Express-Miejski.pl

Gminy otrzymały wsparcie finansowe z Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. Wśród nich gmina Malczyce

Odebranie promesy od marszałka fot.: umwd.dolnyslask.pl

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu marszałek Cezary Przybylski i wicemarszałek Iwona Krawczyk wręczyli samorządowcom promesy.

Urząd ogłosił konkurs pn. Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018. Celem konkursu było przyznanie dotacji na realizację projektów dotyczących budowy lub rozwoju małej infrastruktury związanej bezpośrednio, lub pośrednio z rzeką Odrą i innymi rzekami, lub zbiornikami wodnymi. W ramach konkursu można było złożyć wnioski o budowę np. przystani, pola biwakowego (np. wiaty, ławostoły, paleniska, kosze na śmieci), zaplecza sportowo-rekreacyjnego, miejsca wodowania i wyciągania kajaków oraz innego sprzętu pływającego. Łącznie urząd do rozdania miał milion złotych, a maksymalna wysokość wsparcia dla gminy wyniosła 50 tys. złotych.

Wsparcie finansowe otrzymały 22 gminy. Konkurs został zorganizowany w związku z trwającym Dolnośląskim Rokiem Rzeki Odry, ustanowionym przez radnych sejmiku województwa. - Nasze działania są po to, by zwrócić uwagę na olbrzymi, często niewykorzystany potencjał naszej Odry. Chcemy, by wypoczynek nad największą rzeką naszego regionu był nie tylko możliwy, ale i bezpieczny. Jestem pewien, że dzięki naszemu wsparciu mieszkańcy zyskają nowe miejsca rekreacji, a tereny przyrzeczne zaczną tętnić życiem - mówi marszałek Cezary Przybylski.

- Zainteresowanie konkursem było duże. Łącznie wpłynęło 69 wniosków. Komisja konkursowa wyłoniła 22, które otrzymały dofinansowanie. Trzymamy kciuki za sprawną realizację wszystkich projektów, które będą atrakcja nie tylko dla mieszkańców, ale i turystów odwiedzających nasz region - wyjaśnia wicemarszałek Iwona Krawczyk.

Wybudują wypożyczalnię kajaków w Malczycach

Z powiatu średzkiego jedynie gminie Malczyce przyznano dotację w wysokości 50 tys. złotych. W ramach projektu zaplanowano zagospodarowanie terenu zlokalizowanego w bezpośrednim sąsiedztwie rzeki Odry, przy Gminnym Ośrodku Kultury w Malczycach, z przeznaczeniem na miejsce przygotowywania do pływania oraz wyciągania kajaków.

O przyznaniu dofinansowania gminie informowaliśmy pod koniec marca. - Złożyliśmy projekt na modernizację i przebudowę hangaru na kajaki i stworzenie miejsca biwakowego z wypożyczalnią kajaków. W projekcie jest częściowe utwardzenie terenu i montaż ławeczek. Wszystko to będzie znajdować się w miejscu, gdzie przed laty funkcjonował klub kajakarski STER - wyjaśnia wójt Piotr Frankowski. - W ten sposób chcemy rozpocząć proces przybliżania mieszkańców do Odry i wykorzystać potencjał, jaki mamy, czyli już istniejące zaplecze po klubie - dodaje wójt.

Termin zakończenia prac planowany jest na sierpień tego roku. Całość inwestycji wyniesie 100 tys. złotych, z czego 50 tys. to koszt otrzymanej dotacji. Reszta zostanie pokryta z budżetu gminy.

anbo/UMWD

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Gminy otrzymały wsparcie finansowe z Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego. Wśród nich gmina Malczyce

  2018-04-11 12:42:53

  gość: ~Kibic

  Co by nie zrobił i tak dwie pijawki będą ujadać...całe szczęście ze juz nie razem...brawo gospodarz

 • 2018-04-11 14:06:57

  gość: ~Kibic

  @~Kibic
  Kozak w necie p..da w świecie! Mądry przed kompem, głupi przed człowiekiem

 • 2018-04-11 15:54:35

  gość: ~Klaudia

  @~Kibic
  Powtarzasz się gościu. Nudne to.

 • 2018-04-12 21:38:00

  gość: ~pijawka

  @~Kibic
  Komu kibicujesz? G...a do Odry płyną!!! Jako pijawka wiem to najlepiej.

 • 2018-04-11 17:40:03

  gość: ~kajakarz

  A CO Z TRWAŁOŚCIĄ PROJEKTU? iLE LAT GMINA MUSI ZATRUDNIAĆ osoby które będą się opiekować i pożyczać sprzęt, robić naprawy utrzymywać marine? a do tego jak ewentualnym kajakarzom wójt zafunduje górskie powietrze jakie od piątku zawisło nad Malczycami na pewno pojawiają się tłumy wycieczkowiczów.

 • 2018-04-13 16:04:34

  gość: ~mieszkaniec

  to,ze Malczyce leżą nad Odrą to nie jest zasługa Wójta,natomiast "zasługą " pana Frankowskiego jest to,że źle się w Malczycach czujemy

 • 2018-04-13 18:17:47

  gość: ~kajak

  ostatnio dodany post

  @~mieszkaniec
  To prawda. I smierdzi, że okna nie można otworzyć

REKLAMA