Express-Miejski.pl

Nieczystości w Odrze. Interweniowała straż i policja

Zdjęcie ilustracyjne - przebudowywana oczyszczalnia w Malczycach fot.: akme

Wczoraj, tj. w środę 16 maja w godzinach popołudniowych trzy zastępy straży pożarnej interweniowały w Malczycach w związku z podejrzeniem zanieczyszczenia rzeki Odry.

Do Stanowiska Kierowania w Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej wpłynęło zgłoszenie o potencjalnym zagrożeniu związanym z przedostawaniem się ścieków do Odry w miejscowości Malczyce.

– Zadysponowane zostały trzy zastępy. Nasze działania ograniczyły się jedynie do zabezpieczenia miejsca zdarzenia i rozpoznania wyciekającej substancji. Nie dokonywano neutralizacji, bo nie była to substancja niebezpieczna. Ustalono, że jest to woda kanalizacyjna, prawdopodobnie z pobliskiej przepompowni. Dalsze czynności prowadził miejscowy operator, czyli Malczyckie Usługi Komunalne. Powiadomieni zostali Centrum Zarządzania Kryzysowego w Malczycach i Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Oni ewentualnie będą działać dalej. Na miejscu była również policja. Trudno stwierdzić jednoznacznie co było przyczyną wycieku – informuje rzecznik Państwowej Straży Pożarnej ze Środy Śląskiej Dariusz Domaradzki.

em24.pl

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Nieczystości w Odrze. Interweniowała straż i policja

    2018-05-17 13:41:14

    gość: ~Z Malczyc

    "Woda kanalizacyjna"???? WTF???? Co to w ogóle jest? Albo ścieki, albo woda. Trzeba do Miodka napisać, albo do Bralczyka - może wyjaśnią co to za słowotwór?

  • 2018-05-17 15:52:29

    gość: ~Woda kanalizacyjna

    @~Z Malczyc
    Taki inteligentny człowiek a nie wie, no.
    https://www.youtube.com/watch?v=ob-PZo1u2cA

  • 2018-05-17 13:51:10

    gość: ~takkkk

    Jedno wielkie gówn... i tyle w tym temacie. Wójt atakuje opozycje za nagłaśnianie...

  • 2018-05-18 12:19:46

    gość: ~Ewelina

    @~takkkk

    Uważam ze powinno się wspólnie rozmawiać i rozwiązywać wszystkie problemy a nie patrzeć by tylko klody wrzucać pod nogi. takim zachowaniem wyrządzacie tylko szkodę dla mieszkańców mysląc tylko i wyłącznie o swoich interesach

  • 2018-05-18 16:57:44

    gość: ~Figo

    @~Ewelina
    ZapomniŁ wół jak cielęciem był. Na śmiecić wjechał a popłynie z g.... m

  • 2018-05-17 15:18:11

    gość: ~Malczycki

    A widzieliście wpis wójta na fb? Tonacy brzytwy się chwyta! Takiego słabego wójta to w tej gminie jeszcze nie było. Wstyd i jeszcze raz wstyd, żeby zamiast rozwiązania problemu obrzucac winą innych. Przez jego brak działań gmina zapłaci potężne kary! Ale on woli płakać na fb zamiast działać.

  • 2018-05-17 19:51:17

    gość: ~gf

    @~Malczycki
    po raz kolejny typowe zachowanie wójta gminy malczyce,nie panuje nad sytuacją to szuka winnego ,byle nie siebie.tak jest przy kazdym problemie

  • 2018-05-18 11:33:17

    gość: ~Ewelina

    @~Malczycki
    Jeśli zapłaci to tylko dxzieki wam kapusie! sracie we własne gniazdo

  • 2018-05-17 18:22:33

    gość: ~End

    Afera na miarę zrzutu ścieków w Gdańsku. Od miesiąca wójt jest informowany o istotnym problemie a on oczywiście nic nie robi. Cofnąć nam dotacje 11 mln zł i całkowicie zadłużenia gminę. Wywalić go stanowiska już teraz bo im bliżej końca to coraz większą rozpedducha

  • 2018-05-17 22:24:29

    gość: ~smród

    coraz większy smród i tyle. za brak kompetentnych ruchów wójta płaci gmina-mieszkańcy. ile jeszcze nieprzemyślanych działań? wiadomo, że są następne w kolejce sprawy karne

  • 2018-05-18 06:38:09

    gość: ~obrońca Odry

    Postawa wójta naprawdę godna napiętnowania. Rozumiem to tak, że ma pretensje do radnych, że nie pozamiatali pod dywan problemu wypuszczania ścieków do rzeki. A jakie właściwie są zadania radnych: wspierać wójta w każdym, nawet szkodliwym działaniu? No chyba nie, bo zostali wybrani przez ludzi i im mają przede wszystkim pomagać i ich wspierać. A wójt na portalu społecznościowym wytka , że biorą wynagrodzenie. Chyba zapomniał o swoim, w obronie którego był gotowy poświęcić godność i honor. Wstyd, wójcie. I smutek, bo powinien pan jako urzędnik być świadomym szkodliwych działań spółki, nie piać z zachwytu jaka to ogromna inwestycja. Inwestycja na szkodę mieszkanców Malczyc i wszystkich mieszkających wzdłuż Odry. Także zwierząt i roślin

  • 2018-05-18 08:37:36

    gość: ~Ekolog

    Skoro ścieki komunalne są zrzucane bezpośrednio do rzeki Odry to sanepid zbadał obecnie wodę po kątem bakterii coli i w końcu zaprzestanie zrzutu nieczystości?

  • 2018-05-18 12:08:39

    gość: ~Ewelina

    @~obrońca Odry

    Faktycznie trzeba było tego nie ruszać! Po co robić oczyszczalnię?
    Tak samo z przychodnią!
    Całe Malczyce już trąbią o tym jak super radni z Gancarz na czele powołali Gerca do komisji konkursowej i stwierdzili ze skoro z Frankowskim zaczęli rozwalać przychodnię to niech skonczą!
    Tu nic dobrego nie można zrobić!
    Dziwię się tylko pani polonistce ze z takimi trzyma

  • 2018-05-18 12:33:55

    gość: ~Budowlaniec

    @~Ewelina
    Od samego początku było wiadomo, że z oczyszczalnią będzie problem bo wziął się za to mu z wójtem i prześlemy na czele. Brak jakiego kółek rozeznania w branży nieudolność włodarzy i opracowania sposobu i harmonogramu robót wskazywało na fiasko inwestycji i zadłużenie gminy na gigantyczne koszty i zadłużenia

  • 2018-05-18 15:00:26

    gość: ~obrońca Odry

    @~Ewelina
    Trzeba było robić oczyszczalnie jak najbardziej, ale nie kosztem zanieczyszczania Odry. Co to za tłumaczenia? Poza tym w kosztach oczyszczalni zapewne były policzone koszty oczyszczania zastępczego. Pytanie dlaczego tego nikt nie uwzględnił tylko od razu na łatwiznę i ścieki chlup do Odry. Z co się stało z pieniędzmi przeznaczonymi na ten cel?

  • 2018-05-20 07:51:09

    gość: ~vzv

    ostatnio dodany post

    @~obrońca Odry
    bo mrozy w kwietniu były ;)

  • 2018-05-19 21:44:23

    gość: ~9999

    @~obrońca Odry
    ...żeby służyli ludziom...
    ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha ha