Express-Miejski.pl

Niedługo pojedziemy nową ścieżką rowerową z Cesarzowic do Ciechowa. Znamy kolejne plany powiatu

Budowa ścieżki rowerowej Cesarzowice-Ciechów fot.: anbo

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej realizuje inwestycje związane z budową ścieżek rowerowych. 

Budowane są dwie ścieżki relacji Zabłoto-Kostomłoty i Cesarzowice-Ciechów, na które powiat dostał dofinansowanie z regionalnego programu operacyjnego w ramach działań proekologicznych. Projekt nazywa się Budowa ścieżek rowerowych na szlaku ślężańskiej drogi św. Jakuba. Partnerami w tym projekcie są gminy Środa Śląska oraz Kostomłoty, a także Lokalne Grupy Działania „Szlakiem Granitu” i „Kraina Łęgów Odrzańskich. Wartość całkowita projektu to 2,2 mln złotych, z czego dofinansowanie wynosi 1,8 mln złotych, a pozostała kwota pokryta zostanie w 50 proc. przez gminy partnerskie i 50 proc. powiat.

Łączna długość budowanych ścieżek rowerowych to 2,9 km. Wykonawcą obu inwestycji jest firma COM-D z Jawora. - Zakładamy, że termin zakończenia budowy ścieżek to końcówka czerwca. Natomiast mamy sygnały, że będzie to dużo wcześniej - przyznaje wicestarosta Grzegorz Pierzchalski. Na tym jednak nie koniec. - Jesteśmy w trakcie opracowywania strony internetowej - rowerowy powiat średzki. Będzie ona zawierała informacje o ścieżkach i szlakach rowerowych powiatu średzkiego. Obecnie opracowujemy papierowe wydanie mapy ze ścieżkami, a także przygotowujemy się do przetargu na stacje serwisujące rowery i tablice informacyjne przy ścieżkach. Planujemy również konferencję podsumowującą budowy ścieżek, ale też podkreślającą walory ekologiczne i przyrodnicze tych inwestycji - wyjaśnia wicestarosta.

Planują kolejne rowerowe inwestycje 

Obecnie budowane ścieżki rowerowe nie są ostatnimi, jakie powiat chce wybudować. - Uzyskaliśmy dofinansowanie z LGD Kraina Łęgów Odrzańskich na budowę ścieżki rowerowej Cesarzowice-Kulin i obecnie trwa procedura przetargowa na wyłonienie wykonawcy tego odcinka ścieżki rowerowej - mówi wicestarosta.

- Trwają rozmowy z wójtem gminy Malczyce Piotrem Frankowskim oraz z gminą Środa Śląska. W porozumieniu planujemy opracować dokumentację techniczną remontu drogi powiatowej relacji Środa Śląska-Malczyce przez Chomiążę. Przy okazji realizacji tej inwestycji budowę ścieżki pieszo-rowerowej od Chomiąży do Malczyc. Planujemy również inne odcinki, ale o tym będziemy informować na bieżąco. Przymierzamy się do kolejnych naborów o dofinansowania, a do tego niezbędne jest posiadanie dokumentacji technicznej w postaci projektów. Na pewno nie jest to nasze ostatnie słowo - podsumowuje wicestarosta Grzegorz Pierzchalski.

anbo

17

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Niedługo pojedziemy nową ścieżką rowerową z Cesarzowic do Ciechowa. Znamy kolejne plany powiatu

    2018-05-08 09:38:12

    gość: ~dominik

    Panie jak będziemy zdrowi to może pojedziemy nią... A na razie chorujemy...gdzie szpital ja pytam?To jest najważniejsze a nie ścieżki przed wyborami...

  • 2018-05-08 14:36:11

    gość: ~Pawelek

    @~dominik
    Jak na razie to twoja głowa jest chora

  • 2018-05-08 19:13:32

    gość: ~Typowy troll PO

    @~Pawelek
    ...aby wyzwac i obrazic...zero marału

  • 2018-05-08 21:07:11

    gość: ~Xxx

    @~Typowy troll PO
    Troll to masz na drugie pisuarku

  • 2018-05-08 10:03:18

    gość: ~Radny

    Pani wójt dlaczego nie ma ścieżki rowerowej w gminie Udanin??? Były tereny agencyjne przy drodze powiatowej i jeszcze po części są. Udanin - Ujazd Górny, można było zaplanować przy przebudowie drogi. Teraz jest na tej drodze wielu rowerzystów, których bezpieczeństwo jest zagrożone. Można też i trzeba zrobić ścieżkę np. do Konar. Rowerzyści czekają na działania nie na propagandę...

  • 2018-05-08 11:09:39

    gość: ~Użytkownik

    Wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Ktoś mocno przoszczedzil w tym przypadku.

  • 2018-05-08 11:37:13

    gość: ~a gdzie szpital

    W ogóle co to za zapis"2.268 tys. złotych,"? A najważniejsze to jest zdrowie. Gdzie szpital, się pytam?! Starosta co miesiąc gada to samo, a szpitala jak niema, tak nie ma.

  • 2018-05-08 14:38:12

    gość: ~Pawelek

    @~a gdzie szpital
    twój szpital jest w Lubiążu i tam już czekają na ciebie gamoniu po 6klasach

  • 2018-05-08 14:50:17

    gość: ~Po co

    @~Pawelek
    Poczekaj, jak zachorujesz, mniej lub bardziej poważnie i będziesz godzinami stał na SORze w kolejce w szpitalu na Stabłowicach, zwijając się z bólu a nawet wyjąc z bólu. I nikt ci nie pomoże, bo najpierw przyjmują chorych z karetek. Odstoisz te swoje godziny, najlepiej w nocy i złego słowa później nie powiesz do osób piszących na forum na temat szptala. A raczej jego braku.

  • 2018-05-08 11:48:43

    gość: ~Kulin

    Ścieżka Kulin Rakoszyce jest ,cesarzowice ciechów jest a gdzie KULIN -CESARZOWICE !!!!!

  • 2018-05-08 11:50:51

    gość: ~Bike

    Szkoda że połączenia Kulin cesarzowice nie ma fajną trasa by była Rakoszyce Kulin cesarzowice ciechów i Środa Śląska . Więc kiedy powstanie ścieżka kulin-crsarzowice

  • 2018-05-08 19:20:06

    gość: ~odpowiedź

    @~Bike
    http://sroda.express-miejski.pl/wiadomosc/32645,sciezka-rowerowa-laczaca-cesarzowice-i-kulin-powstanie-ale-jeszcze-nie-teraz

  • 2018-05-08 14:50:13

    gość: ~Cyklista

    Bardzo dobra idea - remont drogi Środa Śląska - Malczyce. Jednakże budowa ścieżki rowerowej powinna się rozpocząć od Jastrzębiec. Byłoby bezpieczniej dla rowerzystów, których wielu pokonuje pętlę ze Środy do Rzeczycy, przez Jastrzębce i Chomiążę.

  • 2018-05-09 09:14:30

    gość: ~Z Malczyc

    Ścieżki i ścieżki, a drogi ciągle dziurawe! Chodników brak, albo w stanie do rozbiórki! A starosta tylko ścieżki rowerowe robi. Bardziej dba o rowery niz o ludzi. Zapraszam do Malczyc, na ulicę Sienkiewicza. Wszyscy o nas zapomnieli. Brud, smród i dziurawa droga z chodnikiem!

  • 2018-05-09 13:36:54

    gość: ~Radny

    Zapraszam do gminy Udanin. Tam to dopiero jest pozytywne podejście... Nic się nie dzieje, brak dotacji, brak chodników, brak ścieżek rowerowych, jeszcze tylko zamkną zjazdy z autostrady... I dalej radni popierają wójtową... Brak słów...

  • 2018-08-24 09:54:37

    gość: ~Baca

    Niech ktoś spróbuje przejechać rowerem drogą z Rakoszyc do Środy Śląskiej przez Kryniczno. Należy tutaj również wybudować Ścieszkę rowerową,póki nie jest za późno.

  • 2018-08-24 21:07:36

    gość: ~święty jakub

    ostatnio dodany post

    Chciałem zaznaczyć , że droga nazwana moim imieniem idzie też przez miejscowości na północ Gminy Środa Ślaska : Komorniki , Święte i Przedmoście. Dlaczego więc w tym kierunku nie buduje się ścieżek rowerowych. Panie radny Rutkowski , pytanie do Pana?