Express-Miejski.pl

Mariusz Żałobniak w nadchodzących wyborach będzie ubiegał się o stanowisko wójta

Mariusz Żałobniak będzie ubiegał się o stanowisko wójta gminy Kostomłoty fot.: arch. prywatne

Drugim kandydatem na wójta w gminie Kostomłoty jest Mariusz Żałobniak, obecnie przewodniczący rady gminy i sekretarz w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej.

Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. - Po studiach pracowałem przez kilka lat w Regionalnej Izbie Obrachunkowej we Wrocławiu na stanowisku inspektora ds. kontroli gospodarki finansowej jednostek samorządu terytorialnego. Od 2000 roku pełnię funkcję Sekretarza Powiatu Średzkiego w Starostwie Powiatowym w Środzie Śląskiej. Od dwóch kadencji jestem radnym gminy Kostomłoty, a w obecnej ponadto – Przewodniczącym Rady Gminy - mówi w rozmowie z nami Mariusz Żałobniak.

Samorządowiec przyznaje, że pierwszy raz będzie startował na stanowisko wójta. - Przychodzi taki czas w życiu, że człowiek chciałby coś zmienić. Nie tylko patrząc przez pryzmat swojej osoby, ale najbliższego otoczenia. Mam pomysł na gminę i chciałbym go spróbować zrealizować wspólnie z radą gminy i mieszkańcami. Po pierwsze - chciałbym postawić na rozwój gminy w kontekście zwiększenia dochodów poprzez uaktywnienie podstrefy Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zlokalizowanej przy węźle autostradowym w Kostomłotach i przyciągnąć przedsiębiorców, którzy utworzyliby w tym miejscu swoje zakłady pracy - przyznaje Żałobniak.

Kandydatowi na wójta zależy również na tworzeniu warunków rozwoju przedsiębiorczości na terenie gminy dla obecnie działających, jak i nowo powstających przedsiębiorstw. - Widzę potrzebę dążenia do zwiększania liczby rozliczających się z podatku PIT w średzkim urzędzie skarbowym faktycznie zamieszkałych osób na terenie naszej gminy, którzy z różnych powodów, często bardzo praktycznych, pozostają zameldowani w innych gminach. To problem, z którym boryka się wiele gmin. Wiele osób mieszka u nas, ale podatki odprowadza na przykład do Wrocławia. Chciałbym zmiany tego stanu rzeczy - wyjaśnia samorządowiec.

- Będę dążył do zwiększenia wydatków na rozwój infrastruktury drogowej poprzez budowę dróg i chodników oraz oświetlenia ulicznego. Sądzę, że dla większości mieszkańców gminy jest to podstawowy element poczucia dobrego poziomu życia. Uważam też, że powinna na terenie naszej gminy powstać oferta opieki dla dzieci do 3. roku życia poprzez utworzenie żłobka albo innej formy prawem przewidzianej. W dobie szybko rozwijającego się rynku pracy wielu rodziców jest wręcz zmuszona do szybkiego powrotu do pracy i szuka miejsca opieki dla swoich pociech. Gmina powinna aktywnie uczestniczyć w realizacji tego zagadnienia - podsumowuje Mariusz Żałobniak.

em

29

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Mariusz Żałobniak w nadchodzących wyborach będzie ubiegał się o stanowisko wójta

    2018-05-21 14:12:53

    gość: ~kandydaci

    Czy ktoś oprócz tych, których wymienię zadeklarował już start w wyborach samorządowych w powiecie średzkim? Bogusław Krasucki, Przemysław Babiński, Adam Ruciński, Piotr Frankowski, Janina Gawlik, Mariusz Żałobniak, chyba Teresa Olkiewicz, Sebastian Burdzy, chyba Grzegorz Pierzchalski, i chyba Daniel Uszyński. Innych nie pamiętam, ale może byście napisali w jednym artykule, kto już się zadeklarował i może kto prawdopodobnie wystartuje. A PiS śpi? Nie mają kandydatów w ogóle?

  • 2018-05-22 10:11:27

    gość: ~PiS

    @~kandydaci
    Masz słabych informatorów...

  • 2018-05-21 15:01:50

    gość: ~mieszkaniec

    słuszna kandydatura

  • 2018-05-21 19:47:48

    gość: ~mieszkaniec gminy

    LYSY???? tego jeszcze nie było

  • 2018-05-22 07:40:46

    gość: ~piotruś

    @~mieszkaniec gminy Łysy???Ale za to ani jednego siwego włosa! :)

  • 2018-05-21 21:37:53

    gość: ~Piotr

    no to w gminie będzie jak w regionalnej izbie obrachunkowej
    inspekcja, pełna kontrola itp

  • 2018-05-21 22:13:48

    gość: ~Tolek

    Zle mu patrzy z oczu.....

  • 2018-05-22 06:59:59

    gość: ~Mmm

    Obiecanki prócz żłobka w gminie Kostomłoty te same co obecny wójt opowiadał jeżdżąc po wioskach na zebrania . Panie Mariuszu, coś od siebie wymyśl pan, jak będzie pan to samo klepał ,to pana nie wybiorą:-)

  • 2018-05-22 07:20:23

    gość: ~To ja

    Sekretarz, skarbnik pełna ewakuacja ze starostwa. Ciekawe gdzie pójdzie starosta?

  • 2018-05-22 10:10:37

    gość: ~Ciekawe

    Pewnie namaszczony przez Wichę. Wicha idzie do powiatu bo marzy mu się Starostwo, a tego niby nie zależnego co współpracował ze Starostą i z obecnym wójtem namaścili na niby nie zależnego następcę....

  • 2018-05-22 18:22:32

    gość: ~Mmm

    @~Ciekawe
    Oczywiście że posłaniec Wichy

  • 2018-05-22 13:13:27

    gość: ~Jurek

    Muszą sie dobrze ulozyc zeby w razie wpady mogli sobie pomóc przy zapewnieniu koryta nawzajem ns urzedzie- to takie towarzystwo wzajemnej adoracji

  • 2018-05-22 13:48:37

    gość: ~mieszkaniec gminy

    Zawsze możecie głosować na drugiego kandydata na wójta Panią Gawlik - "świeża krew", z Panią Gawlik przynajmniej zapijecie wszystkie nurtujące gminę smutki.

  • 2018-05-22 18:24:40

    gość: ~Mmm

    @~mieszkaniec gminy
    Może i to lepsze rowiazanie

  • 2018-05-22 15:07:09

    gość: ~urzędnik

    brawo Panie Sekretarzu , większość pracowników się cieszy a jak Pan zabrałby ze sobą koleżankę za ściany to by była kumulacja szczęścia . szkoda że nie mogę na Pana głosować

  • 2018-05-22 18:23:37

    gość: ~Mmm

    @~urzędnik
    Hahahah

  • 2018-05-22 15:41:52

    gość: ~hmmm

    Trzeba zadać sobie pytanie: czy pracownik utrzymywany przez całe swoje zawodowe życie przez podatników nadaje się na takie stanowisko?

  • 2018-05-23 10:28:48

    gość: ~Mieszkaniec do Kandydata

    Szanowny Panie Kandydacie,
    Przedstawił Pan program i tutaj mam pytanie, Czy naprawdę Pan myśli że spełnieniem marzeń jest praca np. młodych ludzi w zakładach strefy ( którą Pan chciałby budować ) ? z pensją 2-2,5 tyś w systemie 4 zmianowym gdzie żona jedzie na pierwszą zmianę a mąż na drugą lub odwrotnie ? Jeśli tak to dla czego Pan nie pracuje w takim systemie tyle lat ?.
    Jest Pan młodym człowiekiem i zapewne był Pan w kilku krajach na zachodzie europy, Tam nikt nie wstydzi się tego że mieszka, pracuje na wsi lub jest rolnikiem a wręcz przeciwnie takie GOSPODARSTWA RODZINNE funkcjonują tam od wieków i mają się dobrze. Gmina Kostomłoty to gmina GOSPODARZY - czyli takich POLSKICH FIRM RODZINNYCH i to jest skarb który Pan jako potencjalny GOSPODARZ powinien rozwijać, POMAGAĆ i pielęgnować. Mieliśmy już w swojej historii okres kiedy większość pracowała w PGR-ach i zakładach pracy ale to gospodarze może nieliczni mieli się zawsze dobrze. Może warto pojechać np. do Francji, Austrii, Szwajcarii i zobaczyć jak tam funkcjonują np. grupy producenckie, małe rodzinne przedsiębiorstwa produkcyjne wykorzystujące potencjał ZIEMI. Może warto zwrócić uwagę że w gospodarstwach rodzinnych słowa takie jak; TRADYCJA, KULTURA, WYCHOWANIE, SZACUNEK, mają znaczenie. Po co Pan jeździ na dożynki jak Pan chce ludzi którzy są synami Gospodarzy wysłać do zakładów w których przekładając na taśmie śrubkę dostaną 2 tyś zł. ? Może to łatwy pieniądz ale do czasu kiedy takie zakłady funkcjonują a co PO TEM ? Gospodarz to ekspert a takich ludzi dzisiaj już nie mam. Życzę Panu wszystkiego najlepszego i proszę sobie wziąć do serca kilka moich sugestii. A tak na marginesie to zapewne Pan wie że dzisiaj na naszym terenie nie brakuje miejsc pracy a mało tego pracuje kilka tysięcy obywateli Ukrainy. Gmina która jest w oddalona w lini prostej 30 km od Wrocławia powinna być naturalnym spichlerzem dobrej jakości, EKOLOGICZNYCH produktów rolnos-pożywczych.

  • 2018-05-23 08:53:26

    gość: ~kost

    To już lepiej Mariusz jak ta chodząca podłość J.G!!!!!!

  • 2018-09-12 07:59:52

    gość: ~Ja

    @~kost
    Może i podłość ale nie złodziej.i działa dla swoich mieszkańców i dla dobra wszystkich A nie tak jak on przydup..s pana Wicha co on powie to mariuszek za

  • 2018-05-24 07:08:31

    gość: ~Andrzej

    kiełbasa wyborcza rozpoczęta jak wszędzie i od czego zacząć by Gmina Kostomłoty wreszcie ruszyła tyłek.

  • 2018-05-25 17:52:41

    gość: ~janusz

    ponton

  • 2018-09-04 12:15:43

    gość: ~gość

    Śmiech na sali -kandydat!Tyle lat radny w Piotrowicach i nic nie zrobił same obietnice. Gdzie są podpisy które ludzie zebrali na budowę chodnika a które pan nawet nie raczył złożyć ? Wstyd że pcha się pan na wójta a nie sprawdził się pan jako radny przez tyle lat !

  • 2018-09-12 07:57:28

    gość: ~Mieszkaniec

    @~gość
    Święta prawda tyle był i co zrobił? Ludzi w ciula tylko robił, aby tylko do siebie. Niechsię wstydzi w ogóle startować po tym co zrobił swoim mieszkańcom. Zamiast być z nimi to wbrew im.
    ZGK dzięki komu się stało spółka? Dzięki jemu i szanownemu panu Wicha.nawet sam nie zbiera podpisów na wójta tylko dzieci przekupil żeby mu pozbierali bo się boi.
    Śmiech na sali.dziwie się że jeszcze w sądzie nie wylądował za te krzywdy co ludziom zrobił

  • 2018-09-15 13:31:37

    gość: ~gość

    Wstydu chłopie nie masz mam nadzieję że nie przejdziesz ani na wójta ani na radnego !!!! Ludzie mają Cie już serdecznie dosyć!

  • 2018-09-17 08:46:13

    gość: ~mieszkaniec

    To człowiek któremu pluje się w twarz a on mówi że deszcz pada! pcha się jak świnia do koryta dwie kadencje jako radny a co zrobił dla ludzi w Piotrowicach? Nawet na zebraniach wiejskich już się nie pokazywał ani na żadnych imprezach wiejskich nie reprezentował mieszkańców! Trochę honoru i wstydu Panie Mariuszu!!!

  • 2018-09-17 13:30:54

    gość: ~urzędnik

    Z całego serca życzę wygranej w końcu byśmy się pana pozbyli i całkiem dobrze by się pracowało