Express-Miejski.pl

"Wolne sądy", "Europo, nie odpuszczaj". Demonstracja mieszkańców pod sądem

Demonstracja pod sądem w Środzie Śląskiej fot.: Angelika Boczar/em24.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

4 lipca około godz. 21 przed Sądem Rejonowym w Środzie Śląskiej zebrała się grupa mieszkańców.

Średzianie demonstrowali w obronie niezawisłości Sądu Najwyższego. Ich spotkanie rozpoczęło się od odśpiewania hymnu. Następnie odczytali fragmenty Konstytucji, w których mowa o sędziach i ich niezawisłości. Średzianie mieli ze sobą flagę Polski oraz Unii Europejskiej. Mogliśmy usłyszeć również hasła: "Wolne sądy", "Konstytucja", czy "Europo, nie odpuszczaj".

 

We wtorek w życie weszła nowa ustawa o Sądzie Najwyższym. Nowe przepisy przewidują skrócenie kadencji części sędziów. W całej Polsce w ciągu ostatnich dni ludzie protestowali przeciw reformie sądownictwa, m.in. we Wrocławiu. Zdaniem protestujących nowa ustawa, która m.in. obniża wiek emerytalny sędziów z 70 do 65 lat, jest niezgodna z Konstytucją. Wielu sędziów zostało odesłanych na przymusową wcześniejszą emeryturę. 

anbo

26

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • "Wolne sądy", "Europo, nie odpuszczaj". Demonstracja mieszkańców pod sądem

    2018-07-05 10:40:34

    gość: ~monika

    Art. 180 ,,Sędziowie są nieusuwalni" czyli mogą kraść, brać w łapę i Konstytucja zabrania ich usuwania .... Coś tu nie tak jest, może czas się zastanowić nad tym kogo i co się popiera, bo nie można się czuć bezpiecznie w państwie, gdzie uważa sie, że ,,sędzia należy do wyjątkowej kasty ludzi"

  • 2018-07-31 23:12:58

    gość: ~Janusz

    @~monika
    Czy nowi sędziowie też będą nieusuwalni.Ty to na pewno wiesz to napisz>

  • 2018-07-05 10:55:06

    gość: ~średzki

    Nie, no żenada... A czy sąd w Środzie to jest Sąd Najwyższy? No nie wiedziałem. Jak chcecie protestować, to do Warszawki. A swoją drogą, zobaczymy ilu z tych ludzi zobaczymy na listach w najbliższych wyborach samorządowych. I wtedy dopiero wyjdzie prawdziwy cel pokazywania sie pod sądami.

  • 2018-07-05 11:13:37

    gość: ~średzianin

    @~średzki
    Słuszne spostrzeżenie,a tak z ciekawości,czy ci protestujący posprzątali po sobie te znicze,jeśli nie,to zdięcia są ,to straż miejska powinna wiedzieć kogo ukarać.

  • 2018-07-05 16:40:48

    gość: ~Popieram i pale znicz

    @~średzki
    Żenada!!!
    PS. ..nawet mylicie Sąd Najwyższy z Sądem w Środzie jak artykułu w Konstytucji, a znicze z cmentarzem

  • 2018-07-05 10:55:25

    gość: ~średzki

    Nie, no żenada... A czy sąd w Środzie to jest Sąd Najwyższy? No nie wiedziałem. Jak chcecie protestować, to do Warszawki. A swoją drogą, zobaczymy ilu z tych ludzi zobaczymy na listach w najbliższych wyborach samorządowych. I wtedy dopiero wyjdzie prawdziwy cel pokazywania sie pod sądami.

  • 2018-07-05 12:07:53

    gość: ~Adam

    @~średzki
    Głupota rozum zjadła. obcego wzywam sprzedawczyki.

  • 2018-07-05 12:31:13

    gość: ~ttt

    jak to jest że garstka cwaniaków organizuje takie szopki a ludzie później się łapią na ich obietnice wyborcze... cały czas jedno zło pis i po... społeczeństwo w naszym kraju cierpi na amnezje po każdych wyborach to samo...

  • 2018-07-05 14:10:48

    gość: ~Ja

    Trzeba samobiczowanie zrobić i dyby.

  • 2018-07-05 15:07:36

    gość: ~Ahmed

    Haha ,cyrk jak chu j

  • 2018-07-05 17:25:40

    gość: ~Ha ha Ha

    Ale szopka ha ha

  • 2018-07-05 20:43:34

    gość: ~ja

    "Pojawiające się rozwiązania stanowią zagrożenie dla demokratycznych wyborów w Polsce,
    bowiem oprócz niezgodnych z Konstytucją przerwania kadencji I Prezes Sądu Najwyższego oraz przymusowego przeniesienia wielu sędziów w stan spoczynku, od nowa, właśnie przez polityków, miałaby zostać wybrana izba Sądu Najwyższego stwierdzająca ważność wyborów. Oznacza to, że każdy wynik głosowania będzie mógł zostać zakwestionowany przez zależny politycznie sąd".

  • 2018-07-06 09:46:35

    gość: ~fuj

    ALE BZDURY !!!!

  • 2018-07-05 22:51:43

    gość: ~Adam Nawałka

    Kurcze, a oni nie wiedzą, że Polacy nie awansowali z grupy ? ;)

  • 2018-07-09 14:21:19

    gość: ~gggg

    @~Adam h
    Hhe he dobre...to pewnie przez

  • 2018-07-06 13:42:41

    gość: ~Ja

    Stado baranów broni postkomuny nie mają wstydu wycierac sobie mord Polska flaga, jak można bronić tak skorumpowanych i nieuczciwych sądów!!!

  • 2018-07-21 22:51:36

    gość: ~Marcin

    Skąd czerpiesz informacje na temat korupcji sądów? Może podziel się nią z Prokuratorem który sciga korupcję.A może tylko blefujesz?

  • 2018-07-06 18:23:52

    gość: ~SpowiedniK

    A główny propagator, guru i kaznodzieja warzecha czyta konstytucję niczym pismo św.

  • 2018-07-06 23:56:47

    gość: ~XXX

    @~SpowiedniK
    Jego małżonka taka wniebiwżięta,jakby samego Mojzesza słyszała;]

  • 2018-07-07 07:35:04

    gość: ~SpowiedniK

    @~XXX
    istny Zbawiciel narodu, zaprowadzi ich do ziemi obiecanej pod samą Bruksele.

  • 2018-08-01 11:51:56

    gość: ~16200

    @~SpowiedniK sami emeryci wstyd co oni bronią a zona to powinna sie zastanowić kogo ona broni

  • 2018-08-01 11:52:35

    gość: ~16200

    ostatnio dodany post

    @~SpowiedniK sami emeryci wstyd co oni bronią a zona to powinna sie zastanowić kogo ona broni

  • 2018-07-11 19:44:46

    gość: ~Wolność

    Jeszcze tylko pozostaje wyjść z tego eurosojuza pod niemieckim zarządem i będzie spokój.

  • 2018-07-19 17:32:48

    gość: ~Maria

    Czy jest pewność,że nowe sądy i sędziowie będą lepsi niż dotychczas.Kto da gwarancję dobrej zmiany?

  • 2018-07-27 20:55:26

    gość: ~Polacy

    Dlaczego przywódcy Średzkiego Kodu Państwo W. nie wybrali się do Warszawy bronić PRL sędziów. Polacy nie będą ubolewać nad tym, że oni odejdą na emeryturę za 20 tysięcy zł miesięcznie. Dość narobili bałaganu i krzywd Polakom. A ten KOD średzki niech nie słucha TVN i nie czyta Wyborczej ale niech posłucha trochę prawdy!!!!

  • 2018-07-31 23:09:38

    gość: ~Polak

    @~Polacy
    Ja też tak myślę jak wszyscy Polacy.