Express-Miejski.pl

W obszarze zabudowanym jechał 100 km/h. Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KWP

Za nami długi weekend. W tym czasie średzcy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 11 osób.

Od środy do niedzieli funkcjonariusze przeprowadzili 107 różnego rodzaju interwencji. Czuwając nad bezpieczeństwem podróżujących, w ciągu minionych dni ujawnili też i zatrzymali 9 pijanych kierowców. - Funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących samochodami oraz 4 rowerzystów w stanie nietrzeźwości. Ponadto zatrzymali jednego kierującego samochodem i jednego rowerzystę w stanie po użyciu alkoholu - wyjaśnia oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej.

Podczas pięciu dni na terenie powiatu średzkiego miał miejsce jeden wypadek, w którym ranne zostały 3 osoby, odnotowano również 11 kolizji. W ramach działań średzcy policjanci przeprowadzili działania pn.: „Prędkość”, podczas których przeprowadzili łącznie 25 kontroli pojazdów. Ujawnili 21 wykroczeń polegających na przekroczeniu dozwolonej prędkości. Na 20 kierujących nałożono mandaty karne. - Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 35-letni mieszkaniec powiatu średzkiego, który rozpędził swój samochód do prędkości 100 km/h w obszarze zabudowanym, przy obowiązującym ograniczeniu do 40 km/h. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy - informuje rzeczniczka.

em24.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • W obszarze zabudowanym jechał 100 km/h. Policjanci zatrzymali 35-latkowi prawo jazdy

  2018-06-04 16:55:27

  gość: ~ja

  juz mu nie odawac tego prawka

 • 2018-06-05 00:01:58

  gość: ~Maria

  ostatnio dodany post

  Na ul ?Wrocławskiej motocykliści robią sobie wyścigi i znacznie przekraczają 100 km na godz.Myślę ,że policjanci w Środzie wiedzą kto to tak lekceważy prawo o ruchu drogowym Komendanci są z Wrocławia i nie znają specyfiki tego małego miasta, ale Starosta i Burmistrz powinni im to wyjaśnić.Po to ich wybieramy!

REKLAMA