09 14:21:19

    gość: ~gggg

    @~Adam h
    Hhe he dobre...to pewnie przez

  • 2018-07-06 13:42:41

    gość: ~Ja

    Stado baranów broni postkomuny nie mają wstydu wycierac sobie mord Polska flaga, jak można bronić tak skorumpowanych i nieuczciwych sądów!!!

  • 2018-07-06 18:23:52

    gość: ~SpowiedniK

    A główny propagator, guru i kaznodzieja warzecha czyta konstytucję niczym pismo św.

  • 2018-07-06 23:56:47

    gość: ~XXX

    @~SpowiedniK
    Jego małżonka taka wniebiwżięta,jakby samego Mojzesza słyszała;]

  • 2018-07-07 07:35:04

    gość: ~SpowiedniK

    @~XXX
    istny Zbawiciel narodu, zaprowadzi ich do ziemi obiecanej pod samą Bruksele.

  • 2018-07-11 19:44:46

    gość: ~Wolność

    ostatnio dodany post

    Jeszcze tylko pozostaje wyjść z tego eurosojuza pod niemieckim zarządem i będzie spokój.