Express-Miejski.pl

Kreatywni w Gminie Malczyce. Wszyscy wnioskodawcy otrzymają wsparcie

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

W maju został rozstrzygnięty konkurs grantowy „Kreatywni w Gminie Malczyce”. 13 wniosków otrzyma dofinansowanie na realizację projektów.

Początkowo tylko siedem wniosków otrzymało dotacje: kluby sportowe LKS Odra Malczyce, „Tęcza” Kwietno i Pogoń Dębice oraz Rada Sołecka Rachowa, Fundacja „Zakręceni na Odrę”, 3 Malczycki Szczep Harcerski „Ogień” i Rada Sołecka w Rusku. - Duża pula środków, bo ponad 33 tys. złotych została zaoszczędzona w ramach zaplanowanych środków na modernizację obiektów sportowych - informowali wówczas urzędnicy. W budżecie na program grantowy wygospodarowano 70 tys. złotych. Projekty, na które nie wystarczyło środków, umieszczone zostały na liście rezerwowej.

Dotacje dla wszystkich wnioskodawców

W tegorocznym naborze nie została w pełni rozdysponowana część środków z przeznaczeniem na modernizacje obiektów sportowych. - Wójt wystąpił z wnioskiem do rady gminy o przesunięcie niewykorzystanej kwoty z obiektów sportowych na realizację pozostałych zadań, tak aby te propozycje kreatywnych, które znalazły się na liście rezerwowej, również otrzymały dotacje - wyjaśniają pracownicy urzędu.

Dzięki podjętej uchwale budżetowej i zwiększeniu zaplanowanej kwoty wszyscy wnioskodawcy otrzymają w 2018 roku wsparcie. Dofinansowanie przyznane zostało na realizację 13 projektów na łączną kwotę ponad 60 tys. złotych. Obecnie trwa procedura podpisywania umów. 

Lista wniosków, którym przyznano dofinansowanie.

em

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA