Express-Miejski.pl

Polbus przywróci kurs ze Środy Śląskiej do Wrocławia. Wiemy kiedy

Zdjęcie ilustracyjne fot.: bom

Mieszkańcy miasta i gminy Środa Śląska będą mogli znów jeździć autobusem firmy Polbus ze Środy Śląskiej do Wrocławia i z powrotem.

Od 12 lutego Polbus PKS we Wrocławiu zlikwidował cztery linie autobusowe, które kończyły lub rozpoczynały się w Środzie Śląskiej. Nie ma już m.in. kursu do Wrocławia o godz. 6.20, czy 8 rano. 

W lutym spółka wskazywała, że likwidacja kursów związana była ściśle z uruchomieniem komunikacji gminnej. Decyzja Polbusa miała być następstwem uruchomienia przez Urząd Miejski w Środzie Śląskiej dotowanej z budżetu gminy komunikacji. Zdania na ten temat były wówczas podzielone.

Jedna z linii powróci

Minęło kilka miesięcy od likwidacji przez Polbus poszczególnych kursów. Od tego czasu zarówno mieszkańcy, jak i władze powiatu zabiegały o przywrócenie połączenia ze stolicą województwa. - Kilkukrotnie prowadziłem rozmowy z prezesem spółki na temat możliwości ponownego uruchomienia zlikwidowanej linii. Wszystko wskazuje na to, że patrząc przez pryzmat potrzeb naszych mieszkańców i z uwzględnieniem ich wniosków, to się udało - komentuje Sebastian Burdzy, starosta.

Z pismem do Polbusu zwrócił się także były burmistrz Bogusław Krasucki, który jednocześnie zabiegał o przywrócenie tych kursów, które nie kolidują z rozkładem Średzkiej Komunikacji Publicznej, a które zostały zlikwidowane 12 lutego. Póki co spółka zadeklarowała wznowienie tylko jednej linii.

Otrzymałem szereg pism oraz telefonów i od pana starosty średzkiego, który zabiegał o przywrócenie połączenia Środa-Wrocław, i mieszkańców, którzy wcześniej korzystali z linii 519. Z pismem zwrócił się do mnie także pan Krasucki. Oczywiście uwzględniliśmy wnioski naszych klientów i zdecydowaliśmy o przywróceniu kursów ze Środy Śląskiej do Wrocławia - informuje Krzysztof Balawejder, prezes Polbus PKS, który dodaje, że autobusy wrócą na omawianą trasę w czerwcu.

anbo

21

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Polbus przywróci kurs ze Środy Śląskiej do Wrocławia. Wiemy kiedy

    2018-05-11 09:52:32

    gość: ~Miś

    I znowu Polbus stanął na wysokości zadania.

  • 2018-05-11 10:13:01

    gość: ~Bolo

    Wielka łaska o panie...

  • 2018-05-15 07:44:41

    gość: ~Tak

    @~Bolo
    Dla tych ktorzy sa zmuszeni dojezdzac autobusem to jest łaska i badzo dobrze.

  • 2018-05-11 11:07:48

    gość: ~ja

    czyli można jeśli rozmawia się z partnerem , a nie traktuje się go z buta jak to robi obecny burmistrz

  • 2018-05-11 11:28:00

    gość: ~Antek

    No bo trzeba rozmawiać, a nie być asertywnym, jak obecny burmistrz Ruciński. Tutaj chodzi o mieszkańców i trzeba czasami ulec, a nie pokazywać innym, że jest się panem na włościach. Burmistrz Krasucki widać ma doświadczenie i umie rozmawiać.

  • 2018-05-11 15:12:05

    gość: ~MIG 21

    @~Antek
    Pan Ruciński ryje zapamiętale w papierzyskach i w tym biurokratycznym szale zapomniał, że można rozmawiać i dogadywać się z ludźmi. Niech patrzy i uczy się jak to robią inni.

  • 2018-05-11 21:27:50

    gość: ~Michał

    @~AntekRozmawiać umie........................miałem okazję się z nim spotkać się za jego kadencji............buc, buc, buc, żenada. To nie jest człowiek z którym można rozmawiać.

  • 2018-05-11 11:49:29

    gość: ~z powiatu

    Tu chodzi o mieszkańców ościennych gmin , żeby mieli połączenie do szkoły , do pracy!!! Świat się nie kończy Panie Ruciński na Środzie Śl.POZA MIASTEM TEŻ MIESZKAJĄ LUDZIE!

  • 2018-05-11 12:16:49

    gość: ~Spoiler

    KAMPANIA TRWA ! :)

  • 2018-05-11 13:25:08

    gość: ~ona

    Ciekawe na jak długo

  • 2018-05-11 13:40:15

    gość: ~ciekawski

    czy komunikacja publiczna przestała jeździć? przecież to był główny powód likwidacji linii. Śmierdzi na odległość ustawką.

  • 2018-05-11 13:52:36

    gość: ~Antek

    @~ciekawski Zanim zaczniesz sugerować cokolwiek, zwróć uwagę na to, które kursy zostaną przywrócone.

  • 2018-05-11 21:28:14

    gość: ~Średzianin

    Dobrze ze się Pan Krasucki zajął ta sprawa,bo lordek jak zwykle nie podołał. Niech Pan zbiera sily bo po wyborach bedzie musial sie Pan zmierzyc z tym bajzlem Powodzenia

  • 2018-05-12 22:01:00

    gość: ~Prazujący

    Cieszę się, że ktoś się za nami stawił. Dziękuję Panie Burmistrzu Krasucki. Niech Pan wraca do Ratusza. Takiego burmistrza nam potrzeba.

  • 2018-05-14 08:38:48

    gość: ~Żarty sobie chyba robicie

    @~Prazujący Wy chyba żartujecie? Co niby Krasucki takiego zrobił przez te wszystkie lata? Jedno wielkie G!!!! A swoje się nachapał, więc dobrze, że w końcu odszedł z ratusza. Mam nadzieję, że ten buc już nie wróci! Trzymam kciuki za P. Rucińskiego!

  • 2018-05-14 09:40:57

    gość: ~Lista jest długa

    @~Żarty sobie chyba robicie Ty chyba nie wiesz co mówisz człowieku... Wystarczy wymienić dokonania Krasuckiego z ostatniej kadencji i zobaczyłbyś, że bije Rucińskiego na łeb na szyje. Jak tego nie widzisz, to jesteś bardzo ubogim człowiekiem. Poza tym Krasucki zrealizował 100 % obietnic wyborczych, a Ruciński nie ma na to szans, bo teraz jest gdzieś może w połowie, a do końca kadencji zostało pół roku. Ta kadencja pokazuje, że nawet jak się wsiądzie to rozpędzonego pociągu, to on może nie utrzymać tempa. Dla dobra tej gminy Ruciński powinien nie startować w najbliższych wyborach.

  • 2018-05-14 12:22:53

    gość: ~Kazimierz

    @~Żarty sobie chyba robicie

    A co Pan Ruciński zrobił??? wszystko rozgrzebał i nic nie skończył, wykańcza gminę i własnych pracowników, to jest dopiero żenada. A za żadnego burmistrza się Środa tak nie zmieniła na lepsze jak za Pana Krasuckiego. Odwaga i rozsądek oraz doświadczenie robi swoje. Może i Pan Ruciński kiedyś będzie dobrym Burmistrzem, ale moim zdaniem jeszcze nie teraz. Zżera go mściwość i pycha, a przede wszystkim wiele kompleksów, które leczy poczuciem władzy wobec innych.

  • 2018-05-14 14:22:24

    gość: ~ciekawostka

    Odnoszę takie wrażenie, że środowiskom powiązanym z burmistrzem Rucińskim zabrakło słów. Dlatego pozytywne komentarze minusują. No cóż, jak burmistrzem został ktoś, kto nie wiele potrafi, to nie ma i o czym mówić.

  • 2018-05-14 14:45:26

    gość: ~123

    Zróbmy mały sondaż. Czy p. Krasucki byłby lepszym starostą od obecnego ? Klikając na (+) TAK, klikając na (-) NIE.

  • 2018-05-14 15:29:33

    gość: ~bez sensu

    @~123 To akurat jest oczywiste, tak jak to, że był i będzie lepszym burmistrzem od pana Rucińskiego. :)

  • 2018-05-17 23:32:55

    gość: ~iza

    ostatnio dodany post

    Dość tego bicia piany, ustawiania donic, barierek i niekończących, nudnych wywodów na sesjach obecnego włodarza AR. Mam nadzieję że to pierwsza i ostatnia kadencja.Każdy będzie lepszy od niego. Ludzie startujecie na burmistrza !!!!