Express-Miejski.pl

Dziś policjanci będą prowadzić kontrole drogowe. Zwrócą uwagę na pieszych

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Pieszego określa się mianem niechronionego uczestnika ruchu. W zderzeniu z pojazdem nie chronią go, jak w przypadku kierowcy i pasażerów, poduszki powietrzne i pasy.

Pieszy w starciu z wielokrotnie cięższym i szybszym pojazdem praktycznie nie ma szans. Dlatego też policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego średzkiej komendy regularnie prowadzą działania ukierunkowane na podniesienie poziomu bezpieczeństwa tej właśnie grupy użytkowników dróg.

18 maja od wczesnych godzin rannych do wieczora funkcjonariusze prowadzić będą działania kontrolne pod kryptonimem „Pieszy kontra pojazd”. Ich głównym celem będą kontrole drogowe pod kątem przestrzegania przepisów zarówno przez kierujących, jak też pieszych, a w szczególności wzajemne relacje kierujący - niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Policjanci podczas działań kontrolować będą kierujących pod kątem stosowania się przez nich do obowiązujących przepisów ruchu drogowego wobec pieszych. Ale również od pieszych funkcjonariusze egzekwować będą stosowanie się do przepisów, w tym do stosowania elementów odblaskowych. Kierujący, którzy usiądą za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu muszą liczyć się z surowymi konsekwencjami.

KPP Środa Śląska

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA