Express-Miejski.pl

Malczyce z dotacją na stworzenie miejsca biwakowego i wypożyczalni kajaków

Rzeka Odra w Malczycach fot.: anha

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs pn. „Dolnośląski Fundusz Odrzański 2018”. Gminie Malczyce przyznano 50 tys. złotych.

Celem konkursu było przyznanie dotacji na realizację projektów dotyczących budowy lub rozwoju małej infrastruktury związanej bezpośrednio, lub pośrednio z rzeką Odrą i innymi rzekami, lub zbiornikami wodnymi. W ramach konkursu można było złożyć wnioski o budowę np. przystani, pola biwakowego (np. wiaty, ławostoły, paleniska, kosze na śmieci), zaplecza sportowo-rekreacyjnego (np. boisko do siatkówki plażowej, plac zabaw), miejsca wodowania i wyciągania kajaków oraz innego sprzętu pływającego. Łącznie urząd do rozdania miał milion złotych. - Maksymalna wysokość wsparcia dla gminy wyniesie 50 tys. złotych - informują pracownicy urzędu.

Wypożyczalnia kajaków w Malczycach

Do konkursu z terenu powiatu średzkiego przystąpiła m.in. gmina Malczyce. Ostatecznie znalazła się wśród nagrodzonych wnioskodawców i przyznano jej maksymalną kwotę dotacji, czyli 50 tys. złotych. - Do tego konkursu aplikowały również inne gminy z powiatu średzkiego, a jedynie my otrzymaliśmy dofinansowanie. Złożyliśmy projekt na modernizację i przebudowę hangaru na kajaki i stworzenie miejsca biwakowego z wypożyczalnią kajaków. W projekcie jest częściowe utwardzenie terenu i montaż ławeczek. Wszystko to będzie znajdować się w miejscu, gdzie przed laty funkcjonował klub kajakarski STER - wyjaśnia wójt Piotr Frankowski. - W ten sposób chcemy rozpocząć proces przybliżania mieszkańców do Odry i wykorzystać potencjał, jaki mamy, czyli już istniejące zaplecze po klubie. Środki, które otrzymaliśmy w ramach konkursu miały ściśle określone cele, w które musieliśmy się wstrzelić - dodaje wójt.

Inwestycja będzie realizowana w tym roku od kwietnia do sierpnia. Koszt tego przedsięwzięcia to 100 tys. złotych.

anbo

24

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Malczyce z dotacją na stworzenie miejsca biwakowego i wypożyczalni kajaków

    2018-03-30 11:05:10

    gość: ~kajakarz

    zamiast szukać jakiegoś sposoby aby na n owo odrodzic STER Malczyce to jakies cuda robi chłopie nie błaźniłbyś się i nie obrażaj klubu który ma taka HISTORIE na terenie całej Polski bo tylko na tym tracisz.

  • 2018-03-30 12:13:27

    gość: ~inka

    @~kajakarz
    biwakowisko dla pijakow!
    Super inwestycja!

  • 2018-03-30 12:31:04

    gość: ~MR Real

    @~inka
    Nie, najlepiej nie brać dotacji, nie inwestować i popadac w zacofanie jak to było w latach poprzednich.
    Myślenie komuchow z Malczyc...

  • 2018-04-01 13:43:07

    gość: ~Edek

    @
    Wszystko fajnie tylko że p. Wójt zapomniał chyba że gmina to nie tylko miejscowość Malczyce są jeszcze przyległe miejscowości w których ja ostatnimi laty nie słyszałem żeby któraś miejscowość otrzymała takie środki niestety ale w tych ościennych miejscowościach nic się dzieje zmarło wszystko takie są fakty a jak ktoś chce coś zrobić to niestety ma związane ręce ponieważ nie ma środków

  • 2018-04-01 15:41:36

    gość: ~Damy radę

    @~Edek
    Co Edziu chciałeś zrobić?
    Może masz fajny pomysł? Napisz o tym tutaj, razem coś wymyślimy.

  • 2018-04-01 16:26:18

    gość: ~Edek

    @~Myśl sam będzie Ci latwiej

  • 2018-04-01 20:40:25

    gość: ~Damy radę

    @~Edek
    Spoko, czyli takie dziamganie. Myślałem że są jakieś pomysły, nie ma szkoda.

  • 2018-04-01 20:58:38

    gość: ~Edek

    Jak na razie to Ty tutaj dziamgasz a co prawda w oczy kole? Pomysły są ale na pewno nie z Tobąi obecną władza rządząca!

  • 2018-04-01 21:34:19

    gość: ~Damy radę

    @~Edek
    Władza dzisiaj jest jutro nie ma a ludzie są.
    Tak samo z pomysłami ale z tego co widzę piszesz tylko po to żeby pisać.
    Powodzenia

  • 2018-04-01 22:37:23

    gość: ~Edek

    No właśnie ludzie są władza jest albo będzie inna szkoda tylko że ktoś zapomniał o mieszkańcach gminy a uwierz ze są i są pomysły ale nie z tą ekipa rządząca czekamy na zmiany! Powodzenia!

  • 2018-03-30 12:22:35

    gość: ~Również kajakarz

    @~kajakarz
    Kto obraża kajakarzy i klub?
    Niech lepiej się tym zajma osoby które sa odpowiedzialne za to ze ten klub sie rozpadl...

  • 2018-03-30 12:31:49

    gość: ~Kajakarz

    @~Również kajakarz
    Tak i jedna z tych Pan w gminie pracuje!

  • 2018-03-30 12:55:30

    gość: ~Również kajakarz

    @~Kajakarz
    Właśnie, jedna Pani.
    Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora i cieszmy sie ze w końcu cos sie dzieje..
    Ja sie cieszę ze bede mogl latem popływać kajaczkiem po kanale jak za starych dobrych czasów. A co do klubu to trzeba sie wziasc za du** osoby ktora trzyma na tym łapę!

  • 2018-04-02 20:52:44

    gość: ~Malczycanka

    I super i świetnie

  • 2018-03-30 12:29:51

    gość: ~wyntkorz

    Weźcie najpierw zlikwidujcie to miejsce przy porcie gdzie ścieki wpływają bezpośrednio do Odry.

  • 2018-03-30 17:05:35

    gość: ~Z Zawadki

    @~wyntkorz
    No tak. Biwaki, kajaki, a na wioskach brud, smród i ubóstwo. Nawet byle jakiego placu zabaw dla dzieci nie idzie się doprosic. Taki wójt, to nie wójt. On co najwyżej na sołtysa się nadaje!

  • 2018-03-31 10:56:08

    gość: ~JAJKO

    @~wyntkorz
    Zgłoś to do gminnego wydziału ochrony środowiska albo do WIOŚ i będzie po sprawie.
    http://bip.malczyce.wroc.pl/index.php?id=62,541,1387
    http://www.wroclaw.pios.gov.pl/

  • 2018-03-30 18:09:08

    gość: ~Michalisko

    Komentatorom wszystko się nie podoba. Robić cokolwiek źle, nic nie robić też źle. Zastanówcie się czego chcecie, a nie tyko wszystko poddawane jest ostrej krytyce. Może w następnych wyborach sami wystartujcie i dokonujcie samych "cudów"

  • 2018-03-30 18:11:30

    gość: ~Michalisko

    Komentatorom wszystko się nie podoba. Robić cokolwiek źle, nic nie robić też źle. Zastanówcie się czego chcecie, a nie tyko wszystko poddawane jest ostrej krytyce. Może w następnych wyborach sami wystartujcie i dokonujcie samych "cudów"

  • 2018-03-30 19:46:58

    gość: ~OBSERWATOR

    MAM PYTANIE A , TE PANIE KTÓRE TA KRYTYKUJĄ WSZYSTKO POWIEDZMY OD 8 LAT CO ZROBIŁY DLA MALCZYC I GMINY MALCZYCE? . NA PEWNO POTRAFIŁY WSZYSTKICH SKŁÓCIĆ

  • 2018-03-30 22:31:39

    gość: ~Nika

    @~OBSERWATOR
    A obserwatorze idź i zapytaj tych Pań. A nie tu pytasz nie wiadomo kogo. I nie wiadomo o co ci chodzi. Idź lepiej się pomodlić bo dziś Wielki Piątek, a nie komentować w internecie!

  • 2018-03-31 07:30:24

    gość: ~Cave

    Trzeba wywalić tylko ten muł spomiędzy główek i przystań jak talala. Pod mułem nawet schody betonowe są do dawnego pomostu pływajacego...

  • 2018-03-31 10:31:04

    gość: ~Średzianin

    Świetny pomysł z kajakami. Coś się zaczyna dziać na tej martwej rzece. Pomyślcie drodzy sąsiedzi o organizacji spływów, będzie okazja do poznania się :)
    Pozdro znad Średzkiej Wody

  • 2018-04-07 16:40:09

    gość: ~inka

    ostatnio dodany post

    @~Średzianin
    a może by tak w pierwszej kolejności zająć się tymi sciekami co płyną do Odry.To jest najważniejsze.Prosze zrobic sobie spacerek wzdloz Odry ...zapach odrzuca ...fekalia płyną.