Express-Miejski.pl

Wygrana Polonii, remis Mechanika. Wielka Sobota z piłką nożną

Trener Polonii Środa Śląska - Zdjęcie ilustracyjne fot.: akme

W świąteczny weekend grała klasa okręgowa. Piłkarze z niższych lig mogli skupić się na święceniu jajek, podczas gdy koledzy z Polonii i Mechanika grali na wyjeździe.

Zawodnicy Polonii Środa Śląska po ubiegłotygodniowym remisie z Wratislavią wybrali się na wyjazd do Bierutowa. W pierwszej połowie to goście prowadzili grę i wykreowali zdecydowanie więcej sytuacji brakowych, jednak piłka po strzałach Rożka czy Andrusiaka nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Po zmianie stron wciąż napiera zespół Polonii, a upragniona bramka pada około 64 minuty. Po dwójkowej akcji i asyście Mateusza Wójcika piłkę w bramce Widawy umieszcza Krzysztof Rożek. Na 5 minut przed końcem wynik podwyższa Maciej Wenderski, który strzela głową po dośrodkowaniu Adama Andrusiaka.

Gratulacje należą się całej drużynie, która pokazała, jakim dysponuje potencjałem. Dzięki dyscyplinie taktycznej kontrolowaliśmy to, co działo się na boisku. W defensywie nie popełniliśmy żadnego rażącego błędu, a w ofensywie stworzyliśmy sobie wiele dogodnych sytuacji do zdobycia bramki. Jestem zadowolony z postawy całego zespołu, który prawie przez całe spotkanie realizował założenia przedmeczowe – mówi Krzysztof Tabak, opiekun średzkiego zespołu. W nadchodzącą sobotę Polonia pauzuje, w związku z wycofaniem z rozgrywek Bystrzycy Kąty Wrocławskie. – W ten weekend odpoczywamy od zmagań ligowych, jednak nie odpoczywamy od piłki. Aby utrzymać rytm meczowy, zaplanowaliśmy rozegranie sparingu z drużyną Parasola Wrocław – dodaje trener.

Widawa Bierutów – Polonia Środa Śląska 0:2
Bramki: Krzysztof Rożek, Maciej Wenderski

 Fot. poloniasrodaslaska.pl

Wielka Sobota była dniem, w którym Mechanik Brzezina zainaugurował rundę wiosenną. Poprzednie planowane spotkanie przeciwko Strzeliniance zostało przełożone na termin majowy. W wyjazdowym meczu w Żórawinie klub z Brzeziny mógł wykreować sobie komfortową sytuację, gdyż lider Orzeł Prusice został rozgromiony aż 8:0 przez GKS Mirków/Długołęka. Spotkanie z jedenastym zespołem ligi miało być dla podopiecznych Jacka Kucharskiego formalnością.

Mecz dobrze ułożył się dla gości, gdyż za sprawą Pawła Ujasa pierwsi objęli prowadzenie. Mechanik cieszył się z prowadzenia niespełna 20 minut. Przed przerwą zawodnicy KS Żórawina wyrównali po bramce Królika. W drugiej części gry piłkarze z Brzeziny mieli swoje sytuacje, lecz w bramce gospodarzy dobrze spisywał się Walczak. Golkiper KS-u skapitulował dopiero około 70 minuty, kiedy głową piłkę w bramce umieścił Kamil Pirga. Najciekawiej było jednak już w doliczonym czasie gry. Rozpoczął się już doliczony czas gry, kiedy Mechanik wywalczył rzut karny i wydawało się, że trzy punkty pojadą do Brzeziny. Każdy zna chyba piłkarskie porzekadło, które mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak też było w Żórawinie. Piłka po strzale z jedenastki minęła słupek, a goście w piątej doliczonej minucie spotkania doprowadzili do remisu po golu Tetłaka. Chwilę później sędzia zagwizdał po raz ostatni.

Po spotkaniu trener Mechanika został przez nas zapytany, czy poprzez remis zespół zyskał jeden punkt, czy stracił dwa. – Oczywiście jest to strata dwóch punktów. Zyskaliśmy też zaszczytny tytuł frajera sezonu – grzmi Jacek Kucharski po „przegranym” według niego remisie. – Mimo że gospodarze walczyli i mieli ze dwie okazje bramkowe, to my byliśmy zespołem lepszym. Tylko co z tego? Mieliśmy z siedem stuprocentowych okazji i do tego rzut karny w 93. minucie przy stanie 2:1 dla nas ... a punktów brak! Nasi napastnicy zawiedli na całego. Zawiódł też doświadczony pomocnik, który zawinił przy obu bramkach dla gospodarzy. Po prostu nie do wiary! Możemy trenować latami, ustalać taktykę itd., a na końcu i tak zawodzi czynnik ludzki. Po takim meczu odechciewa się piłki nożnej – kończy zawiedziony trener gości.

W najbliższą sobotę ważny sprawdzian przed zespołem Mechanika. Do Brzeziny przyjeżdża GKS Mirków/Dlugołęka, który po wysokim zwycięstwie nad Prusicami zasiadł na fotelu lidera. Pierwszy gwizdek o godzinie 16.

KS Żórawina – Mechanik Brzezina 2:2
Bramki: Mateusz Królik, Mateusz Tetłak – Paweł Ujas, Kamil Pirga

pharom

46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Wygrana Polonii, remis Mechanika. Wielka Sobota z piłką nożną

    2018-04-03 20:02:44

    gość: ~Ole

    Po raz kolejny sport udowadnia że nazwiska nie grają na tą ligę wystarczy ambicja i ciężka praca a gwiazdeczki na stojąco to przy grillu.Brawo Żórawina

  • 2018-04-03 20:46:05

    gość: ~kibic

    @~Ole
    a zuj jaja sezonowcu i zawistny pajacu :P odwroc tabele sroda na czele

  • 2018-04-03 22:08:26

    gość: ~Miodek

    @~kibic Abderyta to słowo do ciebie pasuje zakompleksiony małpoludzie.z 3-ciej b

  • 2018-04-03 22:43:26

    gość: ~Kibol

    POLONIA GRAĆ! !!

  • 2018-04-05 08:21:00

    gość: ~kibic

    Polonia zagrała bardzo dobry mecz, w ciągu całego meczu drużyna gospodarzy nie stworzyła sobie sytuacji na strzelenie gola drużyna z Bierutowa na wyjeździe pokonała aktualnego lidera Mirków /Długołęka 3:2. Brawo zawodnicy i trener

  • 2018-04-06 20:49:24

    gość: ~Kibic

    @~kibic
    Zajob ,ty chyba byłeś na innym meczu , dobrze zagrali ? Ludzie żenada . Bierutów słaby jak szlag a to ze wygrał z Dlugoleką o niczym nie świadczy każdej drużynie to się zdarza. A z Polonia grali bardzo słabo i nie sztuka było z nimi wygrać .

  • 2018-04-07 15:54:36

    gość: ~Ja

    @~Kibic
    Boże i wiecznie po każdym meczu teraz będzie ze to był dobry mecz, czytać się tego nie chce, bądź obiektywny, czasami trzeba oceniać wszystko obiektywnie a nie tylko brawo dobrze i brawo, motywacja nie zawsze napędza a tym bardziej jak jest nie obiektywna, fajnie ze wygrali ale mecz nie należał do najlepszych nie oszukujmy się, przeciwnik był porażka dlatego tak to wyglądało.

  • 2018-04-06 20:55:09

    gość: ~Xxx

    @~kibic
    Zając znowu nie grał Daniel Liberek za to cały mecz porażka ten gość powinien grać w C klasie Zakrzewski to samo a dobry Gagat wchodzi na 10 minut . Tragedia

  • 2018-04-07 13:03:54

    gość: ~Tomek Zakzewski

    @~Xxx
    Dzięki, że moje nazwisko napisałeś z duzej litery

  • 2018-04-07 13:14:48

    gość: ~Xxx

    @~Tomek Zakzewski
    Proszę bardzo

  • 2018-04-07 13:20:33

    gość: ~Kibic

    @~Tomek Zakzewski
    Sorry Tomek ale taka prawda nie obrażaj się ale niekiedy trzeba popatrzeć na siebie obiektywnie i dać dobie spokój . Ale przynajmniej nie liżesz du... trenerowi jak twój kolega. Tylko dziwię się trenerowi ( niby fajny gość ) że pozwala sobie na coś takiego czyli nie ważne jak gra ważne jak liże .

  • 2018-04-07 13:36:48

    gość: ~Marek

    @~Xxx
    Filip to bardzo dobrze wychowany chłopak bardzo grzeczny , skromny a przede wszystkim dobry zawodnik pan Daniel powinien mu buty nosić . Ale Filip ma jedną wadę : nie liże

  • 2018-04-07 15:52:12

    gość: ~Kibic

    @~Marek
    Tak to jest poprzychodzily chłopaki którzy powinni szukać miejsca już tylko w oldboyach, młodzi na odstawke poszli, ale przecież trener i prezes wypowiadali się żeby grać młodzieżą, a tu psikus. Daniel liże jak może nawet na imprezie Burmistrzowi chciał, zakrzewskiego nie znam ale jeśli po roku przerwy w grze, wchodzi w skład to chyba tez. Rozumiem jakby nie miał kto grać ale jest zając gagat to naprawdę nie są źli zawodnicy i robią postępy ale trzeba dać im szanse gdzie maja się nauczyć piłki seniorskiej, na pewno są lepsi od tych starych pryków, ludzie zróbcie coś z tym klubem czy nikt nie widzi jaki to jest cyrk, później się dziwić ze chłopcy na wioski uciekają.

  • 2018-04-07 21:32:56

    gość: ~Ziombel

    @~Xxx
    Po co plujesz jadem żmijo.zła karma wraca.

  • 2018-04-08 11:28:12

    gość: ~Xxx

    @~Ziombel
    Jadem dla ciebie ty tak to odbierasz bo Filip i Katol Gagat na pewno nie . Jadem bym pluł jak bym pluł na wszystkich a ja jestem obiektywny nie nadajecie się na okręgówkę i koniec. Niech graja młodzi a nie wy stare pryki . Jeszcze jakbyście coś potrafili a wasze czasy „ świetności” już dawno minęły . Ale Ok jeżeli to tak interpretujesz to dobrze skoro uważasz ze pluje jadem bo chce aby grali młodzi i zdolni to niech tak będzie . Szczerze to wisi mi ci o tym myślisz. Karma wraca jak się komuś życzy źle a ja ci źle nie życzę poprostu ci radzę żebyś sobie dał spokój z piłką w okręgówce C klasy czekają tam można sobie pokopać .

  • 2018-04-08 11:30:29

    gość: ~Kibol

    @~Ziombel
    Ooooo to chyba jakiś szaman .Dobrze ze nie pisałem żadnego komentarza bo bym w nocy spac nie mógł ze kara mnie spotka . Ha ha ha idiota

  • 2018-04-08 11:40:10

    gość: ~Marek

    @~Ziombel
    A ja napisałem komentarz i co teraz ? Boje się !!!!!!!!!!!!!

  • 2018-04-08 11:53:28

    gość: ~Olek

    @~Ziombel
    Ty Ziombel nie rób z siebie głupa bo normalnie wstyd mi za ciebie .

  • 2018-04-08 22:34:59

    gość: ~Arek

    Ja po prostu widzę to tak kogoś boli,że przyszdł ktoś i poukładał to tak jak powinno być:)Pozdrawiam i życzę sukcesów drużynie i trenerowi!

  • 2018-04-09 07:11:36

    gość: ~Kibic

    @~Arek
    Nie to nie jest tak, po prostu chaos panuje w drużynie, Filip nie gra a jest super zawodnikiem, daniel liże to gra i niby dobry fajny trener ale ulega presji może zarządu ?! Gagat następny szkoda chłopaka, popatrzcie ile Zakrzewski i liberek d ma lat? Oni zaraz biegać nie będą mogli a Zakrzewski, już tego nie robi, i co wygrają doświadczeniem? Trzeba je pierw mieć...i jak tu budować drużynę, może jak spadną w końcu do a klasy to się ogarną.

  • 2018-04-09 09:38:36

    gość: ~Zawodnik

    @~Arek
    Tu nic się nie układa jest syf i słaba gra. Atmosfery zero. Wiem co mówię .

  • 2018-04-09 12:34:02

    gość: ~kibol

    @~Arek
    Ty ale co boli? na razie to wygraliście jeden mecz z bardzo słabą drużyną i zremisowaliście z jeszcze słabszą. Co jest poukładane ? Poukładane bo słabi Liberek i Zakrzewski gra? Weź się ogarnij chłopie.

  • 2018-04-09 08:50:58

    gość: ~ronaldo

    juz przestań z tym zającem i gagatem.jacy młodzi zdolni?zdolin to po 16 lat.jakby byli tacy zajebisci to by grali w w zagłebiu albo slasku co najmniej.a tak w smiesznej lidze miedzy wioskowej. poprostu sa slabsi od w/w ,,olbojów,,.a kto powiedział ze młodzi maja grac z urzedu?kiedys mlody musiał byc dwa razy lepszy zeby grac.ba zeby wogole trenowac..eh stare czasy.

  • 2018-04-09 09:40:31

    gość: ~Kibic

    @~ronaldo
    Jak oni są słabi to co o tobie Danuelku można powiedzieć ......... porażka tylko takie słowo przychodzi mi do głowy .

  • 2018-04-09 11:14:42

    gość: ~kk

    kto ten Danuelku?

  • 2018-04-09 12:35:31

    gość: ~oo

    @~kk
    Danielek Liberek

  • 2018-04-09 17:07:13

    gość: ~Obserwator

    Pomijając jakość zawodników,krytykujecie na publicznym portalu z nazwiska sami pozostając anonimowi. Brak słów jak to nazwać.
    Pozdrawiam i gratuluję "odwagi".

  • 2018-04-09 19:53:23

    gość: ~Waldi

    @~Obserwator Nie tylko krytykują chwalą też anonimowo no i co z tego. Po co im odwaga do krytyki czy do pochwał. Nie bądź śmieszny. Jak krytykujesz czy chwalisz piłkarzy np. z zagranicznych lig to robisz to z imienia i nazwiska ? Zastanów się co piszesz, chciałeś błysnąć ale nie wyszło.

  • 2018-04-09 20:26:45

    gość: ~Obserwator

    @~Waldi nie porównuj piłkarzy zagranicznych do sredzkich zawodników amatorów. Ci pierwsi są profesjonalistami i w ich zawód wliczony jest anonimowy hejt którym osobiście gardze tak samo jak tym tutaj. Oczywiście można krytykować ale konstuktywnie na zasadzie powiedzenia co kto źle zrobił na meczu itp a nie że jeden jest słaby i nadaje się na c klasę a drugi jest bardzo dobry ale trener go nie wpuszcza bo dupy mu nie lize... to jakis apsurd.

  • 2018-04-10 10:41:21

    gość: ~Kibic

    @~Obserwator
    Ja do tego trenera nic nie nam poprostu nie podoba mi się ze Zakrzewski nie grał rok i wychodzi w pierwszym składzie Liberek nigdzie się nie łapie przychodzi do Poloni i gra skład i to bryndzę . Ty obserwator zajrzyj czasami do słownika absurd się pisze

  • 2018-04-10 10:58:41

    gość: ~Oli

    @~Kibic
    Ale jak wygrali z Sobotką 6 : 0 jakoś tego nie przypomniałeś poza tym racja po co w to wpierdalasz byłego trenera nie rozmawiamy o tym co było tylko co jest. I to ze wszystkim się nie podoba ze Filip Zając to coś musi w tym być . Niech sobie trener robi co chce na razie niczego nie udowodnił poza tym ze zremisowali i raz wygrali z bardzo słabymi drużynami . Życzę chłopakom i trenerowi wyników tylko z tym zarządem to i tak nic wielkiego nie osiągną wszyscy wiedzą jacy ludzie zarządzają tym klubem porażka . Ale nie mam ochoty na ten temat pisać bo to jest nudne . Mnie boli ze młody zdolny chłopak grzeje ławę a starzy bez umiejętności piłkarze grają . Gagat tez fajny piłkarz i co lepiej wstawiać Zakrzewskiego który nigdy nie był dobrym piłkarzem i miał tak dużą przerwę w grze . O co tu chodzi to nie wiem .

  • 2018-04-10 11:30:03

    gość: ~olo

    co Ty gadasz ?jak Zakrzewski nie grał? grał i trenował w A - klasowym MKS Kostomłoty..

  • 2018-04-10 22:38:32

    gość: ~Kibic

    @~olo
    Tam ludzi na treningach nie było nie wiesz ze kostomloty się wycofały z braku osób chętnych do gry

  • 2018-04-09 21:33:44

    gość: ~Arek

    Trzeba się z tym pogodzić przychodzi nowy trener i ma inna wizje niż poprzednik.Stawia na tych którzy,są jego zdaniem lepsi,bo jaki trener wystawia gorszego zawodnika?chyba wyjątkiem był poprzedni trener...który,gdzieś się pogubił w tym wszystkim no,ale co wina zarządu,bo jak można trenera po 7-0 zwolnić no jak!Pozdrawiam

  • 2018-04-10 07:56:59

    gość: ~Ja

    @~Arek
    Wizja wizja ale w takim razie powiedz czemu zajac nie gra? Wytłumacz mi to, gościa przyjeżdża oglądać trener kadry uefa cup a ty gadasz ze l.d jest lepszy ?! No coś chyba tu jest nie tak...ten chłopak nie odstaje od innych, i wiesz co marnuje się w tej drużynie, a może trener go nie wpuszcza z innych ciekawych powodów...może ktoś wywołał na niego presję, i tak w ogóle rozmawiamy o piłkarzach a ty wpierdzielasz w to byłego trenera nie wiem jaki to ma związek teraz z tym ze nie wpuszcza się na boisko zająca. A jak już chcesz rozmawiać o byłym to zauważ ze pierwsze 6 czy 7 meczów wygrali za jego kadencji a ty widzisz tylko jeden mecz. Polonia ma narazie remis z dołem tabeli i jedna wygrana ze śmiesznie słaba drużyna czyli bilans już pokazuje coś. Pozdrawiam K.K

  • 2018-04-10 11:08:01

    gość: ~Zawodnik

    @~Arek
    Wina zarządu jest to ze co innego obiecywali a co innego zrobili. I jak się ma choć trochę honoru to takich rzeczy się nie robi . Ale co ja mówię o honorze kto ma mieć ten honor prezesina ? On już dawno nie wie co to jest. My byliśmy bardzo za trenerem ale z nami się nikt nie liczył tylko z Danielem Liberkiem któremu od początku trener nie pasował . Ok teraz mamy tego trenera i tez go szanujemy ale bądźmy obiektywni . Chcemy ciężko trenować i wygrywać mam nadzieje ze tak będzie .

  • 2018-04-10 11:47:29

    gość: ~Do zawodnik

    Trener odpowiada za wyniki a nie za to czy go zawodnicy lubia czy nie.Oczywiscie jakby Polonia spadła to byłoby no jak przecież nie miał kim grać a Naskret,Szmajda,Antosiewicz?Grali by do dzisiaj w Poloni dzieki komu?Prezesowi? Dostal warunek nie spełnił go i tyle po temacie. Honorem to byłoby odejść podać rękę prezesowi,ale po co jak można winić wszystkich prócz Siebie...Żmigród,Lipa,Polonia?Gdzie było odejście honorowe wszędzie tylko smród po nim..ahhh

  • 2018-04-10 12:48:08

    gość: ~Oli

    @~Do zawodnik
    Takiemu prezesowi nie podaje się ręki . Tak fałszywej drugiej osoby jeszcze do tej pory nie poznałem. Ale nie o tym chciałem . Słuchaj jak nie znasz szczegółów to die nie wypowiadaj . A Szmajdy a przede wszystkim Naskreta to my chłopaki nie chcieliśmy jak byś miał pojęcie to byś tak nie pisał . A Antoś słaby strasznie . Zreszta co ci tłumaczyć D L . I odpier......się od poprzedniego trenera. Wiem ze masz do niego żal bo nigdy nie uważał cię za piłkarza tylko twojego Brata który jest zupełnie innym lepszym człowiekiem . I skończ już na niego najeżdżać bo czy z nim czy bez niego kariery już nie zrobisz . My tu o Zajacu a ty wyjeżdzasz z jakaś śmieszną gadką . Skończ bo nikt nie chce tego czytać .

  • 2018-04-10 14:58:04

    gość: ~łoo

    a co takiego fałszywego zrobił?

  • 2018-04-10 15:13:59

    gość: ~Uuuuuu

    @~łoo
    Nic „ złoty” człowiek . Tylko przykład z niego brać . Poprostu cudo

  • 2018-04-10 22:34:22

    gość: ~Kibic

    @~łoo
    Pieprzy głupoty po całym mieście zamknąłby ta buzie a nie. Było co było a on chodzi i gada rusza rodzine, tak się robi? Ale beknie kiedyś za to na władze miasta tez gada a kasę od nich dostaje! Już się go słuchać nie chce na meczach innych tylko obrabia tyłek a ze jest ba wszystkich możliwych meczach bo wszędzie jest trenerem prezesem zawodnikiem itp to ma gdzie gadać ale spokojnie przyjdzie czas na niego

  • 2018-04-10 13:15:55

    gość: ~Zawodnik

    @~Do zawodnik
    Wszyscy wiemy jak DL uwielbia trenera . Nawet na imprezie Polonii jak Burmistrz pytał o byłego trenera to jedyny DL z nim jechał . Ale autorytet dla Burmistrza ha ha ha ...... ach

  • 2018-04-10 22:25:21

    gość: ~Kibic

    @~Do zawodnik
    Było jeszcze kilka innych klubów z którymi rozstał się w ładny sposób bo był w nich normalny zarząd wymieniłeś jakieś śmieszne wioski i tez nie do końca wiesz jak było bo wymieniasz Zmigrod o którym nie masz pojęcia. Patrz jakie teraz tam są wyniki po jego odejściu, czemu nie wymienisz katów Legnicy lowecic? I co teraz masz po równo... a poza tym dobrze ktoś powiedział rozmawiamy o piłkarzach Polonii tu i teraz a ty już patrzysz na przeszłość? Patrz na obecnego trenera i obecne decyzje, co ma były trener do nie grającego zająca? Nie rozumiem tego znów chcesz zrobić burze w szklance wody? Po co? Popatrz na postawę zawodników trenera piłki ręcznej w środzie, gdy coś się dzieje na łamach prasy ktoś tłumaczy dana sytuacje, w Polonii tego nie ma pod każdym artykułem jest jazda z zarządem jest dużo nie wyjaśnionych pytań a tu nikt nic nie mówi bo się chyba boi...

  • 2018-04-10 22:40:24

    gość: ~Kibic

    @~Do zawodnik
    No jakbyś był poinformowany to bys wiedział ze szmajde kazał wypierdzielic prezes tylko mu tego w oczy nie powiedział wiec wysłał trenera a naskreta chłopaki nie chcieli

  • 2018-04-10 18:04:10

    gość: ~Daniel Liberek

    Witam. Komentarze w tej dyskusji przekroczyły pewną granicę, są to pomówienia . Proszę pamiętać , że w internecie nikt nie jest anonimowy , numer IP można sprawdzić.
    Pozdrawiam PRAWDZIWYCH kibiców Polonii oraz okolicznych drużyn,nawet tych którzy podważają moje umiejętności piłkarskie( mają do tego prawo).

  • 2018-04-11 16:58:29

    gość: ~obiektywny

    ostatnio dodany post

    @~Daniel Liberek
    Ale jakie pomówienia, nikt nikogo nie obraża poza tym , że mówią że słabo ci wychodzi gra. Ale to tak jak napisałeś każdy ma do tego prawo. Nikt cię nie straszy, nikt nie obraża ciebie twojej rodziny bo to by było przegięcie i to straszne. Tego też bym nie darował ale takie rzeczy jak piszą to co to takiego. Więc o co chodzi, nie obrażaj się, jedni wolą Zająca inni xksińskiego, jedni wolą takiego trenera inni innego. Jeden lubi rybki drugi akwarium tak będzie zawsze, więc po co się unosisz. Nic takiego nikt tu nie wypisuje żeby się denerwować. Daj spokój.