Express-Miejski.pl

Rusza uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Miękinia

Podpisanie umowy z Urzędzie Gminy Miękinia fot.: GM

Przed gminą Miękinia kolejna szansa na nowych inwestorów i rozwój strefy aktywności gospodarczej w parku przemysłowym Źródła-Błonie.

22 maja wójt Jan Marian Grzegorczyn, przy kontrasygnacie skarbnika Czesława Osieckiego, podpisał umowę o wartości prawie 10 mln złotych działającymi w konsorcjum firmami Budromos i Przedsiębiorstwem Wielobranżowym „SITKOWSKI” na wykonanie prac budowlanych obejmujących sieć wodociągową, kanalizacyjną i teletechniczną oraz budowę dróg wraz z oświetleniem na obszarze aktywności gospodarczej w miejscowościach Miękinia, Błonie, Źródła.

W efekcie realizacji projektu pod aktywność gospodarczą zostanie udostępnionych 14 hektarów terenów, co z kolei przełoży się na nowe miejsca pracy i dalszy rozwój gminy.

Inwestycja zrealizowana zostanie w dwóch etapach. W pierwszym etapie, którego zakończenie zaplanowano na koniec 2018 roku, zostanie wykonana sieć wodociągowa i kanalizacyjna oraz droga wewnętrzna w obrębie Błonie wraz z teletechniką. Realizacja ostatniego etapu zadania potrwa do końca czerwca 2019 roku. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020.

GM

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Rusza uzbrojenie terenów inwestycyjnych w gminie Miękinia

    2018-05-23 13:44:20

    gość: ~Mieszkaniec

    jakie miejsca pracy ??? dla kogo ? dla obywateli z Ukrainy ? Uzbraja strefę za czyje pieniądze ?? Nasze podatników.

    A co masz dla mieszkańców ? Zrozum to Panie Włodarzu że dzisiaj nie ma już komu pracować w tych zakładach.

    Dla czego nie ma Dofinansowania dla mieszkańców ???? Jak wspierasz lokalnych naszych przedsiębiorców ???

  • 2018-05-24 13:26:24

    gość: ~Mia

    @~Mieszkaniec
    Jakim trzeba być kretynem, żeby żądać dofinansowania dla mieszkańców, negując rozwój gminy i przedsiębiorstw. Pieniądze z podatków to niby z czego? Od firm! A im jest ich więcej tym więcej pieniędzy ma gmina. Proste jak konstrukcja cepa

  • 2018-05-24 13:36:08

    gość: ~karol

    @~Mia, bo ten lokalny przedsiębiorca - mieszkaniec, to taki geniusz, że potrzebuje wsparcia od wójta. Widocznie biznes nie idzie, to szuka winnych. Proszę się nie martwić, GOPS panu pomoże.

  • 2018-05-24 18:01:41

    gość: ~rolo

    @~Mieszkaniec
    A może Miękinia powinna swoim mieszkańcom dawać po 2000 zł miesięcznie aby nie musieli w ogóle pracować i mogli ciągle narzekać , że nic się nie robi w naszej gminie. Żenada...

  • 2018-05-25 08:06:39

    gość: ~Elo Dżem

    @~Mieszkaniec
    panie Mieszkaniec, taka firma będzie płaciła większe podatki niż pana marne pieniądze. Inwestycja w przyszłość, pora wyjść z piwnicy.

  • 2018-05-23 14:47:30

    gość: ~Jestokej

    Słuszna decyzja, oby więcej tak mądrych decyzji ! Konkurencja na rynku pracy powinna byc ogromna. Brawo , gratulacje !

  • 2018-05-24 09:56:56

    gość: ~swojak

    popieram wójta,mam przez drogę hektar pola to może w końcu zechce gmina odkupić i parę baniek wpadnie,TAK TRZYMAĆ PANIE WÓJCIE,a debile i nieroby won

  • 2018-05-24 16:37:52

    gość: ~Swojakii

    @~swojak. Piasek się sprzeda i będzie fajnie. 1000 fabryk Maniek wybuduje na uczczenia rozwoju GM.
    i Wszyscy do pracy w fabrykach a jedyny Maniek będzie piasek sprzedawał.

  • 2018-05-25 02:00:26

    gość: ~Lubiatowek

    @~Swojakii
    W Lubiatowie kopalnia nadal jego?

  • 2018-05-25 08:01:56

    gość: ~oooo

    @~Lubiatowek ooo i nieroby już się zainteresowały. To takie po PGR-owskie

  • 2018-05-25 08:58:59

    gość: ~własnie

    @~oooo
    bo pegerusy chcą równać w dół a nie do najlepszych. 500+ i picie piwa pod sklepem, ale żeby nikt broń boże nie miał lepiej od nich.

  • 2018-05-25 17:51:03

    gość: ~praca

    @~własnie
    Lemingi do fabryk, nowe hasło wyborcze ? Maniek jeszcze 100 wybuduje zakładów, a może jeszcze mało?. 100 Fabryk - razy 100 pracowników i każdy samochodem pod fabrykę to już mamy 10 tyś aut. drogę do Kadłuba się zamknie, Źródla i Błonie to można wyburzyć i parkingi budować. Będzie super, Maniek osiedla buduj jak w Nowej Hucie i super będzie a w korkach to będziemy stali po dwie godziny, Super. A później ??? Jan Kochanowski - "Szlachetne zdrowie nikt się nie dowie jako smakujesz aż się zepsujesz" Maniek, pomyśl o zdrowiu mieszkańców.

  • 2018-05-25 18:33:44

    gość: ~Tak

    ostatnio dodany post

    @~praca tak tak faktycznie powinieneś pomyśleć o zdrowiu, ale tym psychicznym.

  • 2018-05-25 08:09:21

    gość: ~PICCER

    @~Swojakii
    Zalecam sprawdzić w krsie, do kogo kopalnia należy, a nie wypisywać głupoty.

  • 2018-05-24 13:48:51

    gość: ~Niestety

    Prawda jest taka że mieszkańcy gminy Miękinia mają za dobrze i szukają już dziury w całym żeby się do czegoś dowalić. Zapraszam do nas do Udanina chętnie się zamienimy a Grzegorczyna przyjmiemy z otwartymi dłońmi i jeszcze będziemy dziękować.

  • 2018-05-24 15:39:03

    gość: ~No

    I to się nazywa działanie z wizją. Brawo panie wójcie. Jest Pan wspaniałym gospodarzem!!!

  • 2018-05-24 17:30:35

    gość: ~ooo

    Brawo! Gmina się rozwija nie ma przestoju a te komentarze to zazdrość. Jak trzeba być antyspolecznym żeby pisać w negatywnym sposób o rozwoju gminy. Jak wam się nie podoba, że coś się dzieje, rozwija to do innej gminy daleko nie trzęba zobaczycie jaka bieda i czy będziecie mieli drogi, chodniki itp dzialania dla lepszego komfortu zycia. W dupach się przewraca czy piszecie bo wybory się zbliżają i byle dowalic?

  • 2018-05-24 21:59:31

    gość: ~Gościu

    Tak trzymać Panie wójcie! Chyba konkurencja, o ile można ich tak nazwać chce umniejszyć Pańskie zasługi i starania dla naszej gminy. My mieszkańcy jesteśmy za Panem!

  • 2018-05-24 22:07:40

    gość: ~Nie mam siły

    Pięćsetplusowcą jeszcze mało... Dej panie wójcie dofinansowanie bo za dużo miejsc pracy i nie wiem co wybrać...

  • 2018-05-25 08:05:05

    gość: ~mieszkanka

    Brawo Panie Wójcie! Gmina rozwija się idealnie dzięki Panu.

  • 2018-05-25 08:11:20

    gość: ~ona

    Rewelacja! Inne gminy mogą tylko pozazdrościć Miękini takiej władzy!