Express-Miejski.pl

Ponad 50 uczniów zdało egzamin na kartę rowerową

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

Średzcy policjanci wspólnie z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej przeprowadzili egzamin na kartę rowerową dla uczniów tej placówki.

O tym, jak ważna jest znajomość przepisów, znaków drogowych oraz pewność jazdy na rowerze, przekonali się w miniony wtorek kandydaci na posiadaczy karty rowerowej. W egzaminie wzięło udział 52 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Środzie Śląskiej. W rolę egzaminatorów wcielili się policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej.

Jazda na rowerze, choć z pozoru prosta, może nieść ze sobą poważne zagrożenie w postaci zdarzenia drogowego. Niebezpieczeństwo to wzrasta w sytuacji, kiedy rowerzysta, w szczególności młody, nie zna przepisów ruchu drogowego, a także, kiedy jego umiejętności praktyczne jako uczestnika ruchu są niewielkie. Dlatego też średzcy policjanci uczestniczą w działaniach, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa najmłodszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego. Również w trosce o ich bezpieczeństwo zachęcają małych rowerzystów do korzystania z kasków rowerowych.

Wtorkowa inicjatywa doskonale wpisuje się też w realizowane przez funkcjonariuszy działania profilaktyczne pn.: "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Wcześniej uczniowie pozytywnie przeszli część teoretyczną egzaminu. Tym razem musieli zmierzyć się z praktycznymi umiejętnościami jazdy na rowerze. Policjanci sprawdzali jednocześnie ich znajomość przepisów ruchu drogowego oraz obowiązujących znaków. Funkcjonariusze zwracali również uwagę na pewność jazdy na rowerze oraz umiejętność sygnalizowania zmiany kierunku jazdy.

Egzamin na kartę rowerową zdali pozytywnie wszyscy uczniowie, choć niektórzy z uwagi na zdenerwowanie, popełniali błędy i pod czujnym okiem policjantów oraz przy ich wsparciu i dopingu kolegów powtarzali przejazd rowerem.

Wszystkim przyszłym rowerzystom gratulujemy i życzymy podczas zbliżających się wakacji wielu ciekawych, ale przede wszystkim bezpiecznych wycieczek rowerowych.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA