Express-Miejski.pl

Dawid Żarczyński, Paweł Ostropolski i Sebastian Marcjan w czerwcu powalczą o samochód

Konkurs motoryzacyjny w KPP w Środzie Śląskiej fot.: rfp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W poniedziałek 14 maja w Komendzie Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej odbył się powiatowy konkurs motoryzacyjny. Wzięli w nim udział uczniowie z PZSP nr 2.

Do rywalizacji stanęły cztery drużyny reprezentujące klasy profilowane z Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Środzie Śląskiej. Uczniowie musieli odpowiedzieć na 40 pytań odnośnie zasad ruchu drogowego, obsługi oraz budowy samochodu i historii polskiej motoryzacji. Druga część miała charakter praktyczny i uczniowie musieli udzielić pierwszej pomocy medycznej. Jakość tej pomocy ocenili strażacy z powiatowej komendy.

Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradziła sobie drużyna z klasy monter mechatronik, w składzie: Dawid Żarczyński (nagroda indywidualna za najlepszy wynik w teście), Paweł Ostropolski i Sebastian Marcjan. Ich wynik to 82 punkty. Miejsce drugie zajęli uczniowie technikum informatycznego (76 pkt.), a trzecie reprezentacja technikum elektrycznego (69 pkt.). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane m.in. przez średzkie starostwo.

Zwycięzcy będą reprezentować nasz powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 2 czerwca we Wrocławiu. Finał konkursu odbędzie się w Białymstoku i jak przystało na konkurs motoryzacyjny jego zwycięzca zdobędzie samochód. Na zakończenie spotkania obecni strażacy pokazali jak powinna wyglądać pierwsza pomoc przedlekarska. Organizatorem eliminacji powiatowych była średzka komenda policji.

em/rfp

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dawid Żarczyński, Paweł Ostropolski i Sebastian Marcjan w czerwcu powalczą o samochód

    2018-05-16 18:21:11

    gość: ~on

    ostatnio dodany post

    brawo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

REKLAMA