Express-Miejski.pl

W Malczycach będzie nowy chodnik, dzięki współpracy gminy i powiatu

Podpisanie umowy fot.: rfp

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Do końca lipca ulica Mazurowicka w Malczycach będzie mogła pochwalić się nowym chodnikiem. Wszystko w ramach nowego programu.

„Program rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego” określa zasady współpracy Gmin i Powiatu odnośnie inwestycji okołodrogowych tj.: budowa chodników, ciągów rowerowo-pieszych, zatok czy przebudowa skrzyżowań. Postępowanie przetargowe wygrała Firma Wielobranżowa Anna Foremna. W poniedziałek 30 kwietnia w gabinecie starosty podpisano stosowną umowę. Zgodnie z nią nowy chodnik w Malczycach wraz z wjazdami będzie miał 739 m2, kosztował 196 tys. złotych i powstanie do 31 lipca.

W tegorocznym „Programie rozwoju infrastruktury drogowej Powiatu Średzkiego” znalazło się pięć inwestycji. – Chodnik we Wrocisławicach już czeka na odbiór, a chodnik w Drogomiłowicach jest gotowy w 90 proc. Wkrótce zostanie ogłoszony ostatni przetarg na przebudowę wybranych odcinków chodników w Piotrowicach i Paździornie. Liczymy, że szybko uda się wyłonić wykonawcę i inwestycja zostanie zrealizowana do końca września – mówi wicestarosta Grzegorz Pierzchalski.

rfp/starostwo powiatowe

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • W Malczycach będzie nowy chodnik, dzięki współpracy gminy i powiatu

    2018-05-04 12:12:05

    gość: ~jaro

    super że będzie chodnik ale ani słowa że połowę kasy daje gmina i to gminy wnioskowały o te remonty. Powiat wie jak się lansować :) brawo chłopaki, czujecie że wybory idą ????

  • 2018-05-04 17:40:00

    gość: ~Z Malczyc

    Oj tam, oj tam... Najważniejsze, że znów koledzy wójta zarobią.

  • 2018-05-04 18:00:01

    gość: ~też z Malczyc

    @~Z Malczyc
    No niestety ani Pani Gancarz ani Kądziela nie potrafią tego robic, bo chyba jedynie to by cię zadowolilo

  • 2018-05-04 21:21:39

    gość: ~Mieszkaniec

    @~też z Malczyc
    Jak jesteś z Malczyc, to pewnie wiesz, że w trakcie sesji padło pytanie o to, kto będzie wykonawcą tej inwestycji i jakoś wójt nie mógł sobie przypomnieć. A wiem, bo byłem na tej sesji. A tu patrz: cóż za niespodzianka!!!! Miejscowy przedsiębiorca, który ma monopol na wykonywanie prac na terenie Malczyc.

  • 2018-05-04 21:23:30

    gość: ~Z Malczyc

    @~też z Malczyc
    No to fakt, ani jedna ani druga Foremna się nie nazywa i kostki nie umie kłaść.

  • 2018-05-04 22:02:42

    gość: ~abc

    A na jakiej podstawie został wyłoniony wykonawca? Może ktoś wie więcej coś na ten temat, bo to zaczyna być mocno podejrzane, że znowu wygrała rodzinna spółka naszego Kima.

  • 2018-05-04 22:23:42

    gość: ~Rych

    @~abc
    Ten mieszkaniec, który był na sesji na pewno wszystko wie :)

  • 2018-05-06 17:52:41

    gość: ~Mieszkaniec

    @~Rych
    A wie, bo się zaczął interesować tym cyrkiem. Nie pomoga wasze minusy, mam je gdzieś. Myslicie, że mieszkańcy Malczyc są głupi i tego nie widzą.

  • 2018-05-05 21:11:28

    gość: ~Kamil

    Gdzie ogłoszony był ten przetarg? Jestem też przedsiębiorcą i śledzę wszystko na bieżąco. Oj kumoterstwo znowu.Może ktoś CBA poinformuje przed wyborami

  • 2018-05-07 08:36:26

    gość: ~dyrdyr

    A co z tymi starymi , poniemieckimi lipam? Czyżby miały zostać WYRŻNIĘTE?? Jeśli tak, to ja PROTESTUJĘ! Są metody aby je zachować.

  • 2018-05-07 09:22:52

    gość: ~mad

    Prośba do redakcji: uzupełnijcie artykuł i poinformujcie, co się stanie ze szpalerem pięknych poniemieckich lip, które rosną przy starym chodniku na Mazurowickiej. Od pewnego czasu są oznakowane na pomarańczowo. Czyżby w związku z opisywaną inwestycją drzewa miały iść do wycinki???

  • 2018-05-07 10:42:30

    gość: ~Mn

    @~mad Już są wycinane! A my na to patrzymy i nic nie robimy! Zmobilizujmy się i przerwijmy to!

  • 2018-05-07 10:52:12

    gość: ~Piotr

    @~Mn
    Zgadnijcie która malczycka firma wycina te drzewa :) a co z sezonem lęgowym ptaków? Są na to rozporządzenia!

  • 2018-05-07 15:24:16

    gość: ~dyrdyr

    @~Piotr Jeśli to prawda, to na prawdę naszym władzom odbija. I znów bedzie malczycka afera, Powiat też nie lepszy...

  • 2018-05-07 21:01:51

    gość: ~Piotr

    @~dyrdyr
    Plany o wycięciu drzew były już w tamtym roku. Na całej długości ulicy mają zostać cztery drzewa....reszta do kominka. Już teraz zostały tylko same pnie. Albo coś z tym zrobimy albo dalej będzie trwała dewastacja Malczyc. Co z tego że sądzą młode? Jak niszczą to co wiekowe i piękne.

  • 2018-05-07 22:01:59

    gość: ~Z Mazurowickiej

    @~Piotr
    Skoro wiedziałas o tym już rok temu to gdzie byłaś????

  • 2018-05-07 22:51:18

    gość: ~Piotr

    @~Z Mazurowickiej
    temat był poruszany ale zero odzewu od mieszkańców. ...tak jakby nikt w to nie wierzył ...

  • 2018-05-07 22:57:11

    gość: ~złote malczyce

    @~Z Mazurowickiej
    Sezon na wycinkę drzew skończył się 30 marca a obecnie można wycinać po uzyskaniu opinii dendrologia i orzeczeniu ornitologa o niegniazdowaniu ptaków. Ta obecna wszechwładza nie liczy się z żadną opinia i ma w nosie 100 letnie drzewa poświadczające historię Malczyc. Ale jak ktoś jest z jakiejś dziury koło Przemkowa to co mu tam historia Malczyc!

  • 2018-05-08 07:06:54

    gość: ~Cave

    @~złote malczyce Czyli, jeśli takiej opinii nie ma - to powiat i gmina łamią prawo? A szary obywatel gdyby tak zrobił, to byłby zmiażdżony grzywnami zapewne?

  • 2018-05-09 19:39:09

    gość: ~Tak

    @~Mn
    Racja,zamknąć Foremną.najlepiej obydwie.

  • 2018-05-08 13:52:31

    gość: ~Wow

    No a gdzie się podzieje drzewo z wycinki? Czyżby znowu ktoś z prominentnych dostanie za bezcen jak to było w przypadku dębów i lipy z ul. Górnej w Mazurowicach?

  • 2018-05-09 19:56:58

    gość: ~Do Wow

    @~Wow
    Jakto gdzie drzewo z wycinki ?? w muzeum narodowym we Wrocławiu bo takie cenne :)

  • 2018-05-09 20:20:12

    gość: ~felix

    ostatnio dodany post

    @~Wow Płytki betonowe, może i dziadowskie, z komuny - ale pewnie gminie też by sie gdzies przydały? Czy zasila czyjes prywatne ogrody i posesje?? :)

  • 2018-05-08 14:08:58

    gość: ~dyrdyr

    Tak ogólnie,to chodnik i miejsce na nowy jest...po drugiej stronie ulicy! Wystarczy zobaczyc sobie od góry Mazurowickiej, bo tam widac go trochę. Ten stary jest tylko zasypany glebą z ogródków przy ulicy. która wypwełzła pod siatkami. Zrobiła się z tego skarpa. To jednak pas drogi. Wystarczy oczyścić, zerwać stary chodnik - ten co przysypany (płytki niech już sobie wezmą zainteresowani) i położyć nowy w tym miejscu. Po stronie lip, kiedyś nie było w ogóle. Były tylko wyjscia z posesji i przechodzono na druga stronę. Ten chodnik po stronie lip, to radosny i niechlujny wytwór schyłkowego PRL - u.