Express-Miejski.pl

Gmina wsparła jubileusz 25-lecia parafii Krzyża Świętego

Podpisanie umowy w UM fot.: mpr

Gmina Środa Śląska na wniosek Burmistrza Adama Rucińskiego, po akceptacji zmian w budżecie przez Radnych Rady Miejskiej, wsparła średzką parafię dwoma dotacjami.

Środki finansowe parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Środzie Śląskiej przeznaczy na renowację i wyposażenie zabytkowego kościoła i Festyn Parafialny, co jest bezpośrednio związane z Jubileuszem 25-lecia istnienia parafii.

W wyniku umów podpisanych przez Burmistrza Środy Śląskiej Adama Rucińskiego i ks. Proboszcza Jana Walów dotacje zostaną zainwestowane w renowację ambony i ołtarza głównego oraz wykonanie sedilii wraz z ołtarzem do kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele, a także wsparcie organizacji jubileuszowego Festynu Parafialnego pod nazwą „Razem już 25 lat”.

Realizacja pierwszego zadania, w wyniku przeprowadzonego konkursu ofert dla NGO, planowana jest do 30.06.2018 r, a kwota wsparcia ze strony Gminy Środa Śląska wyniesie 20 tys. zł, przy czym całkowity koszt jego wykonania szacuje się na 50 tys. zł. Na wsparcie organizacji Festynu ze środków gminnych zostanie przeznaczone 9,5 tys. zł. W trakcie spotkania z ks. Janem Walów Burmistrz Adam Ruciński przekazał też gratulacje z okazji obchodzonego przez ks. Proboszcza Jubileuszu 40-lecia kapłaństwa. Sam Jubileusz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jest planowany na 10 czerwca.

Urząd Miejski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA