Express-Miejski.pl

Zderzenie osobówek na skrzyżowaniu w Błoniach. Jedna osoba została poszkodowana [aktualizacja]

Wypadek na skrzyżowaniu DK 94 w Błoniach fot.: OSP Miękinia

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

13 kwietnia na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z drogą w kierunku Miękini doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Zgłoszenie o zdarzeniu dyżurny stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Śląskiej otrzymał około godz. 16.30. - Doszło do zderzenia czołowego. Jedna osoba nie mogła wydostać się z pojazdu. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej - informuje dyżurny PSP w Środzie Śląskiej.

W wyniku zderzenia jedna osoba została poszkodowana. Kwalifikowanej pierwsze pomocy udzielili jej strażacy i obecni na miejscu zdarzenia ratownicy medyczni. - Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, pomoc zespołowi ratownictwa medycznego i odłączenie akumulatorów w pojazdach. Przy pomocy wyciągarki na jezdnię sprowadzono zwisającą osobówkę, która wjechała w bariery energochłonne - informuje strażak. Na miejscu była również policja.

Aktualizacja

28-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki Opel, wykonując na skrzyżowaniu manewr skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu prawidłowo z przeciwnego kierunku 47-letniemu kierującemu samochodem marki Mitshubishi. Doszło do zderzenia. - Samochód marki Mitshubishi w wyniku uderzenia wpadł prawą stroną na dojeżdżający do skrzyżowania samochód marki Opel kierowany przez kobietę w wieku 40 lat. W wyniku zdarzenia kierujący samochodem marki Opel z obrażeniami oraz pasażerowie Mitshubisi kobieta lat 43 i jej córka lat 12 z ogólnymi potłuczeniami zostali przewiezieni do szpitala we Wrocławiu. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia - informuje oficer prasowa Powiatowej Komendy Policji w Środzie Śląskiej st. asp. Marta Stefanowska.

em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA