Express-Miejski.pl

Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej ogłasza konkurs literacki z okazji 70-lecia istnienia

Plakat fot.: mpr

W tym roku Biblioteka Publiczna w Środzie Śląskiej obchodzi jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji ogłasza konkurs „Nie tylko książki. Moje wspomnienie o bibliotece”.

Prace konkursowe należy składać do dnia 21 czerwca w siedzibie Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej lub w filiach w Bukówku, Ciechowie, Cesarzowicach, Krynicznie, czy w Szczepanowie. - Celem konkursu jest przedstawienie wiersza lub krótkiej formy komiksowej inspirowanej działalnością Biblioteki Publicznej w Środzie Śląskiej, popularyzacja obchodów 70-lecia naszej placówki, czy rozbudzanie i rozwijanie aktywności artystycznej i twórczego myślenia wśród czytelników - informują organizatorzy.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców Powiatu Średzkiego i obejmuje dwie kategorie wiekowe: młodzież w wieku 16–19 lat i dorośli powyżej 19 lat. Autorem wiersza/komiksu może być tylko jedna osoba. - Każdy uczestnik przygotowuje jedną pracę konkursową w formacie A3 lub A4 stanowiącą zamkniętą całość o dowolnej objętości plansz, lub stron. Technika wykonania prac w zakresie komiksu i wiersza jest dowolna. Do konkursu mogą zostać nadesłane prace, które zostały napisane w języku polskim i nie były wcześniej publikowane. Wybrane prace zostaną wyeksponowane na wystawie pokonkursowej w Bibliotece Publicznej w Środzie Śląskiej oraz podczas uroczystości 70-lecia Biblioteki 19 września w średzkim domu kultury - wyjaśniają organizatorzy.

Informacja o rozstrzygnięciu konkursu zostanie ogłoszona podczas uroczystych obchodów. Uczestnicy konkursu będą rywalizować o nagrody pieniężne. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej średzkiej biblioteki.

em

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA