Express-Miejski.pl

Czy w malczyckiej przychodni będzie kierownik?

Sesja z 15 maja 2018 roku. fot.: Angelika Harom - em24.pl

15 maja na wniosek wójta gminy Malczyce odbyła się sesja, na której procedowano uchwałę dotyczącą powołania komisji konkursowej do wyłonienia kierownika SPZOZ Malczyce.

Należy przypomnieć, że po zwolnieniu pani kierownik SPZOZ Malczyce pod koniec marca 2018 r. wójt zwrócił się do Rady Gminy, aby zgodnie z obowiązującymi przepisami podjęła odpowiednią uchwałę, by jak najszybciej zapewnić ośrodkowi zdrowia normalne funkcjonowanie. Niestety radni nie chcieli tego zrobić mimo, iż zaraz po zwolnieniu kierownika i odmowy wypełniania swoich obowiązków przez jej zastępcę, nastąpiło celowe sparaliżowanie funkcjonowania przychodni, doprowadzając do tego, że pacjenci musieli ponosić 100% wydatków za wszystkie recepty oraz nie można było wystawiać skierowań do specjalistów. Aby temu przeciwdziałać trzeba było powołać jak najszybciej komisję konkursową wybierającą nowego kierownika.

- Kiedy Rada odmówiła podjęcia odpowiedniej uchwały, zadecydowałem powołać komisję konkursową w trybie natychmiastowym, zarządzeniem wójta. Wyszedłem z założenia, że skoro Rada Gminy nie chce tego zrobić to muszę sam wziąć na siebie odpowiedzialność i to uczynić. Niestety jak się okazało, niektórym radnym nie zależy w ogóle na interesie mieszkańców bo zamiast pomóc, złożyli doniesienie do Urzędu Wojewódzkiego, że wójt sam podjął taką decyzję bez Rady Gminy. Aby nie eskalować konfliktów postanowiłem unieważnić swoje zarządzenie i złożyć ponowny wniosek do rady gminy o powołanie takowej komisji - Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski.

15.05.2018 roku odbyła się sesja, na której Rada Gminy powołała komisję złożoną z kandydatów zgłoszonych na tejże sesji. Przewodnicząca Klubu Radnych Razem dla Gminy Malczyce Leokadia Gancarz złożyła wniosek o powołanie do komisji konkursowej radnej Jadwigi Forenc, która została powołana na stanowisko przewodniczącej komisji, pani Jolanty Klimkiewicz oraz dr Krzysztofa Gerca. Jest to o tyle kontrowersyjne, że toczy się postępowanie wyjaśniające w prokuraturze i policji w Środzie Śląskiej, na wniosek Wójta Gminy Malczyce w sprawie działania na szkodę ośrodka zdrowia w Malczycach. Ośrodek zdrowia w Malczycach jest po kontroli NFZ, również po doniesieniu poprzedniego kierownictwa SPZOZ. Kontrola wykazała wiele uchybień, za które zostaliśmy ukarani finansowo.

W chwili obecnej wszelkie działania zmierzające do wyboru nowego kierownika leżą w rękach przewodniczącego komisji konkursowej Pani Jadwigi Forenc, która jak do tej pory, a minął już prawie miesiąc od jej wyboru nie podjęła żadnych działań zmierzających do wyłonienia nowego kierownictwa SPZOZ Malczyce.
- Po raz kolejny niektórzy radni przejawiają skrajnie nieodpowiedzialną postawę i działają na szkodę własnej społeczności. Taka sytuacja jest skandaliczna i nie sprzyja naszemu ośrodkowi, daje poczucie braku stabilności pracownikom i lekarzom, którzy nie wiedząc co się dalej będzie działo z ośrodkiem i jaki stosunek będzie miał do nich nowy kierownik mogą najzwyczajniej w świecie zrezygnować z pracy. Bardzo proszę panią radną Jadwigę Forenc o wypełnienie swojego obowiązku i wszczęcie procedur mających na celu powołanie kierownika placówki, aby przywrócić jej właściwe funkcjonowanie – Wójt Gminy Malczyce Piotr Frankowski.

UG - materiał płatny

65

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Czy w malczyckiej przychodni będzie kierownik?

    2018-06-07 11:34:55

    gość: ~Z Malczyc

    A z jakich pieniędzy ten artykuł, jak rada zabrała pieniądze na gazety? Mam nadzieję, ze za te kłamstwa wójt zapłacił prywatnymi pieniędzmi!

  • 2018-06-07 11:54:41

    gość: ~Pacjent

    A czy wójt martwił sie o przyszłość przychodni i sytuację jaka będzie jak zwalniał tą poprzednią kierownik? Przecież on sam doprowadził do balaganu, a teraz szuka kwadratowych jaj.

  • 2018-06-07 14:38:46

    gość: ~uzdrowiciel

    I znowu ONI są winni, a nie wójcio. Ciekawe jak długo ten mały człowieczek będzie sobie jeszcze hasał? Z drugiej strony szacowna rada nawet nie potrafi przygotować właściwego wniosku o obniżkę pensji wójta, bo ponoć się odwołał od decyzji rady obniżającej pensję i dalej bierze 10 tyś. Jeżeli jest to prawda, to pytam oficjalnie, co za barany pisały wniosek o obniżkę i dlaczego taka cisza w tej sprawie? A pacjent - kogo to obchodzi.

  • 2018-06-07 15:01:00

    gość: ~Wieś

    @~uzdrowiciel
    A co się martwisz. Najwazniejsze, że mu się koalicja sypie i pokazał że tylko kasa się dla niego liczy. Bo zaraz po sesji pierwsze co to odwołanie pisał! I lata po gazetach i się skarży jaki on biedny i pokrzywdzony. A pensje mu PiS obniży już teraz, więc dobrze to obmyślili. Jak nie oni, to teraz PiS.

  • 2018-06-07 15:07:34

    gość: ~wieś niak

    jak się nie wie czego czepić to najlepiej pensji wójta. przecież wójt Malczyc zarabia najmniej w powiecie a robi dużo więcej niż inni !!! pamiętam jar niektóre radne mówiły że zrezygnują z diet ja je wybierzemy i co ??? za co biorą te prawie 1000 pln miesięcznie ? za te donosy ??? niech na siebie doniosą bo tylko jeszcze tego brakuje

  • 2018-06-07 15:11:19

    gość: ~marzyciel

    do uzdrowiciela Ta wasza Malczycka opozycja warta jest rządzącej koalicji zaklinanie rzeczywistości i fałszowanie na każdym kroku, najszybciej zdeprawowana władza polityczna w rządach po 89 roku WSTYD Dawać sobie wielotysięczne premie a populistycznie obniżyć pensję samorządowcom.

  • 2018-06-07 15:17:08

    gość: ~mieszkanka

    pani Forenc proszę pomyśleć o nas mieszkańcach którzy chcą mieć spokój i wybrać tego kierownika !! To że wybraliście dr Gerca do komisji to już podnosi włosy na głowie a dodatkowo przeciągacie w nieskończoność procedury i po co to wszystko ? Jk wójt wam nie pasuje to złóżcie rezygnacje i niech sam rządzi i bieże za wszystko odpowiedzialność bo z jednej strony mieszacie i przeszkadzacie a z drugiej obwiniacie wójta o całe zło tego świata

  • 2018-06-07 15:28:43

    gość: ~Myślący

    @~mieszkanka
    oczywiście,oddajmy tą przychodnię innemu podmiotowi,będzie spokój,Wójt będzie szczęśliwy i nowy właściciel,Po co Wójt ma się denerwować,że coś obiecał i nie może wypełnić terminu

  • 2018-06-07 15:50:25

    gość: ~Raczej niemyslacy

    @~Myślący
    Raczej NIEMYSLACY!!!!
    Ci co byli chcieli przejąć, ale się nie udało:((( jaka szkoda :((
    Ale widać, tylko się pojawił artykuł i wypływają jak zdechłe ryby w wodzie

  • 2018-06-07 15:04:12

    gość: ~pacjentka

    ta pani nauczycielka jest przewodniczącą komisji ??? to chyba żart niech się za uczenie weźmie bo kiepsko jej to idzie a politykę niech zostawi albo niech się za politykę weźmie i zwolni ze szkoły, przykład żaby z kawału :) i odpuśćcie wójtowi bo piłeczka w sprawie spzoz po stronie waszej ???

  • 2018-06-07 15:24:14

    gość: ~mieszkaniec

    Powiem szczerze:nie znam takiego człowieka na stanowisku wójta czy podobnym jak p.Frankowski.Nie słyszałem tyle nienawiści do ludzi,skarżenia wszystkich oponentów o wszystko ,co przyjdzie go głowy,posługiwanie się kłamstwem ,pomówieniami i manipulacja faktami.

  • 2018-06-07 18:27:39

    gość: ~rodzic do pani Forenc

    Szkoda mi pani i żal, bo słucha pani tych swoich przyjaciółek, jakby swojego rozumu nie miała. Szanowałam panią, ale to co obserwuję od pewnego czasu, pani decyzje, to nie mogę uwierzyć, że to ta sama osoba.

    Czy pani nie widzi tego, że wystawiły panią? posadziły na minę??
    Co jeszcze muszą zrobić, żeby pani zrozumiała, że od nich trzeba trzymać się z daleka?
    Dlaczego daje się pani tak manipulować?
    Była pani szanowanym nauczycielem, a one teraz panią zniszczą!
    Jak pani myśli? Dlaczego wepchały panią do tej komisji? Dlaczego same nie chciały być? Zastanowiła się pani nad tym? Proszę otworzyć oczy!

  • 2018-06-07 19:03:28

    gość: ~Kolezanka

    Jagoda, ja Ciebie też nie poznaję ://

  • 2018-06-07 16:20:27

    gość: ~Fakt

    Do uzdrowiciela ... no przecież teraz ruch jest po stronie forencowej ktora musi przeprowadzic rekrutację jako przewodnicząca !!! No chyba nie jest głupia i wie jakie obowiązki spoczywają na przewodniczacym komisji konkursowej !!!!

  • 2018-06-14 22:55:19

    gość: ~Rafał

    @~Fakt
    Lepiej niech idzie do szkoły uczyć dzieci bo kariera radnego jej nie wychodzi

  • 2018-06-07 15:44:35

    gość: ~mr mal

    Czytam i nie wierzę.
    Ile jeszcze komentarzy napisze ta zacna grupa zacofanych komuchow...
    Wójt ma rację i należy zamknąć temat przychodni raz na zawsze.. Robić coś dalej. Ja jako szary mieszkaniec Malczyc nigdy w życiu nie zagłosuje na osoby związane z tym zacofaniem..
    Bez pozdrowien...

  • 2018-06-07 16:23:07

    gość: ~Slup

    Wójcie.... co ty pozwalasz żeby twój pracownik (nauczyciel) takie rzeczy robił ??? U mnie ani minuty dłużej by w firmie nie robiła

  • 2018-06-07 19:10:34

    gość: ~dzbany

    @~Slup
    Nauczyciel nie jest pracownikiem wójta, tylko dyrektora szkoły. "Dyrektor w szczególności decyduje w sprawach:
    1) zatrudniania i zwalniania nauczycieli oraz innych pracowników szkoły lub placówki (...)" - Ustawa o systemie oświaty, artykuł 39.
    Polecam się douczyć przed następną próbą udzielenia komuś równie cennych rad ;)

  • 2018-06-07 19:27:20

    gość: ~Slup

    @~dzbany
    To może trzeba się za dyrektora szkoły wziąć :))))

  • 2018-06-07 19:35:13

    gość: ~dzbany

    @~Slup
    Swoją drogą, nie widzę związku między kompetencjami nauczyciela a kompetencjami członka Rady Gminy. Jakieś wyjaśnienie?

  • 2018-06-07 17:09:02

    gość: ~Michalisko

    A dlaczego dopiero po prawie miesiącu informuje się mieszkańców o tak ważnych dla nich faktach?! Dlaczego osoba z zewnątrz (z poza rady gminy tj.pani J.Klimkiewicz będzie oceniać kandydatów na kierownika przychodni, dlaczego rada nie bierze odpowiedzialności za swoje czyny i nie powoła komisji z pośród siebie? Strach ich obleciał.
    MIESZKAŃCY GMINY MALCZYCE!
    Pójdźmy na wybory samorządowe i wybierzmy wreszcie do rady gminy osoby kompetentne, a członkom tej rady podziękujmy! Nic dobrego dla gminy nie uczynili!Tylko swary i kłótnie. Jesteśmy pośmiewiskiem całego powiatu

  • 2018-06-07 19:37:14

    gość: ~do Michalisko

    Wybierzmy na wójta p. Klimkiewicz. Fachowiec od oświaty, zdrowia, potrafi doradzić.Jak najbardziej osoba kompetentna.

  • 2018-06-07 20:06:36

    gość: ~Z Malczyc

    @~do Michalisko

    A ja proponuję p. Gancarz!
    Ludzie mówią, że jak nie zostanie wojtem, to nie umrze!

  • 2018-06-14 09:51:27

    gość: ~j klimkiewicz

    @~do Michalisko

  • 2018-06-14 10:03:55

    gość: ~j klimkiewicz

    bardzo proszę o nie używanie mojego nazwiska .Oświadczam ,że nie kandyduję i nie będę kandydowała na żadne stanowisko w gminie Malczyce . Mój udział w Komisji konkursowej wynika z kompetencji które posiadam tj. 7 lat pracy na stanowisku menadżerskim w służbie zdrowia oraz eksperta Urzędu Marszałkowskiego ds . projektów w zakresie zdrowia . Z pełną odpowiedzialnością mogę o sobie powiedzieć ,że jestem fachowcem w tej branży gdyż spółka którą ostatnio zarządzałam posiadała 2 szpitale , 2 przychodnie ( w sumie ponad 20 tysięcy pacjentów ) oraz Zakład Pielęgnacyjno- Opiekuńczy i zatrudniała ponad 350 pracowników .z wyrazami szacunku J klimkiewicz

  • 2018-06-14 14:32:52

    gość: ~Dorota

    @~j klimkiewicz
    Nie znam pani osobiście i bardzo się z tego cieszę, jak i również z pani oświadczenia :)Choć uważam, że gdyby pani miała nawet taki zamiar, to nic by z tego nie wyszło. Niezbyt kolorowo wypowiadają się o pani mieszkańcy i ludzie z okolic. Jaka szkoda.
    A chwalenie się swoimi kompetencjami jest troszkę nie na miejscu, nie uważa pani? My mamy dość takich fachowców w Polsce! Przy takich fachowcach tylko cierpią niewinni ludzie! A kim pani jest i co potrafi to naprawdę wszyscy wiedzą. Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że może pani sobie podać rękę z byłym kierownictwem naszej przychodni. Żegnam ozięble

  • 2018-06-14 16:11:35

    gość: ~klim

    @~j klimkiewicz

    pani klimkiewicz sobie żarty z nas mieszkańców robi chyba ?? zachęcam do oceny jej fachowości na podstawie pewnej lektury
    https://www.facebook.com/Baranybeeeee/photos/p.1967269513347270/1967269513347270/?type=3&theater

  • 2018-06-14 23:27:57

    gość: ~polonista

    ostatnio dodany post

    @~j klimkiewicz Nie wierzę, że to samodzielnie napisała była wójt, "menedżer i fachowiec w tej branży". Chyba, że ten ktoś ma problem z interpunkcją, pisaniem na komputerze itd.i stąd tyle błędów w kilku słowach.

  • 2018-06-07 20:17:13

    gość: ~wyborca

    A czasami to nie pracownicy urzędu powinni przygotować wszelkie materiały dotyczące konkursu?
    Przecież Pani Forenc nie ma na etacie pracowników biurowych.Urząd ma przecież ludzi kompetentnych.

  • 2018-06-07 22:29:01

    gość: ~Widz

    @~wyborca
    Drogi kolego jak ktoś chciał być przewodniczącym to trzeba liczyć się z obowiązkami z tego faktu wynikajacymi zgodnie z ustawą o lecznictwie, więc pani forenc weź się do roboty bo twoja mańka wszystko ogarnąć :)

  • 2018-06-07 20:46:36

    gość: ~Kamil

    Dyrektor szkoły na ul.Szkolnej nie wygrała konkursu i pełni swoje stanowisko,wstyd na skalę ogólnopolską,takie rzeczy tylko w Malczycach

  • 2018-06-07 21:01:25

    gość: ~Oj

    @~Kamil
    To kto wygrał?

  • 2018-06-07 22:32:14

    gość: ~Lin

    Konkurs na dyrektora wygrał Chuck Norris

  • 2018-06-07 21:14:11

    gość: ~inka

    Kto winny jest zaistniałej sytuacji ,ze nie mamy kierownika?Kto tylko sieje zamęt,kłamstwo i niezgode?
    Najprościej Panie Wojcie szkalowac ludzi,niewygodnych dla pańskich interesów.!

  • 2018-06-07 21:45:22

    gość: ~Polak

    @~inka
    Ale się wójt broni w komentarzach swoich slabiutkich hejterow. Przecież z tego co wiem to opozycja ma tylko 6 radnych na 15. Więc skąd nagle pani Forenc została przewodnicząca? Czyżby koalicja się posypała i stąd taki lament wójta? Przeciez ma swoich 8 radnych więc co teraz szczeka? Mógł zrobić wszystko, ale jak zwykle nie zrobił nic tylko zamęt sieje. A swoją drogą współczuję być radnym opozycyjnym do wójta o takim charakterze jaki pokazał ten u nas. Nigdy więcej takich rządzących jak obecny wójt.

  • 2018-06-07 21:44:41

    gość: ~po zawale

    Tylko Jola z ul. Mazurowickiej może pomóc skończyć tę malczycką agonię. Ma wprawę, "postawiła na nogi" szpital w ŚŚ i Wołowie, dom kultury w Środzie, szkolnictwo w Kostomłotach itd. Razem z wójciem z "za torów" doprowadzą do końca nasz ośrodek zdrowia.

  • 2018-06-07 22:03:27

    gość: ~Hwdp

    Banda debili z was słuchacie żałośnie soltysowej

  • 2018-06-07 22:12:10

    gość: ~Hwdp

    @~Hwdp
    Pani sołtys będzie dobrym wójtem malczyce skończą jak Cukrownia wszyscy jesteście mocni ale tylko w pisaniu śmieci bo w głowach macie wielkie g....

  • 2018-06-07 22:39:19

    gość: ~Z innej strony

    Zastanówcie się kto i dlaczego zwolnił poprzednia panią kierownik. Najpierw zdjęcia i fanfary a potem wojna. Pomijam ruchy polityczne bo to jak strzał w kolano ale czystą głupotą jest robić sobie smród koło dupy przed wyborami.. z drugiej strony po decyzjach wójta można spodziewać się wszystkiego począwszy od zabaw telefonem na sesji po bronienie swoich pieniędzy u marszałka województwa.. radni dali ciała ale wójt broni kasy niczym lew. Problem tylko że broni kasy dla siebie a kasa gminy leci jak woda.. bezsensowne targowisko na którym będzie może 2 wystawców rozpiera***** oczyszczalnia z poślizgiem czasowym oddania do uzytku, kolejne niepotrzebne projekty na ktore i tak nie ma kasy bo budżet został już strawiony, pomijam kasę za port, deficyt na koniec 2mln a kredyty z poprzedników też trzeba splacac. Jak nic my jako mieszkańcy będziemy musieli poddawać nerki bo inaczej gmina będzie musiała ogłosić za jakiś czas bankructwo. Szkoda. Zapowiedzi były dobre ale jak poczuje się władze i kasę to zniszczenie człowieka postępuje jak lawina.Smutek.

  • 2018-06-07 22:46:52

    gość: ~Hwdp

    @~Z innej strony
    Jak dobrze poinformowany mieszkaniec żałosne Pani soltys

  • 2018-06-07 23:05:23

    gość: ~Mietek

    @~Z innej strony
    No co ty nie powiesz? :(
    Już szykuj ta nerke :(
    A jak takis poinformowany, to się podpisz, żebyśmy wiedzieli, na którego radnego bądź sołtysa nie oddać już swojego cennego głosu!!!!

  • 2018-06-08 08:31:44

    gość: ~inka

    z innej strony
    Wreszcie prawdziwy komentarz oddający rzeczywistość władzy Pana Wójta!

  • 2018-06-10 09:36:55

    gość: ~Hwdp

    @~inka
    A może zwyczajnie Pani kierownik okazała się oszustem i była pora ją zwolnić ale takie bezmuzgi jak Ty nie potrafią tego zrozumieć i jedno co potrafią to atakować wójta ale co można wymagać od wiecznej opozycji co by nie zrobił i tak będzie zle lepiej żeby ta wioska wyglądała tak jak za poprzedniej władzy jak coś zrobili to na kredyt a dotacje i tak nas omijaly barany z was

  • 2018-06-11 07:57:27

    gość: ~Z mózgiem

    @~Hwdp
    Bezmózgiem to ty jesteś Hwdp, bo włazisz w d... bez mydła swojemu marnemu idolowi, który przez 4 lata pokazał jak szczuć, jątrzyć i niszczyć uczciwych ludzi. Nasyłanie policji za ziemię na pole, bezkarne łamanie prawa, wykonywanie inwestycji przez jedną firmę koleżków - kolesiostwo, fałsz, obłuda i traktowanie gminy jak prywatny folwark-tyle po tym "wójcie" zostanie!

  • 2018-06-11 13:55:20

    gość: ~psycholog

    @~Z mózgiem
    oj....nie denerwuj się tak, bo ci żyłka pęknie...po co te nerwy....masz poważny problem ze sobą :(((

  • 2018-06-12 13:01:34

    gość: ~anka

    @~psycholog
    problem ze sobą to ma nasz wójt i to natury psychologicznej:jest mały,słaby,ale za to przebiegły i pozbawiony moralności

  • 2018-06-13 08:41:52

    gość: ~Hwdp

    @~anka
    Pani sołtys pobpisz się swoim prawdziwym imieniem bo nazwisko musisz zmienić

  • 2018-06-13 00:07:19

    gość: ~Hwdp

    @~Z mózgiem
    Ty guwniany machaniczku wymyśli coś lepszego poproś swoją bardzo bliską przyjaciółkę soltyske bo jesteście na jednym poziomie zalosni do bulu

  • 2018-06-13 15:12:41

    gość: ~inkaginkag

    @~Hwdp
    z ortografią na bakier !
    i tu elektorat Wójta się wyłania.

  • 2018-06-11 12:03:12

    gość: ~mieszkaniec

    @~Hwdp
    prawda,okazała się oszustem wójta,ponieważ nie zrobiła tego,na co wójcina liczył,czyli doprowadzenie do upadku przychodni-zrobiła rzecz odwrotna i jak Wójt wytłumaczy mieszkańcom,że musi sprzedać przychodnię???

  • 2018-06-11 14:03:56

    gość: ~rydz

    @~mieszkaniec
    chyba siknę ze śmiechu! co za fałsz i obłuda!
    Wójcie tą bandę oszustów znają w okolicach i dziwię się, że jeszcze chodzą po ulicach.

    Była przecież kontrola, którą sami na siebie nasłali (mają nie równo pod sufitem@!) proszę to pokazać mieszkańcom, przecież to nie tajemnica! Proszę nie pozwalać siebie szkalować! Proszę nie pozwalać by wypisywali ten stek bzdur!

  • 2018-06-12 12:48:30

    gość: ~kazik

    @~rydz
    pamiętam PRL,postępowanie naszego wójta jest tak podobne do starych "dobrych"komuchów.Zawsze oskarżali opozycję i żądali sprawiedliwości,w myśl tezy"kto podniesie rękę na władzę...to władza ta rękę odrobie"!!!
    Na szczęście mamy inne sądy i przed samymi wyborami masz maleńki anty-idol będzie miał problemy:))))))

  • 2018-06-13 00:17:40

    gość: ~Hwdp

    @~kazik
    Kaziu problem to Ty masz wielki z mózgiem

  • 2018-06-13 00:26:55

    gość: ~Hwdp

    @~kazik
    Bardzo dziwne przed wyborami pomawiac łatwo a po wyborach okaże się ze to zwykłe smieci ale co można spodziewać się po baranie co nie ma nic ciekawego do powiedzenia i w taki sposób leczy ambicje pewnie Cię ktoś skrzywdzil

  • 2018-06-13 12:16:04

    gość: ~Hwdp

    @~mieszkaniec
    Jakie ciekawe ale na poziomie Pani soltys

  • 2018-06-10 21:02:25

    gość: ~info r

    zachęcam do zajrzenia na ten profil.

    https://www.facebook.com/Baranybeeeee/photos/p.1967269513347270/1967269513347270/?type=3&theater

  • 2018-06-11 11:56:20

    gość: ~Z Malczyc

    Ot i cała prawda o "wójcie" : http://www.roland-gazeta.pl/16176-sprostowanie-nieprawdziwych-informacji

  • 2018-06-11 12:11:55

    gość: ~mieszkanka

    @~Z Malczyc
    brawo Pani Forenc!!
    słyszałam też,że przeciwko Wójtowi toczą się już 3 postępowania(zgłoszone we Wrocławiu)

  • 2018-06-11 14:05:52

    gość: ~Dorota

    @~mieszkanka

    A za co te brawa?

  • 2018-06-13 08:16:26

    gość: ~Hwdp

    @~mieszkanka
    Czemu tylko 3 a nie np15 i tak Pani sołtys wiesz że to bzdury

  • 2018-06-13 08:36:43

    gość: ~Hwdp

    @~Z Malczyc
    Nie z malczyc tylko z kwietnia.. Forencowa nic nie robi a teraz sprostowania pisze bo robi się smród koło niej nie było by pewnie afery gdyby wystarczyło współpracować ze sobą ale zawsze wina jest po stronie Wójta w waszym klubiku siedzą radni dzięki którym nigdy nie było zgody w gminie i teraz jest dalej to samo dostajecie się do rady bo wciskacie mieszkańca te bzdury a mscicie się na Wojcie wpisując te śmieci bo jesteście słabi i przez te wszystkie lata nie zrobiliście nic a każdy Wójt był zły . Nie potraficie nawet uczciwie bez wypisywania tych śmieci wystartawac w wyborach bo nic lepszego sobą nie reprezentujecie.

  • 2018-06-13 13:08:57

    gość: ~Dziecko

    @~Hwdp
    Komentarz godny piszącego. Mściwszego od Kima to ta gmina nie widziała. Nic nie robi tylko lamenty głosi. I poza nim, to jakoś jeszcze nie widziałem, zeby ktoś sie pchał do koryta. Walczy o nie jak lew. Bo łatwo żyć z czyjegoś, dla siebie i swoich kolesi.

  • 2018-06-13 14:10:23

    gość: ~romi

    @~Dziecko

    może w końcu dziecko dorośnij!

  • 2018-06-13 16:43:20

    gość: ~Hwdp

    @~Dziecko
    Straszne i tylko tyle Pani soltys

  • 2018-06-11 21:43:59

    gość: ~Jak

    I stało się. Złodziej oskarża ofiarę.