Express-Miejski.pl

Rozlicz PIT w gminie Udanin i zobacz na co idą twoje pieniądze

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Mieszkańcy gminy Udanin mogą łatwo i szybko sprawdzić, jak wygląda budżet gminy na 2018 rok i dowiedzieć się ile urząd przeznacza pieniędzy m.in. na inwestycje.

Podatnicy mogą dowiedzieć się ile pieniędzy z ich podatku, gmina przeznacza dziennie na funkcjonowanie oświaty, kulturę fizyczną czy przebudowę dróg gminnych. Żeby sprawdzić te informacje, wystarczy wejść na stronę www.nacoidamojepieniadze.pl.

Wszystkie informacje na stronie są przygotowywane na podstawie uchwały budżetowej gminy. Na jej podstawie budżet został podzielony na kategorie tematyczne np. oświata i wychowanie, transport i łączność, pomoc społeczna, sport, kultura czy ochrona zdrowia. Każdy mieszkaniec, wpisując wysokość swojego wynagrodzenia brutto, może sprawdzić, jak gmina dysponuje jego pieniędzmi z podatków.

Teraz w sposób jasny i bardzo czytelny mieszkańcy mogą zobaczyć, jak wydawane są ich pieniądze oraz jakie są główne źródła przychodu gminy w tym roku. Chcemy pokazać, w jakim stopniu, płacąc podatki każdy z mieszkańców, przyczynia się do rozwoju naszej gminy.

GU

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Rozlicz PIT w gminie Udanin i zobacz na co idą twoje pieniądze

  2018-04-10 13:50:42

  gość: ~czytelnik

  Na Rolandzie to samo chwalenie się - powtarzam więc - No akurat nie ma się czym chwalić - aż 1/4 budżetu na administrację, czyli na siebie - to bardzo dużo w porównaniu z innymi gminami. Czasami warto się zastanowić zanim zacznie się chwalić

 • 2018-04-11 07:33:46

  gość: ~datek

  @~czytelnik
  Proszę dodać utrzymanie referatu gospodarki komunalnej oraz grupy budowlanej, które ze względu na oszczednoiści zostały przypisane do administracji w urzędzie gminy i jeszcze raz skrupulatnie wyliczyć . Inne gminy tworzą spółki lub zakłady komunalne, których nie uwzględnia się w tych statystykach. Także trochę rzetelności w tych wyliczeniach by się przydało.

 • 2018-04-10 18:25:03

  gość: ~Adam

  Jajka stare konie z gimnazjum i starszych klas podstawówki "trdycyjnie " za to szukają p parku. Ot rozwój gminy.

 • 2018-04-11 10:09:24

  gość: ~Ja

  ostatnio dodany post

  Chwalcie się chwalcie bo to już ostatnie miesiące tych żenujących wrzutek. hasło na kampanię wyborczą dla TO - Róbmy byle jak tylko by zamydlić rzeczywistość!

REKLAMA